Fue Saç Ekimi Nedir? 2023

Fue saç ekimi nedir? diye sorulduğunda yöntemin içinde ne olduğu hakkındaki malumat vermek faydalı olacaktır. Fue saç ekimi yöntemi dünyada yaygın bir biçimde kullanılan bir saç ekimi yöntemidir. Bu metot esnasında kafa derisi üstünde kesi yapılmaz, deri üstünde herhangi bir delme işlemi uygulanmaz. Fue ifadesi, Foliküler Ünite Ekstraksiyonu`nun kısaltmasıdır. Bu metot ilk kere 1988 senesinde Japonya`da 1 mm`lik punçlarla uygulanmaya başlanmıştır.

Yöntemin tıbbi literatürde yer edinmesi 2002 yılına muadil gelmektedir. Fue yönteminde; saç kökleri, donör bölge olarak seçilen bölgeden bir bir alınarak kısaca ciltten ayrılarak istenilen bölgeye implant edilmektedir. Donör bölgeden alınan saç kökleri istenilen bölgeye topluca değil de tekrar aynı biçimde bir bir ekilmektedir. Bu nedenle de saç köklerinin implantı, bu yöntemin öteki yöntemlere göre daha uzun seanslarla yapılmasına yol açmaktadır. Günümüzde bu metot punçlardan ziyade mikro motor ile yapılmaktadır. Fue yöntemi ile saç ekimi oldukça geniş çevrecelere tercih edilen bir uygulamadır. Bu yöntemin iyi uygulanmış olduğu önemlidir. Yöntem öncelikle, uzman sağlıkçılar tarafınca uygulanmalıdır. Aksi durumlarda güzel görüntüsü olmayan bir saç görüntüsü oluşabilecektir.

Yıpranan saçlar zaman içinde dökülmeye başlar. Saç dökülmesi genetik bir unsur olabileceği şeklinde çevresel etkenler, stres, mevsim değişiklikleri, hormonal bozukluklar da saç dökülmesini tetikleyebilmektedir. Ayrıca, ilerleyen yaşın da saç dökülmesini mühim seviyede etkilediği bilinmektedir. Dökülen saçlar, kişide özgüven eksikliği meydana getirebileceği şeklinde, bireyin kendini yaşlı hissetmesi durumunda ruhsal olarak olumsuzluklar ortaya çıkarabilmektedir.

Dökülen saçların aynı eskisi gibi çok ve doğal görünmelerini elde etmek için saç ekimi işlemi yapılabilmektedir. Saç ekimi işleminde de saçlarınız eskisi gibi gür ve sıhhatli olmaktadır. Saç ektirmek için birbirinden değişik saç ekimi şekilleri uygulanmaktadır. Bu yöntemler içinde fue saç ekimi, öteki yöntemlere bakılırsa işlemin seans süresi daha uzun bulunmasına karşın daha müessir sonuçlar sağlamaktadır.

FUE SAÇ EKİMİ TEKNİKLERİ NELERDİR?

Mikro FUE Saç Ekim Tekniği

Manuel FUE saç ekim tekniğinin geliştirilmiş versiyonudur. Mikro saç ekim tekniğinde, mikro uçlara sahip ekipman aracılığı ile saç köklerinin katılımı işlemidir. Oldukça küçük uçlara sahip bu teknikte mikro motorlardan yardım alınır. Uçlar 0,6 – 0,9 mm aralığında delikler açma prensibine dayalıdır. Saçlı deride mikro daireler oluşturulur. Saç kökü ve saç kökünün yakınında olan dokusal yapılar ayrılarak çıkartılır.

 Saffir FUE Saç Ekimi

Tıpkı Mikro FUE tekniğinde olduğu şeklinde Saffir FUE de Mikro FUE de aslına bakarsak birer teknik değildir. Sadece FUE tekniğinin alt inovasyonlarıdır. Saffir FUE`nin tek farkı kullanılan uçların metal değil de Safir`den elde edilen olmasıdır. Saçlı deride mikro odacıklar açılmasında çok etkili olup daha az kabuklanma oranları için uygundur. Ayrıca iyileşen evrelerinin hızlandırılmasına da katkı sunmaktadır. Safir uçlu mikro iğneler öteki iğne yapılarına bakılırsa oldukça daha sağlıklıdır.

Yumuşak FUE Saç Ekimi

 FUE saç ekiminin tekniği olarak adlandırılır. FUE tekniğinin bir alt yeniliğidir. Soft fue Nedir; Saç ekiminin sedatif odaklı ilaçlarla desteklendiği tespit edilmiştir. Bu nedenle hastayı biraz rahatlatır ancak bilinç üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Özetle bu teknik bilincinizi kaybetmenize neden olmaz. Saç ekimini hiç acı çekmeden yaptırabilirsiniz. Sakinleştirici ilaçlar tuvalete gitme, konuşma gibi davranışları önlemeye uygun değildir.

FUE Saç Ekimi
Fue Saç Ekimi Nedir? 2023 1

FUE SAÇ EKİMİ NE ZAMAN TERCİH EDİLİR?

Saç ekimi, eski yöntemlere göre birçok yenilik ve kolaylık sunduğu için son zamanlarda yaygın bir kullanım kazanmıştır. Daha önceki yöntemlerden farklı olarak insan saç derisinde kesi yapmadığı için daha çok tercih edilmekte ve tedavi gören kişinin daha çabuk iyileşmesini sağlamaktadır. Bu nedenle ekim yapılan bölgeye dikiş atılmaz ve dikiş çizikleri sorunu ortadan kalkar.  Fue yöntemi iyileşme süresini kısalttığı ve daha hızlı doğal bir görünüm verdiği için önerilir. Lokal anestezi altında yapıldığından işlem kısadır ve tüm saç ekimi işlemi 6-7 saat içerisinde tamamlanır. Bu nedenle ağrıdan kaçınmak ve saç ekimini hızlandırmak isteyenler için saç ekimi tercih edilir.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi öncesinde saçın alındığı donör bölgede insan saçı 1 mm uzunluğunda kısaltılır. Saç kısaltma işleminden sonra donör bölgeden epilasyon süreci başlar. İşleme başlamadan önce ekim yapılacak bölge ve saç alınacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Bu yöntemle genel anestezi kullanılmaz. Ayrıca, cerrahi işlemler, saç ekimi işlemleri kapsamında değildir.

Donör bölge genellikle her iki kulağın arkasındaki ense bölgesi olarak tanımlanır. Bunlara ek olarak bıyık, sakal gibi ekim işlemleri de profesyonel bir sağlık kuruluşuna bildirilmelidir. Bunun nedeni donör alandaki saç köklerinin ve doku parçalarının (greftlerin) sınırlı sayıda olmasıdır. Lokal anestezik uygulandıktan sonra kıl kökünü deriden ayırmak için mikro motorun ucunu kıl kökünün çıkışına doğru hareket ettirilir. Gerekli sayıda greft toplandıktan sonra aynı yöntemi kullanarak saç ekimi ilgili bölgeye yapılır.

FUE saç ekimi fiyat
Fue Saç Ekimi Nedir? 2023 2

 FUE Yönteminin Faydaları Nelerdir?

 Fue saç ekimi yönteminin pek çok avantajı vardır. İşlem sırasında herhangi bir dikiş ya da saç derisi delmek gibi bir işlem uygulanmadığı için saçlı deride iz kalmaz.

 Saç ekimi greftleri, donör bölge olarak seçilen boyun bölgesinden alınabilir. Ancak sakal, bıyık ya da kaş ekimi gerekiyorsa aynı bölgeden saç köklerinin alınması için bu yöntem kullanılabilir. Diğer nakil işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ameliyat sonrası iyileşme süresi çok kısadır ve ağrı çok azdır. Tedaviden 6 ay sonra saçlarınız ise oldukça iyi görünecek.  Tedaviden 1 ya da 1,5 yıl sonra saç tamamen doğal görünümüne ve sağlıklı yapısına kavuşur. İşlem sonrasında herhangi bir sağlık problemi oluşmamaktadır.

FUE Saç Ekimi Fiyatları

  • 5000 Greft saç ekimine ihtiyacı olanlar 10.000₺,
  • 5500 greft saç ekimi için 11.000 ₺ gibi bir ücret ödemesi gerekecektir. Bu ücretler, hizmet almak istediğiniz kliniğe göre değişiklik gösterebilir.

4000 5500 Greft Saç Ekimi Fiyatı

Doktor analizine göre 4000 grefte ihtiyacı olduğu söylenen hastalar saç ekimi için ortalama 8000₺ ödemek zorunda kalacaklardır

● 3000-3500 Greft Saç Ekimi Fiyatı

Doktor tahliline göre 3000 greft gerekli olduğu söylenen hastalar saç ekimi şlemi için 6000₺  ödemek zorunda kalacaklardır. Bu işlem için 3500 greft kullanılmasına karar verilirse ortalama 7000₺’ye mal olacaktır.

2000-2500 Greft Saç Ekimi Fiyatı

Seyrek alanın çok geniş olmadığı baş kısmına çok fazla ekim yapılmasına gerek yoktur. 2000 greft için 4000₺, 2500 greft için 5000₺ ödemeyi planlayabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi
Fue Saç Ekimi Nedir? 2023 3

FUE Saç Ekim İşleminin Faydaları

Pek çok alternatife ek olan saç ekimi işlemi oldukça başarılıdır ve uzun süreli, fark edilir ve doğal sonuçları vardır. Saç ekim işleminin diğer faydaları ise şunlardır;

  • Diğer saç dökülmesi tedavilerinin etkisiz kaldığı durumlarda başarılı sonuçlar sağlar.
  • Çok çeşitli saç dökülmesini tedavi etmeyi başarır.
  • Diğer tedavilerden farklı olarak geç saç dökülmesinde de kullanılabilir. Size harika doğal saçlar sunacaktır.
  • Erkekler ve kadınlar için uygundur.
  • Saçlarınız tekrar uzamaya başladıktan sonra dökülmez.

En uygun Fue Saç Ekimi fiyatları için curefinding.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir