kozmetik dis tedavileri nelerdir ? Nereye gitmeliyim ?

Ortodonti Diş Telleri Diş tellerini takan kişilerin bu durumu çok açık olmasını istemiyorsa şunları düşünebilirler:

“Görünmez” diş telleri: Bu şeffaf plastik düzelticiler, bir ağız koruyucusu gibi dişlerin üzerine oturur ve sadece çok yakından fark edilir. Lingual teller: Geleneksel metal diş tellerine benzer tasarıma sahip olan bu teller, dişlerin arka kısmına, ağzın içine gizlenir. Şeffaf veya diş rengi seramik teller: Bunlar metal diş telleri gibi çalışır, ancak doğal diş rengiyle uyum sağlamak üzere tasarlanmıştır. Diş telleri ile tedavi, gereken hareket derecesine bağlı olarak altı aydan iki yıla veya daha fazlasına kadar sürebilir.

Yetişkinler ve gençler için diş teli hakkında daha fazla bilgi edinmek için yetişkinler ve gençler için diş teli hakkındaki kapsamlı kılavuzumuza göz atın. Kılavuz, her tür için tipik maliyetleri ve diş telleriyle yaşam hakkında bazı pratik tavsiyeleri detaylandırır.

Birçok yetişkin, dişlerinin görünümünden memnun olmadıkları için hayatlarının ilerleyen dönemlerinde diş telleri takarlar. Ancak, daha düzgün dişler aslında daha kolay temizlenebilir, bu nedenle diş teli takmak ağız hijyeninizi de iyileştirebilir.

Veneerler Porselen veneerler, bir diş hekimi tarafından mevcut dişlerin üzerine doğrudan uygulanan ince, diş rengi kaplamalardır. Diş boyutunu ve şeklini değiştirmek, yüzey kusurlarını kapatmak, dişler arasındaki boşlukları kapatmak ve diş rengini değiştirmek için kullanılabilirler.

Bir tek sorunlu diş veya ön diş setiniz için bir veneer alabilir ve her biri size özel olarak yapılır.

Bir set tam veneer, tam bir gülümseme yenilemenin en hızlı yollarından biridir. Ancak, uygulamak için her dişten az miktarda mine çıkarılmalı ve bu işlem geri dönüşü mümkün olmayan bir hale getirir. Orijinal veneerler başarısız olduğunda – genellikle 10-20 yıl sonra – onları değiştirmeniz veya dişleri kaplamanız gerekir. Porselen veneerler kompozit veneerlere göre daha pahalıdır.

Porselen veneerlere bir alternatif kompozit veneerlerdir. Yumuşak kompozit malzeme dişin üzerine inşa edilir ve ardından ‘diş bağlama’ olarak bilinen bir süreçte sertleştirilir. Kompozit, porselen kadar dayanıklı değildir ve doğal görünmeyebilir, ancak daha ekonomiktir. Ucuz olmalarına rağmen, bazen ‘sahte veneerler’ olarak etiketlenen takma veneerlerden kaçının.

Dental Kontur Eğer dişlerinizin boyutu, şekli ve yüksekliği hakkında hafif ayarlamalar yapılması gerekiyorsa, kozmetik kontur, gülüşünüzü iyileştirmenin ekonomik bir yoludur.

İşlem, gereksinimlerinize bağlı olarak değişecektir. Diş hekimleri küçük çatlakları ve keskin kenarları cila çıkarabilir ve minimal rahatsızlıkla köşeli dişleri yeniden şekillendirebilir. Daha küçük veya kısa dişleri oluşturmak, yongalı dişleri onarmak ve hatta dişler arasındaki boşlukları doldurmak için kompozit bağlama kullanılabilir. Yetenekli bir diş teknisyeni tarafından yapıldığında, sonuçlar tamamen doğal görünür.

Bu işlem her birey için benzersiz olduğundan, bir fiyat teklifi almak için bir danışma randevusu almanız gerekecektir. Kullanılan teknikler oldukça basittir ve pahalı laboratuvar işi gerektirmediğinden, bu gülüşünüzü yenilemenin ekonomik bir yol olabilir.

Diş Eti Düzenleme Çoğu insanın muhtemelen diş etlerinin şekline pek fazla düşündüğü yoktur. Ancak, sizinkinden memnun değilseniz, durumu düzeltmenin yolları vardır.

Eğer diş etleriniz düzensizse veya dişlerinizin çok fazlasını kaplıyorsa, size “gummy” gülümseme veriyorsa, diş hekiminiz lazer veya scalpel kullanarak diş eti dokusunu keserek düzeltebilir. Bu basit prosedür, gülümsemenizin görünümünde büyük bir fark yaratabilir.

Öte yandan, diş etinizin geri çekilmesi durumunda olabilirsiniz. Bu, diş eti hastalığı gibi bir tıbbi durum veya bazı ilaçların yan etkisi olarak ortaya çıkabilir.

Eğer diş etiniz çok geri çekilirse, dişleriniz gevşeyebilir ve hatta dökülebilir ve periodontal enfeksiyon riski artar. Bu durumda, bir diş hekimi veya periodontist, diş etlerinizi sağlıklı bir duruma geri getirmek için diş eti dokusunu greftleyebilir. Diş eti kontur ve greftleme genellikle lokal anestezi altında yapılır.

İç Dolgu ve Dış Dolgu Dolgu maddeleri, dolgu desteği olmadığı zaman diş yüzeyinin veya stabilitesinin yetersiz olduğu durumlarda sıklıkla kullanılır.

Çürümüş dişler için, iç dolgu ve dış dolgular alternatif sağlar. Dolgularla farklı olarak, bir diş laboratuvarında yapılırlar ve dişe çimento ile yapıştırılırlar.

Çürümüş bir diş için, iç dolgu ve dış dolgular kalan dişi zayıflatmaz, bu yüzden daha iyi bir çözüm olabilirler. Ayrıca, kırık uçlara veya yarıklara sahip dişleri tedavi etmek için kullanılır. İç dolgular reçine ve porselenden yapılmıştır. İç dolgu tedavisi genellikle diş hekiminize iki ziyaret gerektirir. Öte yandan, dış dolguların işlemi neredeyse aynıdır.

Diş İmplantları Eğer bir veya daha fazla eksik dişiniz varsa, onları değiştirmek isteyebilirsiniz – özellikle de oldukça fark edilir bir konumda boşluklarınız varsa.

f98d54adde72c2cb804e3aed1f592ed2
kozmetik dis tedavileri nelerdir ? Nereye gitmeliyim ? 1

Dental implantlar güçlü, dayanıklı ve doğal dişler gibi görünmek üzere tasarlanmıştır. İmplant, çene kemiğinize yerleştirilir, sonra bir diş taçlı abutment ile birleştirilir. İyi bakım yapılırsa 10-15 yıl veya daha fazla sürebilirler.

Bir dizi dişi değiştirmeniz gerekiyorsa, implant destekli bir köprü seçeneği olabilir. Her iki ucunda bir implant, üç veya dört dişlik bir köprüyü destekleyebilir, bu da üç veya dört ayrı implanttan daha ucuzdur.

Tüm dişlerinizi değiştirmek için, All-on-4 gibi implant destekli protezler en uygun fiyatlı seçenektir.

Dişlerinizi bu şekilde değiştirmek hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, dental implant maliyetleri ve seçenekleri hakkındaki tam kılavuzumuzu okuyun. İmplantların nasıl çalıştığı, ne kadar maliyetli oldukları ve işlemde ne bekleyebileceğiniz hakkında çok daha fazla bilgi bulacaksınız.

Diğer Diş Değiştirme Yöntemleri İmplantlar, dişleri değiştirmenin en uzun ömürlü yoludur ve ayrıca çene kemiğinde kemik kitlesini korumaya yardımcı olurlar. Ancak, en pahalı olanı da budur.

Bütçeniz implantlara yetişmiyorsa, bir diş köprüsü (bir veya iki bitişik diş için) veya protezler (bir veya daha fazla diş için) daha uygun fiyatlı alternatiflerdir.

Kozmetik Diş Hekimliği Maliyetleri Özel diş tedavisi için maliyetler ülkeden ülkeye ve bir diş hekiminden diğerine büyük ölçüde değişebilir. Ancak, aşağıdaki tablo, belirli prosedürler için kozmetik diş hekimliği fiyatları hakkında size iyi bir fikir verebilir:

Kozmetik dis tedavileri icin turkiye ideal bir secenektir .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir