Karadağ’da Burun Ameliyatı ( Rinoplasti)

Tabii Karadağ’da rinoplasti ameliyatı olmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Her şeyden önce Karadağ’da burun ameliyatı 18 yaşından küçüklere uygulanmamaktadır. Genelde ameliyatın yaş aralığı 18 ila 25 olarak kabul görmektedir fakat ekstra bir sorun olmadığı sürece hemen hemen her yaştan insan rinoplasti ameliyatı olabilir. 

Bunun dışında ameliyat, erkek ve kadınlara eşit bir şekilde uygulanmaktadır. Yani ameliyat sırasında uygulanacak aşamalar eşit olacağı için psikolojik olarak hazırlıklı olmanızda fayda var. Bunun dışında rinoplasti, burnun yaşlanma sürecini yavaşlatmak için tercih edilir ve ameliyat sırasında burun ucu alçaltılabilir. Buna istinaden rinoplasti, yüz germe ve otfacelift gibi ameliyat türleri ile de kombin edilebilir. Ayrıca rinoplasti sırasında burun şekillendirme işlemi yapılırken çeşitli solunum problemleri de çözülebilmektedir. Yani rinoplasti’yi sadece burun ameliyatı olarak düşünmemek gerekir.

Rinoplasti ve Karadağ’da Burun Ameliyatı İlişkisi

En güzel Balkan ülkeleri arasında yer alan Karadağ, rinoplasti gibi ameliyatlar için sık sık tercih edilen ülkelerden bir tanesidir. Adriyatik kıyısı, Güneydoğu Avrupa tarafında yer alan Karadağ, etkileyici kumsallara sahiptir ve Hırvatistan ile arasında küçük bir sınır vardır. Yani Karadağ’a ameliyat olmaya gitmek küçük tatil kaçamakları yapmanız da mümkün.

Karadağ, coğrafi açıdan küçük bir ülke olsa da tarih ve kültürel miras olarak çok büyük bir ülkedir. Bunlara ek olarak Karadağ, her ne kadar rinoplasti için çok tercih edilse de aslında ülke, sağlık hizmetleri açısından oldukça geride kalmıştır. Öyle ki Karadağ’da çok fazla ileri seviye sağlık hizmeti olmadığı için oradaki hastalar da genelde ameliyat olmak için farklı ülkeleri tercih etmektedir. Durum böyle olunca da Rinoplasti olarak da bilinen burun ameliyatı, Karadağ’da yapılınca daha uygun fiyatlara denk gelmektedir.

Bilindiği gibi dış görünüş, özgüveni etkileyen en önemli unsurlardan bir tanesidir ve eğer burnunuzu sevmiyorsanız, bu durum sizi psikolojiksel olarak kötü etkileyecektir. Karadağ’da Rinoplasti ameliyatı olarak özgüveninizi yükseltebilir ve çok daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Hem de çok yüksek fiyatlar ödemeden…

Karadağ’da rinoplasti uygulaması sayesinde burnunuzu küçültebilir ya da yeniden şekillendirerek yüzünüzle daha uyumlu bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca rinoplasti ameliyatı burun kırığı gibi yaralanma durumlarında da sık sık tercih edilmektedir. Öyle ki burnun en hızlı bir şekilde iyileşmesi için genelde Rinoplasti ameliyatına başvurulur. 

burun estetigi 1 1
Karadağ'da Burun Ameliyatı ( Rinoplasti) 1

Rinoplasti için En İyi Ülke Hangisi?

Rinoplasti ameliyatı için en iyi ülke sorusuna cevap vermek aslında çok zordur çünkü ülkemiz de dahil olmak üzere bu ameliyat için birçok seçenek bulunur. Tabii rinoplasti ameliyatının usta doktorlar tarafından yapılması gerektiği hesaba katılınca seçenekler arasında Karadağ da yer alıyor. Karadağ, her ne kadar sağlk hizmetleri açısından geride kalsa da bu durum, aslında yabancı hastalar açısından ekonomik bir avantaja dönüşmektedir. Öyle ki Karadağ, son zamanlarda rinoplasti ameliyatı için çok sık tercih edilmektedir. 

Karadağ, her ne kadar sağlık konusunda çok gelişmemiş olsa da usta doktorlara ve lüks hastaneler sahiptir. Bu sebeple de insanlar, ekonominin de durumunu düşünerek Karadağ’da rinoplasti ameliyatı olmaya karar vermektedir. Eğer sizler de Rinoplasti ameliyatına çok fazla ücret ödemek istemiyorsanız Karadağ alternatifini düşünebilirsiniz. Firmamızla iletişime geçerek Karadağ ve Rinoplasti hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve duruma göre karar verebilirsiniz.

Türkiye’de Rinoplasti Ameliyatı

Konu sağlık hizmetlerine gelince Türkiye’nin Karadağ’dan çok daha gelişmiş olduğu bir gerçektir. Öyle ki Karadağ da usta doktor ve lüks hastane sayısı oldukça azdır. Her ne kadar Türkiye sağlık konusunda Karadağ’dan daha iyi olsa da ekonomik durumlar göz önüne alındığında Türkiye’de rinoplasti ameliyatı olmanın zorluğu da gözler önüne serilmektedir. Bu nedenle de birçok insan, rinoplasti ameliyatı için Türkiye yerine Karadağ’ı tercih etmektedir. 

Bunların dışında Türkiye, rinoplasti ameliyatı olmak için oldukça uygun bir yerdir. Turistik yapısı ve kültürel mirası ile öne çıkan Türkiye, uzman doktor ve lüks hastaneler ile bilinmektedir. Ayrıca Türkiye’nin aksine diğer ülkelerde rinoplasti ameliyatı olurken uzun bekleme süreleri ile karşılaşabilirsiniz. Türkiye’de ise genelde bu tarz şeylere pek rastlanmaz. Hızlı ve kaliteli bir süreç içerisinde rinoplasti ameliyatını tamamlayabilirsiniz. Tabii Türkiye’ye gelmişken turistik yerleri gezebilir ve küçük bir tatil de yapabilirsiniz.

Türkiye, her ne kadar rinoplasti için en uygun ülkelerden biri de olsa ülkedeki döviz kuru ve ekonomik durum nedeniyle yurt dışında ameliyat olmak isteyebilirsiniz. Bu durumda ise en iyi alternatiflerden birisi Karadağ’dır.

burun estetigi 1

Türkiye’de Rinoplasti Fiyatları

Türkiye, pahalı gözükse de döviz kurundan dolayı turistler için oldukça uygun bir yerdir ve rinoplasti fiyatları da buna istinaden yine turistler için daha uygun bir hal almaktadır. Türkiye’de rinoplasti fiyatları, turistler açısından diğer ülkelere oranla daha uyguna gelir ve size tatil fırsatı da sunar. 

Türkiye için rinoplasti fiyatları birçok etkene göre sürekli değişiklik gösterdiği için bu konuda net bilgi almak isterseniz firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Kimler Rinoplasti Ameliyatı Olabilir?

Rinoplasti ameliyatı her ne kadar çok sık tercih edilse de ameliyat olabilmeniz için gerekli kriterleri sağlamanız gerekmektedir. Öyle ki eğer burnunuz, yüzünüze göre çok büyük ya da çok küçük ise rinoplasti ameliyatı olarak burnunuza şekil vermeniz mümkündür. 

Bunun dışında uzun ya da kısa kambur burunlar için de yine rinoplasti ameliyatı uygun görülmektedir. Burun ucu geniş ya da dar olan insanlar da rinoplasti ameliyatı olabilir ve hatta geniş ya da dar buruna istinaden meydana gelebilecek çeşitli hastalıklar da yine rinoplasti ile giderilebilir.

Görüldüğü gibi bu tarz sorunlara sahip olan hastalar, rinoplasti ameliyatı için uygundur. Tabii ameliyattan önce doktorlara burnunuzu ne şekilde görmek istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Ameliyat öncesi hastalara psikolojik destek verilir ve sürecin detayları aktarılır. Eğer sizler de Karadağ’da rinoplasti ameliyatı olmak isterseniz firmamızla iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rinoplasti Ameliyatına Hazırlık Süreci

Hasta, ameliyata girmeye karar verdikten sonra psikolojik bir süreçten geçer ve bu süreç boyunca destek alması çok önemlidir. Bu noktada da devreye uzman doktorlar girer. Yani doktor ile hasta arasında belli bir güven ilişkisi oluşmalıdır. Uzman doktorlar, hastaya ameliyatın aşamalarını anlatır ve psikolojik destekte bulunarak hastayı ameliyata hazırlar. Sonrasında hasta, ameliyata girmeden önce son bir kez daha burnunda yapmak istediği değişikliği belirler ve emin olduktan sonra ameliyat süreci başlar.

Eğer hastanın geçmişte geçirdiği ameliyat varsa ve farklı hastalıklara bağlı olarak ilaçlar kullanıyorsa, bunları ameliyattan önce belirtmesi gerekir. Ameliyatın süreci ve daha verimli sonlanması için doktorlara doğru ve kesin bilgi verilmesi çok önemlidir. Doktorlar, ameliyat sonrası da yine hastanın yanında olur ve ameliyat sonrası yapılması gerekenleri hastaya aktarır. 

Rinoplasti Sırasında Hastalar Acı Çeker mi?

Genelde 1 ya da 2 saat süren Rinoplasti ameliyatı sırasında hastalar, kullanılan çeşitli cerrahi teknik ve lokal anesteziye bağlı olarak herhangi bir ağrı ya da acı hissetmemektedir. Bunların dışında lokal anestezi dışında rinoplasti için endotrakeal anestezi ve intravenöz analgosedasyon gibi alternatiflere de başvurulabilir. Sürecin verimli ve güvenli bir şekilde tamamlanması için ameliyat süreci boyunca hastaların kan basıncı, kalp hızı ve nabzı izlenmektedir. 

Rinoplasti Sonrası İyileşme Süreci

Karadağ’da rinoplasti ameliyatı sonrası burun dokusu hareketsiz hale getirilmektedir. Bunun için de burnun arka tarafına atel uygulanır. Bu sayede hasta acı çekmeden hastaneden taburcu olabilir. Ameliyat bittikten sonra yarı yoğun bakım ünitesine sevk edilen hastalar duruma göre birkaç saat içinde taburcu olabilir. Tabii doktorların kararına ve hastanın durumuna göre hastadan geceyi hastanede geçirmesi de istenebilmektedir.

Ameliyattan sonra takip eden birkaç gün içerisinde yanak ve göz çevresinde bazı morluklar oluşabilir ve bu oldukça normaldir. Morluklar genelde bir ya da iki hafta içerisinde geçer fakat çok rahatsız edici bir derecedeyse makyaj yaparak gizlemeniz tavsiye edilir.

Morluklar dışında burnun uç kısmında da küçük şişlikler oluşabilmektedir. Bu şişlikler ise hastanın durumuna bağlı olarak ortalama 1-2 ay içerisinde geçmektedir. Ameliyat tamamlandıktan ve hasta taburcu olduktan sonra dikişler de ortalama 1-2 hafta içerisinde alınmaktadır. 

Rinoplasti Sırasında Oluşabilecek Komplikasyonlar

Rinoplasti ameliyatı sonrasında hastada çok ciddi komplikasyonlar görülmemektedir. Öyle ki ameliyatın getirdiği büyük riskler de yine yok denecek kadar azdır. Her gün binlerce insan Rinoplasti ameliyatı oluyor ve komplikasyon ya da riskin en aza indirilmesinde ameliyat öncesi verilen bilgiler büyük rol oynuyor. Bu nedenle doktorlara doğru bilgileri verdiğinizden emin olmalısınız. 

Rinoplasti ameliyatı sonrası oluşabilecek komplikasyonlar arasında burun ucunda şişlik ve göz çevresinde morluk oluşmasıdır. Bu komplikasyonlar da genelde ameliyat sonrası ortalama 1 ya da 2 ay içerisinde tamamen geçmiş olur. 

burun
Karadağ'da Burun Ameliyatı ( Rinoplasti) 2

Neden Biz?

Karadağ’da rinoplastik ameliyatı olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey kapsamlı bir araştırma yapmaktır. Ayarlamanız gereken uçak bileti ve pasaport gibi şeyler olduğu için bu noktada bir medikal turizm firmasıyla çalışmanızda fayda var. Bizi seçerek en iyi fiyat teklifinden yararlanabilir ve kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Her şeyden önce müşterilerimize en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Bu sayede de hastalar, ameliyat olmak için çok fazla bütçe ayırmak zorunda kalmıyor ve gittiği ülkede tatil yapma fırsatını da elde ediyor. 

Bunların dışında gizli maliyet gibi büyük sorunlara yol açabilecek durumlarla karşılaşmaz ve anlaşma yaptığınız fiyat neyse sadece onu ödersiniz. Ücretsiz transfer hakkınız olur ve ulaşıma ekstra ücret ödemezsiniz. Son olarak sunduğumuz paketlerle konaklama ücreti de ödemezsiniz.

One thought on “<strong>Karadağ’da Burun Ameliyatı ( Rinoplasti)</strong>

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir