Malezya’dan Türkiye’ye Düzenlenen Saç Ekimi Turları

Saç ekimi işlemi farklı nedenlerden kaynaklanan saç dökülmesine önerilen kalıcı tedavi yöntemidir. Saç ekim işlemi için ense kısmından dökülmeye dirençli saç kökleri toplanarak seyreklik olan yerlere ekilmesi ile gerçekleştirilir. Saç ekim işleminin steril ortamlarda gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Deneyimli cerrahlar tarafından steril ortamlarda gerçekleştirilen bu işlem sayesinde kişiye saçlı görünüm kazandırılır.

Saç ekim işlemi lokal anestezi verilerek yapılmaktadır. Lokal anestezi sayede hasta ağrı ya da acı hissetmez. Toplanan saç kökleri ihtiyaç olan bölgeye açılan kanallara tek tek yerleştirilir. Saç ekim işleminin süresi işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Fakat ortalama saç ekim işlemi 6 ila 8 saat arasında tamamlanmaktadır. 

Saç ekim işleminde en önemli nokta uygulanacak yönteme karar verilmesidir. Çünkü kullanılacak tekniğin doğru olması saç ekim işleminde başarı oranını arttırır. Saç ekim işleminden sonra ekilen saçlar köklerden ayrılarak dökülür. Bu olması gereken bir süreçtir. Saçlar döküldükten sonra deri altında kalan saç köklerinden yeni saçlar çıkmaya başlayacaktır.

Saç ekim işleminde kullanılabilecek bir çok metot vardır. Bunlardan en çok bilinenler ise FUT ve FUE yöntemidir.

Foliküler Ünite Transplantasyonu Yöntemi

Ense kısmından ince bir şerit şeklinde kesilen saç derisinden saç kökleri tek tek toplanır. Toplama işlemi tamamlandıktan sonra gerekli olan böylede açılan kanallara yine tek tek yerleştirilir. Bu işlem cerrahi bir işlem olduğundan dolayı kesi atılan alanda yaklaşık 8 ila 15 cm dikiş izi kalmaktadır. Sağlık sisteminin ilerlemesi ve gelişmesi ile yerini FUE yöntemine bırakmıştır. Günümüzde artık eskisi kadar çok kullanılan bir saç ekim yöntemi değildir.

sac
Malezya’dan Türkiye’ye Düzenlenen Saç Ekimi Turları 1

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu Yöntemi

FUE yöntemi FUT yöntemine nazaran daha güncel ve kesi işlemi yapılmadan uygulanan bir yöntemdir. Kesi işlemi olmadığından işlem sonrası yara izi de kalmaz. Uygun donör bölgeden saç kökleri tek tek alınır ve zarar görmemesi için özel solüsyona bırakılır. Toplama işlemi tamamlandıktan sonra ekim yapılacak alana açılan kanal adı verilen küçük deliklere saç kökleri tek tek yerleştirilir. FUE yöntemi dünya çapında en çok tercih edilen yöntemdir. 

Malezya’da saç ekim işlemi yaptırmak isteyen kişiler aklındaki soru işaretlerini gidermek adına araştırma yapmalı ve saç ekim işlemindeki tüm olumlu olumsuz sonuçları bilmelidir. 

Saç ekim işleminde kullanılan saç kökleri hastanın kendi saç kökleridir. Saç dökülmesi kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için yapılacak işlemde kişiye özel planlanmalıdır. 

Saç ekim işleminde amaç kişinin eski saçlı görünümünü geri kazanmasıdır. Saç ekim işlemibasit bit operasyon olsa da steril bir ortamda deneyimli doktor tarafından gerçekleştirilmezse büyük problemlere yol açabilir.

Malezya’da Kadın Saç Ekimi

Saç dökülme problemi sadece erkeklere özgü bir problem değildir. Kadınlarda da sıklıkla rastlanan ve kişinin özel yaşantısını olumsuz etkileyen bu problem yüzünden kadınlara da saç ekim işlemi uygulanmaktadır.

Saç dökülme problemi kadınların estetik görünüş bozukluğuna da neden olmaktadır. Kadın ya da erkek fark etmeksizin saç ekimi nedenleri şu şekildedir;

 • Genetik Faktörler
 • Hormon Bozuklukları
 • Deri Hastalıkları
 • Sistemik Hastalıklar
 • İlaç Kullanımı
 • Enfeksiyon
 • Kozmetik Ürünler
 • Vitamin ve Mineral Eksikliği
 • Saç Şekillendirme
 • Psikolojik Faktörler
 • Uyku Problemleri
 • Beslenme Bozuklukları

Türkiye’de Saç Ekimi Yaptırmak

Türkiye saç ekimi konusunda başarısını tüm dünyaya kanıtlamış bir ülkedir. Dünyanın dört bir yerinden saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin ilk tercihi her zaman Türkiye’dir. Avrupa standartlarındaki saç ekim hizmetini uygun fiyatlara sunması sayesinde liderliğini korumaktadır. 

Saç ekim işlemi yaptırmak isteyen hastalarımıza konaklama, ulaşım ve tedavi hizmeti dahil paketler sunmaktayız. Türkiye’de uygun fiyatlara saç ekim hizmeti almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Türkiye’de Sakal ve Bıyık Ekimi Yapılıyor Mu?

Türkiye saç ekimi konusunda olduğu gibi sakal ve bıyık ekim işleminde de oldukça başarılıdır. Herhangi bir nedenden dolayı sakalsız ya da bıyıksız kalan bölgeye de ekim işlemi uygulanabilmektedir. Sakal ve bıyık ekim işlemi de lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Sakal ve bıyık ekim aşamaları şu şekildedir;

 • Öncelikle hasta muayeneden geçer 
 • Ekim yapılacak olan bölge belirlenir
 • Kaç adet saç kökü ekileceğine karar verilir .
 • Hastaya lokal anestezi uygulanır.
 • Kıl kökleri toplanarak solüsyona yerleştirilir. 
 • Sonrasında toplanan kökler sakal ve bıyık ile uyumlu olması adına işlemden geçirilir.
 • İşlem sonrası kökler bölgeye ekilir.

Türkiye’de Ortalama Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi konusunda net bir fiyat bilgisi vermek yanlış olacaktır. Sadece şunu bilmenizde fayda var Türkiye Avrupa standartlarında saç ekim işlemi yaptığı halde dünya geneline göre en uygun fiyat sunan ülkedir. Ayrıca saç ekim işleminde dünyanın başkenti olarak kabul edilmektedir. Saç ekim fiyatları uygulanacak yönteme ve ekim yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’de Her Saç Ekim Merkezi Güvenli mi?

Türkiye saç ekimi konusunda lider konumdadır. Türkiye’de her yıl en az iki kere klinikler denetlendi için Türkiye’de başarısız ya da sorunlu klinikler kapatılmaktadır. Bu nedenle Türkiye’de güvenle saç ekim işlemi yaptırabilirsiniz.

Nasıl Güvenli Bir Klinik Seçerim?

Saç ekim işlemi için seçtiğiniz klinik mutlaka temizlik ve hijyen kurallarına uyan bir yer olmalı. Ayrıca bünyesinde bulunan doktorlarında tecrübeli olmasına dikkat edilmeli 

Türkiye’de Saç Ekimi Doğal Görünüyor mu?

Saç ekim işlemi kişiye kalıcı ve doğal bir görünüm kazandırılır.

Saç Ekim Bölgesinde İz Kalır mı?

FUT yöntemi ile yapılan saç ekim işleminde kesi alanında iz kalmaktadır.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi işlemi ortalama olarak 6 ila 8 saat arasında süren bir operasyondur.

Saç Ekimi Kalıcı Mı?

Saç ekim işleminde kişinin kendi dökülmeye karşı dirençli olan saç kökleri kullanılır. Türkiye’de yapılan saç ekim işleminin başarı oranı oldukça yüksektir. Kişiye kalıcı saçlı görünüm kazandırılır.

Saç Ekimi Acılı Bir İşlem mi?

Saç ekimi hastaya lokal anestezi verilerek yapılmaktadır. Lokal anestezi etkisinde hasta acı ya da ağrı hissetmez. Saç ekimi sonrası gerekli kurallara uyulduğu taktirde saç ekim işlemi sonrasında da ağrı ya da sızı olmayacaktır.

Saç Ekimi Kalıcılığını Kaybeder mi?

Saç ekimi kalıcı bir uygulamadır. Kişi büyüdükçe ekilen saçlarda incelme olur fakat yine de dökülme gözlemlenmektedir.

Türkiye’de Saç Ekimi Pahalı mı?

Türkiye’de saç ekim uygulaması diğer birçok ülkeye kıyasla daha uygun fiyatlıdır.

Sigorta Saç Ekimini Karşılıyor mu?

Saç ekimi işlemi estetik bir operasyon olduğu için sigorta kapsamına girmemektedir. Sigortanın bu işlemi karşılaması için bazı kriterlerin karşılanması beklenir.

Saç Ekimi Ne Zaman İyileşir?

Saç ekim işleminden sonra ilk on beş gün oldukça önemlidir. Bu on beş günlük süre boyunca gerekli tüm uyarılara dikkat edilmesi taktirde iyileşme süreci oldukça hızlanır. Fakat tam anlamı ile iyileşme süreci ortalama 6 ay sürmektedir. 6 ayın sonunda ekim yapılan alanda yeni saçlar uzamaya başlamış olur.

Bir Seansta En Fazla Kaç Saç Kökü Uygulaması Yapılabilir?

Saç ekimi işlemi uygulanacak hastanın fiziki yapısı ve donör bölgedeki saç kökü dikkate alınır. En fazla 4000 saç ekimi yapılmasını önermekteyiz. 

Saç Ekim İşlemi İçin Neden Türkiye’yi Seçmeliyim?

Türkiye saç ekimi konusunda dünyaya kendini kanıtlamıştır. Dünyanın her hangi bir noktasında her hangi bir kişiye saç ekimi denildiğinde alınacak cevap Türkiye olmaktadır. Alanın da uzman ve deneyimli doktorları, sağlık alt yapısı ve başarılı operasyonları sayesinde Türkiye saç ekim işlemi konusunda dünyanın başkenti kabul edilir. Ayrıca saç ekim işlemi için Türkiye’yi tercih ederseniz Avrupa standartlarında saç ekim hizmetini oldukça uygun fiyatlara almış olursunuz.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

 • En iyi fiyat garantisi
 • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
 • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanı – Otele ya da Kliniğe )
 • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

4 thoughts on “Malezya’dan Türkiye’ye Düzenlenen Saç Ekimi Turları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir