Türkiye’de Burun Estetiği 2023

Türkiye’de burun estetiği hem erkekler hem de kadınlar için rinoplasti en çok yapılan prosedürden birisidir. Rinoplasti yaptırmak isteyen adayların, genellikle burunlarındaki estetik görünümü değiştirme nedeniyle, bu ameliyatı yaptırmaktadır. Nefes alma ile ilgili sorunları, fonksiyonel sıkıntılar yaşayan hastalar da bu prosedürü tercih etmektedir. Bahsedilen fonksiyonel sorunları yüksek sesle, gürültülü nefes alma ve burun tıkanıklığı gibi sıkıntılar oluşturmaktadır.

İçerik gizle

Rinoplasti Nedir?

Rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği ameliyatıdır. Burnun şeklini ve boyutunu değiştirmek amacıyla yapılan bir operasyondur. Burun bölgesi, yüzün merkezinde yer alması sebebiyle burundaki küçük değişiklikler bile yüzün genel çekiciliğinde ciddi iyileşmelere sebep olmaktadır. Burun cerrahisi kozmetik cerrahinin en operasyonlarından birisidir. Burun ameliyatı hala çok fazla kişi tarafından ilgi görmektedir. Yüzün görüntüsüne ana hatlarını veren burundur. 

Burun Estetiği Ameliyatının Nedenleri

Burun estetiği ameliyatının nedenleri, farklı şekil ve boyutlarda burunlara sahip olan insanların yanında, güzel şekilli bir burnun gözükmesini isteyen çok sayıda insan bulunur. Bazı insanların burunlarının şekli ve boyutunu beğenmekte ve burnun sonucunda rinoplasti ile bir çözüme ulaşmayı hedeflemektedir. Yaralanma veya travma sonrası, burun bölgesinde hasar oluşan kişiler de burun estetiği ile beraber güzel bir burna sahip olmayı düşünür.

Burun Estetiği için En Uygun Yaş Nedir?

Burun estetiği için en uygun yaş, 18 yaşını doldurmuş olan herkes olabilir. Burun estetiği yaptırmak için haklı sebeplere sahip olmak gerekir. Bazen burunda mevcut olan, basit deformelerin, dolgu ile düzeltilebilmektedir. Bu tarz hastaların ameliyat olmadan basit bir işlemle istedikleri burun şekline ameliyat olmadan sahip olabilir. Fakat burundaki şekil bozukluğu ve asimetrilerin %80-90’nın dolgu ile onarılması bir yalandır. 

Türkiye'de Burun Estetiği (Nose Aesthetic sin Turkey)
Türkiye’de Burun Estetiği (Nose Aesthetic sin Turkey)

Rinoplasti Ameliyatının Riskleri

Rinoplasti ameliyatının riskleri, alanında uzman olan estetik cerrahı tarafından bilgi alınmalıdır. Burun estetiği komplikasyonların ve risklerin çoğu nadiren yaşanmaktadır. Kanama, enfeksiyon, solunum problemleri, koku alma duyusunda kayıp, burun septumunda hasar ve yara izi gibi birçok komplikasyon oluşabilir. 

Rinoplastiye özgü ayrı riskler nefes almakta zorluk, burunda ve çevresinde kalıcı uyuşma, ağrı, renk değişimi ve çevresinde kalıcı uyuşma, eşit görünümü olmayan burun, kalıcı şişlik ve yara izi gibi ek cerrahi müdahaleye ihtiyaç vardır. 

Türkiye’de En İyi Fiyatlara Burun Estetiği

Türkiye’de en iyi fiyatlara burun estetiği, en çok etkileyen durumların başına doktorun ne kadar deneyimli olduğu gelmektedir. Fiyatlandırma bununla beraber hastane seçimi, ekip giderleri ve kullanılacak malzemenin kalitesi de fiyatlandırmayı etkilemektedir. Yasalar gereği internet üzerinden net bir fiyat paylaşmak yasaktır. Kişinin seçmiş olduğu hastanede doktor ile görüşüp genel bir fiyat belirlenmelidir.

En İyi Cerrahlar

Günümüzde hem sağlık kaygıları hem de estetik kaygılar nedeniyle burun estetiği gerçekleştirmek sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Türkiye’de bulunan alanında uzmanlaşmış estetik cerrahları bulunmaktadır. Başka ülkelerden gelip burun estetiği yaptıran insan sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Adını duyurmuş uzman cerrahlarımız,

  • Profesör Doktor Mehmet Orhan Çizmeci, İstanbul’da burun estetiği operasyonları yapan önemli doktorlarımızdan birisidir. 
  • Profesör Doktor Suat Nazım Çerkeş dünya çağında kendinden söz ettirmiş bir doktordur.
  • Operatör Doktor Bahadır Baykal İstanbul Bakırköy’de burun estetiği üzerinde operasyonlar yapmaktadır. 
  • Profesör Doktor Ersoy Konaş Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde başarılı bir şekilde estetik operasyon yapmaktadır. 

En İyi Tesisler

Türkiye’de burun estetiği alt üniteleri bulunur. Bunlardan birisi de burun ucu kısmıdır. Tipplasti yani burun ucu estetiği rinoplasti uygulamaları içerisinde uygun olan hastalarda, burnun diğer kalan bölümlerine dokunulmadan, sadece burun ucuna yapılan estetik işlemidir. Ameliyat süresinin kısa olması da minimal kesikler ile yapılsa da yine önemli tecrübe gerektiren uzman ellerde yapılması gereken bir operasyondur.

Uygun Fiyatlar

Türkiye’de burun estetiği fiyatları, estetik ameliyatları arasında en çok ilgi gören operasyon burun estetiğidir. Bunun temel nedenlerden birisi de yüz bölgesinde, kişilerin ilk dikkatini çeken kısmın burun ve çevre bölgesi olmasıdır. Ameliyatın daha popüler hale gelme sebeplerinden birisi de günümüz sosyal medyada, ünlülerin sıklıkla burun estetiği yaptırmış olmasıdır. Doktor tarafından muayene edilen hasta, burun estetiği ameliyatına uygun görülmesi durumunda operasyon süreci başlatılmaktadır. 

Rinoplasti İşlem Adımları

Rinoplasti işlem adımları, kendi içerisinde uygun açı ve oranlardaki bir burun her yüz tipine aynı olumlu bir estetik görüntü kazandıramaz. Bu sebeple yüzün diğer bölgeleri ile doğa bir uyum sergileyen, ilk bakışta göze çarpan ve yüze çekicilik katan bir estetik sonuç amaçlanır. 

Ameliyat öncesinde doktor tarafında büyün operasyon süreci konuşulmalı, hastayı olası riskler hakkında bilgi verilmelidir. 

1.Hazırlık

Ameliyat olmaya karar vermiş ve kendisini hazırlamış olan hastanın, ameliyat olacağı hastanenin anestezi doktoru ile ameliyattan önce bir görüşme yapması gerekir. Doktorun isteyeceği tetkiklerin yapılması önemlidir. Bu tetkiklerde de ameliyata engel olabilecek sorun saptanmazsa ameliyat aşamasına geçilmektedir.

2. Ameliyat Sırasında

Ameliyat için ön hazırlıkların tamamlanmasının ardından, hasta ameliyathaneye alınır. Genel hazırlıklar bittikten sonra, genel anestezi ile hasta uyutulur. Ameliyat sırasında tüm hayati fonksiyonlar dikkatlice takip edilerek gözlemlenir. Günümüzde güvenli ameliyathane şartlarında risk oranı son derece azıdır. Burun alt kısmında cilde kesi yapılarak başlanır. Daha sonra bunun kıkırdak ve kemikli yapısını ortaya çıkartarak işlemin yapılacağı alan açılır.

3. Burun Estetiği İyileştirme

Burun estetiği sonrasında burun bölgesinde tampon olacaktır. Göz üzerinde morlukların olmaması amacıyla, buz uygulaması yapılmaktadır. Morluğu önleyebilen özel kremlerle desteklenmektedir. Anestezi ilaçlarının etkisi gidene kadar ameliyat sonrası 3 saat boyunca ağızdan gıda tüketilemez. Antibiyotik ve ağrı kesicilerle ağrıların ve olası komplikasyonların önüne geçer. 

Ameliyat sonrası yaklaşık olarak 3 ile 4 gün arasında burun tamponları çıkarılır. 7.gün burun uç kısmındaki dikişler alınmaktadır.

Rinoplasti İyileşme Zaman Çizelgesi

Rinoplasti iyileşme zaman çizelgesi, doktorun konsültasyon boyunca burun estetiği sonrası tıbbi bakım hakkında gereken bilgileri verecektir. Egzersiz, sürüş ve aktivitelere başlamak için doktorun vereceği tarihe kadar bu aktivitelerden kaçınılması daha iyi olacaktır. 

Hayatın hızını yavaşlatmak zor olsa da doktordan gelen tüm tavsiyelerin hasta için iyileşme sürecini olumlu yönde etkilemektedir. Doktorun önerdiği miktarda sıvı alınmasına mutlaka önem verilmelidir. 

Türkiye'de Burun Estetiği (Nose Aesthetic sin Turkey)
Türkiye’de Burun Estetiği (Nose Aesthetic sin Turkey)

Ameliyat Süresi

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Yaklaşık olarak 2 saat içerisinde operasyon bitmektedir. Burun estetiği kapalı ve açık olarak iki farklı teknik ile uygulanır. Genellikle tercih edilen açık burun estetiği yöntemdir. Açık ve kapalı estetik ameliyatı arasındaki temel fark, burun alt kısmındaki cildin kesilmesidir. Bu kısım kesilerek ameliyat yapıldığı için burun estetiği olarak söylenir.

İşten İzin Almak

Burun estetiği sonrasında işe dönüş tarihi net olarak verilmesi için doktora danışılması gerekir. Ortalama işe dönüş süresi genelde 7 gündür. İyileşme hızı doktor tarafından uygun görülürse kısa veya daha uzun sürede işe gidilebilir. Burun ameliyatına yönelik gerçekleştirilen cerrahi operasyonun kapsamı, işlemin detayı gibi durumlara göre işe dönüş tarihini belirler.

Hastanede Kalış

Burun estetiği ameliyatı tam anestezi yani bayıltarak yapıldığından dolayı, hastane kalış süresi 1 gündür.  Aynı günde taburculuk söz konusuysa araba kullanılması önerilmez. Hamilelikte burun estetiği kesinlik yapılamaz, kesin ve net olarak hamile olan bir kişinin hamilelik süresi içerisinde herhangi bir burun estetiği işlemi yapılmaması gerekmektedir. Genel anestezi zorunlu olmadıkça hamilelikte bebeğin sağlığını korumak kesinlikle önemlidir. 

Cinsel Aktivite

Rinoplasti yaptıran kişinin, burnunun tamamen iyileşmesi için en az altı ile sekiz hafta geçmesi gerekmektedir. Burun ameliyatı sonrası cinsellik, tamamen iyileşmeden önce tavsiye edilmez. Burun ameliyatı sonrası cinsel ilişkinin en erken 6 hafta sonunda olabilir. Fakat yapılan burun estetiği ameliyatının içeriği de bur süreyi değiştirebilir. 

Tam İyileşme

Burun estetiği yaptıran hastaların tamamen iyileşmesi, operasyonun tekniğini ve hastanın iyileşme süreci boyunca dikkatli olmasına göre değişmektedir. Tamamen iyileşme ve ödemlerin atılması 6 ay ile 1 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Değişiklikler ilk 6 ay içerisinde %60-70 oranındadır. Ödem bu süre içerisinde büyük bir kısmını atamaktadır.

Uyku Pozisyonu

Burun estetiği ameliyatı sonrasında, başın yüksek bir konumda olması oldukça önemli bir durumdur. Bu sebeple 2 veya daha fazla yastıkla baş bölgesi desteklenmelidir. Uyuduktan sonra yatış pozisyonunun sırt üstü olmalıdır. İyileşme sürecinde uyuma pozisyonunun sağa veya sola doğru yatılmamalıdır. Burun bölgesinin herhangi bir yere temas etmemelidir.

Makul Mobil

Rinoplasti kişisel bir prosedürdür. Kişinin kendisi için bu işlemi yaptırmalıdır. Başkalarının isteklerini yerine getirmek veya ideal olduğunu düşünmek, herhangi birinin görünümüne benzemeye çalışmak sadece yaptıracak kişiyi kötü yönde etkileyebilir. Rinoplasti diğer bir ismiyle burun estetiği, yüzün diğer kısımları ile daha dengeli ve uyumlu olmasını sağlar. Burnun estetik oranını düzenlemektedir. Burundaki yapısal bozuklukların, neden olduğu sorunlar düzeltilir.

Yıkama

Türkiye’de burun estetiği ameliyatı yapıldıktan sonraki aktiviteler kesinlikler doktor söylemediği taktirde yapılmamalıdır. Doktor aksini söylemediği taktirde operasyondan sonraki 48 saat içerisinde duş alınmamalıdır. Belirlenen saat geçtikten sonra duş alınabilir. Suyun sıcak olmamasına, ılıktan soğuk veya ılık suda olmasına dikkat edilmelidir. Sabun veya şampuan kullanılabilir. Burun ateline su değmesinden hiçbir sakınca olmayacaktır. Yine de duş alınmadan önce doktordan detaylı bilgi alınmalıdır.

Spor Salonu Dahil Egzersiz

Burun estetiği yaptırmak isteyen kişilerin, düzenli bir spor aktiviteleri yapan hastaların merak ettiği konulardan birisidir. Yoğun bir egzersiz ve spor düzenine sahip olan hastaların olduğu gibi bazı hastaların profesyonel kariyerleri spor dalları üzerinde kuruludur. Normal koşullar altında, herhangi bir komplikasyon yaşamayan hastalarda 1 ay sonra hafif sporlar yapmaya başlayabilirler.

Türkiye'de Burun Estetiği (Nose Aesthetic sin Turkey)
Türkiye’de Burun Estetiği (Nose Aesthetic sin Turkey)

Şimdi Ücretsiz Danışmanlık Alın

Burun estetiğinde mükemmel estetik kozmetik cerrahı sonuçlarının yanı sıra, üstün kalite hasta bakımı danışmanlık sunulur. Danışmanlık tarafından ameliyat ve süreç hakkında detaylı bilgiler alınabilir. Doktor ve muayene hakkında gereken bütün bilgiler hastaya verilmektedir. Muayene öncesinde bilinmesi gereken ön bilgiler rahatlıkla ve kolay bir şekilde ulaşılabilir.

Türkiye’de Burun Estetiği Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Türkiye’de burun estetiği yaptırmadan önce sinüzit gibi devam eden hastalık varsa sinüzit ameliyatının ardından, estetik talep edilmesi daha doğru alacaktır. Estetik burun ameliyatı, bireyin devam eden bir üst solunum yolu enfeksiyonu olmaması önemlidir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçlar kullanılması, sigara içilmesi, makyaj yapılması ameliyata engel olacağından dolayı dikkat edilmesinde faydalı olacaktır.

Rinoplasti Ne Kadar Ağrılıdır?

Rinoplasti, kişilerin ağrı eşiklerinde farklılık göstermektedir. Dolayısıyla ağrıyı algılama, kişiye göre değişkenlik gösterecektir. Fakat genel olarak rinoplastide ağrı ölçeği 10 üzerinden 3 olarak hafif olup en fazla 3 gün içerisinde kaybolmaktadır. Ağrı hafif zonklayıcı şekilde ifade edilir beraberinde burunda dolgunluk ve baş ağrısı eşlik etmektedir.

Açık ve Kapalı Rinoplasti Arasındaki Fark Nedir?

Türkiye’de burun estetiği açık ve kapalı olmak üzere 2 farklı yöntem vardır. Açık burun estetiği, burun ameliyatının burnun uç kısmında kolumella denilen kısımda, kesi ile yapılmaktadır. Kapalı burun estetiğinde bu kesi olmadan ameliyat tamamen burun içerisinde yapılmaktadır. Kapalı rinoplastide burun ucunda kesi olma, bu nedenle kesi izi de bulunmaz.

Hindi Rinoplasti Burun İşlevselliğini Nasıl İyileştirebilir?

Burun şeklinin kişinin yüzü ile uyum içerisinde olacak şekilde yeniden yapılması amacıyla rinoplasti yapılmaktadır. Bu ameliyat yani rinoplasti, dünya çapında da yine en sık tercih edilen bir estetik operasyonudur. Burun estetiği yaptıran hastaların, operasyonu yürüten doktorun bürün önerilerine uyularak, yapılması gereken bütün uyarılar ve evde yapılabilecek soğuk kompresle daha kısa zamanda burun işlevselliğini kazanacaktır. 

Türkiye’de Burun Estetiği ile Başka Ameliyatlar Yapmak Mümkün müdür?

Türkiye’de burun estetiği ile başka ameliyatlar yapmak mümkündür. Burun estetiği ile beraber yüz dışında diğer bölgelerinde ameliyatları yaptırılabilir. Örnek olarak karın germe ve liposuction gibi bu tarz operasyonlar yaptırılabilir. Bu tarz ameliyatların süresi ve dikkat edilmesi gereken hususlar vardır, doktor tarafından uygun görülürse burun estetiği sırasında başka bir işlemde yaptırılabilir. Doktor onay verdiği taktirde mümkündür.

Rinoplasti Türkiye Sonuçları

Burun estetiği yaptırılmadan öncesinde, doktora sorularak sorarak operasyon hakkında doğru bilgilerin toplanması önemlidir. Cerrahların operasyonu kötü yönde etkilemediği sürece hastanın taleplerini dinlemesi ve bu yönde ameliyatın yapılması, hastanın istediği burun estetiğini elde etmesini kolaylaştırır. Hasta ile doktor arasında bu operasyon ile ilgili net fikirlerin oluşması ameliyatın sonuçları açısında hastanın yararınadır.

Burun Estetiği Türkiye Öncesi ve Sonrası

Türkiye’de burun estetiği yapılmadan bir hafta öncesinden kan sulandırıcı etkileri olan aspirin veya benzeri ağrı kesicilerden uzak durmalıdır. Yine bu süre içerisinde sigara veya alkol tüketilmemelidir. Sigara ödem oluşumunu arttırır ve kılcal damar dolaşımını bozarak yara iyileşmesini geciktirmektedir. 

Ameliyat sonrasında burun herhangi bir darbe almamalıdır. Doktor söylediği zaman duşa girilmelidir, tamponun kesinlikle kuru kalması önemlidir. Ameliyat sonrasında uyurken sağa veya sola dönülmediğinden emin olunmalıdır.

Türkiye’de Burun Estetiği İncelemeleri

Türkiye’de burun estetiği, diğer tüm ameliyatlarda olduğu gibi risk taşımaktadır. Bu riskler içerisinde burun çevresinde kalıcı uyuşma, yara izi, nefes alma zorluğu, kalıcı şişlik gibi yeniden cerrahi müdahale gerektiren durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle operasyonu yürütecek doktorun deneyimi çok önemlidir. Yaptırılmadan önce detaylıca araştırılmalıdır.

Şimdi Ücretsiz Danışmanlık Alın

Türkiye’de burun estetiği ameliyatı uygulamasında dolgu işlemi de yapılabilmektedir. Genellikle asimetri bozukluğu veya burunda oluşan deformasyonlarda, burun yapısının uygun olması halinde sıklıkla kullanılabilmektedir. Estetik yaptırmaya karar verene hastaların doktor seçimlerinde titiz davranması önemlidir.

Türkiye’de Burun Estetiği Ne Kadar?

Türkiye’de burun estetiği fiyatları, doktor tarafından kontrol ve incelemeler sonrasında belirleyecektir. Çünkü burun estetiği fiyatların operasyona göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle öncelikle hastanın seçmiş olduğu doktor ile görüşmesi en net fiyatı öğrenmesini kolaylaştıracaktır.

Türkiye Rinoplasti Paketi

Türkiye rinoplasti paketi her şeye dahil olması sayesinde bir burun estetiği operasyonu geçirmek için Türkiye’ye gelecek, sorun yaşanmadan seyahat yaşanmayacaktır. Maksimum seviyede rahat ve konforlu seviyede olması için ihtiyaç olan hemen her şeyi organize eden bir seçenektir. Rinoplasti paketi operasyonun başlangıcından sonuna kadar her şeyi kapsamaktadır.

Türkiye’de Burun Estetiği Yaptırmak Güvenli midir?

Türkiye’de burun estetiği yaptırmak güvenli midir? Sorusu oldukça merak edilen sorulardan birisidir. Alanında uzman cerrah tarafından yürütülen operasyonun güvenilirliği daha sağlamdır. Burun ameliyatı devlet tarafından verilen sigorta tarafından bazı kısımlarda karşılayabilir. Burun kırılırsa veya müdahale edilmesi gereken bir durumsa, hasta rahat nefes alamıyorsa SGK bur tür sağlık sıkıntılarının maliyetini karşılamaktadır.

Türkiye’de En İyi Fiyatlara Burun Estetiği

Türkiye’de en iyi fiyatlara burun estetiği, ameliyatın gerçekleştiği hekim ve tercih edilen kliniğe göre değişkenlik göstermektedir. Burun bölgesine nasıl bir müdahale gerçekleştirileceği gibi durumlarda, fiyatın belirlenmesine rol oynar. Kişinin sigortasının olup olmamasına ve sigortasının bu işlemi karşılayıp karşılamamasına göre değişmektedir. 

Türkiye’deki En İyi Burun Estetiği Cerrahı Nasıl Seçilir?

Estetik operasyonunun başarısının doğrudan bağlı olduğu durumlar vardır. Bu durumlardan en önemlisi de doktor tecrübesidir. Estetik operasyon olmaya karar veren doktor seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken kriterler vardır. Türkiye’de burun estetiği yapacak olan doktorun el tecrübesi, iyileşme süresini ve iyileşme başarısını yükseltmektedir. 

Türkiye’de Burun Estetiği İçin Neden Curefinding’i Tercih Etmelisiniz?

Türkiye’de burun estetiği göründüğü kadar kolay bir işlem değildir. Burun, yüz bölgesinde bulunan üç boyutlu ve karmaşık bir şekildir. Rinoplasti sırasında yapılan değişiklikler, çok ufak değişiklikler olsa da burnun görünümü ve işleyişinde büyük bir fark katmaktadır. Bu değişiklikler küçük olduğundan dolayı hata payı da yüksektir. Hastanın yaptıracağı doktor ve hastaneyi büyük bir titizlikle seçmelidir.

Türkiye'de Burun Estetiği (Nose Aesthetic sin Turkey)
Türkiye’de Burun Estetiği (Nose Aesthetic sin Turkey)

Bugün Bize Ulaşın

Bu prosedür hakkında daha fazla bilgi almak veya diğer prosedürler hakkında da fazla soru varsa, iletişim veya formu doldurarak ücretsiz danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Türkiye’de yüksek kalite, uygun fiyat ve uzman plastik cerrahı hizmeti sunulmaktadır.

Türkiye’de Burun Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’de burun estetiği sıkça sorulan sorular, operasyonun işleyişi hakkında daha detaylı bilgi almak için doktora danışarak daha net bir bilgi alınabilir. Rinoplastinin yapılacağı alanın, çoğu durumda genel anestezi gerektiren bir müdahale için yeterli güvenlik koşullarına sahip onaylı, bir ameliyathane olup olmadığını kontrol edilmelidir.

Hangi Havaalanına Uçmam Gerekiyor

Burun ameliyatı yaptırmak için sadece İstanbul içerisinde değil, İstanbul dışından gelen hastalar da oldukça geniş bir hasta kesimi bulunur. Bu sebeple ameliyat için ne zaman gelmeleri gerektiği ve şehirde ne kadar sürede kalmalarının uygun olacağı hakkında bilgi almak istemektedir. Operasyondan en az bir gün öncesinde gelmiş olmaları ve muayenelerinin yerine getirilerek operasyon öncesinde yeniden burun şeklinin oluşturulması ve tasarım sürecinin tamamlanması istenebilir.

Türkiye’de Burun Estetiği için Kaç Gün Rezervasyon Yaptırmam Gerekiyor?

Türkiye’de burun estetiği için kaç gün rezervasyon yapılacağı önemli bir konudur. Ameliyattan sonraki süreçte ilk gece hastaneden geçirilmesi, hastaların emniyet ve sağlığı için önemli ve gereklidir. Burun ameliyatı sonrası yaklaşık olarak 6-7 gün boyunca takip gerekebileceğinden dolayı en güvenli şekilde en az 7 gün İstanbul içerisinde kalmak önemlidir. 

Biletimi Ayırttığımda Ne Oldu?

Türkiye’de burun estetiği yaptırdıktan sonra şehir dışından gelen hastaların gelmeden önce veya sonrasında birkaç kez telefon ya da internet üzerinden görüşmeler yapılır. Burun ile ilgili açıklamaların yanında ameliyatın yapılacağı hastane ve konaklama yerlerinin alternatiflerini dikkatli bir şekilde planlanmalıdır. Burun estetiği ameliyatından sonra 4-5 günden sonra dışarıya çıkılabilir. 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Duruş Süresi Ne Kadardır?

Burun estetiği ameliyatı sonrası duruş süre ne kadardır?  Burun estetiği sonrası insanların hissettikleri veya yaşadıkları farklılıkları gösterir. Uygulanan cerrahi yaklaşıma kapalı veya açık teknik, ameliyattın gerçekleştirildiği plana, kemiklere yapılan müdahaleler, burun içindeki sorunlar ile ilgili işlemlere, hastanın ağrı eşiği veya kanama pıhtılaşma süresi gibi birçok faktöre bağlıdır.

Türkiye’de Burun Estetiği için Ne Tür Anestezi Kullanıyoruz?

Türkiye’de burun estetiği ameliyatında anestezi ile yapılır. Bu uygulama doktor ve hasta için son derece konforlu olmasını sağlamaktadır. Hasta genel anestezi aldığı için genellikle bir gece hastanede kalması gerekmektedir. 

İşlemin Etkileri Ne Zaman Ortadan Kalkar?

Burun estetiği yaptıran hastaların tamamen toparlanması sonraki ilk 6 ay boyunca burun şeklinin değişiklikler olur. Burun görünüm açısından tamamen oturur. Özellikle erken dönemde buruna yönelik yapılan yorumlara aldırış edilmemesi gerek tamamen burnun şeklini anlamak için 6 ay ile 12 ay arasında bir süre geçmesi gerekmektedir.

Türkiye’ye Burun Estetiği Yaptırmak için Geldiğimde Herhangi Bir Gizli Ücret Var Mı?

Türkiye’de burun estetiği ameliyatı yaptırmak için gelen hastaların merak ettiği konulardan biriside taksit konusudur. Ancak herhangi bir ameliyatın taksitlendirme durumu olmadığından dolayı, burun estetiğinde de bu durum söz konusu değildir. Fiyat konusunda doktor tarafından konuşulmalı ve bilgi alınmalıdır.

Burun Estetiği Türkiye İşlemi Tekrarlanabilir Mi?

Burun estetiği ameliyatından sonra yeni bir burun şeklini beğenmeyen hastalar tekrar ameliyat olmak isteyebilirler. Bu ikinci ameliyata revizasyon denmektedir. Daha öncesinde nefes alma sıkıntısı nedeni ile burun ameliyatı olan hastalar ve daha önce estetik ameliyatı olan hastalar olarak iki gruba ayrılmaktadır.

Türkiye’de Burun Estetiğinden Ne Bekleyebilirim?

Türkiye’de burun estetiğinden beklentiler tamamen hastanın kişisel isteklerine göre değişmektedir. Hasta ve doktor arasında, burnun şeklini ve boyutunu konuşarak doktor tavsiyesiyle beraber yüze en uygun olan burun yapılır. Sadece sağlık sorunları için yaptırılan burun ameliyatlarında hasta eğer istemezse burnun şeklinde veya boyutunda herhangi bir değişme olmaz.

Türkiye’de Burun Estetiği Fiyatları

Türkiye’de burun estetiği fiyatları, en çok etkileyen durumların başında doktorun ne kadar tecrübeli olduğu gelmektedir. Fiyatlandırma dunun yanı sıra hastane seçimi, kullanılacak malzemelerin kalitesi ve ekip giderleri gibi kalemleri de içerir. Tüm dünyada sıklıkla tercih edilip yaptırılan ameliyatlardan biriside burun estetiğidir. 

Rinoplasti İyileşmesi

Rinoplasti müdahalesinden yaklaşık olarak 5 ile 7 gün sonra belirgin ödeme kalmaz ve şişlikler büyük bir oranda inmiş olur. Burundaki ödemin tamamen inmesi ve burnun sonra durumunu alması, ince derili hastalarda 6 ile 1 yıl kadar zaman alır. Kalın burun derisine sahip olan hastalarda ise bu süre daha uzundur. 1 ile 2 yıl içerisinde iyileşme süresi alabilmektedir. 

Burun şişlikleri inme süreci bakımından en önce göz bölgesinde iyileşmeler olur. Daha sonrasında burun sırtının ortası ve daha sonra burnun kaşlara yakın kısmı şişlikleri ve en sonda burun ucu ödemi inecektir. Burun estetiği ameliyatından sonra iyileşme zaman alır ve sabırlı olmak gerekir. Burun estetiği operasyonundan 10 gün sonra kontroller yapılmaktadır. Şişlikler sebebiyle ilk görüntüye alışabilir ve hatta hastanın hoşuna bile gidebilir.

Burun Estetiği İçin Tıbbi Nedenler

Burun estetiği için tıbbi nedenler, burnun kemik kısmının eğrilik veya çıkıklığın olması, kıkırdak yapısında görülen şekil bozuklukları, burnun aşırı derecede büyük bir boyuta sahip olması, burun yapısında asimetri olması gibi olaylar, burun estetiği ameliyatı yaptırmak için gereken sebepler arasında yer almaktadır.

Estetik amaçlarla yapılan operasyonlar dışında tıbbi nedeneler de söz konusudur. Solunum eksikliği, kronik sinüs sorunları, yarık damak veya yarık dudak, sapmış nazal septum, burun bölgesinde ciddi hasar, yaralanmalar, kronik alerjiler burun iltihabına neden olabilir, yanıklar, kırık burun, zamanla oluşan deformeler gibi diğer vücut organlarını ve sistemini etkileyen durumlar da olabilir. Bu tıbbi sorunları yaşayan hastaların rinoplasti tedavisi yaptırabilir.

Türkiye’de Burun Estetiği ameliyatı için doğru adres curefinding.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir