Ünlü Dişler, Mıllıe Bobby Brown’ın Gülüşünün Sırrı

Invisalign

Invisalign tedavisi, dişlerinizin durumuna uygun bir hale getirilmiş ve şeffaf plaklar kullanılarak dişleri dizilimini düzeltmek amacıyla uygulanan dijital bir ortodontik tedavi teknolojisidir. Bu tedavi ile diş teli kullanmadan da çarpık dişlerin düzeltilmesi mümkündür. Diş teli gibi ağız içinde kullanım açısından bakımı zor ve rahatsız edici bir uygulama olmadığı için en çok tercih edilen ortodontik tedavi yöntemlerinden birisi haline gelmiştir.

Diş telleri, çok güzel renklerde olsalar dahi orijinal bir görünüm sağlamazlar. Çarpık dişlerin düzeltilmesine yardımcı olmak için kullanılan plaklar şeffaf, özel yapım olan termoplastik bir malzemeden üretilir. Bu sebepten dolayı da insanlar bu oluşumları pek fark etmezler. Invisalign plakları her zaman daha estetik bir görünüm elde ettiren bir ortodontik tedavi yöntemidir. Geleneksel diş telleri, dişlerinizi fırçalarken, özellikle de bazı yiyecek parçacıkları kaldığında sorun teşkil edebilir. Fırçalamaya ve diş ipi kullanmaya ihtiyacınız olduğunda Invisalign plaklarını çıkarabilir, tüm ağzınızı temizleyebilir ve plakları tekrar takabilirsiniz.

Ağzınızda piyasada yaygın olan diş telleri ile yemek yemek oldukça zoe olabilir. Yiyecek parçaları genellikle metale yapışır. Bu sebepten dolayı da metal telleri takarken yiyemeyeceğiniz belirli yiyecek türleri vardır. Çiğneme gerektiren ve tellere yapışabilecek yiyecekler kesinlikle tüketilmemelidir. Sert ya da kabuklu yiyecekler diş tellerinize ve braketlerinize çok zarar verebilir. Invisalign plaklar çıkarılabilir olması özelliği ile onu çok daha fazla kullanışlı bir hale getirir. 

Porselen Kaplama

Porselen kaplamalar, gülüşünüzü daha iyi bir duruma getirmek ve yenilemek için kalıcı bir yol sağlayabilen modern bir diş tedavisidir. Porselen kaplamalar, dişlerinizin ön yüzeyine uygulanan ince yapılı bir oluşumdur. Diş hekimleri, diş beyazlatma ya da çarpık olan dişlerin giderilmesi de dahil olmak üzere bir dizi estetik diş hekimliği tedavileri için porselen kaplama kullanır. Porselen kaplamalar, görünüş olarak orijinal dişe en yakın olduğundan dolayı ve ayrıca birtakım diş tedavileri için kullanılabildiğinden, estetik diş hekimliğinde en popüler tedavilerden biri olarak tercih edilirler. Peki bir hasta porselen kaplama için aday bir hasta olup olmadığını nasıl anlar? Çoğunlukla, porselen kaplamaya uygun olan hastalar, gülüşleriyle ilgili herhangi bir yapısal ya da estetik bir sorunu çözüme kavuşturmak isterler.

  • Kırılmış ya da eksik dişler
  • Gülüşünde oluşan boşluklar
  • Diş çarpıklığı
  • Sarı ya da bakımsız dişler
  • Porselen kaplama yaptıracak bir hastanın sağlıklı bir diş minesine sahip olması gerekmektedir.
gulus 1

Gülümseme Makyajı

Bir gülümseme makyajı tam olarak kulağa nasıl geliyorsa anlamını da o şekilde ifade etmektedir. Gülümseme makyajı, gülüşünüzü beğeninize uyacak bir biçimde değiştiren diş tedavilerini içerir. Tipik olarak, bir gülümseme makyajı porselen kaplamalarını da içermektedir. Ancak diğer pek çok estetik diş hekimliği hizmetini de gülümseme makyajı sürecine dahil edilebilir. Diş hekiminiz ile ilk görüşmeniz sırasında, gülümsemenizi en çok hangi tedavilerin iyileştireceği ve güzelleştirebileceği en iyi şekilde belirlenebilir.

Bir gülümseme makyajı aşağıdakileri diş ve gülümseme sorunlarını düzeltebilir:

Yanlış bir biçimde hizalanmış dişler
Eksik ya da kırık dişler
Lekeli ya da sararmış dişler
Biçim bakımından düzensiz dişler
Göze hoş gözükmeyen bir gülümseme

Mevcut gülüşünüzden memnun olmadığınızı ve değişmesini istediğinizi düşündüğünüz sürece gülüş estetiğini rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Gülümseme makyajı, çeşitli sağlık sorunları nedeniyle bozulan diş ve ağız yapısı için hastaların görünümüne bağlı olarak doğal ve güzel bir görünüm kazandırma tedavisidir. Gülümseme makyajı uygulamasında diş/diş etlerindeki şekil bozukluğu ve sararma problemlerinde kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir