Rinoplasti Nedir?

Rinoplasti, dünyanın en sık tercih edilen burun ameliyatlarından birisidir. Genelde burun şeklinden rahatsızlık duyan kişiler tarafından tercih edilen rinoplasti ile hastanın burun şekli ve işlevi değiştirilir. Genelde büyük burun şikayetleri ile tercih edilen rinoplasti, aynı zamanda nefes alma problemleri için de tercih edilir. Uzun ya da eğri bir burunla nefes almak oldukça zorlayıcı bir hale gelebildiği için bu tarz durumlarda da hastanın rinoplasti ameliyatı olması tavsiye edilir. 

Bilindiği gibi burun, yüzün en dikkat çeken organlarından bir tanesidir. Bu nedenle de kötü bir burna sahip olduğunu düşünen insanlar dış görünüşten kaynaklı özgüven problemleri yaşayabilir. Bu tarz sebeplerden dolayı rinoplasti olmak isteyen hastalar bulunduğu gibi çeşitli nefes alma sorunlarından kurtulmak için rinoplasti olmak isteyen hastalar da vardır. Yani rinoplasti ameliyatının tek amacı burna şekil vermek değildir. 

rinoplasti 3
Rinoplasti Nedir? 1

Rinoplasti Ameliyatı Riskli mi?

Rinoplasti ameliyatının çok riskli olduğuna dair birçok söylenti var fakat işin aslı biraz farklı. Rinoplasti ameliyatının bilinen büyük bir riski yoktur ve hatta komplikasyonları bile ileri seviyede rahatsızlık vermez. Yani rinoplasti ameliyatının riskleri neredeyse yok denecek kadar azdır. Tabii bu durum ameliyat olacağınız hastanenin ve uzman doktorların kalitesine göre değişebilir. Eğer uzman doktorlardan destek almazsanız ameliyat daha riskli bir hale gelir. 

Bu tarz nedenlerle kesinlikle kaliteli bir hizmet aldığınızdan emin olmalısınız. Eğer rinoplasti konusunda uzman bir cerrah arıyorsanız, Gürcistan’da ameliyat olmayı düşünebilirsiniz. Gürcistan’da rinoplasti ameliyatı oldukça revaçtadır ve günümüzde birçok hasta rinoplasti ameliyatı olmak için Gürcistan’ı ziyaret eder.

Rinoplasti ameliyatı başarısız olursa bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlardan en büyüğü ise ek ameliyat ihtiyacıdır. Ek ameliyat gerektiği durumlarda hasta mental ve fiziki açıdan yetersiz olabilir ve bu da hastaya çeşitli açılardan rahatsızlık verir. Bunun dışında kanama ve enfeksiyon gibi sorunlarla karşılaşılabilir ve geçici olan ağrılar kalıcı bir hale gelebilir. Bu nedenle tekrar tekrar uyarmakta fayda var; kesinlikle uzman bir cerrah tercih etmelisiniz.

Rinoplasti Ameliyatının Sonuçları

Eğer Gürcistan’da rinoplasti ameliyatı olmayı planlıyorsanız sonucun ne olacağını az çok bilmenizde fayda var. Rinoplasti ameliyatı ince detaylar barındıran zor bir ameliyattır ve bu nedenle birçok hasta ameliyat olmadan önce kendini gergin hissedebilir. Bu çok normal bir durumdur ve bunun üstesinden gelinmesi için uzman doktorlar sık sık devreye girmektedir.

Ameliyat öncesi doktorlar, nasıl bir sonuç almak istediğinize dair size çeşitli sorular yöneltir. İstediğiniz şekle göre de ameliyat planı yapılır. Ayrıca ameliyata geçilmeden önce hastaya istediği detaylara dair birkaç resimli sonuç da gösterilir. Yani bütün süreç tamamlandıktan sonra operasyona geçilmektedir. 

Bu süreç sayesinde hastalar nasıl bir sonuç alacağını bilir ve ek ameliyat gibi sorunlardan sıyrılmış olur. Ayrıca ameliyat sonrası sonuçtan memnun kalmama gibi sorunlar da artık ortadan kalkmış olur.

Kimler Rinoplasti Ameliyatı Olabilir?

Rinoplasti ameliyatı genelde 18 yaşından büyük herkese uygulanabilmektedir. 18 yaşına girmeyen hastalarda kıkırdak gelişimi devam ettiği için çoğu hastane bu hastaları kabul etmemektedir. Tabii her ne kadar durum böyle de olsa hastanın sorununa göre nadiren 18 yaşından küçük hastalar da rinoplasti ameliyatı olabilmektedir. Bunun dışında 18 yaşından büyük herkes herhangi bir kriteri karşılama şartı olmadan rinoplasti ameliyatı olabilir. 

Rinoplasti Ameliyatının Prosedürü

Rinoplasti büyük bir ameliyattır ve hastanın yaşamını büyük oranda etkiler. Bu nedenle hastalar, ameliyat öncesi heyecanlı ve gergin olabilmektedir ki bu çok doğal bir durumdur. Uzman doktorlar, ameliyat öncesi hastalarla konuşur ve endişelenecek bir durum olmadığını belirtir. Bu sayede hastalar rahatlar ve ameliyata daha hazır bir hale gelir. 

Bunun dışında rinoplasti ameliyatı genelde anestezi tekniğiyle hazırlandığı için hastalar operasyon sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Yani işlem sırasında uyuyan hastalar herhangi bir ağrı hissetmeyecek ve uyandıktan sonra da ağrı kesici ilaç desteği alacaktır. Prosedür gereği ağrısız geçen rinoplasti ameliyatı sayesinde hastaların korkmasına gerek yoktur. 

Rinoplasti Ameliyatı Sonrası

Rinoplasti ameliyatı sonrası hastalar kısa süre içerisinde taburcu olur ve çok uzun olmayan bir iyileşme sürecinden geçer. Öyle ki çoğu hastanın geceyi hastanede geçirmeden taburcu olduğu bile görülmüştür. Rutin hayatınıza dönmeniz genelde 2-3 hafta sürer. Tabii bu süreç hastanın burun yapısına göre uzayabilir. Ameliyat sonrası taburcu olduktan sonra pansuman yapılması ve dikişlerin alınması için belli aralıklarla hastaneyi ziyaret etmelisiniz.

Ameliyat sonrası burun çevresinde bazı şişlik ve morlukların oluşması normaldir. Bu süreçte burnunuza iyi bakmanız gerekir. Buz kullanarak burun çevresine soğuk uygulama yapabilir ve sürecin daha hızlı tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Gürcistan’da Rinoplasti

Gürcistan’da rinoplasti ameliyatı son zamanlarda oldukça dikkat çekiyor. Öyle ki birçok hasta rinoplasti ameliyatı olmak için genelde Gürcistan’a gitmeyi tercih ediyor. Genelde ülkelerinde verilen sağlık hizmetlerinden memnun olmayan turist hastalar, rinoplasti ameliyatı olmak için farklı ülkelere gitmeyi tercih etmektedir. Bu ülkeler arasında Gürcistan dışında Amerika da yer almaktadır.

Georgia Atlanta’da rinoplasti ameliyatı da son zamanlarda hastalar tarafından sık sık tercih edilmektedir. Tabii Amerika’da rinoplasti ameliyatı olmanın belli başlı dezavantajları vardır. Öyle ki Amerika’da sigorta yoktur ve hastalar, ortaya çıkan maliyetleri ödemek adına bir destek alamaz. Yani Amerika’da rinoplasti ameliyatı olmak büyük masraflara yol açabilir. Bu nedenle son zamanlarda hastaların çoğu Gürcistan’ı tercih etmektedir.

Sizler de Rinoplasti ameliyatına daha az ücret ödemek istiyorsanız Atlanta yerine Gürcistan’da rinoplasti ameliyatı olmayı düşünebilirsiniz. 

Rinoplasti 1
Rinoplasti Nedir? 2

Gürcistan’da Rinoplasti Ameliyatının Fiyatları

Gürcistan rinoplasti fiyatları diğer ülkelere oranla daha düşüktür ve bu nedenle son zamanlarda hastalar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Gürcistan’da yaşam maliyeti de çok fazla değildir ve bu nedenle ameliyat için uygun bir yer olarak görülür. Tabii her ne kadar durum böyle de olsa tedavi masrafları bazen olması gerekenden daha yüksek bir seviyede olabiliyor. Bu durum da hastaların fikir değiştirmesine sebep oluyor. Özellikle Gürcistan’da yaşayan vatandaşlar tarafından bakıldığında işler biraz daha farklı bir boyutta yer alıyor. Gürcistan vatandaşlarına göre Gürcistan rinoplasti fiyatları oldukça pahalı. Bu tarz durumlarda ise vatandaşlar, çareyi Türkiye’de rinoplasti ameliyatı olmakta buluyor.

Eğer sizler de Gürcistan’da yaşıyor ve daha uygun fiyatlarla rinoplasti ameliyatı olmak istiyorsanız kesinlikle Türkiye’yi ilk seçenekler arasına eklemelisiniz. Bunun en büyük nedeni ise Gürcistan ve Türkiye arasındaki mesafenin yalnızca 1 saat civarında olması. Yani Gürcistan vatandaşları için rinoplasti ameliyatının en uygun adresi kesinlikle Türkiye.

Atlanta Georgia Rinoplasti Fiyatları

Atlanta Georgia’da rinoplasti ameliyatı olmak oldukça iyi bir fikir çünkü Amerika’da birçok tanınmış hastane ve uzman doktor var. Tabii durum böyle de olsa Amerika rinoplasti fiyatları genelde Gürcistan’daki fiyatlarla aynı. Bu durumda da vatandaşlar için en uygun seçenek Türkiye oluyor. Türkiye’de de birçok uzman doktor ve lüks hastane bulunuyor. Üstelik çok daha uygun fiyata hizmet almanız da mümkün.

Türkiye’de Rinoplasti Ameliyatı

Türkiye, başta rinoplasti olmak üzere birçok farklı ameliyat için en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesidir. Bunun başlıca sebebi ise hastaların makul bir fiyat karşılığında kaliteli hizmet almasıdır. Gelişmiş sağlık altyapı sistemi ve uzman doktorları ile ön plana çıkan Türkiye’de rinoplasti ameliyatı olmak son zamanlarda büyük ilgi görmektedir.

Türkiye’de binlerce uzman doktor ve lüks hastane bulunmaktadır. Üstelik çoğu uzman da İngilizce bilir ve Uluslararası sertifikaya sahip bir şekilde hizmet verir. Bu tarz avantajlar da Türkiye’yi rinoplasti ameliyatı konusunda ön plana çıkarmaktadır. Sizler de Türkiye’de rinoplasti ameliyatı olmak için bizlerle iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Türkiye’de Rinoplasti Fiyatları

Türkiye’de rinoplasti fiyatları oldukça ucuzdur. Bunun en büyük nedeni ise güncel döviz kurunun yüksek olmasıdır. Döviz kurundan kaynaklı uygun olan rinoplasti fiyatları nedeniyle birçok turist, ameliyat olmak için Türkiye’ye gelmektedir. Fiyatların uygun olması nedeniyle de ameliyat öncesi tatil yapan hastalar da var. 

Türkiye’de rinoplasti fiyatı ortalama 2000 Euro civarıdır. Yani oldukça uygun olan bu makul fiyat ile kaliteli bir ameliyat süreci geçirebilirsiniz. Gürcistan ya da Atlanta Georgia gibi ülkeler de bu fiyat aralığında rinoplasti ameliyatı olmak çok zordur. Bu yüzden rinoplasti ameliyatı olmak için Türkiye’yi seçmenizde fayda var.

Sizler de Türkiye’de rinoplasti için firmamızla iletişime geçebilir ve her şey dahil paketlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir