Arnavutluk Saç Ekimi Fiyatları

Saç dökülmesi kişide özgüven düşüklüğüne neden olan bir problemdir. Bu sorun nedeni ile kadın ve erkekler saç ekimi işlemini tercih etmektedir.

Saç ekim işlemi her geçen gün popülerliğini arttırmaktadır. Ayrıca son yıllarda en çok tercih edilen estetik cerrahi operasyonudur. 

Saç dökülmesi genetik nedenlerin yanı sıra psikolojik nedenlerle ya da bazı rahatsızlıklar nedeniyle de dökülebilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda saç dökülmesi kişiyi psikolojik açıdan da olumsuz etkilediği sonucuna varılmıştır. Saç dökülme nedenlerini su şekilde sıralayabiliriz;

 • Genetik faktörler
 • Hormonal faktörler
 • Çevresel faktörler
 • Stres
 • Kaygı
 • Hastalıklar
 • Kaza ve yaralanma 
 • İlaç Kullanımı 

Saç dökülmesine çözüm olması adına bir çok farklı yöntem vardır. Fakat en kalıcı çözüm saç ekim yöntemidir. Peki ama nedir bu saç ekimi diye soranlarınız için saç ekimini detaylı bir şekilde ele alalım.

Saç ekim işlemi saç dökülmesi sorunu ya da saç kaybı olan kişilere doğal ve kalıcı bir çözümdür. Saç köklerinin aktif olmadığı alana kişinin kendi sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemler ile ekilmesine denir. Saç ekimi her hasta için ayrı ayrı planlanmaktadır.

Saç Ekimi Tedavisini Kimler Yapabilir?

Her şeyden önemlisi saç ekim işlemini yapacak olan doktorun başarısıdır. Doktor seçimi yaparken eski operasyonlarına ve sonuçlarına bakmak oldukça fayda sağlayacaktır. Doktorun önceki operasyonlarını incelemek karar vermenizi de kolaylaştıracaktır. Saç ekimi anlık bir işlem değildir. Bu nedenle yaşamınızı değiştirecek saç naklinizi yapacak olan doktoru iyi araştırıp seçmeniz gerekir.

Saç ekim işlemini alanında uzman ve başarılı bir doktorun gerçekleştirmesi başarı şansını da arttıracaktır.

Saç Ekimi Tedavileri Riskli Midir?

Saç ekim işlemi ağrı ve acı hissetmeyeceğiniz bir cerrahi işlemdir. Alanında uzman doktor tarafından steril hastane ortamında gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi takdirde istenmeyen yan etkiler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Saç ekim işleminden sonra karşılaşılabilecek komplikasyonlar şu şekildedir;

Kanama

Saç ekim işleminden sonra minimal kanamalar olabilmektedir. Bu kanamaları en aza indirgemek için işlem steril bir ortamda yapılmalı ve hasta işlem öncesi kan sulandırıcı ürün kullanmamalıdır.

Ödem

Saç ekim işleminden sonra ortalama 3 ila 4 gün süren ödem oluşumu gözlemlenebilmektedir. Bu yan etki asla ciddi bir durum olmamakla birlikte hastaların %10unda görülebilmektedir. 3 – 4 gün içinde bu ödem kendiliğinden inecektir. Ödem oluşumunun önüne geçmek için yatarken başın 45 derece yukarıda tutulması ve tuzsuz beslenilmesi gerekir. Ayrıca soğuk kompleks uygulaması da ödem oluşumunu engellemektedir. 

Donör ve Ekim Alanlarında Duyu Değişimleri

Çoğunlukla FUT saç ekim yöntemi sonrasında gözlemlenen bu sorun kesi sırasında sinirlerin zarar görmesinden kaynaklanır. Zarar gören sinirler iyileşirken aşırı his artışı gözlemlenebilmektedir. Bu his ve duygu değişimleri zamanla kendiliğinden düzelmektedir.

Kızarıklık

Donor ve saç ekim alanın da işlem sonrası geçici kızarıklık oluşur. Bu beklenen ve olması doğal olan bir yan etkidir. 

Enfeksiyon

Saç ekim işlemi steril alanlarda yapıldığı sürece ve işlem sonrası gerekli kurallara uyulduğu taktirde enfeksiyon oluşma riski oldukça düşüktür. Saç ekim işleminden sonra kabuk oluşumu enfeksiyonu için risk teşkil eder. Özel şampuanlar kullanılarak yumuşak hareketler ile kabuk oluşumu engellenmelidir. Ayrıca antibiyotikli kremlerin kullanımı aksatılmamalıdır. Enfeksiyon gelişimi fark edildiği taktirde doktor ile iletişime geçilmesi gerekir.

Saç Ekimi Tedavileri Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Sıkça Sorulan Sorular 

Saç Ekimini Kimler Yapmalıdır?

Saç ekimi işlemini bu konuda eğitim almış uzman kişiler yapmalıdır.

Saç Ekimi Nerede Hangi Şartlarda ve Nerede Yapılır?

Saç ekim işlemi basit bir cerrahi işlem olsa da oluşabilecek tüm komplikasyonlara karşı steril hastane ortamında gerçekleştirilmesi gerekir.

Saç Ekimi İçin Uygun Olup Olmadığımı Nasıl Anlayabilirim?

Muayene sırasında saç analiziniz ve donör alan kontrolleri gerçekleştirilir. Yapılan test ve tetkiklerde de bir problem yoksa saç ekim işlemi için uygun adaysınız demektir. 

Saç Ekim İşlemi İçin Ne Kadar Saça İhtiyacım Var?

Ne kadar saç kökü miktarına ihtiyaç olduğuna doktorunuz muayene sırasında karar vermektedir. Saç analizi yapılarak hem donör bölge seçimi yapılır hem de ne kadar köke ihtiyaç olduğu belirlenir.

Saç Ekim İşlemi Ne Kadar Sürer?

Saç ekim işlemi ortalama 8 ila 10 saat arasında süren bir operasyondur. 

Saç Ekimi İşleminden Sonra Ne Zaman Yeni Saçlar Çıkar?

Operasyon sonrasında ortalama 7 ila 15 gün içinde hasta ekim öncesi görünümüne dönmektedir. Yeni saçlar ise ortalama 2 ay sonra çıkmaya başlayacaktır. Saçın tamamının çıkması ise bazen 7 – 8 ayı bulabilmektedir. Bu sürenin kısalmasını etkileyecek en önemli faktörlerden biridir beslenme yöntemidir. Ayrıca kişinin psikolojik moral ve motivasyonu da saçların çıkmasını etkiler.

Saç Ekimi İşleminde Hasta Ağrı Hisseder mi?

Bu işlem lokal anestezi altında yapıldığı için hasta operasyon süresince ağrı ya da acı hissetmez.  Operasyon sonrası dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat edilmesi durumunda işlem sonrasında da ağrı hissi olmayacaktır.

Bir İnsanda Ortalama Kaç Saç Teli Bulunur? 

Kafa derisinde ortalama olarak 30.000 ile 60.000 arasında saç teli bulunmaktadır. Yeni doğan bir bebeğin kafa derisinin santimetre karesine 400 saç teli düşerken, 25 yaşındaki bir insanda bu sayı yarıya düşer. 

Ekilmesi  Gereken Saç Miktarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Saç ekimi için gerekli olan saç miktarı kişiden kişiye değişir. Gerekli saç miktarını belirleyen faktörler şu şekildedir;

 • Saç rengi
 • Saç telinin kalınlığı
 • Saçın biçimi
 • Ekim yapılacak alanın büyüklüğü 

Saçlarımı Yıkarken Dökülüyor. Bu Normal Mi?

Saç fırçalanırken ya da yıkanırken dökülmesi normaldir. 30 ila 70 tel saç dökülmesi normal karşılanırken bu sayının üstündeki dökülmeler normal sayılmamaktadır.

Saç Ekimi İşlemi İçin Farklı Ülkelerden Gelen Kişiler Nasıl Faydalanabilir?

Saç ekim işlemi için yurtdışından gelen hastalarımız havalimanında karşılanır. Önceden rezervasyon yapmış olduğumuz beş yıldızlı otelde konaklar. Tüm işlemleri planlı ve hazırdır. Ayrıca en uygun fiyat garantisi ile hizmet almaktadırlar.

Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz?

Saç ekimi yapılamayacak kişileri şu şekildedir;

 • 18 yaş altındaki kişiler,
 • Şeker hastaları,
 • Tansiyon hastaları,
 • Donör bölgelerde yeterli saç kökü olmayan kişiler 

Saç Ekimi Tedavisi İçin Ülke Seçimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemi için ülke değiştirmeye karar vermek oldukça zor bir karardır. Karar verirken hizmet kalitesi ve fiyatları iyice araştırılması gerekir. Türkiye Avrupa standartlarında saç ekim hizmeti vermektedir. Ayrıca Avrupa standartlarında hizmet vermesine rağmen fiyatları diğer ülkelere nazaran oldukça uygundur. Yani Avrupa’da yaptıracağınız saç ekim hizmetinin ödemesi Türkiye’de aynı standartlarda hizmet almanıza ve tatil yapmanıza olanak sağlar. Her şey dahil Türkiye fiyatları yine Avrupa fiyatlarının üçte biri kadardır. Bu nedenle her gün onlarca yabancı saç ekim işlemi için Türkiye’ye gelmektedir. Hem tedavi olup hem de eşsiz güzelliklere sahip Türkiye’de tatil yapıyorlar. Üstelik kaliteli hizmete çok uygun fiyatlara sahip oluyorlar. 

sac ekimi 4

Başarılı Saç Ekimi Tedavisi Sunan Ülkeler

Avrupa’da pek çok ülke saç ekim konusunda olağanüstü başarılara sahiptir. Tabi ki bu yerlerde işlem yaptırmakta oldukça tuzludur. Türkiye Avrupa standartlarında hizmet vermesine rağmen fiyatları diğer ülkelere nazaran daha uygundur. Bunun başlıca nedeni kur farkı olsa da ülkemizdeki klinik sayısının çok olması da rekabeti arttırdığı için fiyatları olumlu yönde etkilemektedir. 

Bu rekabet en çok da Türkiye de saç ekim işlemi yaptıracak olan kişilere yaramaktadır.

Uygun Fiyatlı Saç Ekimi Tedavisi Sunan Ülkeler

Saç ekim işlemi en çok tercih edilen estetik cerrahi operasyonudur. Avrupa ülkelerine nazaran daha uygun fiyat sunan bazı ülkeler mevcuttur. Fakat Türkiye saç ekim işleminde Avrupa standartlarında hizmet veren ve uygun fiyat garantisi sunan tek ülkedir. Ayrıca her şey dahil paketlerimiz ile ekstra ödeme sürprizi ile karşılaşmazsınız. Türkiye de saç ekim işlemi yaptırmak hem başarılı hem de uygun fiyatlı olacaktır.

Arnavutluk Saç Ekimi Ameliyatı

Saç ekim işleminde Arnavutluk oldukça pahalı ülkelerden biridir. Bu nedenle saç ekimi için Arnavutluk dan da birçok kişi ülkemize gelmektedir. 

Arnavutluk’ta saç ekim işlemi yaptırmak yerine Türkiye’de Saba başarılı ve daha uygun fiyatlı hizmet alabilirsiniz.

Arnavutluk’ta Saç Ekimi Klinikleri

Arnavutluk’ta çok sayıda saç ekim kliniği bulunmaktadır. Fakat önemli olan uygun fiyata yüksek kalite hizmet almaktır. Bu dediğimiz şey Arnavutluk’ta oldukça zor bulunur. Arnavutluk saç ekim işlemi bir çok ülkeye nazaran oldukça pahalıdır. Arnavutluk’a sadece 45 dakika uzaklıktaki Türkiye saç ekim konusunda lider konumdadır. Ayrıca Avrupa standartlarında saç ekim hizmetini oldukça uygun fiyatlara gerçekleştirmektedir.

Arnavutluk Saç Ekimi Yaptırmak Güvenli Midir?

Saç ekim işlemi Arnavutluk’ta en çok tercih edilen estetik cerrahi operasyonudur. Bazı ülkelerde saç ekim işlemi yaptırmak oldukça sıkıntılı sonuçlar yaratabilir. Bunun nedeni ise yetersiz kişilerinde saç ekim işlemi yapmasıdır. Uzman olmayan kişilerin yapmış olduğu operasyonlar riskli tedavi grubuna girmektedir ve olası yan etki riski çok fazladır. 

Arnavutluk Saç Ekimi Tedavilerinde Başarılı Mı?

Saç ekim işleminde şüphesiz ki en iyi ülke Türkiye’dir. Arnavutluk’ta da bir çok kaliteli klinik vardır. Fakat hem bu kaliteli kliniği bulmak zaman alır hem de bulunsa dahi fiyatları Türkiye’deki fiyatlara nazaran çok yüksek kalmaktadır. 

Bu nedenle yurtdışından bir çok kişi saç ekimi işlemi için Türkiye’yi tercih etmektedir. Türkiye Avrupa standartlarındaki saç ekim hizmetini oldukça uygun fiyatlara sunmaktadır.

Arnavutluk Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları konusunda Arnavutluk oldukça değişken bir yapıya sahiptir. Bu nedenle Arnavutluk’ta ki bir çok kişi de saç ekim işlemi için farklı ülke arayışına girmektedir.

Avrupa standartlarındaki saç ekim işlemini uygun fiyata almak için bir çok kişi gibi sizde Türkiye’yi tercih edebilirsiniz.

Türkiye’de Saç Ekimi Tedavi Fiyatları

Türkiye saç ekim hizmetini Avrupa standartlarında gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin saç ekim işlemi konusunda dünyadaki en uygun fiyatlı oluşu nedeni ile her gün onlarca kişi saç ekim işlemi için Türkiye’ye gelmektedir. Her şey dahil paketlerimiz ile ulaşımdan konaklamaya kadar her ayrıntıyı hallediyoruz. Üstelik her şey dahil paketlerimizde ekstra ücret ödeme sıkıntısı ile karşılaşmazsınız.

Türkiye de bir çok saç ekim kliniği bulunmaktadır. Bu fazlalık rekabeti de arttırdığı için fiyatlar diğer ülkelere nazaran daha uygun kalmaktadır.

Saç Ekimi İşleminde Neden Türkiye’yi Tercih Etmeliyim?

Türkiye’nin kültürel ve tarihi yapısının da etkisi ile son on yılda saç ekim işlemi için binlerce ziyaretçi ülkemize gelmiştir. Aynı zamanda Türkiye dünyanın en iyi sağlık turizmine ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın her yerinden hastalar saç ekimi işlemi için ülkemize gelmektedir. Türkiye teknolojinin de ilerlemesi ile sağlık sektöründe çığır açmıştır. 

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

 • En iyi fiyat garantisi
 • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız
 • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanından alınarak Otele ya da Kliniğe )
 • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir