Türkiye’de Kaplamalar

Kimler kaplama yaptırabilir?

Porselen kaplamalardan çok daha iyi olan mükemmel bir gülümsemeye sahip olmanın birkaç yolu vardır. Klasik Hollywood gülüşünü elde etmek söz konusu olduğunda, en güçlü beyazlatma tedavileri bile kaplamaların en azı kadar etkili olmayacaktır. Kaplamalar, bir estetik diş hekiminin dişlerin çok daha düz ve beyaz görünmesini sağlamak için dişin üzerine yerleştirdiği ince porselen tabakalardır. Hazır kaplamalarla, diş hekimi az miktarda diş minesini onarır. Böylece kaplamalar orijinal dişlerin üzerine tam olarak yerleşebilir. Kaplamalar insanlara harika, hayat değiştiren bir gülümseme etkisi sağlayabilir.  Ancak uzman hekimden bir kaplama danışmanlığı almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

Kaplamalar, hastalara ihtiyaç duydukları güveni sağlayarak gülümseme güzelliğini ve fonksiyonelliğini geri kazandırır. Dişlerinizin görünümünden çeşitli neden dolayı bir şekilde hayal kırıklığına uğradıysanız, diş kaplamalarının faydalarını göz önünde bulundurmalısınız. Önemli diş lekelerine sahip olanlar, diş kaplamaları için en uygun adaylardır. Diş beyazlatma bu tür lekeli dişlerin bazılarını temizlese de, bazı diş hekimleri diş beyazlatmaya sıcak bakmazlar. Tüm bu çirkin diş lekelerini gizlemek için porselen kaplamaları sizin için en uygun tedavi yöntemlerinden birisi olacaktır. Bu kaplamalar, çürüme ve eski dolgulardan kaynaklanan renk bozulmalarını bile kapatabilir. Diş yapısında küçük estetik kusurları olan kişiler de diş kaplamalarını yararlı bulacaktır. Kaplamalar kırıkları, diş sararmalarını ve şekilsiz dişleri yok eder. Dental bonding ise bu kusurları giderir. Ancak kaplamalar, mümkün olan en orijinal düzeltmeyi sağlamaları bakımından dental bonding’den çok daha üstündür. 

dis kaplama 1
Türkiye'de Kaplamalar 1

Ne Tür Kaplamalar Var?

1. Porselen Kaplamalar 

Bunlar genellikle dişlerinde küçük değişiklikler yapmak ya da diş şeklini, boyutunu ve rengini değiştirmek isteyen hastalar için tercih edilen kaplama türlerindendir. Porselen kaplamaların faydalarından bazıları şunlardır: 

  • Diğer kaplamalara kıyasla çok daha ince yapılıdırlar.
  • Çok orijinal bir diş görünümünün keyfine varabilirsiniz. 
  • Uygun bir bakım ile porselen kaplamalar 15 yıla kadar dayanıklılık sağlarlar.

Çoğu durumda, orijinal dişin hiçbirinin restore edilmesi gerekmez. Unutmayın ki; porselen kaplamalar son derece dayanıklı ve orijinal görünümlü olabilir. Ancak aynı zamanda daha pahalıdırlar ve özel bir cilalama macununu beraberinde getirirler. Ayrıca, kırılırlarsa onarılamazlar ve değiştirilmesi gerekir. 

2. Seramik Kaplamalar 

Seramik kaplamalar, kullanılan en popüler kaplama türlerinden biridir ve aşağıdaki özellikleri nedeniyle genellikle pek çok hasta için mükemmel bir seçim olarak kabul edilir: 

  • Doğal bir görünüm 
  • Orijinal dişleriniz ile aynı işlevi yerine getirme 
  • Dayanıklılık

3. Kompozit Kaplamalar 

Kompozit kaplamalar, maliyetleri nedeniyle yalnızca bazı hastalar tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca genellikle tek bir tedavi ile de yerleştirilebilirler. Bu da çok sayıda diş hekimi ziyareti ihtiyacınızı büyük ölçüde azaltır. Bu tür kaplamanın bir diğer avantajlarından bazıları şunlardır: 

  • Diğer kaplamalara kıyasla çok daha az bir diş hazırlığı gerektirirler. 
  • Maliyet genellikle porselen kaplamalardan çok daha azdır. 
  • Yüksek kaliteli kompozit kaplamalar çok orijinal görünebilir.
dental veneer
Türkiye'de Kaplamalar 2

Kaplamalar Türkiye Veya Almanya

Diş kaplamaları ve sağlık turizmi göz önüne alındığında, Türkiye her koşulda en uygun maliyetleri sağlayan ülke olacaktır. Almanya’da sağlık turizmi açısından gelişmiş bir ülke olsa da gerekli olan maliyetler Türkiye’ye oranla çok daha masraflıdır.

Türkiye’de Diş Kaplamaları İçin Her Şey Dahil Paketler

Hastada sıklıkla kaygıya sebebiyet veren ve dikkate alınması gereken önemli birkaç faktör vardır. Sağlık turizmi kapsamında nerede kalınır? Şehirde nasıl seyahat edilir? Türkçe ya da İngilizce bilmiyorsanız (uluslararası hastalar için) doktorlarla nasıl iyi bir şekilde iletişim kurulur? Tüm bunlara ek olarak, bir İstanbul gezisinden ve diş tedavisinden ne bekleyeceğinizi kararlaştırdınız mı? Fiyata ne dahil? Burada, Türkiye’de sabit kaplama paketlerinin oluşturulması, hastanın bu deneyimi tamamen basit bir şekilde ve stres ya da komplikasyon olmadan yaşamasına yardımcı olur. Otel, havalimanı vs. gibi kötü bir deneyim yaşamayı düşünene hastaların kesinlikle endişelenmemesi gerekir. Çünkü her şey kontrolümüz altında olacak ve kalacağınız otelleri, ulaşım hizmetlerini dikkatli ve titiz bir şekilde seçmiş olacağız.

Kliniğimiz İstanbul, Türkiye

Curefinding, İstanbul’da sağlık turizm hizmeti veren bir kliniktir. Sağlık turizmi kapsamına dahil olan her şey, kliniğimizin deneyimli hekimleri tarafından gerçekleştirilir ve sizlere en iyi fiyatlar garanti edilir. 

Diş Kaplamaları İçin Prosedür

Diş hekiminize elde etmeye çalıştığınız sonucu anlatacaksınız. Bu randevu sırasında diş hekiminiz, diş kaplamalarının sizin için uygun olduğundan emin olmak için dişlerinizi inceleyecek ve prosedürü ve bazı sınırlarını tartışacaktır. Röntgen çekebilir ve yüksek bir ihtimal ağzınız ve dişleriniz hakkında fikir sahibi olabilirler. Diş kaplama için bir diş hazırlamak için diş hekiminiz, diş yüzeyine dahil edilecek olan kaplamanın kalınlığına neredeyse eşit bir miktar olan dişin yüzeyine yeniden şekil verecektir. Diş minesini restore etmeden önce o kısmın uyuşturulup uyuşturulmayacağınıza siz ve diş hekiminiz karar vereceksiniz. Hemen sonrasında, diş hekiminiz dişinizin bir modelini ya da görünüşünü yapacaktır. Bu model, diş kaplamanızı yapacak olan bir diş laboratuvarına gönderilir. Diş kaplamalarının laboratuvardan size gelmesi çoğunlukla 2 ya da 4 hafta sürer. 

Diş Kaplamaları Öncesi ve Sonrası

Diş kaplamaları yapılmadan önce rengi sararmış, eksik ya da kırık dişlere sahipken, sonrasında size daha iyi bir gülüş garantisi sunan, beyaz ve düzgün dizilmiş dişlere sahip olacaksınız. 

Kaplamalar (Kaplamalar) İzmir, Antalya Veya İstanbul’da

Sağlık turizmi kapsamında Türkiye’de hizmet veren pek çok klinik mevcuttur. Antalya ve İzmir’e kıyasla İstanbul’da çok daha klinik ile irtibata geçmeniz oldukça kolaydır. Hem uzman hekim hem de maliyet karşılaştırmasını kolaylıkla yapabilirsiniz. 

dis kaplama 1
Türkiye'de Kaplamalar 3

Türkiye’de Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Fiyatlar Türkiye’de 1.600€’dan 6.000€’ya, İngiltere’de 7000€’dan 28.000€’ya, Avrupa’da 7.000€’dan 20.000€’ya, Amerika’da 50.000$’a kadar çıkabilmektedir. Türkiye’ye hiç gelmemiş ve sağlıklı dişler için tedavi olmak isteyen hastaların ilk düşüncesi şudur: “Diş kaplamaları Türkiye’de neden bu kadar uygun fiyatlı? Bu kadar düşük bir fiyat gerçekten kaliteli sonuçları beraberinde getirir mi?” Şüpheleriniz kesinlikle anlaşılabilirdir. Geçmişte Türk özel ulusal sağlık sistemine yönelenler, niteliklerini, değerlerini ve sunduğu en son teknolojileri çok iyi bilmektedirler. Buna diş hekimliğinde mükemmellik ve alanında deneyim sahibi hekimler de de dahildir. 

Türk Lirası: Türkiye’nin para birimi olan Türk Lirası, Euro, Dolar ya da Pound’dan çok daha düşük bir değere sahiptir. Bu, güçlü para birimlerine sahip olanların güncel döviz kuru sayesinde son derece uygun fiyatlı tedavi olanakları elde etmelerini sağladığı anlamına gelir. 

Yaşam Maliyeti: Yerel para biriminin değerinin düşük olması nedeniyle Türkiye’de yaşam maliyeti, diğer Avrupa ülkeleri, Amerika, Kanada, İngiltere vb. ile karşılaştırıldığında son derece düşüktür. Bu faktör, hizmetin nihai fiyatına katkıda bulunur. Çok daha düşük bir işçilik maliyeti,  çok daha az maliyetli malzeme ve gelişmiş teknolojileri sayesinde sağlık turizmi oldukça zirve bir konuma gelmiştir.

Türkiye’de Diş Kaplama Deneyimleri

Hastalar Türkiye’yi, başta kaplama fiyatlarının çok uygun olması ve diğer ülkelere kıyasla tedavilerin yüksek bir kalitede olması nedeniyle seçmektedir. Türkiye’de kaplamalar çok talep görmekte ve sadece bir diş hekimi randevusu bir hafta gibi kısa bir sürede alınabilmektedir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir