Vaser Liposuction

Neden Vaser Liposuction?

Liposuction, cildinizin altındaki biriken yağları ortadan kaldıran estetik bir tedavi biçimidir. Vaser liposuction, yağ hücrelerini parçalayan ve onları derin ve kalın dokularınızdan eriten, böylece yağın tedavi sırasında daha etkili bir biçimde alınabilmesi adına bir tür yağ aldırma anlamına gelmektedir. Vaser, rezonansta ses enerjisinin titreşim amplifikasyonunun kısaltmasıdır. Bu ultrason teknolojisi, yağ hücreleri arasındaki bağları koparmak adına çok güçlü dalgalar kullanır. Vaser liposuction, çok daha kontrollü ve kolay bir estetik tedavi olarak kabul edilir ve bunu doğru olarak uygulayabilmek adına yetenekli ve deneyimli bir uzman hekimi gerektirir.

Sigara içmeyen ya da alerjik reaksiyon öyküsü olmayan sağlıklı bir insansanız, Vaser liposuction adayı olabilirsiniz. Liposuction bir kilo verme yöntemi olarak kabul edilmez. Vaser liposuction ya da herhangi bir liposuction türü ile en iyi sonuçları elde eden kişilerde, ideal kilolarını elde ettiklerini gözlemlemek kaçınılmaz olmaktadır. Bu estetik tedavi yöntemi, biriken yağları yok etmeye ve altındaki kas yapısını ortaya çıkarmaya çalışan kişiler için oldukça uygun bir tedavidir. 

Vaser liposuction esnasında hastaya çoğunlukla genel anestezi ya da sedasyon adı verilen bir tür anestezi uygulanacaktır. Vaser liposuction ile hedeflenen alana bir anestezik maddeler ile karıştırılmış bir tuzlu su çözeltisi ya da şişen bir sıvı enjekte edilecektir. Daha sonrasında, yağ dokusunu parçalamak adında küçük bir insizyon yoluyla deriye ultrason probları entegre edilecektir. Yağ dokusu yavaşça parçalanmaya başlayacak, yağ dokusunu ve sıvının çoğunu aynı yerden vakumlamak için bir kanül kullanılacaktır. İşlem sonrasında ağrıyı uyuşturmak adına sıvının bir kısmı vücudunuzda kalacaktır. Vücudunuz ise sonraki günlerde bu sıvıyı emecektir. 

Vaser Lıposuctıon
Vaser Liposuction 1

Vaser Liposuction Nasıl Çalışır?

Tüm liposuction türleri aynı olarak temel bir prensip doğrultusunda çalışır. Vücutta biriken yağlar parçalanır ve daha sonra cildinizin altındaki yağı yok etmek için anestezi, salin solüsyonu ve kanüller kullanılarak vücudunuzdan atılır. Su basıncı ve lazerler, biriken yağları yok etme aşamasından önce parçalamanın iki yoludur. Darbeli ultrason dalgaları ise başka bir yoldur. Vaser yağ aldırma, ultrasonik liposuction türlerinden biridir. Tüm bu enerji kaynakları, biriken yağların çok daha kolay vücduttan atılması için yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olan ve tedavi edilen bölgedeki cildi minimum düzeyde sıkılaştıran bir ısının üretilmesine yardımcı olmaktadır.

Vaser liposuction’ın uygulanması yağ alma yönteminde hem kolay hem de son derece hassas olunmasını gerektirdiği için benzersiz bir tedavidir. Altta olan sağlıklı dokuya zarar vermeden yağ dokusu ile alttaki kaslar arasındaki bağlantıyı yok eder. Bu, Vaser liposuction‘a vücut şekillendirme konusunda iyi bir görünüm kazandırır. Araştırmalar, liposuction’ın metabolizmanızın yağdan kurtulmak adına çalışma şeklini de değiştirdiğini göstermektedir. 

Vaser Liposuction Ne Zaman Önerilir?

Vaser yağ aldırma yaptırmak isteyen kişiler için vücutlarındaki yağ oranlarının kilosu ile ters orantılı olması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı rahatsızlık duyan bireyler kendilerine en uygun kliniğe gidip tedavi için uygun olup olmadıklarını öğrenebilirler. Genel olarak, bir Vaser liposuction için uygun olan adaylar bu kriterleri içerir: 

  1. İdeal kilolarının yüzde 40’u içerisinde olan, sıkı, elastik bir cilde ve iyi bir kas dokusuna sahip yetişkinler, 
  2. Yaşamını zora sokan bir hastalığı ya da iyileşmesine engel olacak tıbbi durumları olmayan sağlıklı bireyler, 
  3. Sigara kullanmayan kişiler,
  4. Vücut şekillendirme için olumlu bir bakış açısına ve belirli bir hedefe sahip olan bireyler,
  5. Vücudunuzun herhangi bir yerinde bulunan ve diyet ya da egzersize yanıt vermeyen aşırı yağlanmalardan rahatsızsanız, Vaser yağ aldırma sizin için doğru bir tedavi yöntemi olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir