Türkiye’nin En İyi Diş Hekimi Hangisidir? 2023

Türk Diş Hekimleri

Türkiye’de bulunan diş hekimleri, dünya çapındaki pek çok diş hekimine göre kıyasla mesleğinde çok daha başarılı ve kaliteli işlere imza atmışlardır. Diş implantı, Hollywood gülüşü ve benzeri daha pek çok estetik ve hastalığın tedavisinde Türk diş hekimleri, diş turizmi kapsamında en fazla tercih edilen ve çalışılan hekimlerin başında gelir. İyi bir diş hekimi seçimi, her şeyden önce gelir. Ağız ve diş sağlığı bakımı şakaya gelmeyeceği gibi aynı zamanda da tam teşekküllü bir tedaviyi gerektirir. Türkiye’de tedavi olacağınız diş hekimleri size, tedavi süresince eksiksiz bilgiler verecek ve aynı zamanda tedavi masrafı neyse size doğru bir şekilde aktaracaktır. 

Türkiye’de Diş Hekimi Olmak Için Eğitim Süreci

Türkiye bir diş hekimi olmak istiyorsanız, eğitim süreçlerini iyi bilmenizde fayda olacaktır. Tıp fakültelerinin eğitim süresi 6 yıldır. İsteğe bağlı olarak da İngilizce hazırlık okunabilmektedir. Türkiye’de diş hekimliği bölümü, en uzun eğitim süresine sahip olan bölümlerin başında gelmektedir. Diş hekimi olmak için ilk 1 ve 2 sene temel anatomik olarak dersler işlenilmektedir. Diş hekimi olmak isteyen birisi 3. sınıftan itibaren preklinik olarak işlenir ve bu sene içerisinde öğrenciler klinikleri ziyaret etmeye başlarlar. Diş hekimliği fakültesinde öğrenci olan bir kişi 4. ve 5. sınıflarda ise eğitimlerinin büyük bir çoğunluğunu okuldan ziyade staj bölümlerinde geçirirler. Eğitim süresi bittiğinde de kişi, diş hekimi olarak üniversiteden mezun olur. 

Türkiye’de Kaliteli Diş Klinikleri Var Mı?

Türkiye, pek çok kişi için sahip olduğu olanaklar ile en uygun maliyetli ve en kaliteli hizmetleri barındıran sağlık turizm merkezlerinden biri haline gelmeyi başarmıştır. Söz konusu diş klinikleri olduğunda da Türkiye, yine birçok olanağa sahiptir. Türkiye’nin pek çok noktasına gidilip ağız ve diş bakım tedavileri kalite standartlarında yaptırılabilir. Yurt dışından gelecek olan bir hasta için oldukça uygun maliyetli fiyatları ile dikkat çekmeyi başaran Türkiye’deki diş klinikleri için kullanılan cerrahi malzemelerin birçoğu kur ile satın alındığından dolayı yabancı bir hasta için yaptırılacak işlemler çok uygun maliyetli olacağı gibi aynı zamanda kaliteli bir hizmeti de beraberinde getirecektir. 

Türkiye’deki Diş Hekimleri İngilizce Biliyor Mu?

İngilizce, dünyanın ana dili konumunda olan zengin bir dildir. Dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin İngilizcenin mutlaka ikinci bir ana dil olduğunu rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Türkiye’deki diş hekimleri, mesleki eğitime başlamadan önce İngilizce hazırlık sınıfına dahil olup dil eğitimlerini geliştirme olanaklarına sahiptirler. Bunun haricinde Türkiye’deki diş hekimleri herhangi bir hazırlık sınıfına dahil olmasalar da eğitimlerini sürdürebilmeleri adına belli bir dil kabiliyetinde olmaları gerekmektedir. Yurt dışından gelen bir hastayı yönlendirmek ve tedavi edilmesini kolaylaştırmak adına Türkiye’deki diş hekimleri iyi derecede İngilizce bilmektedirler. Diş turizm hizmeti verebilmek için de ayrıca bir dil yetkinliklerinin olması gerekmektedir. 

dis hekimi11zon 11zon
Türkiye'nin En İyi Diş Hekimi Hangisidir? 2023 1

Neden Türkiye’de Bir Diş Hekimine Gitmelisiniz?

Ağız ve diş sağlığınızın bozulduğunu, kontrol gerektirdiğini ya da tamamen kozmetik sebeplerden dolayı bir diş hekimi kontrolüne ihtiyaç duyuyorsanız, tercihiniz mutlaka Türk bir diş hekimi ile başlayacağınız tedaviden yana olmalıdır. Sağlık ve diş turizmi kapsamında Türkiye’de kaliteli ve ilkeli bir hizmet anlayışını benimseyen hekimler, sizlere tedavi boyunca ihtiyacınız olan her noktada doğru yönlendirmelerde bulunacaktır. Tüm bunlara ek olarak kaliteli ve uzun süre etkisi devam eden bir tedavi için ödeyeceğiniz olan tutarlar, Türkiye’de yaşanan kur farkından dolayı oldukça az maliyetli olacaktır. 

Türkiye’de Hangi Diş Tedavilerini Yaptırabilirim?

Türkiye, diş turizmi konusunda elde ettiği başarıları ve uygun maliyetli yaklaşımları ile bilinen ve tercih edilen bir ülke durumuna gelmiştir. Diş turizmi kapsamında Türkiye’ye gelmek isteyen kişiler için pek çok alternatif tedavi olanakları vardır. Zorunlu ya da kozmetik sebeplerin hangisi olursa olsun Türkiye’de dilediğiniz diş tedavisini rahatlıkla yaptırma olanağına sahipsiniz. Bunlardan birisi olan diş implantı sayesinde eksik olan dişleriniz yenileri ile yer değiştirecektir. Hollywood gülüş tasarımı ile gülüşünüz, yepyeni bir ivme kazanacaktır. Kronlar, diş köprüleri, kanal tedavileri, ağız, diş ve çene cerrahisi gibi daha pek çok alanda Türkiye, sayısız alternatif sunmaktadır. 

Türkiye’de Diş Implantları

Diş implantları, çeşitli sebeplerden dolayı kaybedilmiş olan eksik ya da kırık dişlerin yerine yapılan, orijinal dişe en yakın malzemeden üretilen, üretim alternatifleri olan oldukça kullanışlı bir tedavi yöntemidir. Türkiye’de pek çok klinik ağız, diş ve çene cerrahisinde birbirinden farklı ve deneyim sahibi diş hekimleri ile iş birliği yapmaktadır. Diş turizmi kapsamında Türkiye’de diş implant tedavisi olacak olan bir kişi uygun maliyetli diş implantlarına sahip olma ayrıcalığına erişecektir. Diş implantları için kullanılan malzemeler yurt dışından getirildiği gibi bunlara ek olarak yerli marka kullanılan malzeme türleri de mevcuttur. Kişi, talebine göre istediği malzemeden yapılmış olan diş implantlarına sahip olabilmektedir. 

Türkiye’de Diş Bakımı Fiyatları

Ağız ve diş bakımı, kesinlikle ihmal edilmemesi gereken şeylerin başında gelir. Kötü bir ağız ve diş yapısına sahip olan kişi bunlara ek olarak kötü bir nefese de sahip olacaktır. Gündelik yaşamı olduğu gibi etkileyen ağız ve diş sağlığı, dış görünümün yanı sıra sağlık problemlerini de beraberinde getirmektedir. Türkiye’de yapılması istenen bir diş bakım fiyatı klinikten kliniğe fark gösterse de ortalama olarak ödenecek olan maliyet 400₺ ila 1000₺ arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Türkiye’de tercih edilen diş turizmi, yapılacak olan tüm cerrahi operasyonlarda yüksek kalite içeren tedavinin yanında, düşük maliyetleri de beraberinde getirerek, hasta memnuniyetini amaçlar. 

Türkiye’de Diş Tedavisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Türkiye’de diş tedavisi yaptırmak isteyen ancak bazı tereddütlere sahip olan kişiler olabilir. Diş tedavisi hakkında genel olarak yöneltilen sorulardan birisi, diş turizmi kapsamında yaptırılacak olan diş tedavisine yüksek ücretler ödenip ödenmeyeceği hususundadır. Diş tedavileri için kullanılan pek çok malzemenin temini yurt dışından sağlanmaktadır. Yurt dışında yaşayan birisi için oluşan kur fiyatları, diğer ülkelere göre çok daha az maliyetli olacaktır. Bir diğer husus ise Türkiye’deki diş tedavileri için doktorlar yeteri kadar bilgi ve birikim sahibi olup olmadığıdır. Türkiye’de bulunan diş hekimleri 6 senelik bir eğitim sürecinden sonra meslek hayatlarına başlarlar. Bu sebepten dolayı da üniversitelerden donanımlı bir şekilde mezun olurlar. Diş hekimlerinin neredeyse hepsi deneyim ve bilgi sahibi olduğundan dolayı diş tedavisi hususunda oldukça kaliteli işlere imza atmaktadırlar. 

Neden Türkiye’de İmplant Yaptırmalıyım?

Diş implantı, eksik dişler için uygulanan ve uzun yıllar koruyuculuğu devam eden bir diş tedavisidir. Yurt dışındaki diş implant fiyatları yüksek fiyatları beraberinde getirir. Ancak Türkiye’de yaşanan kur farkından dolayı yurt dışından gelip Türkiye’de diş implantı yaptırmak isteyen bir kişi, yurt dışındaki kliniklerin aksine burada çok daha düşük fiyatlar ile karşılaşacaktır. Düşük maliyetli diş implant tedavileri uzun ömürlü ve kaliteli tedavileri barındırır. Ancak yine de seçilmiş olan klinik ve diş hekiminin de bu konuda rolü çok büyüktür. 

Türkiye’de Diş İmplantı İşlemi Ne Kadar Sürer?

Diş implantı, eksik ya da bir şekilde bozulmuş olan dişlerin, orijinal olan en yakın diş tasarımı ile yenide restore edilmesidir. Diş turizmi için Türkiye’ye gelen kişilerin sıklıkla tercih diş implantı, çoğunlukla olumlu sonuçlar vermektedir. Diş implantı yapılması biraz zaman alan cerrahi bir işlemdir. Öncelikle her bir diş implantı için yerleştirme süresi 3 ila 4 dakika gibi kısa bir zaman aralığıdır. Öncelikle diş implantı çene kemiğine monte edilmektedir. Daha sonrasında çene kemiğine kaynaşması beklenilmektedir. Ortalama olarak 3 ila 6 ay gibi bir sürede diş implantı çene kemiği ile bütünleşir. Hemen ardından ise protez dişler yerine yerleştiril ve diş implantı tedavisi böylelikle tamamlanmış olur. 

Türkiye’de Diş Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Diş kaplama işlemi lokal bir anestezi üzerinden ortalama olarak yarım milimetrelik bir aşındırma ile sağlanmaktadır. Diş kaplama için öncelikle bir ölçü alınır. Diş kaplama işleminden sonra dişlerin hazırlanması yapılacak olan diş sayısına bağlı olarak ortalama 1 hafta kadar sürebilmektedir. Diş kaplama işlemi ise yaptırma aşamasında yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Diş kaplama işlemi herhangi bir sorun olmaması koşulu ile 3 seansta tamamlanabilmektedir. Dişin durumuna bağlı olarak 2 seansta da bitebilir. 2-3 gün içerisinde de diş kaplaması yerine tam anlamıyla yerleşir. 

dis hekimi 1 11zon
Türkiye'nin En İyi Diş Hekimi Hangisidir? 2023 2

Türkiye’de Estetik Diş Tedavileri Yapılıyor Mu?

Estetik diş tedavilerinde Hollywood gülüşü olarak bilinen ve kişiye özel olarak tasarlanan gülüşte, kişiye altın oran kuralı uygulanarak sahip olmak istediği gülüş şekli yaratılır. Ayrıca ağız ve diş sağlığında bazı problemleri olduğunu düşünene kişiler için de diş estetiği yapılmaktadır. Estetik diş hekimliğinde tercih edilen son teknoloji malzemeler sayesinde yapılacak olan işlemler en kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak kişi talep ettiği estetik diş tedavisi için uygun koşulları sağlayıp sağlamadığı konusunda çekinceleri varsa estetik diş tedavisinin ne zaman sonuçlanacağı belli olmamaktadır. Ayrıca yapılacak olan estetik diş tedavileri orijinal dişlere herhangi bir biçimde zarar vermemektedir. 

Türkiye’de Diş Tedavileri Neden Ucuz?

Söz konusu diş tedavileri olduğu zaman yüksek maliyetli fiyatlar akıllara gelir. Bu sebepten dolayı da sigortanın karşılamadığı ve diş tedavileri kapsamında olan tedavilerin karşılanması için diş turizmi önemli ölçüde ivme kazanmıştır. Sağlık turizmi açısından Türkiye oldukça önemli bir konuma gelmiştir. Uygun maliyetli ve kaliteli tedavi içerikleri ile yabancı kişilerin dikkatini çeken Türkiye’de diş tedavileri çok düşük maliyetler ile tamamlanabilmektedir. Diş turizmi için Türkiye’yi tercih eden bir hasta, %60’a kadar fiyat tasarrufu sağlayabilmektedir. Avrupa’da diş turizmi oldukça yaygın bir durumdadır. Polonya, Macaristan gibi daha pek çok Avrupa ülkesi diş turizmine olanak vermiştir. Türkiye, diş tedavileri bakımından diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça uygun fiyatlı fırsatlar sunmaktadır. 

İngiltere ve Amerika gibi Avrupa ülkelerine nazaran çok daha büyük olan ülkelerde diş tedavileri çok daha masraflıdır. Bunun sebebi ise kullanılan malzeme kalitelerinin ve diş hekimlerinin tecrübesinin çok daha fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Diş turizmi Türkiye’de daha çok tanınmaya başladıkça uygun fiyat olanakları ve her şey dahil diş tatili gibi seçenekler de oldukça artış göstermiştir. Türkiye diş tatili için tatmin edici doğal ve kültürel mirasları ile diğer ülkelere oranla çok daha fazla öne çıkmaktadır. Teknoloji ile desteklenen diş tedavileri, Türkiye’de diğer ülkelere oranla daha fazla olduğu için de ayrıca tercih edilmektedir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir