Türkiye ve İsveç Saç Ekimi Maliyetleri

İsveç, yaşam kalitesi, yaşam maliyeti ve iş gücü gelişmiş bir ülkedir. Türkiye’de saç ekimi maliyetleri İsveç’e göre daha uygun fiyatlıdır. Bunun nedeni İsveç’in gelişmesi ve yaşam kalitesi yeni ile en pahalı ülkelerden biri olmasıdır. Hastalar saç ekim işlemi için İsveç’te ödeyecekleri fiyatı üçte biri kadar harcamayı Türkiye’de yapar. İsveç de ekim yaptıracak kişilerin çoğu bu işlemi daha uygun mal edebilmek için farklı alternatif ülkeleri araştırmaktadır.

Türkiye de saç ekim hizmeti alacak olan danışmanlarımızın bilet ücretleri, konaklama ücretleri ve ulaşım maliyetleri de fiyatlandırmanın içerisine dahil edilmektedir. Bu masrafların dahil edilmesi ile birlikte bile saç ekimi maliyeti Türkiye’de İsveç’e göre oldukça uygun kalmaktadır.

Türkiye uzman doktorları ile sağladığı hizmetler sayesinde sadece İsveç’teki hastaları değil dünya genelindeki birçok ülkedeki hastaları Türkiye’ye çekmektedir. İsveç ve Türkiye saç ekim fiyatlarını karşılaştırırken yapılacak işlemlerin aynı olmasına dikkat edin. Yapılacak işleme göre fiyatın da değişeceğini unutmamalısınız.

Türkiye ve İsveç’te saç ekimi prosedürleri

Saç ekim işleminde Türkiye ve İsveç’te saç ekimi prosedürleri çok farklıdır. Saç ekimi fiyatlarını etkileyen pek çok farklı olması ile birlikte hızla artan talebe yanıt verebilmek adına birçok klinik açılmaktadır. Dünya çapında saç ekimi ve Saç tedavisi yöntemleri genel olarak lokal anestezi altında mikro uçlu motorlar ile tek tek alınarak ekilecek alana yine tek tek yerleştirilmektedir. Dünya çapında FUE yöntemi kullanıma oldukça geniş bir alana sahiptir.

Rekabetin ortaya çıkması ile birlikte fiyatlarda oldukça fazla düşüşler yaşanmaktadır. Ülkelerin fiyatlarda yapmış olduğu indirimler ile birlikte de Türkiye kur farkından dolayı oldukça uygun işlem sağlamaktadır. Saç ekimi işlemi yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey işlemi gerçekleştirecek olan doktorun deneyimli ve başarılı olmasıdır. İşlemi cerrah bir doktor yerine sıradan deneyimsiz ve bilgisiz bir kişinin yapması arasında hem sağlık açısından hem de sonuç açısından çok fazla fark vardır.

Saç ekimi işlemi yaptıracak olan hastalar için saç ekimi fiyatlarını avantaja çeviren ülkelerden biri de Türkiye’dir. Dünyada ucuz saç nakli ameliyatları yapan ülkelerin başında Türkiye ve Tayland gelmektedir. %80 diğer ülkelerden daha uygun fiyat sunan Türkiye saç ekim hizmeti konusunda da oldukça başarılıdır.

Dünya Genelinde Saç Dökülmesi Erkeklerde Neden Daha Yoğun Görülür?

Dünya genelinde saç ekimi işlemi kalıcı bir yöntemdir. Erkeklik hormonunun düşmesi ile saç dökülme sorunu daha çok görülmektedir. DHT ergenlik sonrası dönemden itibaren saç dökülmesi ve saç çizgisinin geri çekilmesi gibi sorunlara yol açabilmektedir. DHT saç kökündeki hücrelerde hazır oluşturduğu için kalite kaybına neden olur ve sonucunda saç dökülmesi gözlemlenebilir.

 • Ciddi kronik bir rahatsızlığı olmayan kişiler
 • Donör Saç kökü alınacak bölgede yeterli saçı bulunan kişiler
 • Saç ekimi yapılacak alanda herhangi bir deri rahatsızlığı olmayan kişiler saç ekim işlemi yaptırabilirler.

Türkiye ve İsveç’te FUE Saç Ekimi

Kişinin estetik görünümü açısından saç çok önemli bir parçadır. Pek çok kişi gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak isterken sağlıksız ve seyrek saçlı kişilerle mutluluk oranının fazla olduğu da bilinmektedir. Hormonal faktörler nedeniyle ya da çeşitli nedenlerle saç kaybı yaşayan kişilerin başvurduğu yöntem saç ekim işlemidir. Günümüzde artık saç dökülmesi ve saç kaybı problemlerinden kurtulmak çok kolaydır. Saç ekim işlemi için uzmanların en çok kullandığı yöntem FUE yöntemidir. 

Öncelikle muayene sırasında hastanın saç analizi yapılır. Bu muayene sonucunda saç yapısı ve kalitesi belirlenir, dökülmenin yoğunluğu ve saç alınacak bölgenin kalitesine bakılır. Bu işlemler sonucunda haftanın FUE yöntemine uygun olup olmadığına karar verilir. Eğer hasta bu yöntem ile tedaviye uygun ise işleme başlanır. Bu yöntemin en büyük avantajı hastanın kendi saçlarının kullanılmasından dolayı doğal bir görünüme sahip olmasıdır.

Öncelikle hastanın doğal saç görünümü elde etmesi için saç ön çizgisi belirlenir. Bu işlemin doğru şekilde yapılması gerekir çünkü saç çizgisi geride olması doğallık açısından tercih edilen bir durum değildir. Çizginin belirlenmesi ile saç ekimi yapılacak alan da ortaya çıkar. FUE tekniği kendi içerisinde dört aşamaya ayrılır. Öncelikle donör bölgenin tras işlemi yapılır. Köklerin alınacağı bölge lokal anestezi ile uyuşturulur ve ikinci aşama olan mikro motorlar ile saç kökleri toplanır. Bu toplama işleminde ense bölgesi kullanılır bunun nedeni de bu bölgenin saç dökülmesine karşı daha dayanıklı olmasıdır. Saç toplama işlemi ortalama olarak 2 saat sürmektedir. Saç kökleri toplandığında zarar görmeden muhafaza edilmesi önemlidir. Zarar görmemesi adına toplanan saç kökleri özel bir solüsyon içerisine konulmaktadır.

Daha sonra ekim yapılacak bölgenin de uyuşturulması ile ekim işlemi başlar. Öncelikle kanal açma işlemi yapılır ve toplanan kökler tek tek bu alanlara yerleştirilir. Saç ekimi işlemi ortalama 7 ila 8 saat sürmektedir.

Türkiye ve İsveç’te en çok tercih edilen saç ekim yöntemi FUE en yeni ve en gelişmiş tedavi yöntemidir. Aynı zamanda bu yöntem çok yüksek başarı oranına da sahiptir.

Türkiye FUE saç ekim İsveç’e kıyasla daha ekonomiktir. Türkiye de saç grefti miktarına düşen fiyat İsveç de ki fiyatın ortalama 3 de 1’i fiyatıdır.

Türkiye-İsveç Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim işleminde fiyatı etkileyen bir çok faktör vardır. Eğer saç ekim işlemi uygulanacak kişi bu işlem için uygun görünürse saç ekim işlemine başlanır. Türkiye diğer ülkelere kıyasla daha uygun fiyat politikasına sahiptir. Ayrıca doktorların başarısı ve uzmanlığı da hastaların saç ekim işlemi için Türkiye’yi tercih etme nedenlerinden biridir.

Türkiye İsveç’e nazaran saç ekim işleminde oldukça uygundur.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

 • En iyi fiyat garantisi
 • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
 • Ücretsiz VIP Transferler ile Havaalanından  Otele ya da Kliniğe kadar eşlik edilmektedir.
 • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.
sac ekimi1 1

Türkiye’de Saç Ekiminin Olumlu Sonuçları 

 • Saç ekim işlemi diğer saç dökülme tedavilerinin işe yaramadığı durumlarda başarılı sonuçlar sağlar.
 • Geniş bölgelerde görülen saç dökülme sorununda başarılı tedavi sonucu almayı sağlar.
 • Saç dökülme probleminin geç evrelerinde bile uygulanabilir.
 • Doğal görünümlü saçlara sahip olmayı sağlar.
 • Hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir.
 • Saçlar ekim işleminden sonra çıkmaya başlayınca tekrar dökülmez 

Neden İsveç yerine Türkiye’de saç ekimi yaptırmalısınız?

Her iki ülke de de saç ekim işlemi yapılmaktadır. Fakat Türkiye’de saç ekim işlemi yaptıran kişiler aynı zamanda Türkiye’nin eşsiz tarihi ve manzarası eşliğinde tatil yapma şansı da yakalar. 

Türkiye saç ekimi tedavisinde doktorların başarısı ve kliniklerin kalitesi nedeni ile en çok tercih edilen yerdir. 

Saç ekimi sonrası doğal bir görünüme sahip olmak isteyen kişilerin Türkiye’yi tercih etmesinde ki en büyük sebep teknoloji ve uzman doktorların başarısıdır. Ayrıca fiyatında uygun oluşu nedeni ile her gün onlarca kişi saç ekimi işlemi için Türkiye’ye gelmektedir.

Düşük maliyetlere hem saç ekim işlemi hem de tatil yapmak isteyenlerin bizimle iletişime geçmesi yeterlidir. Bize mesaj atarak saç ekimi hizmeti hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz 

Saç Ekimi İşleminde Neden Türkiye 

Türkiye’nin kültürel ve tarihi yapısının da etkisi ile son on yılda saç ekim işlemi için binlerce ziyaretçi ülkemize gelmiştir. Aynı zamanda Türkiye dünyanın en iyi sağlık turizmine ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın her yerinden hastalar saç ekimi işlemi için ülkemize gelmektedir. Türkiye teknolojinin de ilerlemesi ile sağlık sektöründe çığır açmıştır. 

2 thoughts on “Türkiye ve İsveç Saç Ekimi Maliyetleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir