Yurtdışında Saç Ekimi Rehberi 

Saç Ekim İşleminde Polonya, Hindistan ve Türkiye

Saç ekimi saç dökülmesi ya da kellik problemi olan hastalara kalıcı ve doğal bir çözüm sağlar. Polonya ya da Hindistan’da saç ekim işlemi yaptırmak isteyen hastalar için bilmeleri gereken tüm bilgiye yazımızın içinde yer verdik. Gelin Polonya, Hindistan ve Türkiye saç ekim işlemlerini birlikte inceleyelim. 

Polonya Nerede?

Polonya orta Avrupa ülkesidir. Polonya’nın komşuları ise Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Litvanya ve Rus topraklarıdır. Ayrıca Polonya’nın Baltık Denizine de uzun bir kıyısı vardır. Polonya’nın başkenti Varşova’dır.

Hindistan Nerede?

Hindistan Asya kıtasının güney alanında yer almaktadır. Hindistan’ın komşuları Pakistan, Kaşmir, Çin Halk Cumhuriyeti, Nepal, Bangladeş ve Myanmar’dır. Hindistan’ın en kalabalık şehri Mumbai’dir. Mumbai’yi Delhi ve Bengaluru takip etmektedir. Hindistan’ın dini inanışı Hinduizm’dir. 

Türkiye Nerede?

Üç tarafı denizlerle çevrili olan ve Kuzey yarım kürede yer alan bir ülkedir. Sınır komşuları Irak, Suriye, İran, Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan ve Azerbaycan’dır.

Tarihi güzellikleri ve eşsiz manzaraları sayesinde turistik cennet bölgesi kabul edilen Türkiye sağlık turizminde de oldukça başarılı çalışmalar sürdürmektedir. Başkenti Ankara’dır. 

Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul’dur. İstanbul’u Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Konya takip etmektedir.

Saç Ekimi İşlemi Kimlere Uygulanamaz?

 • Doğuştan saçsız doğmuş olan kişilere
 • Kalp ve şeker hastalarına 
 • Karaciğer ya da böbrek yetmezliği olanlara
 • Tansiyon hastalarına
 • Hemofili hastalarına
 • Hepatit B, C ve HIV hastalarına
 • 24 yaşından küçük kişilere

Yukarıda belirtilen hastalara saç ekim işlemi uygulanamamaktadır. Eğer ilaç kullanarak ya da tedavi ile bu hastalığın engel teşkil etmesi ortadan kaldırılabiliyorsa öncelikle hastalık kontrol altına alınır. Sonrasında hastanın durumu takip edilir ve saç ekim işlemi uygun görülürse yapılabilir.

Türkiye’de Saç Ekimi Tedavisi Sonuçları Nelerdir?

Türkiye’de saç ekim işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlem olduğu için hasta işlem sırasında acı ya da ağrı hissetmemektedir. Deneyimli Doktorlar tarafından steril hastane ortamında gerçekleştirildiği sürece risksiz bir işlem olarak kabul edilmektedir. Tabii ki de her cerrahi operasyonda olduğu gibi saç ekim işleminde de görülebilecek bazı yan etkiler mevcuttur. Bu yan etkilerin çoğu zamanla kendiliğinden düzelirken birkaç tanesinde doktor müdahalesi gerekebilmektedir. İşlem sonrası oluşabilecek bir yan etkiler ile karşı karşıya gelindiğinde ne yapılması gerektiği hasta tarafından bilinmesi çok önemlidir. Telaşa kapılmak sıkıntılı bir sürecin başlamasına neden olabilir. Saç ekimi işleminden sonra size düşen en önemli görev işlem sonrası dikkat edilmesi gereken şeylere uymanızdır.

İnsanlar Saç Ekimi İçin Neden Farklı Ülkeleri Tercih Ederler?

Hastaların tedavi için yurtdışını tercih etmelerinde birçok farklı neden vardır. Tedavi çeşitleri, uygun fiyatlı tedavi hizmeti, başarı oranı daha yüksek tedavi ve hem tatil yapma hem de tedavi görme fırsatı nedeniyle hastalar saç ekimi işlemi için yurt dışını tercih edebilmektedir.

Yurtdışında Tedavi Maliyeti Neden Daha Düşük?

Düşük tedavi ücreti ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Birçok ülkede uygun fiyatlı tedavi hizmet almak mümkündür. Fakat tedavilerin uygun fiyatlı olması saç ekim işlemi için o ülkeyi seçmeniz gerektiği anlamına gelmemektedir. Ülkenin hem kaliteli tedavi hizmeti sunması hem de uygun fiyatlı olması çok önemlidir. Yurt dışında tedavi sağlayan ülkelerin tedavi maliyetlerinin düşük olma nedeni araştırılmalıdır. Yaşam maliyetinin düşük olduğu ülkelerde döviz kurunun yüksek olması nedeniyle yabancı hastalar için hizmet alım gücü artmaktadır. Türkiye sağlık turizmi alanında gelişmiş ülkelerden biridir. Sizlerin konaklama ve ulaşım ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra tedavinin de tek fiyattan sunulması uygun fiyatlı tedavi almanızı sağlamaktadır.

Yurtdışında Nasıl Güvenilir Bir Klinik Bulabilirim?

Bilmediğiniz ve tanımadığınız bu ülkede tedavi olmak elbette zor bir karardır. Saç ekim işlemi yaptırmaya karar verdiğimizde öncelikle hastaneler hakkında bilgi toplamalı ve yapmış olduğu eski işlemlerin yorumlarını okumalısınız. 

Polonya’da Saç Ekimi Yaptırmak Güvenli mi?

Polonya genel olarak güvenli bir ülke olarak kabul edilir. Saç ekimi konusunda da başarılı işlem sunan klinikleri mevcuttur. Fakat fiyatları herkesin ulaşabileceği standartlarda değildir. Fiyat yüksekliği nedeniyle çok fazla tercih edilen bir ülke değildir. Polonya gibi kaliteli işlem yapan fakat daha uygun fiyatlı tedavi hizmeti alabileceğiniz başka ülke ve klinik araştırmanız size fayda sağlayacaktır.

Polonya’da Saç Ekimi Fiyatları

Polonya’da saç ekim işleminin yüksek fiyatlı olduğunu dile getirmiştik. Polonya’da aldığımız hizmet kaliteli olsa da ödeyeceğiniz para sizi saç ekim işleminden vazgeçirebilir. Türkiye saç ekim işlemi konusunda dünyaya kendini kanıtlamış ve bu işlemde dünyanın başkenti olarak kabul edilmiştir. Türkiye’de Avrupa standartlarındaki saç ekim işlemini çok uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz. Polonya’da saç ekim işlemi için harcanılan parayla Türkiye’de hem tedavi olur hem de tatil yapma fırsatı yakalarsınız. Ayrıca yine cebinizde para kalacaktır.

Hindistan’da Saç Ekimi Yaptırmak Güvenli mi?

Hindistan fakir bir ülke olarak bilinmektedir. Bu nedenle tedaviler oldukça ucuz fiyata yapılmaktadır. Fakat Hindistan hijyene önem vermeyen bir ülke olduğu için burada saç ekim işlemi yaptırmak oldukça riskli bir karar olacaktır. Uygun fiyata riskli bir işlem almak yerine Türkiye’de uygun fiyatlara Avrupa standartlarında saç ekim işlemi yaptırabilirsiniz. Bu aşamada karar hastanın kendisine aittir. Firmamız sade ve sadece sizin güvenliğiniz için gerekli olan tüm bilgiyi sizlere aktarmaktadır.

Hindistan’da Saç Ekimi Fiyatları

Az önce de belirttiğimiz gibi Hindistan fakir bir ülke olduğundan dolayı burada sağlık hizmetleri oldukça uygun fiyata yapılmaktadır. Fakat uygun fiyat olması tercih sebebi olmamalıdır. Hindistan hijyene önem veren bir ülke olmadığı için Hindistan’da sağlık hizmetleri sıkıntılı geçebilmektedir. Yine de Hindistan’da saç ekim işlemi yaptırmak istiyorsanız kliniklerini iyi araştırmalı, en hijyenik ve en iyi olan klinikte hizmet almaya çalışmalısınız. Hindistan’da böyle bir klinik bulmak zor bir durumdur. Hindistan’da riskli bir işlemi yaptırmak yerine farklı ülkelerde kaliteli hizmet almanız daha avantajlı olacaktır.

Türkiye’de Saç Ekimi Yaptırmak Güvenli mi?

Türkiye saç ekimi konusunda başarısını tüm dünyaya kanıtlamıştır. Başarısının tüm dünyaya duyuran uzman doktorlarımız, temiz ve hijyenik kliniklerle saç ekim işlemini gerçekleştirmektedir. Türkiye Avrupa standartlarında saç ekim işlemi yapmaktadır. Kaliteli saç ekim hizmeti almak fakat uyguna mal etmek isteyen kişiler için Türkiye bulunmaz bir nimettir. Türkiye saç ekimi konusunda Dünyanın başkenti olarak kabul edilmektedir. Her yıl yüz binlerce kişi saç ekim işlemini yaptırmak için Türkiye’yi ziyaret etmektedir.

Türkiye’de Saç Ekimi Klinikleri

Türkiye’de saç ekim işlemi yapan klinikler her yıl en az iki kere denetlenmektedir. Hijyen ve temizlik kurallarına uymayan ya da sorunlu hizmet veren klinikler kapatılmaktadır. Bu nedenle Türkiye’de bulunan saç ekim klinikleri güvenilir yerlerdir. Her yıl yüz binlerce kişiye hizmet sağlayan kliniklerimiz adını yurt dışında da duyurmayı başarmıştır. Bu başarı sadece kliniğin değil tüm Türkiye’nin gurur kaynağıdır.

Türkiye’de Saç Ekimi Fiyatları

Türkiye Avrupa standartlarında saç ekim hizmeti sunduğu halde fiyatları oldukça uygundur. Diğer ülkelerde yaptıracağınız saç ekim işlemi yerine Türkiye’de her şey dahil saç ekimi hizmeti aldığınızda ortalama yüzde yetmiş, yüzde seksen tasarruf sağlamış olursunuz.  Türkiye’de fiyatların bu kadar uygun olma nedenleri şu şekildedir;

 • Kur farkı
 • Klinik sayısının fazla olmasından dolayı klinikler arası rekabet
 • Yaşam maliyetinin düşük olması 

Neden Türkiye’de Saç Ekimi Yaptırmalıyım?

Saç ekim işleminde kaliteli hizmet almak istiyorsunuz fakat diğer ülkelere maddi olarak erişemiyorsanız Türkiye sizin için bulunmaz bir nimettir. Avrupa standartlarında saç ekim hizmetini oldukça uygun fiyatlara sunan Türkiye, saç ekim işlemi konusunda dünyaya kendini kanıtlamış ve saç ekim işleminde dünyanın başkenti olarak kabul edilmiştir.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

 • En iyi fiyat garantisi
 • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
 • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanı – Otele ya da Kliniğe )
 • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

10 thoughts on “Yurtdışında Saç Ekimi Rehberi 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir