Türkiye’de Diş İmplant Fiyatları Ne Kadar? 2023

Büyük bir hız ile gelişim gösteren teknoloji, modern bilimin ve tıbbın işine daha çok yaramaktadır. Diş hekimliği de bu durumdan son zamanlarda payını almıştır. Eksik dişler büyük bir estetik ve sağlık sorunudur. Teknolojinin gelişmesi diş hekimliğine de fayda sağlamıştır. Dental implant tedavisi, geleneksel olarak da kullanılabilen köprü ve protezlere aek olarak geliştirilmiştir. Peki, diş implant fiyatları ne kadar?

İmplant Nedir? 

implant, eksik olan dişlerin onarımında tercih edilebilen ve çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalarına verilen addır. Bu vidaların üstüne protez kalıplar yerleştirilir. İmplant onarımının diğer tedavilere göre artısı komşu dişlerin zarar görmemesidir. Yani komşu dişleri kesmeye gerek yoktur. İmplant diş kökü görevini üstlenir ve aynı orijinal diş gibi rahatlıkla yemek yiyebilir ve büyük bir güvenler gülebilirsiniz. 

İmplant ile Kimler Tedavi Edilebilir? 

İmplant tedavisi, çene ve yüz gelişim aşamasını bitirmiş 18 yaş üstü olan tüm kişilere uygulanmaktadır. Tedavi öncesi çene biçiminin implanta uygun olup olmadığının tespiti için röntgen çekilir. Diyabet hastalarında tedavi öncesi hastalık kontrol altına alınmalıdır. Kan sulandırıcı kullanan hastalarda tedavi öncesi ilaçlar kesilir. Osteoporozu olan kişiler uygun tedaviden sonra implantlarla tedavi edilebilir.

dis implant fiyatları
Türkiye’de Diş İmplant Fiyatları Ne Kadar? 2023 1

İmplant Tedavisi Nasıl Çalışır? 

Hastaya çok az bir sedasyon vermek için implant tedavisi yapılır. İşlem öncesi detaylı bir muayene ve röntgenin çekilmesi gerekmektedir. Kalan çene kemikleri ve dişler ölçülür. Dental implantları yerleştirmek için iki alternatif mevcuttur. Tek kademeli prosedürde implant konulduktan hemen sonra kalıcı olmayan bir başlık takılır. İki kademeli işlevde implant yerleştirildikten sonra üstü diş eti ile kaplanır ve iyileşmesine izin verilir. Daha sonra protez kafalar takılır. 

Bu iki durumda da kalıcı olmayan bir köprü kullanılır ve alt çene için en az 3 ay, üst çene için de en az 6 ay iyileşme süresi beklenir. Bazı durumlarda yeni oluşturulan dişler implantların üstüne hemen yerleştirilebilir. Diş implantı ile hastanın kendine lan öz güveni yerine gelir, rahatlıkla konuşabilir ve yemek yiyebilir. Zirkonyum implantlar titanyum implantların gücünü fazlalaştırmak için yapılmış olan yeni nesil implantlardır. Buna ek olarak dar çenelerde direnci arttırmak için de tercih edilir. Dayanıklılık dışında titanyumdan bir farkı yoktur.

Zirkonyum diş kaplamalarında da kullanımı tercih edilmektedir. Zirkonyum, orijinal dişler kadar beyazdır ve ışığı olduğu gibi yansıtır. Bu sebepten dolayı da hem estetik hem de sağlamlık açısından kullanışlıdır. Ağızda çürümez ve metalik bir tat bırakmaz. Renk değişimi zamanla oluşmaz ve vücuda zarar vermez. 

Orijinal dişten ayırt edilemeyen özelliği ile diş implant fiyatları da merak edilen konulardan birisi haline gelmiştir. Türkiye’de diş implant fiyatları tedavi için seçilen kliniğin ya da hekim tecrübesine göre değişkenlik gösterebilecek bir kavramdır. Sizin için en doğru diş implant fiyatları, Curefinding ayrıcalığı ile size tanınacaktır. Her bir hastamızın tedavisini en uygun şekilde yapıyor ve sizlere hiçbir konuda tereddüt sağlamamak adına gelişen teknoloji ile biz de gelişmeye ve yenilenmeye çalışıyoruz. Diğer tedavilerde olduğu gibi diş implant fiyatları da kliniğimiz tarafından sizin için uygun olanının belirlenmesi sağlanacaktır. 

DİŞ İMPLANTLARI
Diş implant fiyatlarını hesaplayın!
+
+
Total
0

Diş İmplant Çeşitleri Nelerdir?

Bilinen pek çok implant türü vardır. Ama günümüz şartlarında en yaygın ve iyi bilinen implant sarmal yani vida şeklinde olan implanttır. Dış implant çeşitleri implantın yapıldığı bölgedeki yapı ve doku özelliğine göre seçilir ve bunun neticesinde de uygulamaya başlanır. Bilinen birkaç implant türleri ise şunlardır:

Subperiosteal İmplant: Diş kemiğinin ölçülerek ve oluşturularak yerleştirilen implant çeşididir. Subperiostal implantın bilinen en büyük artısı çiğneme yoğunluğunu tüm diş kemiğine eşit olarak dağıtmasıdır. İnce metal karışımlarından yapılmış bu tip implantın görünümü bir kafese benzer. Periostun altındaki kemiğin üst kısmına uygulanır. En fazla tercih edilen bir implant çeşidi değildir.

Endosseous İmplant: Endosseous implantlar olarak da bilinir. Endosseöz implant, bir veya daha fazla diş eksik olduğunda kullanılır. Maksiller kemikteki implant uygulamalarına intraosseöz implantlar denir. Günümüz şartlarında en yaygın olarak kullanılan implant çeşididir. Endosseöz implantlar kendi içinde 3 kısma ayrılır. Bu implantlar; vida, silindir ve bıçak implantlarıdır.

Transosseöz İmplant: Transmandibular implantlar olarak da adlandırılır. Kemik boyunca yerleştirilen bir implant çeşididir. Bu tip implant, öncelikle kemik uzunluğu eksikliklerini düzeltmek için tercih edilir. Sıklıkla tercih edilen bir implant çeşidi değildir. Çünkü bu fazlasıyla zor ve meşakkatli bir methoddur.

İntramukozal İmplant: Tüm intramukozal implantlar titanyum kaplıdır. Protezlerde retansiyonu fazlalaştırmak amacıyla kullanılan bir implant çeşididir. Bu tip implant da günümüz şartlarında artık tercih edilmemektedir.

Endodontik İmplant: Endodontik stabilizatörler ismiyle de bilinir. Bu implantasyon methodu daha çok zayıf diş yapılarını onarmak için tercih edilir. Endodontik implant methodu ile çok daha dayanıklı bir altyapı sağlanabilir.
 

Görüldüğü üzere birden fazla implant çeşidi mevcuttur. Ve her bir diş implantının fiyatı da elbette birbirinden ayrı olacaktır. Diş implant fiyatları sanılanın aksine çok yüksek rakamlar talep eden bir işlem değildir. Diş implant fiyatları seçmiş olduğunuz implant tipine göre değişkenlik içerecektir. Tarafınıza sunulacak en iyi diş implant fiyatları için Curefinding sadece bir telefon ve e-posta uzaklığınızda. 

diş implant fiyatları
Türkiye’de Diş İmplant Fiyatları Ne Kadar? 2023 2

İmplant Diş Kaç Günde Yapılır?

İmplantın kullanım süresi göz önüne alındığında; Tedavi iki kademeden oluşur ve toplam tedavi zamanlaması 6 ay gibi bir zamana kadar çıkabilir. Tedavinin ilk kademesi takribi olarak 10 ya da 15 dakikada tamamlanır. Her bir implantın yerleştirme süresi 3 ya da 4 dakikadır. İmplantlar önce çene kemiğine yerleştirilir ve daha sonra implantların yaklaşık 3 ve 6 ay gibi bir sürede çene kemiği içinde kaynamasının oluşması beklenir. Hemen sonrasında ise protez diş takılır ve tedavi tamamlanır.

Ucuz Diş İmplantı Riskli mi?

Diş İmplant Fiyatları 2022

Diş implant fiyatları her ne kadar hastanın tedavi sürecine göre değişkenlik gösterebilecek olsa da ortalama olarak belirlenen fiyatlar elbette mevcuttur. Diş implant fiyatları için belirlenen bazı faktörler vardır. Bunlar;

1. Kullanılacak olan implant dişin markası. 
2. İmplant tedavisini uygulayan doktorun deneyimi.
3. Hastanın tedavi ihtiyacının ne yönde olduğu.
4. Tedavi edilen implant sayısı. 
5. Nakit ya da kredi kartı ile ödeme biçimleri.
Diş implant fiyatları 2022 yılı fiyatı implantın markasına göre 3000 ₺ ile 7500 ₺ arasında farklılık göstermektedir. Türkiye’de yapılan ve tamamen yerli olan implant markalarında diş implant fiyatları çok daha fazla ucuzken, yurt dışından ithal edilen markalı implantlar çok daha masraflıdır.  İmplant markaları ağız ve diş sağlığı söz konusu olduğunda aynı işlevi görse de kullanılan ham maddelerin kalitesi, yaşı ve çoğu implant markasının yabancı kaynaklı olması nedeniyle implant fiyatlarında pek çok farklılık gözlenebilir.

Döviz kurları duruma göre artabilir de çoğalabilir de. Dişlerinizin için her daim gerekli bakım ve hijyeni sağlamanız kadar, tedavi görmesi gerektiği zamanlarda da her zaman için iyi tedavi hizmetini alabilmeniz şarttır. En iyi tedavi denildiği zaman bu görevi üstlenen Curefinding, sizlere en iyi hizmeti arz edebilmek adına her zaman hazır ve donanımlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir