Yüz Germe Ameliyatı Nedir? 2023

Yüz germe kozmetik nedenlerle tıbbi bir işlem olarak algılansa da bazen tıbbi bir gereklilik olarak da karşımıza çıkabiliyor. Günümüzde genellikle kozmetik amaçlı yapılan yüz germe ameliyatlarını sadece kadınların tercih etmesinden söz edemeyiz. Çağımız erkekleri arasında da oldukça popüler olan yüz germe işlemleri daha çok belli bir yaştan itibaren yüzde oluşan sarkma ve sarkmaları düzeltmek için tercih edilmektedir.

Yüz germe işlemleri için bir yaş sınırlamasından bahsetmek tamamen doğru değildir, ilgili kişinin kendi yaşlanmış yüzünü hissetmesi ve yüzün muayeneden ivme kaybettiğini anlaması yeterlidir. Günümüzde oldukça popüler olan obezite ameliyatından sonra hastalar çok fazla kilo kaybederler ve ciltte oluşan sarkık cilt, zayıf ve fit görünen kişilerde kendilerini çok rahatsız hissettirir. Bu hastalar da germe tekniklerini ya da ameliyatını tercih etmektedirler.

Yüz Germe Bandı Nedir?

Yüz germe için illa cerrahi bir müdahale gerekmez. Günümüzde tercih edilen yöntemlerden biri de yüz germe bandıdır. İnternet alışveriş sitelerinden ya da kozmetik mağazalarından dahi herkesin kolaylıkla ulaşabileceği germe bantları, genellikle mevcut durumundan memnun olmayan kişiler tarafından uygulanmaktadır. Ancak nispeten ucuz fiyatları nedeniyle tercih edilen germe bantları ile yapılan uygulamaların sadece geçici bir çözüm olduğu ve piyasada yaygın olarak bulunan bu ürünlerin standartlarının da tartışmalı olduğu unutulmamalıdır.

Yüz Germe
Yüz Germe Ameliyatı Nedir? 2023 1

 Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün Mü?

Ameliyatsız yüz germe denilince sadece yüz bantlarını düşünmeyin. Seçenekler arasında hastaya büyük bir müdahale gerektirmeyen botoks, dolgu maddeleri, lazer, hücre tedavisi gibi “invaziv olmayan” yöntemler olarak da bilinen ameliyatsız germe işlemleri de dahildir. Bu noktada, tüm bu işlemlerin hijyen gereklilikleri olan yerlerde yetkin kişiler ve uzmanlar tarafından yapılması gerektiğine özellikle dikkat edilmelidir.

Bu koşulu olmadan yapılan işlemlerin enfeksiyon ve alerji gibi ciddi sorunlara yol açacağı bir gerçektir. Bu tür bilinçsiz uygulamaların yol açtığı sorunlar, kamuoyuna sıklıkla yansıdığı gibi, insanların telafisi mümkün olmayan sonuçlarla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Unutulmaması gereken bir diğer husus ise botoks, lazer, hücre tedavisi gibi uygulamalardan kalıcı sonuçlar beklenmemesi gerektiğidir. Bu gibi uygulamalar 6 ya da 1 yıl süreyle geçerlidir. Bu süreden sonra etkinlik giderek azalır ve işlemin tekrarlanması gerekebilir.

 Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 Yüz germe bandı ve germe için cerrahi olmayan prosedürler ve enjeksiyon prosedürlerine ek olarak, cerrahi bir germe de mümkündür. Kişi, kişisel bir zorunluluktan ya da estetik memnuniyetsizlikten başvuruyorsa ve uzman muayenesinde ciltte sarkma, sarkma gibi değişiklikler tespit ediliyorsa germe operasyonu ile bu sorunları ortadan kaldırmak çok da zor değil. Gelişen teknoloji ile hem bu tür operasyonların maliyeti azalmış hem de operasyonun hızı ve postoperatif süreç bu yönde tercihleri ​​artırmaktadır.

Operasyon planlanırken öncelikle hastanın gençlik fotoğrafları kullanılarak yaşlanmanın nasıl gerçekleştiği, yüzde deformasyonun nerede ve ne yönde olduğu belirlenir. Yüz gerdirmenin sadece cildi sıkılaştırdığı iyi bilinmektedir. Ancak bu olgu kesinlikle doğru değildir. Kesin ve başarılı sonuçlar veren bir operasyonda sadece cilt değil cildin tüm katmanları üç boyutlu olarak şekillendirilir. Derideki kesi, deri altındaki bağ dokusuna, mimetik kaslara ve gevşek dokuya erişmeyi içerir. Derinin altındaki bu dokulara dokunularak gevşek ve gevşek nesneler yüzde normal olması gereken yerlere taşınır ve mevcut kusurlar giderilir. Yüz germe ameliyatı denildiğinde akla gelen temel sorulardan biri ameliyat sonrası iz kalıp kalmayacağıdır. erme operasyonları 1 ila 2 milimetrelik küçük kesilerle endoskopik işlemlerle yapıldığından ve saçta kaldığı için iz kalmaz.

Yüz Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Doğru planlama ile yapılan yüz germe ameliyatı ile hastanın yüzünde 5 ya da 10 yıl arasında gençleştirici bir sonuç elde etmek çok mümkündür. Deneyimli eller tarafından yapıldığında bu tip ameliyatların etkilerinin kalıcılığı kesinlikle germe bandı ve diğer yöntemlere göre daha uzundur. Bu kalış süresini normal şartlarda 10 yıl olarak ifade etmek mümkün olsa da sürenin temel belirleyicisinin bireyin yaşam koşulları olduğunu vurgulamakta fayda var.

Aşırı tütün ve alkol kullanımı, stresli bir yaşam tarzı, uykusuzluk, egzersiz ve egzersiz eksikliği, kötü ve sorunlu yeme içme alışkanlıkları ve belki de en önemlisi güneşin zararlarına karşı önlem almama gibi faktörler 10 yıllık kalış süresini kısaltabilir. Sakin bir yaşam tarzı benimsemiş, alkol ve sigara tüketimini sınırlandırmış veya tamamen ortadan kaldırmış, yetişkinler için gerekli uyku alışkanlıklarına sahip, düzenli ve uygun beslenme düzenine sahip, düzenli olarak vücudumuzun ihtiyaç duyduğu minimum düzeyde egzersiz yapan kişilerde bu kalış süresi daha uzun olabilir. Kişisel bakım gereksinimlerinizi karşılayın ve doktor kontrolünde lazer, dolgu, botoks ve benzeri küçük dokunuşları “Ameliyat oldum, başka bir şey yapmam” rahatlığından ödün vermeden kullanın; Ameliyatla elde edilen tatmin edici görünümü mümkün olduğu kadar uzun süre korumak kişinin elindedir.

 İple Yüz Germe Nedir?

 Yüz germe uygulamasının en önemli avantajlarından biri cildi sıkılaştıracak herhangi bir cerrahi işlemin olmamasıdır. İple germe işleminin diğer avantajlarından biri de uygulama ve uygulama sonrasında kişinin kısa sürede hızlı bir iyileşme sürecine girmesidir. Ayrıca kişi etkisini hemen görür ve maksimum etkiyi 3 ay gibi kısa bir sürede görebilir. İşlemin uygulanması sırasında hiçbir şekilde genel anestezi gerekmez. Bölge kremlerle uyuşturulur ve kişinin rahatsızlık duymaması sağlanır. İşlemin faydalı yönlerinden biri, kişinin kullandıktan sonra herhangi bir olumsuz komplikasyon yaşamamasıdır.

 Yüz Germe Ameliyatı Fiyatlar Nedir?

 Yüz germe ameliyatı (yüz gençleştirme ya da yüz germe) estetik olarak uygulanan bir işlemdir, bu nedenle plastik cerrahide uygulanacak işlem ya da hastanın beklentileri farklı olacaktır. Yüz germe ameliyatları genellikle doktorunuz tarafından muayene edildikten sonra fiyatlandırılır.

Yüz Germe
Yüz Germe Ameliyatı Nedir? 2023 2

Mini Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

 Kesiler kulağın hemen önünde yapıldığında ve germe işlemi azaltıldığında bu ismi alır. Yararı, küçük bir ameliyat geçirerek yara izini azaltmak ve iyileşmeyi hızlandırmaktır. Dezavantajı, küçük bir işlemin küçük sonuçlar vermesidir. Ayrıca mini ameliyatlarda hem kalan yara izini kötüleştiren hem de kulağın biraz öne hareket etmesine neden olan bir çukur oluşmasını önlemek için cildi dikmek ve biraz küçültmek gerekir. Hala çok sınırlı bir yüz gerdirmeye ihtiyacınız varsa, bu “mini” versiyonu düşünebilirsiniz.

Yüze Gerdirme Ameliyatının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yüz germe ameliyatı sonrası elde edilen yeni yüz şekli kendini uzun yıllar koruyabilir. Yüz yaklaşık 10 yıl bozulmadan korunabilirken faktörlere bağlı olarak uzun yıllar genç ve doğal halini koruyabilmektedir. Yüz germe kişilerin özgüven kazanmaları ve kendilerini daha çok sevmeleri için oldukça faydalıdır. Genç yaşına rağmen kırışıkları ve sarkmaları olan bir kişinin özgüvenini yeniden kazanmanın bir yolu olabilir.

Operasyon Süreci Nedir?

 Yüz germe ameliyatının da diğer tüm ameliyatlar gibi bazı risk faktörleri vardır. Bu faktörler; Enfeksiyon, kanama, ödem, deri kaybı gibi sorunlar. Deneyimli ve bilgili cerrahların tercih edilmesi risk faktörlerinin önlenmesinde etkin rol oynamaktadır. Ancak operasyon öncesi ve sonrasında sigaranın bırakılması gerekmektedir. Bu süreçte sigara, nitelikli yara iyileşmesini engelleyebilmektedir.

En uygun Yüz Germe Ameliyatı fiyatları için curefinding.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

One thought on “Yüz Germe Ameliyatı Nedir? 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir