Ünlülerin En İyi 5 Saç Ekimi

Ünlülerin Saç Ekimlerinin Artan Popülaritesi

Saç ekimi: Saç dökülmesi, erkekler arasında en yaygın olan şikayetlerin başında gelir ve kadınların yaklaşık yüzde 30’unu etkileyen bir durumdur. Sağlıklı bir şekilde yaşlanmanın saç dökülmesine karşın bir zararı olmasa da kelliğin etkileri sadece saç dökülmesinden çok daha fazla sorunların da habercisi olabilir. Saç dökülmesi, sizi ortamlardan izole edebileceği duygusal olarak zayıflatıcı ve üzücü bir durum olabilir. Kendinizi rahatsız ve endişeli hissettiğiniz için arkadaşlarınızdan ve ailenizden yabancılaşmış hissetmenize sebebiyet verebilir. 

Saç dökülmesinden mustarip değilseniz böyle bir durumu anlamak veya ilişki kurmak neredeyse imkansızdır. Yine de kimsenin saç dökülmesine karşı bağışıklığı olmadığı ve muhtemelen hayatınızın herhangi bir aşamasında yaşayabileceğiniz bir şey olduğu konusunda bilgili olmalısınız. Bir hasta olarak, saçınızın döküldüğünü fark etmeye başladığınızda bir kimlik ve stil kaybı hissedersiniz ve bu gerçekten üzücü bir durum olabilir. Saç dökülmesini çevreleyen kontrol eksikliği ile birlikte güven ve benlik saygısındaki kaybınız sadece endişelerinizi arttırır.

Yakın zamanda yapılmış olan bir anket, saç dökülmesi yaşayan kişilerin yüzde 45’inin tüm birikimlerini saçlarının yeniden uzaması için harcayabileceğini açıkladı. Gerçek şu ki saç dökülmesi konusunda utanılacak bir şey yoktur. Ünlülerin saç dökülmesi, hepimizin gördüğü gibi medyada giderek daha dikkat çeken bir konu haline gelmektedir. Ünlülerin dikkat çekici görünümlerini korumaları için devam eden saç ekimi talepleri, medyanın ilgisini çekmektedir. 

Mel Gibson, Matthew Mcconaughey, Kevin Costner, Bradley Cooper, George Clooney, Johnny Depp, Jude Law, David Beckham, Jeremy Piven vb. gibi yıldızların saç çizgilerine ve yıllar içinde iyi ya da kötü nasıl değiştiklerine düzenli bir ilgi vardır. Örneğin, “Mel Gibson saç dökülmesi” için bir Google aramasında yaklaşık 60.000 arama kaydı vardır. Bu durum da medyanın ve halkın ünlülerin saç ekimi konusuna ne kadar ilgi gösterdiğini kanıtlar niteliktedir. Pek çok ünlü, kendi özel hayatları söz konusu olduğunda saç dökülmesine fazla önem göstermez, ancak eğlence endüstrisinde görünüşün her şeyden önemli olduğunun farkındadırlar. Ünlüler, görünüşlerinin hayranları için önemli olduğunu düşünmektedirler. 

Ünlüler çoğunlukla yalnızca kariyerlerinin taleplerini karşılamak amacıyla saç ekimi ameliyatı olmayı tercih ederler. Ancak bu meslekte olan birinin ihtiyaç duyduğu saç ekimi tasarımı ortalama bir kişiye uygun olmayabilir. Ünlülerin hayranlarının gözünde yaşlanma karşıtlığını ve zamanın durduğu yanılsamasını yaratmak için, gizlilik oldukça önemlidir. Ünlüler için önde gelen saç ekimi cerrahları, mahremiyeti korumak ve ünlü hastalarının özel ihtiyaçlarını anlamak konusunda fazlasıyla titizdir. Geçen yıl sadece Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta yapılan saç ekimi sayısındaki yüzde 75’lik artışa rağmen, çok az sayıda ünlü saç ekimi ameliyatı yaptırmıştır. 

sac ekimi

Saç Ekim Ameliyatı Nedir ve Neleri Kapsar?

Saç ekimi, saçı kafa derisinin kel ya da incelmiş bölgelerinde yeni saç oluşturan bir ameliyattır. Saç restorasyonu ya da saç ektirme olarak da adlandırılır ve çoğunlukla daha önce başka saç dökülmesi tedavilerini denemiş kişiler için oldukça idealdir. Dermatologlar (cilt konusunda uzmanlaşmış sağlık hizmeti veren kişiler) ya da plastik cerrahlar (rekonstrüktif prosedürlerde uzmanlaşmış sağlık hizmeti veren kişiler) saç ekimi ameliyatını gerçekleştirebilecek potansiyele ve birikime sahiptir.

Dermatologlar ve plastik cerrahlar vücudun sağlıklı saç içeren bölgelerinden greftler ya da küçük deri parçaları alır. Dermatologlar ve plastik cerrahlar bu alana donör alanı adını verir. Genellikle kafanızda, saçınızın en yoğun olduğu yer kafa derisinin arka kısmıdır. Dermatologlar ve plastik cerrahlar, greftleri kafa derisinin saçsız kısımlarına transfer eder. Saç ekilen alan iyileştikten sonra yeni saçlar çıkmaya devam edecektir.

Saç ekimi, saçı oluşturan kafa derisinden küçük punch greftlerin ya da bu kafa derisinin daha büyük bir parçasının bir donör yerinden çıkarılmasını ve greft olarak kullanılmak üzere daha küçük parçalara kesilmesini içermektedir. Bu greftler daha sonra kafa derisinin kel ya da saç dökülen bölgesine transfer edilir. Bu şekilde oluşturulan greftler büyüklük ve şekil olarak farklılık gösterir. Yuvarlak şekilli punch greftler genellikle yaklaşık on ya da on beş saç teli içerir. Çok daha küçük olan mini greft, yaklaşık iki ila dört saç teli içerir ve son olarak mikro greft, bir ila iki saç barındırmaktadır. Saçlı deride oluşturulan kesilere yerleştirilen kesi greftlerin her biri yaklaşık dört ila on saç teli içerir şerit greftler uzun ve incedir ve otuz ya da kırk saç teli içerir. 

Saç ekimi genel olarak, tatmin edici bir dolgunluk elde etmek amacıyla birkaç cerrahi seans gerekebilir ve her seans arasında genellikle birkaç aylık bir iyileşme aralığı tavsiye edilir. Tam bir saç ekimi ile nihai sonucu görmeniz iki ya da üç yıl kadar sürebilir. İhtiyaç duyacağınız kapatıcılık miktarı kısmen saçınızın rengine ve dokusuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Dolgun, gri ya da açık renkli saçlar, ince, koyu renkli saçlardan daha iyi kapatıcılık sağlar. İlk seansta ekilen greftlerin sayısı kişiden kişiye değişir ancak ortalama olarak elli greft civarında seyretmektedir. Mini greftler ya da mikro greftler için bu sayı seans başına 500’e kadar çıkabilir.

Genellikle bir saç ekimi tüm hayatınız boyunca kalıcılık sağlar. Ömür boyu kullanımı olacak bir şekilde tasarlanmıştır ve nadiren yeniden saç ekimi gerçekleştirilir. Plastik cerrahınız saç ekiminizi tamamladıktan hemen sonra yeni ve daha iyi olan saç çizginizin şeklini görebileceksiniz. Saç ekiminizi takiben saçlarınız hızla uzamaya başlar. Saç oldukça sağlıklı ve orijinal görünümünde olacaktır. Yaklaşık olarak birkaç yıl sonra, kişilerin çoğu saç uzamasında önemli değişiklikler olduğunu belirtmektedir. 

Bir ya da iki yıl sonra, bu prosedürün tam sonuçları neredeyse her daim belirgin bir biçimde görülmektedir. Plastik cerrahların folikülleri etkilenen bölgeye greft nakletmelerine izin vermek için başlarında yeterli sayıda sağlıklı bir saç uzaması varsa, hastalar için olası sonuçlar harika olarak kabul edilir. Tüm bunlara ek olarak, özellikle talep ettiğiniz bölgelerde her daim saç ekimi yapılamayabilir. Bu, ciddi bir şekilde hasar görmüş saç derisine sahip bireylerin başarılı transplantasyon için uygun olmayabileceği gibi bir durumla karşılaşması anlamına gelir.

  1. Jeremy Piven

Jeremy’nin saçları, FUE greftleri ve FUE greftlerinin bir karışımına sahiptir. Esas olarak kendisi Entourage’daki rolüyle tanınır.

  1. Jude Law

Pek çok film yıldızı gibi Jude Law’un da 2000 yılından sonra saç çizgisi gerilemeye başlamıştı. Daha iyi görünen hacimli saçları elde etmek için ise saç ekimi ameliyatını yaptırmayı tercih etti.

  1. Mel Gibson

Mel, gençken ailesiyle birlikte Avustralya’ya taşındı. New York, ABD’de doğdu. Galipoli’deki ilk başrol rolüyle tanınan oyuncu, Braveheart, Lethal Weapon ve Mad Max gibi filmlerde rol aldı. 80’li yıllarda saçları uzundu ancak 1990’larda saçlarını kaybetmeye başladı. On yıl sonra, saç çizgisini ve incelmiş saçlarını düzeltmeye yardımcı olan bir saç ekimi yaptırdı. 

  1. David Beckham

Beckham, futbolu bıraktığında saç ekimi yaptırdı. Real Madrid’den Los Angeles Galaxy’ye transfer olduğunda saçlarını kaybetmeye başladı. Bu süreden sonra ise saç ekimi yaptırmak onun için harika bir tercih oldu.

  1. Elon Musk

Elon’un şirketi SpaceX ile uzayı kolonileştirmeyi amaçlamaktadır. 2003’ten beri Tesla ile toplu pazar elektrikli otomobilleri yaratmaktadır. Çok fazla saç kaybettikten sonra saç ekimi yaptırdı ve artık çok daha fazla saç ve yenilenmiş bir saç çizgisi ile dikkat çekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir