Türkiye’den Diş Beyazlatma Fiyatları Ne Kadar? 2023

Her zaman inci beyazı dişlerimizin olmasını isteriz. Ancak bazı durumlarda ne kadar çok fırçalarsak fırçalayalım arzu ettiğimiz beyazlığı elde edemeyebiliriz. Çünkü dişlerin yapısı ve dişlerin rengi her insanda farklıdır. Dişlerimizin rengi de seneler içinde yediğimiz ve içtiğimiz yiyeceklerin etkeniyle değişir. Diş beyazlatma işlemleri bu hususta devreye giren keyifli bir tedavi yöntemidir. Peki, diş beyazlatma nedir, diş beyazlatma fiyatları ne kadar?

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma işlemi, var olan diş renginin farklı kimyasal maddeler kullanılarak açılması işlemidir. Beyazlatma veya diş beyazlatma tedavisi olarak da bilinir.

Dişler Neden Renk Değiştirir?

 Diş, orijinal olarak koyu renkli olabilir. Bazı yiyecek ve içeceklerin yanında sigara da dişin renginin sararmasına etken maddelerin başında yer alır. Dişin maruz kaldığı travma veya kanal tedavisi sonucu diş canlılığının kaybolması sonucu dişlerde lekelenmeler meydana gelebilir.
Diş gelişimi esnasında çocukluktan itibaren kullanılması gereken antibiyotiklerin etkilerine bağlı olaraklekelenmeler de oluşabilir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Dişleri beyazlatmanın pek çok farklı yolu vardır. Bunlar;

 1. Doktor tarafından uygulanan ofis içi beyazlatma
2. Ev tipis diş beyazlatma

Ofis Uygulama Tipi Diş Beyazlatma Nedir?

Ofis tipi diş beyazlatma, diş hekimi aracılığı ile klinik ortamda kullanılabilecek en fazla seçilen diş beyazlatma methodudur. Evde diş beyazlatmaya göre daha kısa sürede etkili sonuçlar verir.

diş beyazlatma fiyat
Türkiye’den Diş Beyazlatma Fiyatları Ne Kadar? 2023 1

 Ofis Diş Beyazlatma Nasıl Uygulanır?

Beyazlatma işleminden önce taş, plak vb. problemler ortadan kaldırılır. Bu da diş beyazlatma sürecini olumsuz yönde etkiler. Daha sonra diş etlerine ve ağzın diğer yumuşak dokularına zarar vermemek ve beyazlatıcı maddenin diş etlerine ulaşmasını önlemek için diş etleri diş eti bariyeri adı verilen koruyucu bir madde ile kaplanır. UV ya da lazer ışığı yardımıyla dişleri beyazlatmak için jel aktive edilir. Ofis tipi diş beyazlatma yaklaşık olarak 30 ya da 45 dakika boyunca devam eder. İşlemden sonra dişler hemen durulanmalıdır. Bu durumda diş hassasiyeti ve diş etlerinde beyazlaşma meydana gelebilir. Uyarıcı bir diyet yapıyorsanız, E vitamini içeren bir krem uygulanmalıdır.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma Ile Evde Diş Beyazlatma Arasındaki Fark Nedir?

Ofis içi diş beyazlatmada tercih edilen kimyasalın konsantrasyonu evdeki dişlere göre daha yüksek olduğu için mutlaka diş hekimi önerisiyle yapılmalıdır. Ofis tipi diş beyazlatmanın, ev tipi diş beyazlatmaya nazaran en fazla artısı ise hızlı bir neticede vermesidir, UV ışınları ya da lazer gibi ışık kaynakları ile uygulama yapıldığında çok daha derin ve etkili beyazlatma sağlanır.


Diş beyazlatma işlemi bu denli önem taşırken elbette ki diş beyazlatma fiyatları da bir o kadar önemlidir. Diş beyazlatma fiyatları 2022 yılı içerisinde güncellenmiş olan fiyatı; ofis tipi ve ev tipi olarak iki kısımda incelenir ve lazer aracılığı ile ofis tipi diş beyazlatma methodunda 1400 ₺ ile 2000 ₺ fiyat aralığında olurken, ev tipi ve sadece jel sürülen diş beyazlatma methodundadiş beyazlatma fiyatları 1000 ₺ ile1500 ₺ fiyat aralığındadır. Diş beyazlatma fiyatları, ofis ve ev tipi olarak elbette ki fark gösterecektir. Tercih edilen kliniğin ve diş beyazlatma işleminde kullanılan maddenin ve malzemenin de diş beyazlatma fiyatları üzerinde bir etkisi bulunmaktadır. Curefinding’ı aradığınız takdirde, sizlere diş beyazlatma fiyatları hakkında detaylı bilgileri tarafınıza iletecektir.

Öneri yazı: Diş Beyazlatma Nedir? 2022

DİŞ BEYAZLIĞI NE KADAR SÜRER?

Diş beyazlatma işleminden sonra dişlerin beyazlığını koruma süresi ortalama olarak 6 ay ile 2 sene arasında değişkenlik göstermektedir. Diş beyazlatma işleminden yaklaşık 2 hafta kadar dişi boyayabilecek herhangi bir maddeden uzak durulmalıdır. Yenilen ve içilen yiyeceklere bağlı olarak dişin beyazlığı sizi 1 sene olarak idare edebilecektir.

Diş Beyazlatma İşlemi Zararlı Mıdır?

Diş doktoru aracılığı ile doğru bir işlemle yapılan beyazlatma işlemi dişlere herhangi olumsuz bir zarar vermez. Diş beyazlatma işleminde dişlerin yapısında herhangi bir farklılığa ya da kalıcı zarara sebebiyet vermez. Uygulama, emayenin küçük parçacıklarındaki sıvıyı direkt olarak emaye üzerinde beyazlatmak içindir. Bu sıvı beyazladıkça dişler beyazlamaya başlar. Tercih edilen malzemeler diş dokusuna zarar vermez. Dişler sararırsa beyazlatma işlemi tekrardan yapılabilir.  Diş beyazlatma işleminin kesinlikle hiçbir yan etkisi yoktur. Buna ek olarak beyazlatma methodları küçük de olsa diş hassasiyetine neden olabilir. Soğuk, sıcak içecekler ve havaya yönelik bu hassasiyet insanları rahatsız edebilir. Bu tamamen normal ve olması muhtemel bir etkidir. Çoğunlukla 24 ya da 48 saat içinde ortadan kaybolur.

Zirkonyum Diş Beyazlatma Fiyatları

Zirkonyum kaplama diş estetiği yaptıranlar için tercih edilen yöntemlerden biridir. Amacınız zirkonyum kaplama ile daha güzel dişlere sahip olmaktır. Zirkonyum kaplama diş hekimleri tarafından en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Diş estetiği yaptırmak istiyorsanız karşınıza zirkonyum kaplama çıkacaktır.

diş beyazlatma fiyat
Türkiye’den Diş Beyazlatma Fiyatları Ne Kadar? 2023 2

 Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Estetik, diş hekimliğinde dişlerin en iyi şekilde görünmesinin yolu metalik destek vermek amacıyla dişlere sahip olmanın rahatlığıdır. Son zamanlarda diş hekimliği pratiğinde uzmanların en çok tavsiye ettiği diş tedavilerinden biri de zirkonyum kaplamadır. Hem metal destek hem de metal destek üzerine zirkonyum kaplama iki tip işlemle gerçekleştirilir. 

Zirkonyum diş kaplama yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konu kaplamanın kaç yıl geçerliliğini sürdürecek olduğudur. İyi yapılmış bir zirkonyum kaplamanın 5-7 yıl kullanım süresi mevcuttur.

Zirkonyum Kaplama Ile Diş Beyazlatma Yöntemi

Diş beyazlatma methodlarından biri de zirkonyum diş kaplama tedavisidir. Zirkonyum diş kaplama tedavisi ile daha hoş ve daha estetik bir gülüşe ve dişlere sahip olmak kesinlikle hayal değili Kliniğimizde, zirkonyum kaplama tedavisi, diş beyazlatma için ekonomik diş beyazlatma fiyatları sizleri bekliyor olacak. Estetik açıdan iyi gözükmeyen ve sararmış dişler için beyazlatma methodları vardır. Teknolojinin gelişimi, diş ve ağız sağlığında da büyük ilerlemelerin önünü açmıştır. Buna ek olarak sahip olmak istediğiniz dişlere sahip olmak sandığınızdan daha rahat ve faydalıdır. 2022 diş beyazlatma fiyatları listelerimizi Diş kliniğimiz Curefinding ile iletişime geçerek inceleyebilirsiniz.

Curefinding diş kliniğinde arzu ettiğiniz diş renginde beyazlatma işlemleri en uygun diş beyazlatma fiyatları ile yapılmaktadır. Muayene sonrasında dişlerin rengine ve yapısına uyumlu olan bir beyazlatma methodu tercih edilir. Arzu edilen diş beyazlatma methodu için diş beyazlatma fiyatları belirlenmiştir. Dişlerinizi birkaç renk aralığında beyazlatmak istiyorsanız genellikle lazer ya da evde diş beyazlatma methodu tercih edilir. Buna ek olarak dişlerinizin rengi çok koyu ise kombine olan beyazlatma daha çok verimli ve etkilidir. Diş beyazlatma methoduna kesin ve net olarak karar verebilmek adına diş muayenesi gereklidir. Muayene sonunda diş yapınıza en uyumlu bir diş beyazlatma methodu tercih edilecektir. Buna ek olarak arzu edilen ağartma yöntemine uygun diş beyazlatma fiyatları üzerinde anlaşmaya varılır.

Diş beyazlatma ile ilgili tüm bilgilere bizlere ulaşabilir, bizi arayabilirsiniz. En doğru bilgilendirme ve en doğru diş beyazlatma fiyatları bilgisi açısından sizler için benzersiz bir klinik olacak olan Curefinding, sizlere yardımcı olmak için her daim hazırdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir