Dünyanın En İyi Saç Ekimi

Türkiye’de saç ekimi saç dökülmesi sorunu ve kellik sorunu yaşayan kişilerin donör bölgeden alınan saç köklerinin seyrek alana ekilme işlemine denir. Saç dökülmesi sadece erkeklerde görülen bir sorun olarak düşünülse de aslında değildir. Günümüzde hem kadınlarda hem de erkeklerde yaygın olarak görülen bir durumdur.

Saç ekim işlemi kellik ve saç dökülmesi sorunu için kalıcı ve etkili bir çözümdür. Saç kişinin dış görünüşünü etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Ayrıca saç dökülmesi yaşayan kişilerde öz güven eksikliği de görülmektedir. Türkiye’de saç ekimi işlemi bu tarz sorunlara kalıcı ve kesin çözüm sunmaktadır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Saç dökülme sorunu olan, saç ekimine engel bir hastalığı olmayan ve donör bölgede yeterli miktarda saç kökü bulunan her yaştaki kişilere saç ekim işlemi uygulanabilmektedir. Saç ekim işlemine uygun aday olup olmadığınızı aşağıdaki ayrıntıları inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Saç ekim işlemine uygun adaylardan bulunması gereken özellikler;

 • Fiziki gelişimin tamamlanmış olması
 • Saç ekimine engel bir hastalığı olmaması
 • Donör alanda yeterli miktarda saç kökü olması
 • Ekim yapılacak alan saç ekimi için uygun olmalı 

Saç Ekimi Riskleri

Her cerrahı işlemde olduğu gibi saç ekim işleminde de nadir de olsa oluşabilecek bazı riskler mevcuttur. Bu riskler şu şekildedir;

 • Kanama
 • Ödem
 • Ekim yapılan alanda duyu değişimi 
 • Kızarıklık
 • Enfeksiyon
 • Ekim sonrası donör alanda saç dökülmesi
 • Ekim sonrası ekilen saçların dökülmesi
 • Hıçkırık
 • Kaşıntı
 • Epidermal kist oluşumu
 • Donör alanda iz oluşumu
 • Doğal olmayan görünüm

Saç Ekim Çeşitleri

FUT Saç Ekimi Tedavisi

İki kulak arasındaki kıllı deriden bir kesit alınır. Mikroskop altında bu deriden kökler toplanır. FUE tekniğinin çıkması ile kullanılmamaya başlanan bir yöntemdir. Kesim işlemi ile saç kökleri toplandığı için cerrahi operasyon olarak geçer ve kök alınan yerde iz bırakır. Saç köklerinin alınma işlemi neşter ile yapılır. Saç ekim işleminin hasta özel olduğu unutulmamalıdır. Hastane ortamında lokal anestezi ile yapılan uygulamadan önce tüm değerlendirmeler ve tetkikler yapılmalıdır.

FUE Saç Ekimi Tedavisi

Safir FUE yönteminde kesi işlemi olmaz. Ayrıca bu yöntemde kanalların açılma işlemi çelik uç yardımı ile değil gerçek safir cevheri ile yapılır. Çelik uç yerine kullanılan safir uç daha küçük delikler açmaya yardımcı olur. Bu sayede daha yoğun ekim işlemi yapılabilir. Safir uç kullanımı sayesinde doku bozulması ve kabuklanma ihtimali de en aza indirgenir. FUE yöntemi ile yapılan tedavide saç derisinin iyileşme süresi de diğer işleme göre daha hızlı olur. FUE yönteminin avantajları şu şekildedir;

 • İyileşme süresi daha kısadır
 • Safir uçlarla işlenir
 • Daha sık saç ekimi yapılır 
 • İyileşme süreci rahat geçer 
 • Daha az doku hasarı olur
 • Kesi izi kalmaz 

Saç Ekimi İçin En İyi Ülke

Saç ekimi işlemi için farklı ülkeye yolculuk yapmak kişiyi korkutuyor olsa da aslında en mantıklı kararlardan bir tanesidir. Türkiye Avrupa standartlarında saç ekim işlemini çok uygun fiyata yapmaktadır. Aynı kalitedeki hizmet için daha fazla ödeme yapmanın hiç bir anlamı yoktur.

Dünya genelinde saç ekimi denildiğinde akla ilk gelen ülke şüphesiz ki Türkiye’dir. Sağlık turizminin kalbi haline gelen Türkiye’de saç ekim hizmeti almak için her gün onlarca kişi Türkiye’ye gelmektedir.

Türkiye de En İyi Saç Ekimi

Türkiye bir çok ülkeye kıyasla saç ekim işleminde daha uygun fiyatlıdır. Firmamız en iyi fiyat garantisi sunmaktadır. Ayrıca konaklamadan ulaşıma kadar her ihtiyacınızı gidermektedir. Türkiye’de en iyi saç ekimi hangisidir? Sorusu en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Bu soruya net bir cevap vermek yanlıştır. Kişiye en uygun saç ekim yöntemine yapılan tetkik ve tahliller sonucunda karar verilir.

sac ekimi2

Türkiye’de Saç Ekimi

Türkiye saç ekim işlemi konusunda lider konumdadır. Ayrıca saç ekimi konusunda popüler ülkelerden biri olmayı da başarmıştır. Saç ekim işlemi için her gün onlarca kişi Türkiye’ye gelmektedir. Saç ekim işleminde Türkiye’nin 1 numara olmasındaki en büyük faktör uzman doktorlarımızın yaptığı başarılı operasyonlardır.

Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Kliniği

Saç, estetik görünüm açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Saç dökülmesi hem kadın hem de erkek için büyük bir problemdir. Herkes güçlü ve gür saçlara sahip olmak ister. Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak kişinin kendine güvenini de arttırır. Türkiye’de saç ekim işlemi yaptırabileceğiniz bir çok klinik mevcuttur. Türkiye Avrupa standartlarında saç ekim işlemi yapmaktadır. Ayrıca kliniklerin fazla olmasından dolayı rekabet artmaktadır. Bu rekabet sayesinde fiyatlar hem daha aşağıya iniyor hem de klinik temizliğine ekstra özen gösteriliyor. Kaliteli hizmeti uygun fiyata almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Firmamız sizin için tüm saç ekim sürecini planlamaktadır ve ulaşımdan konaklaya kadar bir çok sorunu da siz gelmeden halletmektedir.

Türkiye de Saç Ekimi Fiyatları

Türkiye saç ekimi konusunda dünya markası olmuştur. Avrupa standartlarında saç ekim işlemini çok uygun fiyatlara yapmaktadır. Saç ekimi yaptıracak kişilerin ilk tercihi Türkiye’dir . Türkiye de saç ekim işleminin uygun fiyatlı olmasının yanı sıra beklenmemesi de tercih sebeplerinden bir tanesidir.

Türkiye’de uygun fiyatlara kaliteli saç ekimi hizmeti almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Türkiye de Saç Ekimi Ne Kadar

Saç ekimi saç dökülmesine ve kellik problemine önerilen tedavi yöntemidir. Saç dökülmesine kalıcı çözüm sunan saç ekim işlemi için ense kısmından ya da vücudun herhangi bir bölgesinden saç kökleri alınarak ekim yapılacak olan alana nakledilir. Steril koşullarda gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Uzman doktorlar tarafından ameliyathane ortamında yapılan bu işlemde genellikle tepe ve alın bölgesinde oluşan açıklıkların giderilmesi de sağlanır. Ense bölgesindeki güçlü saç köklerinin bulunduğu bölgelerden kök alımı yapılır. Saç ekimi anestezi ile birlikte yapıldığı için hasta acı hissetmez. Alınan saç kökleri ekim yapılacak alana tek tek ekilmektedir. Ekim işleminin yapılacağı bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak bu işlem ortalama 5 ile 6 saat arasında sürebilmektedir. Uygulanan tekniğin doğru olması, başarılı sonuç alabilmek adına oldukça önemlidir. Saç ekimi işleminden sonra saçların dökülmesi normaldir. Saç dökülmesi ile birlikte saç kökleri yerinde kalır. Bu dökülme sonrasında saç köklerinden yeni saçlar çıkmaya başlar.

Türkiye’yi Saç Ekimini Farklı Kılan Nedir?

Saç dökülmesi bir çok farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Gelişen teknoloji ile dökülen saçların yeri doldurulabilmektedir. Saç dökülmesinin bir çok sebebi olabilir fakat an haydin olanı genetik sorunlardır. Günlerden gelen bu durumun düzeltilmesi mümkün değildir. Tek yöntem kalıcı ve doğal bir görünüme sahip olmak için saç ekim işlemi yaptırmaktır. 

Sac ekimi denildiğinde dünya genelinde akla ilk gelen ülke Türkiye’dir . Türkiye’deki saç ekimini farklı kılan şey Avrupa standartlarında saç ekim işlemini uygun fiyata yapıyor olmamızdır.

İngiltere’de En İyi Saç Ekimi

İngiltere’de saç ekim işlemi Türkiye’ye kıyasla oldukça pahalıdır. Bunun yanı sıra İngiltere’de klinik sayısının az olmasından dolayı uzun süre beklemek sıkıntı ortaya çıkabilmektedir. Klinik sayısının az olması da fiyatın yükselmesi etkileyen bir faktördür.

İngiltere ve Türkiye saç ekim ücretleri karşılaştırıldığında aralarındaki fiyat farkı oldukça yüksektir. Kaliteli hizmeti uygun fiyata yapması nedeniyle Türkiye saç ekiminde 1 numara olmuştur.

İngiltere’de Saç Ekimi Maliyeti

Saç ekim işlemi estetik bir operasyon olduğu için sigorta kapsamına girmemektedir. Bu nedenle saç ekim işlemi yaptıracak olan hastalar kaliteli hizmeti uygun fiyata alabileceği yöntemleri araştırmaktadır. Araştırmalar sonucunda karşınıza tek çıkacak şey Saç ekimi konusunda Türkiye’nin çığır aştığıdır. Avrupa standartlarında saç ekim işlemi yaptırmak ve düşük fiyat garantisi ile ekstra ödeme sürprizi ile karşılaşmak istemiyorsanız Türkiye en doğru tercih olacaktır.

sac ekimi1 1

Meksika’da Saç Ekim İşlemi

Saç ekim işlemi yaptıracak olan fakat İngiltere de ki fiyatlara ulaşamayan kişiler Meksika da saç ekim işlemi yaptırmayı tercih etmektedir. Meksika saç ekim işlemi İngiltere’ye nazaran oldukça uygundur. Fakat şunu bilmenizde fayda var, Meksika saç ekim işlemi konusunda yeterli donanıma sahip bir ülke değildir. Fiyatların Meksika’da uygun olma nedeni de kur farklılığından dolayıdır. Meksika saç ekim işleminde başarı oranına bakıldığında Meksika’nın saç ekimi konusunda yetersiz olduğu anlaşılmaktadır.

Meksika’da Saç Ekim Maliyeti

Meksika saç ekimi işlemi fiyatları oldukça değişken bir yapıdadır. Saç ekimi uzmanlık gerektirir ve Meksika başarılı sonuç alabilmeniz için uygun bir ülke değildir. Bunun nedeni yeterli donanıma sahip olmamasıdır. Türkiye ucuz fiyatlar saç ekim hizmeti vermesine rağmen işlem kalitesi Avrupa standartlarındadır.  Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olmasından dolayı saç ekim işlemi için en çok tercih edilen ülkedir.

Türkiye Saç Ekim İşlemi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekim İşlemi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler 

 • Operasyondan 1 hafta önce mutlaka sigara tüketimi  bırakılmalıdır.
 • Operasyondan 1 hafta önce alkol tüketimi kesilmelidir
 • Kafein içeren ürünlerin tüketimi kesilmesi gerekir
 • En az bir hafta önce yeşil çay ve benzeri ürünlerin tüketimi kesilmelidir 
 • Kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması gerekir
 • Operasyondan 1 ay önce kafaya ilaç ve losyon benzeri şeyler sürülmemelidir.
 • Operasyona gelirken mutlaka saçların yıkanması gerekir
 • Operasyona aç girilmemelidir
 • Rahat giyip çıkarılabilen kıyafetler tercih edilmelidir

Saç Ekim Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler 

 • Bandaj çıkarma işlemi ile ilk yıkama işlemi doktor tarafından yapılması gerekir
 • Operasyon sonrasında alkol ve sigara kullanımına bir süre ara verilmeli
 • Saç ekimi sonrasında araç kullanmamaya özen gösterilmeli.
 • İlk 1 – 2 gün yatarken çok ama çok dikkatli olunmalı
 • İlk 45 gün tıraş, saç boyama, perma ve benzeri kuaför hizmeti uygulanmamalı
 • İlk iki gün banyo yapılmaması gerekir 
 • Saç yıkama işleminden sonra asla havlu ile kurulama yapılmamalı. Kurulama işlemi fön makinası ile yapılmalı 
 • Ekim yapılan bölgeye darbe almamaya dikkat edilmesi gerekir
 • Operasyondan sonra ilk hafta kan sulandırıcı ilaç kullanılmamalıdır
 • 1 ay spor ve yorucu iş yapılmamalı
 • Aşırı sıcak ve aşırı soğuk ortamlarda bulunmamalı 
 • Operasyon sonrası ilk hafta ilişkiye girmek terleme yapacağı için tavsiye edilmez

sac ekimi 2

Saç Ekim İçin Neden Türkiye’yi Tercih Etmeliyim?

Türkiye de saç ekim hizmeti alan danışanlarımız Türkiye’den ayrılsa bile bakım hizmeti verilmektedir. Sadece işlem süresince değil işlem sonrasında da tüm danışanlarımızın hizmetinde olmaya devam etmekteyiz. Önceliğimiz müşterilerimiz olduğu için her zaman her koşulda hizmet sağlamaktayız. Türkiye’nin turistlik yapısının da etkisi ile son on yılda saç ekim işlemi için on binlerce ziyaretçi ülkemize gelmiştir. Aynı zamanda Türkiye dünyanın en iyi sağlık turizmine sahip ülkesidir. Dünyanın her yerinden saç ekimi işlemi için onlarca kişi ülkemize gelmektedir. Türkiye teknolojinin de ilerlemesi ile sağlık sektöründe oldukça ilerlemiştir. 

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

 • En iyi fiyat garantisi
 • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız
 • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanından alınarak Otele ya da Kliniğe )
 • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir