Türkiye’de Tam Ağız Diş İmplantları: Paket Fırsatlar

Tam Ağız Diş İmplantları Paketi Neleri İçerir?

Tam ağız diş implantı işlemleri, hasarlı olan orijinal dişleri restore etmek ya da eksik olan dişleri onarmak için yapılır. Bir işlemden önce doktorlar tüm süreci sorunsuz hale getirmek ve mükemmel bir sonuç elde etmek için bazı diş tedavileri yapar. Türkiye’de tam ağız diş implantları restorasyonu fiyatı genellikle şunları içerir: 

Implant seti 

 • Abutment  
 • Döküm diş modeli 
 • Panoramik röntgen
 • Diş tomografisi 
 • Doktor hizmetleri ve konsültasyon. 
 • Diş çekimi (varsa)

Kemik grefti ya da diğer bazı özel işlemler varsa bunlar da yapılır ve implantların yerleştirilmesi ile aynı süreçte gerçekleştirilir. Türkiye’deki bazı diş hekimliği klinikleri, bir havalimanına çift yönlü transferler, birinci sınıf otellerde konaklama indirimleri ve şehir turları gibi ek hizmetleri de içermektedir. Ancak kliniğe rezervasyon yaptırmadan önce tıbbi koordinatöre danışmak çok daha olumlu olacaktır. 

implant 5
Türkiye'de Tam Ağız Diş İmplantları: Paket Fırsatlar 1

Türkiye’de Tam Ağız Diş İmplantları Nasıl Çalışır?

Türkiye’deki diş hekimleri diş implantları için yenilikçi yaklaşımlar kullanır ve çok uluslu tedavi normlarını sıkı bir şekilde takip eder. Bu nedenle Türkiye’de tam ağız diş implantlarının operasyonu hızlı ve oldukça güvenli işlemlerdir. Türkiye, yüzde 98’e varan başarı oranı ile diş implantı tedavisinde en başarılı ülkelerden biridir. Türkiye’de geleneksel tam ağız diş implantlarının yerleştirilmesi sadece 4 adımdan oluşmaktadır: 

 • Doktor anestezik bir çözüm uygular.
 • Diş hekimi diş etlerini törpüler ve çene kemiğini ortaya çıkarır.
 • Uzman hekim kemiği restore eder ve bir titanyum çubuk takar. 
 • Geleneksel yönteme ek olarak lazer implantasyonu Türkiye’de popülerlik kazanmaktadır.

Bu işlem sırasında cerrah neşter yerine lazer ışını tercih eder. Bu da yarada kanama ve enfeksiyonun önlenmesine yardımcı olur ve implantasyonun başarısını arttırır. Modern ekipman, Türk doktorlarının seans başına on iki diş implantı yerleştirmesine izin vermektedir. Bu durum, süreci büyük ölçüde hızlandırır ve zamandan tasarruf sağlar. Türkiye’de tam ağız diş implant oluşturulması için genellikle sadece iki seans yeterlidir. İşlemin tam zamanı, hastanın sağlık durumuna bağlıdır ve her hasta için ayrı ayrı belirlenir.

Neden Türkiye?

Türkiye’de diş implantı tedavileri, diğer ülkelere oranla çok daha az maliyetlidir. Her şeyden önce, diş implantları Türkiye’de çok popüler ve yüksek bir talep görüyor. İnsanlar, eksik dişleri için geçici ve rahatsız edici protez çözümleri yerine, uzun yıllar kullanmayı umduğu diş implantı destekli sabit protez seçeneğini tercih etmektedirler. Bu talep nedeniyle diş hekimleri diş implantlarını toplu olarak daha az bir maliyet ile satın almaktadır. Bu nedenle Türkiye’de diş implantı maliyetleri diğer pek çok ülkeye göre oldukça daha düşük maliyetli olmaktadır. Diğer bir önemli husus ise Türkiye’de oluşan kur farkıdır. Türk lirası Euro ve Dolar gibi küresel para birimlerinden daha az bir değere sahip olduğu için yurt dışında yaşayan bir hasta tedavi için Türkiye’ye geldiğinde diş implantı için çok daha az bir ücret öder.

Türkiye’de Tam Ağız Diş İmplantları İçin Paket Fırsatlar

Türkiye’de diş implant tedavisi pek çok diş kliniği tarafından kişiye özel hizmet paketleri ile yapılmaktadır. Tam ağız diş İmplantları Türkiye paket fırsatları, her klinik için farklı olmakla birlikte ortalama her şey dahil hizmet paketi aşağıdaki gibidir: 

 • İlk muayene 
 • Diş çekimi (eğer gerekliyse)
 • Panoramik Röntgen 
 • Tam set diş implantları 
 • Tedavi öncesi ve sonrası bakım 
 • Otel transferleri ve diğer turistik masraflar 
 • Tedavi sonrası kontroller

Yukarıda yer alan paket, tam ağız diş implantları Türkiye paket kampanyalarına sadece bir örnektir. Böyle bir paketi 5.000 ile 20.000 Euro arasında değişen fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Fiyatların bu kadar değişken olması pakete dahil olan ek hizmetlere bağlıdır. Örneğin uçak biletinizi ve otel konaklamanızı kendiniz satın almak isterseniz elbette fiyat farklı olacaktır. Paketler tamamen kişiye özeldir. Kişiselleştirilmiş bir hizmet paketi için diş kliniği ile iletişime geçmelisiniz.

dental implant 1
Türkiye'de Tam Ağız Diş İmplantları: Paket Fırsatlar 2

Türkiye’de Tam Ağız Diş İmplantları Paket Fırsatı Seçmenin Avantajı Nedir?

Diş implantlarının Türkiye’deki avantajlarına geçmeden önce bu tedavinin sizin için çok rahat ve güvenli olacağından emin olmalısınız. Bu avantajlardan bazıları: 

 • Tüm diş implantı markaları Türkiye’de mevcuttur. Böylece size pek çok seçenek sunulur.
 • Fiyatlar Avrupa ülkelerine göre en az 2 kat daha ucuzdur
 • Diş implantı alanında tecrübesi olan diş hekimleri çok profesyoneldir.
 • Diş klinikleri tamamen teknolojik ve Avrupa standartlarının üzerindedir. 
 • Tedavi öncesi ve sonrası bakımı mükemmeldir. 
 • Tüm bu avantajlar sonrasında çmür boyu kullanabileceğiniz kaliteli implantlara sahip olacaksınız.

Hangi İmplantlar En İyisidir?

Metalden yapılmış olan Titanyum, en yaygın diş implantı malzemeleri türü olarak kabul edilir. İlk olarak 1950 yılında keşfedildi. Bu süre zarfında elde edilen bulgular, titanyum metalden yapılan implantların kemiğin düzgün gelişmesini sağladığını gösteriyor. Yani kemiğe temas edecek şekilde yerleştirildiğinde ve rahatsız edilmeden, kemik rahat bir şekilde gelişebilmektedir. Bu keşiften bu yana titanyum diş implantı malzemelerinde en çok aranan implantlardan olmuştur. Uzun süreli sonuçlar sağlar ve maliyeti oldukça uygundur. Tüm zamanların en iyi dental implant malzemelerinden biri olmaya da devam etmektedir. 

Titanyumun aksine Zirkonya yeni bir dental buluştur. Diş implantı malzemelerinin en umut verici geleceği olarak kabul edilmektedir. Nispeten daha yeni olmalarına rağmen, Zirkonya diş implantı malzemelerinin popülaritesi giderek artmaktadır.

Titanyum diş implantı malzemeleri ve yapılışları iki parçalı bir sistemde kolaylıkla üretilebilmektedir. Bunlar, implantın üzerine oturan ve implantı dişe bağlanan ayrı bir abutmenttir. Diğeri ise kemiğe cerrahi olarak yerleştirilen bir posttur. Zirkonyanın bu özelliği yoktur. Bunun yerine tek parça olarak üretilmektedir. Yine titanyum biyo-uyumlu bir yapıda olduğu için en iyi diş implantı materyalidir. Bu, doğru ve insan vücuduna çok yakın özelliklerinin olduğu anlamına gelir. Ayrıca çene kemiği ile rahatlıkla kaynaşabilir. İki parçalı sistem, düşük kemik eksikliklerini çözen özelleştirilebilir bir implant sağlar. Bu, kemik kaybı yaşıyor olsanız bile yine de hoş bir gülümsemeye sahip olabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Tüm bunlara ek olarak, zirkonyum diş implantı malzemeleri hem postu hem de abutmenti tek bir yerde birleştirir. Bu iyi avantajına rağmen, Zirkonya diş implantı malzemeleri ve seramik tasarımları henüz tam olarak Titanyum kadar değer görmemiştir. Bunun nedeni de Titanyum kadar eski ve köklü bir geçmişe sahip olmamasıdır. Yani titanyum diş implantı malzemelerinden farklı olarak henüz herhangi bir teste tabi tutulmamıştır.

Türkiye’de Diş Hekimine Kaç Kez Gitmeniz Gerekir?

Genel bir kural olarak, çoğu estetik tedavi yaklaşık 3 seans dişçi randevusu ile bir hafta içinde tamamlanabilir. Ancak hastaların sahip olduğu kişisel farklılıklardan dolayı tamamlanma sürelerinde değişiklikler olabilmektedir. Diş implantları 3 günlük bir seans sırasında da yerleştirilebilir (sağlık turizmi için seçtiğiniz kliniğe bağlı olarak). Ancak çoğu durumlarda diş implantı prosedürleri 4 ya da 5 günlük gibi kısa bir süre içerisinde de tamamlanabilmektedir. Sağlık turizmi kapsamında gideceğiniz yerde kaç günlük bir tatil satın aldıysanız yine de kalma sürelerinizde değişiklikler olabilmektedir.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir