Türkiye’deki Kaplamalarla İlgili Tüm Sorularınızın Yanıtları: Artılar, Fiyatlar ve Planlama 2023

Dişlerin çeşitli nedenlerle madde kaybına uğradığı ya da estetik amaçla üstlerine değişik maddelerden yapılan restorasyonlara diş kaplaması adı verilmektedir. Çürük ya da travma nedeniyle oluşan madde kaybının, dolgu ile onarılamadığı durumlarda, estetik için dişlerin görünümünün değiştirilmesinde, kaydedilen dişlerin yerine veya yer tutucu desteği için dişlerin kaplanması tedavi seçeneklerinde bulunur. 

Dişlerin kaplanması için bazı durumlarında dişlerden bir miktarını aşındırmak gerekebilir. Aşındırma miktarı yapılacak kaplama protezlerinin estetik beklentisi ve cinsine göre farklılık göstermektedir. Bazı hastalarda dişlerden aşındırmaya gerek duyulmaksızın kaplama yapılabilir. Diş kaplama işlemi için kullanılan malzemeler metal veya metal olmayan özellikte olabilirler. 

İçerik gizle

Neden Türkiye’de Kaplamalar?

Neden Türkiye’de kaplamalar? alt yapı malzemesinin estetik özelliği veya metal özelliğinin baskın olan maddelerin üzerine seramik yapılır. Doğal bir görünüm sağlar. Alt yapı desteği için kıymetli alaşımlar ve metal kullanımı alerjik reaksiyonlara eğilimi azalır. Diş hekiminin hastayı doğru yönde karar verecektir. 

Kaplamaların dişlere dokuya zarar vermeyen yapıştırıcılar ile beraber tatbik edilir. İmplant üstü kaplamalarda, yapıştırma haricinde vida ile tatbik de yapılabilir. Gerek laboratuvarda el işçiliği yapılan gerekse son dönemlerde yeni teknoloji kullanılarak, el değmeden yapılan bu kaplamaların kullanım süreleri bir ömür boyu olmaz. Kaplamaların kullanım süresi ağız içi sağlık durumuna ve kaplama yapılan dişler ile çevre dokularını yıllar içinde değişen uyumuna bağlı olurlar. 

Türkiye'deki Kaplamalar (Coatings in Turkey)
Türkiye’deki Kaplamalar (Coatings in Turkey)

Yüksek Döviz Kuru

Diş kaplama işleminin yapılması için istenmeyen çürümelerin sonucunda, dişlerin temizlenmesi ve tekrardan kaplama yapılması gerektiği anlamına gelmektedir. Diş kaplama fiyatları, yüksek döviz kuru nedeniyle kullanılan malzemelerin yut dışından tedarik edilmesi sebebiyle sürekli olarak artmaktadır.  Dişlerin tamamen kaybedilmesi yerine kaplama işleminin gerçekleştirilmesi için protez dişler ve kalıplar bir araya getirilir. 

Dişin bir miktar aşındırma işlemi yapıldıktan sonra metal olan veya metal olmayan malzemeler tercih edilir. Porselen, seramik ve zirkonyum gibi birçok madde kullanılarak kaplama işlemi yapılır. Tedavi işlemlerinde diş kaplama nedir? Sorusu sıkça sorulan bir sorudur. Bu tarz işlemler hızlı ve güvenli bir şekilde el değmeden yapılan işlemleri ifade edilir. 

Nitelikli ve İyi Eğitimli Doktorlar

Nitelikli ve iyi eğitimli doktorlar, laboratuvarlarda el işçiliği ile yapılan ya da son yıllarda çıkan yeni teknolojinin kullanılması ile beraber, el temasına gerek kalmadan üretilen diş kaplamayı, kaplanacak dişin ölçülerine ce dokularına uygun bir şekilde tasarlanmaktadır. 

Hızlı bir şekilde elde edilen bu sonuç, güvenli bir diş kullanımı sağlarken, doktor tavsiyesine uygun şekilde diş bakımı yapılması ve dişlerin korunması ile beraber kaplama sonucu uzun yıllar, doğru şekilde yapılır. İnsanların istenen beyaz ve mükemmele yakın olmayan dişleri olabilir. Hasar alan, kırılan veya yontulmuş dişlerin tekrar eskisi gibi olması için yapılan diş kaplama işleminin birçok hasta için kurtarıcı görevini görmektedir. 

Güçlü Bir Medikal Turizm Sektörü

Güçlü bir medikal turizm sektörü olan diş bakım merkezleri, her geçen zamanda daha fazla ilgi görmektedir. Diş kaplaması, doğal diş gibi görünmesini sağlayan, ince reçine kaplaması, diş renginde porselen ya da kompozit reçineden yapılmış çok ince reçine kaplamasıdır. Dişlerin sigara, yaş veya tüketilen içeceklere göre renk değişimine uğrar, dişlerin bu durumların dışında genetik olarak dişin ana renginin satının tonlarında olması muhtemeldir. 

Diş kaplamaları, gülümsemenin parlak ve daha güzel hale getirmek için müthiş uzun ömürlü bir işlemdir. Diş kaplamaları, hastanın doğal dişlerinin üzerinde yapılabilir. Diş renginde porselen ya da kompozit reçineden yapılmış olan çok ince reçine kabuklarıdır. 

Turist Dostu Ülke

Türkiye’nin birçok yönden turistlerin ilgisini çekmektedir. Bunlardan biriside tıbbi olarak işlem yaptırmak isteyen turistlerin hem ülkenin turistik mekanlarını gezmesini hem de daha uygun fiyatlara dişlerini yaptırmasına olanak tanır. Yurt dışında gelen turistlerin diş tedavisi yaptırmak için yoğun olarak ilgi gösterir. 

Beslenme alışkanlıkları, genetik yatkınlık, ağız hijyeni ve dişlerin yapısını etkileyen dış faktörler dişlerin estetik görünümünü bozar. Dişler düzenli olarak temizlenmediği zaman, dişlerin sağlığı kötü yönde etkilenin ve estetik görünümü bozulur. Diş kaplamaları için en iyi adayların, görünüşünü olumsuz etkileyen renk, kırık, yontulmuş veya aşınmış dişleri olan hastalardır. Orta ila hafif renk değişiklikleri olan hastalarda, beyazlatma tedavisi uygulanır. Hizalama sorunları ile sıkıntı yaşayan hastalarda ise ortodonti işlemidir. 

Uluslararası Standart Diş Ürünleri

Uluslararası standart diş ürünleri diş minesine kadar güçlü ve esnek olan kaplamalarda, yontulmuş, kırıl ve lekeli dişlerin şekillerini ve görünümünü iyileştirirken dişlerin uzun yıllar korunması da sağlanır. Diş kaplamaları her hastada kendi dişlerinin hatlarına sıkı bir şekilde uyması için özel olarak tasarlanır. Düzgün bir şekilde şekillendirildikten sonra, kaplamalarda bir veya iki ofis ziyareti sırasında diş minesine yapıştırılmaktadır. 

Diş kaplamaları ile beraber dişin sağlığını korumak ve daha güzel gülüşler için görünümü iyileştirmek mümkündür. Dişlerin ön kısmını saracak şekilde dişe yerleştirilen ve ince, diş renginde kaplamalara diş kaplaması denir. Diş kaplamaları genel olarak porselen ya da kompozit materyallerle yapılır. Diş kaplaması uygulandıktan sonra kalıcı hale gelir. 

Coatings in Turkey 2
Türkiye’deki Kaplamalar (Coatings in Turkey)

İnsanlar Neden “Hindi Kaplamaları Yanlış Yaptı” Konusunda Konuşuyor?

Türkiye’de bulunan medikal turizm denildiği zaman en çok merak edile ve bu konu üzerinde tartışılan bir yerdir. Tıbbi bir işlem için Türkiye’ye gitmenin bir tehlikesi bulunmaz. Amerika ve Avrupa gibi kliklerin bu tarz tehlike adı altında söylenen haberler doğru değildir. 

Tıbbi konularda tedavilerin uygun fiyatlarda olmasının nedeni sürekli olarak değişen döviz ile alakalıdır. Türkiye’nin yaşamanın maliyeti değişkenlik göstermektedir. Uluslararası hastalar için uygun fiyatlı olarak algılanan medikal turizm klinikleri, dolar veya pound gibi doların döviz bozdurma olarak büyük bir avantaja sahiptir. Türkiye, son teknolojik ürünlerle donatılmış temiz, modern ve güvenli tıp merkezleri bulunur. Türkiye tıp sektöründe yıllardır listenin ilk sıralarında yer alır. 

İstanbul Güvenli mi?

İstanbul güvenli mi? Türkiye’nin büyük şehirlerinden olan İstanbul tarihi yapıları yardım sever insanlarıyla oldukça güvenlidir. Hiçbir şekilde din, dil ve ırk ayrımı yapılmadan rahat bir şekilde tıbbi işlemler için seyahat edilebilir. Hem turistik olarak gezebilir ve tatil yapılabilir hem de tıbbi olarak uygun ve kaliteli bir şekilde tıbbi yardım alınabilir. 

Estetik diş hekimliğinde diş sağlığını, estetiği ve işlevini en doğru ve iyi şekilde iyileştirmek için hem sanatı hem de bilimi birleştiren kapsamlı ağız bakımıdır. Dişlerin en az travma ile estetikte maksimum iyileşme sağlar. 

Türkiye’de Kaplamaların Maliyeti Nedir?

Türkiye’de kaplamaların maliyeti, hastadan hastaya farklılık göstermektedir. Diş kaplama fiyatı, belirlenirken önemli olan hastanın tercih ettiği kaplama türüdür. Zirkonyum diş fiyatları, diş kaplama fiyatları arasında maliyeti en yüksek olanıdır. Porselen kaplamalar, doğrudan veya dolaylı olsun, kozmetik reçine kaplamalardan daha maliyetlidir. 

Geleneksel porselen kaplamaların fiyatları diş başına farklılık gösterir. Bu kaplamalar ortalama olarak 15 yıl dayanıklı kalır. Kompozit kaplamaların fiyatları, porselen kaplamalara göre diş başına daha az değişkenlik gösterir. Kompozit kaplamalar sadece 7 yıl kadar dayanıklı kalır. Zirkonyum diş kaplamada, dişlerin doğal görünmesini ve aşınmaya karşı dirençli olmasına olanak tanır.

Türkiye’de Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’ de kaplama fiyatları, kullanılan malzemeye göre kalitesi ve fiyatı değişmektedir. Geleneksel porselen kaplamaların fiyatları, diş başına göre değişim göstermektedir. Kaplamalar 15 yıla kadar ortalama dayanma süreleri vardır. Kompozit kaplamaların fiyatları ise porselen kaplamalara göre diş başına daha az değişiklik gösterir. Kompozit kaplamalar sadece 7 yıla kadar dayanabilirler. 

Zirkonyum malzemesi ise diş kaplamada, dişlerin doğal görünmesini ve aşınmaya karşı daha dirençli olmasına olanak tanır. Bu nedenle zirkonyum diğer diş kaplama malzemelerine göre bir daha pahalıdır. Kaliteli bir diş kaplamasının maliyetinin, başta çok yüksek gibi görünse de kullanım ömrü açısından hastanın kendisi için yapacağı en iyi yatırımlardan birisidir. 

Türkiye’de Kaplamalar Neden Daha Ucuz?

Türkiye’de kaplamalar neden ucuz?  Yapılacak işlemin maliyetinin hastanın dişlerinin yapısına ve kullanılacak malzemenin kullanım ömür uzunluğuna göre değişmektedir. Döviz fiyatlarından kaynaklı olarak diş fiyatlarının etkilenmesi oldukça mümkündür. Diş kaplamalarının malzemeleri dışarıdan temin edilmesi de başka bir ülkeden gelen hasta için uygun bir fiyat ile karşılaşmasını sağlıyor. 

Diş kaplama fiyatları, kaplama çeşitlerine göre değişmektedir. Diş kaplaması öncesinde uygulanması gereken, diş dolgusu, diş temizlemesi gibi işlemlerle beraber fiyatlar değişmektedir. Dişleri ve ağzı muayene etmeden diş kaplama fiyatını net belirlenemez. Diş sayısı, yapılacak olan işlemlere göre fiyatlarda değişkenlik olacaktır. 

Yüksek Döviz Kurları

Yüksek döviz kurları, her alanda etkisini göstermektedir. Bu konuda etkilenen sektörlerden biriside implant ve estetik diş tedavileridir. Kullanılan cihazlara göre ve alınan malzemelere göre fiyatlar sürekli olarak değişmektedir. Dışarıdan alınan ürünlerin hepsi yüksek döviz kurundan etkilendiği için yapılan tedavilerinde fiyatını değiştirir. 

Yükselen döviz kurları, başka ülkeden gelen turistlerin bu tedavileri daha uygun fiyatlara yaptırmasına olanak tanır. Kaliteli malzeme ve işçilik uzun ömürlü kullanımda yine fiyatları önemli ölçüde etkiler. Hastanın diş hekimi tarafından muayene edilmesinin ardından fiyatların belirlenmesi daha doğrudur. 

Düşük Maaşlar

Türkiye’de kaplamaların fiyatı işçiliğin daha düşük miktarlarda yapılması, diğer ülkelere oranla daha uygun tedavilerin yapılmasını sağlar. Zirkonyum diş kaplamada ışık geçirgenliğinin metal destekli olarak daha fazla olduğu için diş etlerinde koyuluk olmaz. İleride genellikle metal kaplamalı porselen dişlerde olan diş eti kenarlarına siyah renk yansıması gibi sorunlar söz konusu olmaz.

Zirkonyumun ışığı geçirebilme özelliği nedeniyle metal destekli porselenlerin dişlerde oluşturduğu mat görüntü kaybolur. Orijinal haline en yakın görünümün oluşturulur. Daha sağlıklı, daha doğal ve daha şeffaf bir görünüm elde edilir. Zirkonyum diğer seçeneklere göre tercih edilebilir en kaliteli ve diş rengine en yakın performansı sağlar.

Türkiye’de Kaplama Fiyatları Nedeniyle Kalite Düşüşü Var mı?

Türkiye’de kaplama fiyatları nedeniyle kalite düşüşü var mı? Fiyatların düşmesi kalitesini kesinlikle etkilemez. Türkiye’de medikal turizm dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. Teknolojik olarak ve kaliteli, orijinal ürünler kullanılmaktadır. Modern ekipmanlarla, her aşamayı detaylı bir şekilde takip eden diş hekimleri ile oldukça kaliteli bir yerdir. Fiyatların bu kadar düşük olması sürekli olarak yükselen döviz kurları ile alakalıdır. 

Her Şey Dahil Bir Paket Var mı?

Her şey dahil paket, dental seyahat deneyimleri için Türkiye’de seyahat için endişe edilecek bir durum yok, bu nedenle diş kliği her şey dahil paketleri ile beraber başka ülkeden gelen kişiler için bu alternatifi sunmaktadır. Genel olarak bu paketlerin içeriğinde,

 • Ulaşım otel, klinik, havaalanı
 • Otelde konaklama
 • Kişisel asistan ve çevirmen
 • Kaplama tedavisi, öncesi ve sonrası yardım 

Paket içerisinde ulaşım, otel ve diğer aşamalar, paket içerisinde yer almaktadır. Türkiye’de bulunan kliniklerin paket seçenekleri daha kapsamlı veya farklı olabilir. 

Herhangi Bir Gizli Maliyeti Var mıdır?

Herhangi bir gizli maliyeti var mıdır? Belirlenen fiyatın dışında ekstra bir fiyat ortaya çıkma. Acil müdahale gerektiren durumlar dışında herhangi bir ek ücret ile karşı karşıya kalınmaz. Diş hekiminin hastanın muayenesini yaptıktan sonra gereken tedavileri bilgilendirecektir. Sorunları ya da alerjik reaksiyonları önlemek adına, hasta doktora söylemelidir. 

Hastanın doktor ve danışmana dürüst olmalıdır. Hastanın istediği tedavilerin ve malzemeler hakkında doktor tarafından detaylıca bilgilendirilmelidir. Kullanılacak malzemelerin kalitesine göre fiyatlar tamamen netleşecektir. 

Kaplamaların Garantisi Var mı?

Kaplamaların garantisi, diş tedavilerini yurt dışında yaptırmayı tercih edene birçok insanın, tedavilerin garanti durumunu genellikle göz ardı etmektedir. Aynı şekilde birçok poliklinik de sunduğu garanti şartlarını ve koşullarını göstermekten geri durmaktadır. Global olarak, bir diş poliklinik tedavileri için garanti vermesi yasal bir gereklilik olmaz. Kaplamaların garanti sürelerini diş hekimi tarafından detaylı olarak bilgilendirilir. 

Kullanılan malzemelerin kalitesine göre kaplama garantisinin süresini de etkilemektedir. Tüm implantlara verilen 3 yıllık klinik uygulama garantisi eğer hastanın ilk üç yılın 6-12 ay içerisinde klinik kontrolüne gidilirse geçilir.

Türkiye'deki Kaplamalar (Coatings in Turkey)
Türkiye’deki Kaplamalar (Coatings in Turkey)

Kaplama Yapıldıktan Sonra Herhangi Bir Ek Maliyet Var mı?

Kaplama yapıldıktan sonra herhangi bir ek maliyet var mı? Diş hekiminde metal destekli diş kaplamada kullanılan malzemelerin maliyeti artar. Buna ek olarak da ışık geçirgenliğinde de bulunmadığından, hastaya beklenilen oranda doğal bir görüntü vermemektedir. Metal kaplamalarda, diş eti ve diş ile biyolojik olarak uyum sağlayamadığından diş etine tam oturmaz.

Bu tarz durumlarda diş eti ve diş arasında boşluk oluşmasına neden olur. Bu boşluğa besin artıklarının dolması ile beraberinde doğal dişlerin çürümesi ve ağız kokusu gibi birçok olumsuzluklar beraberinde getirir.

Kaplamalarınız ve Türkiye için Nasıl Planlama Yapılır?

Kaplamalarınız ve Türkiye için nasıl planlama yapılır? kaplama malzemesini hastanın nasıl istediği, bütçeye uygun olan seçeneğin belirlenmesi ve istenilen kaplama sayısına göre bir planlama yapılmaktadır. Kaplamalar için seçilen malzemenin, dayanıklılık süresinde göre karar verilir. Aynı şekilde hangi malzemenin en iyi sonuç vereceği önemlidir. 

Bütçenin kaplamaları için seçilen malzeme ne kadar dayandığı belirlenecektir. Dişin durumuna ve hangi malzemenin sorunları en iyi çözeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Diş sayısına göre kaç adet diş kaplaması yapılacağına göre de değişkenlik göstermektedir. 

İstanbul’da Doğru Diş Kliniği Nasıl Seçilir?

İstanbul’da doğru diş kliniği nasıl seçilir? Türkiye’nin medikal turizm merkezi olan İstanbul, birçok diş kliniği mevcuttur. Bir klinik seçmek zorlaştıysa, doğru diş kliniği seçiminde birkaç yol bulunmaktadır bunlar, 

 • Diş hekimlerinin yapmış olduğu tedaviler hakkında yorumları okumaktır. Kaplamalar için Türkiye’de bir klinik seçme sürecinde, çevrimiçin incelemelere bakılmasıdır. 
 • Diş hekiminin tecrübe ve bir işi ne kadar iyi yaptığına bakılmalıdır. En önemli durumlardan biriside budur. Diş hekiminin yeterli kozmetik diş tedavileri için önemli bir kriterdir. 
 • Kliniğin gülümseme dönüşümlerinin incelenmesi önemlidir. Çalışmaların görülebileceği kliğin fotoğraf galerilerine bakılar, bir işin ne kadar iyi bir işlemden geçtiği anlaşılabilir. 
 • Daha önceden yaptırmış olan hastalar ile referans alarak gidilmesi de alınan sonuçların daha olumlu ve kaliteli olmasını sağlar. Aile veya arkadaşların daha önce gittiği bir kliniğe gidilmesi daha iyi bir sonuç çıkacaktır. 
 • Bir klinik ile porselenin ne kadar hızlı ve işbirlikçi olduğunu kontrol etmek oldukça önemlidir. Tüm sorunların düzenli bir şekilde yanıtlanması da kliniğin ne kadar ilgi alakadar olduğu anlaşılır. Etkili ve zamanında yapılan konuşmaların, işlerin daha iyi planlamasına da yardımcı olur. 

Türkiye’de Kaplamalar İçin Nasıl Randevu Alabilirim?

Türkiye’de kaplamalar için nasıl randevu alabilirim? Seçilen klinik ile iletişime geçerek çok kısa sürede randevu alınabilir. Randevu almadan öncesinde, ekip tarafından bazı bilgilere ihtiyaç duyacaktır. Kliniğe gidilmeden önce bazı taramalar gerekebilir. 

Tam bir ağız röntgeni, kan raporu, dişlerin net fotoğrafı gibi genel birkaç bilgi istenebilir. Klinik ile konuşup gereken kontrollerin yapılası, daha rahat planlamaya yardımcı olacaktır. Hasta ve ekip arasındaki iletişim ne kadar net ve anlaşılır olursa, bir o kadar kolay ve kısa sürecektir. 

Kaplamalar için Orada Ne Kadar Kalmam Gerekiyor?

Kaplamalar için orada ne kadar kalmam gerekiyor? Ortalama bir süre 5 ya da 7 gün sürer. Hastanın ihtiyaçlarına göre bu süre artabilir veya kısalabilir. İşlemlerin ortalama randevu sayısını da yine hastanın diş sağlığına göre etkili olur. 2 ile 3 randevu ile bitebilir. Randevu aralıklarını da yine hasta ve diş hekimi arasında belirlenen plana göre ayarlanacaktır. Diş hekimi eğer bir problem görmezse çok daha kısa süre içerisinde tedavi tamamlanabilir. 

Hangi Havaalanına Uçmalıyım?

Hangi havaalanına uçmalıyım? İstanbul Uluslararası Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı tercih edilebilecek iki havalimanıdır. İstanbul Uluslararası Havalimanı yapılan en yeni havalimanıdır. Çoğu uluslararası uçuşlar burada yapılmaktadır. Avrupa yakasında yer almaktadır. Şehirdeki en iyi oteller ve kliniklerin birçoğu yine yakın kesimlerinde yer alır. 

Sabiha Gökçen Havalimanı ise tamamen aktifliğini sürdürmektedir. Her hafta yine yüzlerce uluslarasın uçuş ev sahipliği yapar. Şehrin Asya kısmında yer alan bu havalimanı merkezden uzak bir noktada yer almaktadır. Yeni yapılan havalimanına göre yerleşik kentten uzak olması daha dezavantajlıdır. 

Türkiye’ye Giriş için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Türkiye’ye giriş için gereli belgeler nelerdir? Hangi ülkeden gelindiğine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak ihtiyaç duyulan üç farklı belge vardır. Kişinin ülkesindeki Türk Konsolosluğun damgalı vizesi, geçerli olan bir pasaport ve kimlik kartı, e-vize ve varışta vizedir. Bazı ülkelerin Türkiye’ye girişi için resmi vizeye ihtiyaç duymayabilir. 

Sadece geçerli olan kimlik kartı ya da pasaport göstererek giriş yapılabilen ülkeler vardır. AB üyesi olmayan ülkelerin, damgalı vizeye ya da bir E-vize ihtiyaç duyulabilir. Gereken belgelerin sağlanması oldukça önemlidir. 

Türkiye’ye Hangi Havayolları Uçuyor?

Türkiye’ye hangi havayolları uçuyor? Dünyanın en büyük metropol şehirlerinden birisi olan İstanbul, neredeyse tüm havayolları bu şehirden uçmaktadır. Türkiye’nin ulusal havayolu şirketidir. Dünyanın tüm noktalarından hemen hemen hepsinden uçuş sağlayabilir. Uzun mesafeli uçuşların yorucu olduğunu düşünen kişiler için doğrudan uçuşlar her zaman daha iyidir. 

Yanımda Birini Getirebilir miyim?

Yanımda birini getirebilir miyim? Ekstradan gelen kişinin masraflarını ayrı olarak ödenmesi gerekir. Gelecek olan kişi veya kişiler için ayrı bir bütçe ayarlanması gerekir. Paket seçeneği sadece yaptıracak kişi için geçerlidir. Ekstradan gelen kişi paket içerisindeki konaklama ve ulaşım ücretlerini kapsamaz. Ayrı olarak ödenmesi gerekir. 

Bazı Diş ve Estetik Tedavileri de Yaptırabilirler mi?

Bazı diş ve estetik tedavileri de yaptırabilirler mi? Yaptıracak olan kişinin paket dışında ya da kaplama dışında ekstradan tedavi alması mümkündür. Ancak yapılacak olan işlemler için ayrı olarak ödenmesi gerekmektedir. Ekstradan farklı tedaviler için ayrı bir bütçe ayırarak gelmek gerekebilir. Bunun için kişinin gelmeden önce planlama yapması önerilir. 

İkinci Kez Geri Gelmem Gerekecek mi?

İkinci kez geri gelmem gerekecek mi? Yapılacak olan işlemler oldukça kısa sürelidir. Diş hekimi herhangi bir ekstra problem veya işlem gerek görmezse ortalama bir hafta kalmak yeterli olacaktır. Kaplama işlemleri genel olarak bir hafta içinde 2 ya da 3 randevuda tamamen son bulacaktır. 

Ekstradan bir seyahate ihtiyaç duymadan sadece bir haftada işlemler bitecektir. Diş hekiminden farklı tedaviler alınacaksa, işlemin sürecine göre diş hekimi uygun süreci ayarlayacaktır. Kalınan süre içerisinde turist olarak gezilebilir ve kısa süreli tatil yapılabilir. 

Doktoru Nasıl Anlarım?

Türkiye’de bulunan tercümanlar kısa sürede iletişim için yardımcı olacaktır. Türkiye’de dil engeli olmaksızın rahat bir şekilde iletişim kurulabilir. Tercümanlar tarafından her adımda gereken iletişimi sağlayacaktır. Tercüman yardımıyla kısa sürede bütün ihtiyaçlar karşılanır. 

Kullanılacak malzemelerin ve ne kadar süre içersin de biteceğini de bu sayede anlaşılır olacaktır. Kaplama çeşitleri arasında seçim yaparken ve diş hekimin gereken durumları eksiksiz bir şekilde aktaracaktır. Birçok dilde yeterli tercüman Türkiye’de bulunuyor. 

Kaplamalar için İstanbul’daki Konaklamanız: Ne Bilmelisiniz?

Kaplamalar için İstanbul’daki konaklamalar Türkiye’de bulunan tur rehberleri sayesinde ulaşım ve gereken bilgilerin sağlanması oldukça kolaydır. Konaklama süresi içerisinde gezilecek tarihi mekanlar ve kültürel yemeklerin keyfini çıkarabilir, tedaviyi kaliteli ve kısa süre içerisinde tamamlanabilir. Kaliteli otellerde, konaklayarak oldukça keyifli bir gezi olarak düşünülebilir. 

Otele Nasıl Ulaşacağım?

Türkiye’de bulunan ulaşım hizmetlerinden yararlanmak oldukça kolaydır. Paket içerisinde ulaşım yer alıyorsa, sadece klinik ile önceden iletişime geçilerek havaalanında alınıp, kalınacak olan otele bırakılabilir. Kaplama paketi içerisinde ücretsiz bir şekilde dahil olan bir işlemde olabilir. Bu planlamalar detaylı bir şekilde klinik ekipleri ile oluşturulması, daha rahat bir süreç geçirmek için en ideal yöntemdir. 

Şehri Nasıl Ziyaret Edebilirim?

Şehri nasıl ziyaret edebilirim? Şehir içerisinde seyahat edebilmek için birçok alternatif yol bulunmaktadır. Büyük toplu taşıma araçları, metro, vapur, füniküler, otobüs, taksi ve daha farklı ulaşım araçları bulunur. İstanbul kart adı verilen yerel ulaşım kartı ile İstanbul içerisinde her yere kolaylıkla gidilebilir. 

Kartın maliyeti oldukça uygun fiyatlarda satılmaktadır. Kart ile beraber tüm ulaşım modalarını indirimli fiyatlarla beraber kullanılabilir. Yol tarifi ve ulaşım hizmeti nasıl kullanılacağı konusunda ise yardımcı olacak birçok insan bulunur. Şehrin hemen hemen her bölgesinde haritalar bulunur. Ayrıca kiralık scooter ile rahatlıkla gezilebilir.

İstanbul oldukça kalabalık bir şehirdir, trafiği oldukça yoğundur. Bu nedenle otel ile klinik arasında minimum seviyede olmasına dikkat edilmelidir. Ulaşım süresi trafiğin yoğunluğuna göre uzun sürebilir. 

İstanbul’da Ne Ziyaret Edilir?

İstanbul’da ne ziyaret edilir? İstanbul gibi tarihi mekanların çokça fazla olduğu alanlarda kültürel geziler yapılabilir. Tarih meraklıları açısından oldukça güzel bir şehirdir. Tarihi anıtlar ve simgeler ile dolu olan İstanbul görenleri hayran bırakmaktadır. 

Gündüz kadar geceleri de oldukça aktif ve renkli bir şehirdir. Sultan Ahmet Camii, Topkapı Sarayı, Süleymaniye Camii, Boğaziçi, Galata Kulesi, Prens Adaları ve daha birçok tarihi mekanların güzellikleri ile çevrilidir. Köklü tarihi ile insanı içine çeken İstanbul dillere destan yapılarıyla beraber uçsuz bucaksız denizi büyük ilgi odağıdır. 

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli metropol şehirlerinden olan İstanbul, her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin Marmara Bölgesinin sınırları içinde, yedi tepenin üzerinde yer almaktadır. İstanbul aynı zamanda Karadeniz ile Akdeniz bölgesini birleştiren boğaz bölgesi ile ün salmıştır. 

Oradayken Ne Yiyebilirim?

Oradayken ne yiyebilirim? İstanbul’un Anadolu lezzetleri ile oldukça ünlü bir şehirdir. Akdeniz ve ege mutfağına kadar her alanda yemek çeşitleri bulunur. Van kahvaltı evinde kahvaltı yapılabilir, serpme kahvaltısıyla beraber birçok çeşitte soslar bulunur. Kahvaltı olarak birçok kültürel masa çeşitleri bulunura bunlardan biriside Karadeniz bölgesine özgü kahvaltı seçeneğidir. 

Kahvaltıda olmazsa olmazı menemen ile kahvaltı sofrasını zenginleştirilebilir. Kahvaltı sonrasında tarihi lezzetlerden sayılan kıymalı börek ile yemek programında olması önerilir. Yine kahvaltıda veya kahvaltı sonrasında su böreği kesinlikle denenmesi gereken bir lezzettir, çayla beraber çok güzel gidecektir. 

İstanbul sokaklarını gezerken, sokak lezzetleri de denenmesi gerekir. Kokoreç ve midye bu sokak lezzetleri arasında en sık tüketilen lezzetler arasında yer alır. Mideye, çok eski tarihlere dayanan sokak lezzetleri arasında yer almaktadır. Öğleden sonra akşam yemeği öncesinde yine çok fazla tüketilen kumpir ile bol malzemeli bir yiyecektir yine sokak lezzetleri arasında yerini almıştır.

İstanbul’un en meşhur Eminönü balık ekmeği ile beraber bir yandan boğaz üzerinde gidip gelen vapurları izlerken tüketilebilecek bir lezzettir. Mola sırasında yenebilecek lezzetler arasında yer alır. Akşam yemeği olarak menü seçmek oldukça zordur. Farklı kültürel yemeklerin arasında İzmir kumrusu, kavurmalı pilav, lahmacun, kebap, kuzu etli hünkâr beğendi, Ali nazik kebabı ve daha nicesi ile oldukça lezzetli bir akşam yemeği olabilir. 

Ya Vegan veya Vejetaryensem?

Ya vegan veya vejetaryensem? İstanbul’da bulunan veganlara ve vejetaryenlere uygun birçok yemek seçeneği bulunmaktadır. İstanbul’un hemen hemen her noktasında, lokantalarda bulunan veganlar ve vejetaryenler için en iyi yiyecekler, nohut pilav, mercimek çorbası, mercimekli köfte, dolma, patlıcan salatası, bulgur pilavı ve çiğ köfte gibi birçok aperatif yiyecek bulunur. 

Vejetaryen olan insanlar için ise nohut pilavı, bulgur pilavı, çiğ köfte, patlıcan yoğurtlu salata, mercimek çorbası ve mercimek köftesi ile rahatlıkla yemek yenebilir. Türkiye’nin zengin yemek listesi her insanın yaşam standartlarına uygun seçenekler bulunur. Birçok lokantalarda vejetaryen ve veganlar için menüler mevcuttur. 

Alışveriş için En İyi AVM’ler Hangileri?

Alışveriş için en iyi AVM’ler hangileri? İstanbul büyük bir metropol şehri olduğu için neredeyse her bölgede alışveriş merkezleri mevcuttur. Alışveriş de dahil olmak üzere boş zaman etkinlikleri için çok şey sunulmaktadır. 

Şehir merkezi dahil olmak üzere şehrin çeşitli yerlerinde alışveriş yapmak oldukça kolaydır. Markalı ve markası alıveriş için İstanbul’da gidilebilecek en iyi alışveriş merkezleri ve alışveriş caddeleri kolayca ulaşılabilir. Bilinen büyük alışveriş merkezlerinden olan bazı yerler şunlardır, 

 • İstinye Park AVM 
 • Hilltown alışveriş merkezi
 • Emaar Square alışveriş merkezi
 • Zorlu alışveriş merkezi
 • Kanyon alışveriş merkezi
 • Vadi İstanbul 
 • AVM İstanbul 
 • Cevahir AVM 

Bu AVM’ler arasında daha birçok büyük ve küçük sayıda alışveriş merkezi bulunmaktadır. Büyük alışveriş merkezlerine ulaşım oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. 

İstanbul’da Başörtüsü veya Başörtüsü Takmam Gerekiyor mu?

İstanbul’da seçme özgürlüğü olan laik bir ülkedir. Müslüman bir ülke olsa da kadınların başını örmesi zorunlu değillerdir. Her insan istediğini giyinebilir. Türkiye’de bu tarz kısıtlayıcı bir ülke değildir, her türlü din, dil ve ırka saygı vardır. 

Türkiye’de bulunan yerli halk oldukça dost canlısı ve saygılıdır. Rahatlıkla gezilebilir ve güvenli bir yerdir. Hiçbir konuda kimse tarafından zorlama yapılmamaktadır. Bu büyük bir yanılgıdır. Türkiye’de bulunan tarihi camilerin ibadethane olmasından dolayı saygı ve doğru bir hareket olarak baş örtüsü takılabilir ancak kesinlikle yapılması zorunlu değildir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir