Portekiz Mide Balonu Fiyatları 

Portekiz Mide balonu yaptırmak isteyen hastalarımız için mide balonu tedavileri hakkında bilmesi gereken her ayrıntıya yazımızın içerisinde yer vermeye çalıştık. Yazımızı okuyarak mide balonu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda mide balonu tedavi ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Portekiz turizm sektöründe son derece önemli bir ülkedir. Aynı zamanda Portekiz sağlık turizm açısından da en çok araştırılan ülkelerden biridir. Portekiz’in çevresindeki ülkelerde fiyatların yüksek olmasından dolayı hastaların çoğu Portekiz’de sağlık hizmeti almayı tercih etmektedir. Portekizliler ise sağlık alanında genellikle farklı ülkeleri tercih etmektedir. Portekiz mide balonu tedavileri hakkında merak ettiğiniz bütün ayrıntılara yazımızın içerisinde ulaşabilirsiniz.

Mide balonu, fazla kilolardan kurtulamayan kişiler için kilo vermeyi kolaylaştıran bir yöntemdir. Mide balonu sayesinde hastalar kesi ya da dikiş olmadan oldukça hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirler. Düzenli diyet ve spor yapmanıza rağmen kilo vermeyi beceremiyorsanız mide balonu tam da sizin için. Fakat mide balonu tedavisini olabilmeniz için bazı kriterleri taşımanız gerekir.

Mide balonu tedavisi olabilmeniz için fazla kilolu olmanız yeterli değildir. Önemli olan vücut kitle indeksinizdir. Vücut kitle indeksi hastaların boy ve kilolarına bakılarak hesaplanan bir değerdir. Mide balonu operasyonu geçirebilmeniz için vücut kitle indeksinizin en az 25 olması gerekmektedir.

100 kilo ve 1.60 boyundaki kişinin vücut kitle hesabı şu şekilde yapılır

1.6 x 1.6= 2.56

100 / 2.56 = 39

BMI = 39

tup mide ameliyati
Portekiz Mide Balonu Fiyatları  1

Mide Balonu Nasıl Yerleştirilir?

Mide balonu yerleştirme işlemi yapılabilmesi için öncelikle hastaya anestezi verilir. Bu anestezi sayesinde hasta operasyon boyunca uyutulur. Hasta uyuduktan sonra ağızdan mideye doğru ince bir tüp yerleştirme işlemi yapılır. Aslında bu tüp ucunda kamera bulunan bir endoskoptur. Mide balonu yerleştirilmesi için cihaz gönderilir ve kamera yardımı ile balonun yeri kontrol edilir. Balon yerleştiğinde şişirilir ve içerisine mavi bir sıvı doldurulur. Bu işlem tamamlandıktan sonra tüp ve kamera çıkarılır ve işlem tamamlanmış olur.

Mide Balonu İle Nasıl Kilo Verilir?

Mideye yerleştirilerek şişirilen balon ortalama bir portakal büyüklüğüne gelir. Bu nedenle hasta midesinde bir ağırlık hisseder ve midesi boşken bile açlık hissetmez. Ayrıca hastanın yemek yeme alışkanlığı da değişeceği için balon sayesinde hasta zamanla kilo vermeye başlayacaktır.

Diğer cerrahi prosedürlerle kıyaslandığında oldukça basit bir tedavi yöntemidir. Sindirim sisteminde ve bağırsakta kalıcı bir değişiklik yapılmaz. Balon çıkarıldığında normal hayata devam edilir. Fakat mide balonu çıkarıldıktan sonra hastanın yemesine içmesine dikkat etmesi gerekir. Aksi halde hasta tekrar kilo alabilir.

Mide Balonu Riskleri

Mide balon tedavisi genellikle güvenli bir işlem olarak kabul edilse de olası yan etkilerin ve risklerin bilinmesi gerekir. 

 • Mide krampları
 • Bulantı
 • Kusma
 • Rahatsızlık
 • Şişkinlik
 • Hazımsızlık
 • İshal
 • Karın ve sırt ağrısı
 • Gaz
 • Karında ağırlık hissi
 • Reflü gibi yan etkilere neden olabilir. 

Bu yan etkilerin çoğu genellikle geçici durumlardır. Bunların yanı sıra çok nadir olsa da karşılaşılabilecek en ciddi problem mide balonunun kendi kendine sönmesidir. Böyle bir durumda hasta bunu anlayamaz. Fakat mide balonu sönen hastaların idrar rengi yeşile döner. Böyle bir durumla karşılaşıldığında en yakın sağlık kuruluşuna gitmekte fayda var. Mide balonunun küçük bir operasyonla alınması gerekir.

Portekiz’de Mide Balonu

Portekiz mide balonu operasyonu geçirmek yerine çok daha uygun fiyatlara daha başarılı tedaviler alabilirsiniz. Bu nedenle Portekiz’de tedavi olmak size çok da avantaj sağlamayacaktır. Uygun fiyatlı tedavi sunan her klinikte tedavi olmak tehlikelidir. Önemli olan hem uygun fiyatlı olması hem de başarı oranının yüksek olması gerekir. 

Portekiz’in sağlık altyapısı yeterli seviyede olmadığı için tedaviler genellikle başarı oranı belli olmayan müdahaleler haline gelmektedir.

Portekiz Mide Balonu Fiyatları

Portekiz yaşam maliyeti yüksek olan bir ülkedir. Bu nedenle sağlık alanında tedavi almak için ödeyeceğiniz miktar oldukça fazladır. Uygun fiyatlı ve aynı zamanda kaliteli hizmet almak isteyen hastalar için uygun bir ülke değildir. Türkiye’de mide balonu tedavisini daha iyi ve daha ucuz şekilde yaptırabilirsiniz.

Aynı zamanda her şey dahil paket fiyatları ile Portekiz mide balonu işlemini kıyasladığınızda Türkiye’de tedavi olmanın size %60’a varan tasarruf sağladığını göreceksiniz.

Lizbon Mide Balonu Fiyatları

Portekiz’in başkenti olan Lizbon, aynı zamanda Portekiz’in en büyük şehridir. Bu nedenle Portekiz’in hem turizmde hem de sağlıkta en çok tercih edilen yeridir. Fakat fiyatlara bakıldığında oldukça yüksek olduğunu görebilirsiniz hatta

Porto Mide Balonu Fiyatları

Porto’da fiyatlar diğer şehirlere nazaran daha uygundur. Portekiz’de en uygun mide balonu yaptırabileceğiniz yer burasıdır. Fakat unutmamak gerekir ki fiyat kadar başarı oranı da tedavi almak için oldukça önemlidir. 

Portekiz Mide Balonu Tedavisinin Başarı Oranı Nedir?

Mide balonu gerekli kurallara uyulduğu takdirde güvenli ve etkili bir işlemdir. Mide balonu taktıran hastalar 6 ayda fazla kilolarının ortalama %7’si ile %15’ini verebilmektedir. Mide bulanı işleminden sonra hasta toplamda ortalama %30 ile %50 arasında kilo kaybı yaşar.

Bu oranlar hemen hemen her ülkede aynıdır. Bu nedenle Portekiz’in standart kalitede tedaviler verdiği anlaşılır. 

Mide Balonu Tedavisi İçin En İyi Ülke Hangisidir?

Mide balonu ve diğer tedaviler için Portekizlilerin tercih ettiği ülke genellikle Türkiye olmaktadır. Türkiye’de saç ekiminden diş tedavisine, plastik cerrahiden kilo verme ameliyatlarına kadar tüm tedavileri hem çok uygun fiyatlara hem de daha başarılı bir şekilde almanız mümkün. Portekiz’den daha ucuz hizmet sunan Türkiye’de mide balonu tedavisi yaptırmanın riski yoktur. Türkiye’de mide balonu tedavisini deneyimli ve başarılı cerrahlar gerçekleştirmektedir. Türkiye deneyimli ve uzman cerrahlardan çok uygun fiyatlara başarı oranı yüksek tedavi almanın mümkün olduğu ülkedir.

Siz de Türkiye’de mide balonu tedavisi alarak Portekiz’e kıyasla %70’e varan tasarruf sağlamak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

mide balonu
Portekiz Mide Balonu Fiyatları  2

Türkiye’de Mide Balonu

Hem tatil turizmi hem de sağlık turizm açısından kendini tüm dünyaya kanıtlamış son derece başarılı bir ülkedir. Bu da dünyanın dört bir yanından sağlık hizmeti almak için hastaların Türkiye’yi seçtiği anlamı taşımaktadır. Türkiye’de mide balonu işlemi almanız son derece doğru bir karar olacaktır. Uygun fiyatlara tedavi olmanın yanı sıra çok başarılı bir tedavi alacağınızın garantisini de vermekteyiz. Mide balonu işleminde deneyimli ve başarılı cerrahlardan hizmet almanız oldukça önemlidir. Mide balonu tedavisini Türkiye’de yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız en iyi fiyat garantisi ile hizmet sağlamaktadır.

Türkiye Mide Balonu Fiyatları

Türkiye’de yaşam maliyetinin düşük olması ve kur farkından dolayı tedavi hizmetleri oldukça uygun fiyatlıdır. Ayrıca klinik sayısının fazla olmasından dolayı iç rekabet de fiyatların uygun olmasına neden olmaktadır. En iyi fiyat garantisi ile Türkiye’de mide balonu tedavisi olmak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir. Türkiye’de tüm sağlık hizmetlerinde en iyi fiyat garantisi ile hizmet sunan bir firmayız.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

 • En iyi fiyat garantisi
 • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
 • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanı – Otele ya da Kliniğe )
 • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

One thought on “Portekiz Mide Balonu Fiyatları 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir