Kuveyt’te Rinoplasti Fiyatları ve En İyi Klinikler

Geniş detaylar içeren rinoplasti büyük bir ameliyattır ve hastanın yaşamını da büyük oranda etkiler. Bu nedenle hastaların fiyat hususuna dikkat ettiği gibi klinik hususuna da dikkat etmesi gerekir. Böylelikle başarısız ameliyat oranı düşürülür ve hasta daha verimli bir sonuç elde eder.

Rinoplasti Ameliyatı Nedir?

Rinoplasti, burna şekil vermek adına yapılan özel bir operasyondur. Tabii sadece burna şekil vermek için değil aynı zaman da solunum problemlerini çözmek adına da sıkça tercih edilmektedir. Bazı hastalar ise burun şekillerinden memnun olmamakla beraber şekil bozukluğu kaynaklı solunum problemi yaşar. Bu nedenle de hastalar, sorunlarından kurtulmak için rinoplasti ameliyatı olmaya karar verir. En iyi burun ameliyatı türleri arasında yer alan rinoplasti sayesinde güzel bir burna sahip olmak artık çok daha kolay.

Burun, yüzümüzün en çok dikkat çeken organlarından bir tanesidir ve bu nedenle hasta, rinoplasti ameliyatı olmadan önce iyice düşünmelidir. Hastanın burnunu beğenmemesi nedeniyle dış görünüş olarak kendini yetersiz görmesi sık rastlanan bir durumdur. Bu durumun önüne rinoplasti ile geçilebilir fakat hasta, hayatının geri kalanını yeni burnuyla geçireceği için iyi bir sonuç almak adına önemli kararlar vermelidir.

Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle hastanın nasıl bir sonuca ulaşmak istediği tespit edilir ve duruma göre ön hazırlıklar yapılır. Kişi ameliyata alındıktan sonra ise son hazırlıklar yapılır ve hasta, anestezi yardımıyla uyutulur. Bu noktada kişinin hayati fonksiyonları da düzenli olarak takip edilmektedir,
  • Burnun alt kısmında bir kesi oluşturulur ve ameliyata başlanır. Burnun kemik yapısını daha iyi tespit edebilmek adına ise burun derisi yukarı kaldırılmaktadır. Eğer burunda eğrilik varsa kıkırdak ve kemik kısımları düzeltilir,
  • Eğer kemerli bir burun söz konusu ise özel aletlerden destek alınır ve burun kemeri çıkarılır. Kemer çıkarıldığında burnun üst kısmında bir açıklık oluşacağı için bu açıklık, burun kemiğinin yandan kırılması ile kapatılır. Burun kemiği yan tarafından kırılır ve serbest bırakılır. Daha sonra ise bu iki açıklık birbirine yaklaştırılır,
  • Burun ucu sorunu yaşayan hastalarda ise biraz daha farklı bir yöntem denenir. Öncelikle destek fonksiyonu bozulmadan kıkırdak yapının içinden kısmi kıkırdak çıkarılır. Sonrasında burun ucu yeniden şekillenir ve üst kısım arasındaki uyum kontrol edildikten sonra son hamleler yapılır,
  • Belli başlı kontroller sağlandıktan sonra burnu kapatma işlemi yapılır. Başlangıçta yapılan kesi, cerrahi bir ip yardımıyla kapatılır. Sonrasında oluşan dikişlerin alınması için ise hastanın tekrar hastaneyi ziyaret etmesi gerekir. Dikişler, ortalama 1 hafta içerisinde alınabilmektedir. Dikişten sonra özel silikon pedler burun içine yerleştirilir. Tamponlar da burun içine yerleştirilir ve 3-4 gün kalacak şekilde ayarlanır. Son olarak burnun dış kısmı bantlanır ve termal alçı yerleştirilir. 
burun ameliyatı
Kuveyt'te Rinoplasti Fiyatları ve En İyi Klinikler 1

Rinoplasti Ameliyatının Riskleri

Rinoplasti her ne kadar büyük ve zor olsa da çok büyük riskleri yoktur. Bazı riskler tabii ki vardır fakat bu riskler de çok nadir görülmektedir. Bu nedenle de hastalar tarafından en çok tercih edilen burun estetiği ameliyatları arasında yer almaktadır. 

Tabii durum böyle de olsa her ameliyatın olduğu gibi rinoplasti ameliyatının da belli başlı yan etkileri vardır. Bu yan etkilerin başında ise kanama ve enfeksiyon gelir. Bunlar dışında burun çevresinde morluklar da oluşabilmektedir. Tabii bu komplikasyonların oluşması çok normaldir. Öyle ki ortalama 1 ay içerisinde neredeyse hiçbir komplikasyon belirtisi kalmaz ve hasta eski hayatına geri döner. 

Bunların dışında anestezi etkiler, yara izi, ciltte renk değişikliği ve burun bölgesinde ağrı gibi komplikasyonlar da bulunmaktadır. Rinoplasti ameliyatının riskleri arasında hastanın istediği sonucu alamaması da vardır. Tabii günümüz şartlarında ameliyat öncesi hastaya istediği sonucun bir ön gösterimi yapıldığı için bu tarz şikayetlere artık neredeyse hiç rastlanmamaktadır.

Kimler Rinoplasti Ameliyatı Olabilir?

Rinoplasti ameliyatı için belirlenen minimum yaş 18 olsa da bu yaş aralığı kadınlar da 16’yı da bulabilmektedir. Öyle ki duruma göre daha erken yaşlarda ameliyat olan hastalar da vardır. Normal şartlarda ise hastanın reşit olması yeterlidir. Herhangi bir kriterin karşılanması gerekmez ve hasta mental açıdan uygunsa ameliyat olmaya hazır demektir.

Rinoplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Rinoplasti ameliyatı sonrası hastalar genelde ortalama 1 ya da 2 ay içerisinde eski hayatına dönebilmektedir. Tabii bu durum ameliyat sonrası oluşan komplikasyonlara göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ameliyat sonrası burun ya da göz çevresinde belli başlı morluklar oluşabilir ve hasta, bu morluklara bağlı olarak acı ya da ağrı hissedebilir. Oldukça normal olan bu durumun üstesinden buz uygulaması ile kolayca gelinebilmektedir. Ayrıca buz uygulaması ile iyileşme süreci de hızlanmaktadır. Ortalama 1 hafta içerisinde geçen şişlik ve morluklarda belirgin bir ödem olmaz. Burundaki ödemin tamamen inmesi için ise ortalama 8 ay gerekmektedir.

Rinoplasti ameliyatı sonrası hastanın iyileşmesi ve eski hayatına geri dönmesi zaman alabilir. Bu noktada en önemli olan unsur ise sabretmektir. Hasta mental açıdan iyi hissetmeli ve iyileşmek için acele etmemeli, sabretmelidir. Bunların dışında her hastanın iyileşme süreci değişebilir çünkü her yüz ve burun tipi farklıdır. Buna bağlı olarak da kesin bir iyileşme süresi verilemez.

Kuveyt’te Rinoplasti Ameliyatı Nasıl?

Kuveyt’te rinoplasti ameliyatı son zamanlarda insanlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanmaktadır. Rinoplasti zor ve karmaşık bir ameliyattır fakat Kuveyt’te yüzlerce uzman doktor ve donanımlı lüks hastane bulunur. Bu sebeple Kuveyt’te rinoplasti ameliyatı olurken endişe duymanızı gerektirecek pek bir sorun yok. Tabii dikkat etmeniz gereken bir konu var.

Kuveyt her ne kadar rinoplasti ameliyatları açısından gelişmiş olsa da sağlık altyapısı için aynısı söylenemez. Kuveyt’te çoğu hastane genelde ticarete dayalı hizmet verir ve müşteri memnuniyetine pek önem verilmez. Ayrıca ameliyat olabilmek için uzun bir süre bekleme olasılığı da var. Yani bütün bunlara bakıldığında Kuveyt’te rinoplasti ameliyatı için ödediğiniz miktarı daha iyi bir şekilde değerlendirebilme şansınız var. Örneğin Türkiye’de rinoplasti olarak hem bütçeden hem de zamandan tasarruf edebilir ve tatil yapma fırsatı da elde edebilirsiniz. 

Türkiye’de rinoplasti fiyatları ortalama 2000 Euro civarındadır. Bu makul fiyat sayesinde tatil yapabilir ve sevdiklerinize dönüş için harika hediyeler satın alabilirsiniz. Kısacası Türkiye, rinoplasti ameliyatı için en iyi seçeneklerden birisi.

Kuveyt’te En İyi Plastik Cerrah

Eğer Kuveyt’te burun estetiği ameliyatı olmak istiyorsanız öncesinde bilmeniz gereken birkaç unsur var. İlk öncelikle Kuveyt’te bulunan devlet hastaneleri bile ticari amaçlı hizmet vermektedir ve bu nedenle de hastalar yüksek fiyat ödemesine rağmen iyi bir sonuç alamamaktadır. Muayene için bile hastalardan yüksek bir ücret talep edilir ve tedavi için ise daha fazla ücret ödemeniz gerekir. 

Devlet hastanelerinde bile durum böyleyken özel hastanelerde ücretlerin ne denli yüksek olabileceği kafanızda az da olsa canlanmıştır. Kuveyt’te hizmet veren en iyi plastik cerrahlar genelde özel hastanelerde çalışır ve iyi bir ameliyat süreci geçirmek için de özel hastanelerde operasyona girmeniz daha iyidir. Yani Kuveyt’te ameliyat olmak oldukça maliyetlidir. 

Doktor Wael Ayyad, Muhammed El Eisa, Peter Christian Hirsch ve Muneera Bin Nakhi gibi isimler Kuveyt’in en iyi plastik cerrahları arasında yer almaktadır. İsmi geçen cerrahlar her ne kadar alanlarında uzman olsalar da Kuveyt’in genel durumu sebebiyle diğer ülkelere oranla daha fazla ücret talep etmektedir. Bu nedenle Kuveyt’te ameliyat olmadan önce iki kere düşünmenizde fayda var.

Kuveyt Rinoplasti Fiyatları

Kuveyt rinoplasti fiyatları diğer ülkelerin fiyatlarına oranla daha yüksektir. Bu nedenle Kuveyt’te rinoplasti ameliyatı olmadan önce farklı ülkelerin maliyetlerini de gözden geçirmelisiniz. Kuveyt’te sağlık hizmetleri verilirken ticari amaç ön plana çıkıyor. Bu da fiyatların daha çok artmasına neden oluyor. Öyle ki Kuveyt rinoplasti fiyatları farklılık gösterse de ortalama fiyat 7000 Euro civarında olacaktır. Bu fiyatta sadece başlangıç için geçerlidir. Yani hastanede yatma ve diğer testler bu fiyata dahil değil.

Al Ahmadi Rinoplasti Fiyatları

Al Ahmadi, Kuveyt’in başkentidir ve oldukça kalabalık bir nüfusa sahiptir. Tabii bunun yanı sıra kapsamlı bir şehir olan Al Ahmadi, birçok imkana sahiptir. Al Ahmadi rinoplasti fiyatları ise yine uzman doktorlara göre değişiklik gösterir fakat ortalama 6000 ila 7000 Euro arasında olacaktır. Tabii bu fiyatlara hastaneye yatış ve diğer testler dahil değildir.

Hawalli Burun Estetiği Fiyatları

Kuveyt’in en kalabalık ikinci şehri olarak bilinen Hawalli’de de fiyatlar hemen hemen aynıdır. Hawalli burun estetiği fiyatları da yine diğer şehirlerden çok farklı değildir. Ortalama 8000 Euro civarında olan fiyatlara hastanede konaklama ve diğer testler dahil değildir.

Burun Ameliyatı
Kuveyt'te Rinoplasti Fiyatları ve En İyi Klinikler 2

Al Farwaniyah Rinoplasti Fiyatları

Al Farwaniyah da yine Kuveyt’in en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. Yani bu şehirde de fiyatlar hemen hemen aynıdır. Al Farwaniyah rinoplasti fiyatları ortalama 7.500 Euro civarındadır. Tabii diğer şehirlerde olduğu gibi bu şehirdeki ortalama fiyata da bakım hizmetleri ve testler dahil değildir.

Rinoplasti Olmak İçin En İyi Ülke

Kuveyt gibi ülkelerde görüldüğü gibi fiyatlar oldukça yüksek. Fiyatların yüksek olması nedeniyle de akıllara rinoplasti olmak için en iyi ülke hangisi soruları geliyor. Kuveyt fiyatlarına bakıldığında ödeyeceğiniz miktarla Türkiye’de ameliyat olabilir ve üstelik tatil yapma fırsatı da elde edebilirsiniz. Bütün bunları yaparken yine Kuveyt’te harcayacağınız kadar para harcamayacaksınızdır. Bu tarz nedenlerle Türkiye, rinoplasti olmak için en iyi ülkeler arasında yer alıyor. 

Türkiye’de Burun Estetiği Olmanın Avantajları

Türkiye’de rinoplasti ameliyatı olmak diğer ülkelere oranla hastalara çok daha fazla avantaj sağlıyor. Özellikle konu Kuveyt vatandaşları olunca…

Bilindiği gibi Kuveyt’te uygun fiyatlara burun estetiği ameliyatı olmak pek mümkün değildir. Üstelik çok fazla para ödeyerek iyi bir sonuç alamama olasılığı da vardır. Bu tarz nedenlerle günümüzde binlerce vatandaş Türkiye’de rinoplasti ameliyatı olmayı tercih etmektedir. İşte Türkiye’de rinoplasti olmanın avantajları:

  • Öncelikle Kuveyt, Türkiye’ye en yakın ülkelerden bir tanesidir. Yani ortalama 3 saatte Türkiye’ye ulaşabilir ve hızlı bir şekilde ameliyat sürecini sonlandırabilirsiniz,
  • Türkiye’deki döviz kuru nedeniyle rinoplasti fiyatları oldukça makul bir fiyattadır. Özellikle Kuveyt fiyatlarına oranla,
  • Türkiye’de binlerce uzman cerrah doktor vardır ve bu doktorların çoğu Uluslararası sertifikaya sahip olmakla beraber operasyonları lüks hastanelerde gerçekleştirmektedir. Bu nedenle Türkiye’de başarılı bir sonuç alma oranı daha yüksektir,
  • Kuveyt’te hastane içi bakım ve test gibi işlemlere çok yüksek fiyatlar talep edilirken Türkiye’de çoğu hastane içi bakıma ücret bile ödemezsiniz. İsterseniz firmamızla iletişime geçerek Türkiye rinoplasti fiyatları ve her şey dahil paketleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Rinoplasti Fiyatları

Türkiye rinoplasti fiyatları genelde hastaneden hastaneye, uzmandan uzmana değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kesin bir fiyat vermek zordur fakat ortalama sadece 2000 Euro ödeyerek ameliyat olabilirsiniz. Üstelik herhangi bir gizli masraf riski olmadan…

Türkiye’de rinoplasti fiyatı 2000 Euro civarındayken firmamızla iletişime geçerek her şey dahil paketleri inceleyebilir ve 2350 Euro civarında makul bir fiyat ödeyerek en iyi hizmeti alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir