Türkiye Penis Protez Fiyatları 2023

Türkiye penis protez fiyatları, penis protezi, erektil disfonksiyon impotans, sertleşme sorunu, iktidarsızlık olan erkeklerde uygulanan tedavidir. Vakum tedavisi ve penise yapılan iğne tedavileri ve diğer tedavi yöntemleri ile düzelme olmadığı durumlarda, penise yerleştirilen özel maddeden yapılmış silindir şeklinde olan penisin uzunluğu kadar boyuta sahip yapılardır. 

Halk arasında söylenen mutluluk çubuğu olarak adlandırılan penis protezleri, sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde tedavi için kullanılır. Cerrahi bir operasyonla takılan bir tedavidir. Bu tedavi ereksiyon hapları, enjeksiyon tedavisi, vakum cihazları gibi tedavilere cevap alınamaması durumunda da ereksiyon probleminin kalıcı ve tek çözümü bu işlemdir. 

Özellikle diyabet hastalarında ve prostat kanserinin radikal tedavisi sonrasında sık görülen bir problem olan sertleşme bozukluğunun kalıcı bir çözümüdür. Penis protezi, ameliyatları farklı bir durum oluşmadığı sürece, 1 ve 1 saatten dazla saat sürmektedir. Peniste bulunan süngerimsi dokuların ameliyatla kaldırılması sonucunda boşalan kanallara silindir biçiminde 2 adet mutluluk çubuğu yerleştirilir. 

Penis boyu ameliyat esnasında hekim tarafından ölçüm çubuğu ile ölçülür. Hastanın anatomisine en uygun olan protezler takılmaktadır. Silindirler tamamen deri altına gizlenerek ve dışarıdan kesinlikle fark edilmez. İkinci ürolojik protez modeli olan yarı ser protezler ise daha az parça içerecek şekilde tasarlanır. Bu protezin cerrahi müdahaleyle vücuda yerleştirilmesi, nişten daha pratiktir. Bu modelin giysilerin altından diğer modele göre daha fazla belli olabileceği de unutmamak gerekir.

Penis İmplantı Hakkında

Penis implantı hakkında, mutluluk çubuğu taktıran hastalarda, istedikleri zaman cinsel ilişkiye girebilir. Penis protezi ameliyatı olmak isteyen hastalar erkek üreme sisteminde oluşabilen sertleşme bozukluklarını gidermede yapılan ürolojik protezler ve penil implant, cinsel hayatın aktifliğinin korunmasında önemlidir. Yaşa, kronik hastalıklara ve yaşam tarzına bağlı olarak ortaya çıkabilen sertleşme problemlerinde ve diğer tedavi yöntemlerle kolaylıkla yapılır. 

Uygulamanın sonuçları, göz önüne alındığında hem hasta hem de partneri tarafından iyi sonuçlar verdiği sonuçlanır. Ürolojik penil protez çeşitleri, yarı sert ya da şişirilebilen modeller olmak üzere iki farklı gruba ayrılmaktadır. Yaygın olarak kullanılan ve daha konforlu bir kullanım deneyimi sunması sebebiyle sıklıkla tercih edilen şişirilebilir protezler, kullanım için kolayca aktif hale getirilebilir.

Sonrasında olan yine aynı şekilde söndürülebilir modeldedir. Üç parçalı olarak tasarlanan şişirilebilir modellerde, karın duvarının hemen alt kısmına yerleştirilen bir rezervuar bulunur, bir tane pompa testis torbasının içerisine yerleştirilen tahliye vanası ve penisin içerisine konumlandırılan iki adet şişirilen silindir yardımıyla aktifleşir. Bu tip protezler, gerçek ve doğal bir ereksiyona imkân tanıdığı için en sık kullanılan modeller arasında yer almaktadır. 

Şişirilebilir modellerde, tüp parçaların cerrahi bir operasyonla, vücut içine gizlendiği görülmektedir. Kullanılmadığı zamanlarda söndürülmesi sayesinde böyle bir protezin kıyafetlerin dışından fark edilmesi mümkün değildir. Kullanım rahatlığı bakımından en avantajlı penil protez çeşidi olmasıyla birlikte, diğer protez modeline göre daha fazla parça içermesi sebebiyle bu parçalarla ilgili problem çıkma ihtimali doğal olarak daha fazla olur.

Ortalama Penil İmplant Maliyeti

Ortalama penis implant maliyeti, penil protez klinik ortamda yapılan bu operasyon, farklı fiyat seviyesinde arz etmektedir. Bununla beraber batı meşeili ithal ürünlerin, penil protez fiyatları 2020 yıllarında, önceki yıllara göre bir miktar değişiklik arz eder. Mutluluk çubuğu maliyeti, tercih edilen protez türüne göre değişkenlik gösterir. Burada hekim ve klinik faktörlerini de dikkate alarak düşünülmelidir. 

Mutluluk çubuğu işlemi yapan doktor, estetik cerrahlarla beraber, bu işlemi klinik ortamda yapılır. Penis protezi fiyatı, klinik standartlarda ve hekimin kim olduğuna bağlı olarak da farklılık arz eder. Zevk çubuğu şişirilebilir penil protez tercih edilmiş ise farklı bir seviyede ulaşılabilir olurken, diğer protez türlerinde klinik arasında büyük fiyat farkları görülmez olabilir. 

Fakat hekimlerin yapacağı analiz neticesinde hasta için maksimum bir fiyat seviyesini elbette dile getirilebilir. Hekimlerin veya kliniklerin penil protez fiyat listesi gibi bir bilgiyi paylaşmak yasal değil. Hastanın muayene olması rekabet ve ihtiyaç kuralları gereğince bu bilgi birebir aktarılması gereklidir. Protezin menşei ve bununla beraber birçok faktör fiyatlar üzerinde etkili olacaktır.

Türkiye’de Penis İmplantı Ne Kadar?

Türkiye’de penis implantı ne kadar? İthal ürünler olduğundan dolayı, ücreti de sabit kalmaz. Azman içinde değişmektedir. Fakat tek parçalı ya da malleable protezi denilen bu protezlerin fiyatları üç parçalı nazaran daha uygun fiyatlıdır. Penil protez ameliyatları fiyatlarını etkileyen durumlardan biriside ameliyatın yapıldığı kliniklerdir. 

Hastanın hastanede yatış süresi de başka ciddi bir hastalığının bulunması ve bunlara yönelik tedavilerin yapılmasında da fiyatı etkilemektedir. Üç parçalı protez de ithal ürün olduğundan dolayı ücretleri değiştirmektedir. Aynı şekilde bunda da hastanın başka hastalıkları olması da yine maliyetin etkilenmesine neden olur. Mutluluk çubuklarının fiyatları hangi ürünün takılmak istendiğine göre değişmektedir. 

Ayrıca hekim muayenesinden sonra karar verilen protezin fiyatlarının bilgisi, vakanın yapılacağı hastane ve bulunduğu bölgeye göre farklılık gösterir. Penil protez uygun endikasyonlarda kısmi bir SGK ödemesini sağlar. Yaşanan bölgeden ürün sağlayıcı firmaların, irtibata geçerek kısmi SGK ödeme kapsamı, fiyat, penil protez hakkında ameliyat ve bilgi yapan doktorlar hakkında ayrıntılı bilgi alınmalıdır.

Penis İmplantının Maliyeti Ne Kadardır?

Penis implantının maliyeti, mutluluk çubukları sertleşme problemi yaşayan ve uzun zamandır cinsel ilişkiye girmeyen hastalar için uygulanan kesin ve kalıcı çözümler arasındadır. Penil protez ameliyatından sonra ereksiyon probleminin tamamen çözülür ve eski sertliğe kavuşması sağlanır. 

3 parçalı şişirilebilir penil protezler ile yapılan klinik çalışmaların sonucunda ameliyattan önce sertleşme problemi yaşayan erkeklerin eski cinsel hayatlarına tekrar geri döndüklerini ve memnuniyetlerini dile getirmelidir. Penil protez fiyatları mutluluk çubuklarının testosteron hormonuna etki etmez ve sperm üretimine herhangi bir etkisi olmaz mevcut sperm kalitesinin çocuk sahibi olmaya izin veriyorsa, mutluluk çubuğu taktırdıktan sonraki çocuk sahibi olma imkânı bulunur. 

Mutluluk çubuğunun tek görevi bulunur, o da sağlıklı ve doyurucu bir ilişkiye girilmesi için gerekli olan sertliği sağlamaktır. Hangi protezin en uygun olduğuna karar vermek için hasta ve ilgili ürologla beraber değerlendirilmesi gerekir. Bütün protez çeşitleriyle penisin yeniden sertleşmesi sağlanabilir. Ön değerlendirmede, hastaya göre uygun protez belirlenmelidir. 

Gerekli olursa, 3 parçalı şişirilebilir protezler yanıt verebilir. Bu protez ile penisin doğal halindedir. Cinsel birleşmeden önce, yumurtalığın içine yerleştirilen pompa yardımıyla beraber protez kolayca şişirilebilir ve sertleştirilir. İlişkinin bitmesiyle beraber de aynı şekilde pompa üstündeki düğmeye basılarak penisin tekrar istirahat durumuna getirilebilir. 

Bu işlem saniyeler içinde gerçekleşir ve kişinin günlük yaşamında büyük konfor sağlamaktadır. Akciğer enfeksiyonu ya da idrar yolu enfeksiyonu gibi kontrol edilemeyen diyabet hastalığına sahip bireylerde uygun bir işlem değildir. Penis implantları erkeklerin ereksiyon olmasını sağlarken, cinsel arzu veya hislerini arttıramadıklarını söyleyebilir. 

Penis protezleri, penis olduğundan daha büyük yapamaz. Enfeksiyon her ameliyatta olduğu gibi enfeksiyon yaşanma ihtimali bulunur. Hastanın omurilik yaralanması ya da diyabeti varsa, yüksek enfeksiyon riski altında olabilir. 

Kimler Penil İmplanta İhtiyaç Duyabilir?

Kimler penis implanta ihtiyaç duyabilir? Prostat kanseri öyküsü olan ve bu sebeple prostatı alınan hastalarda penis implantı yapılabilir. Şeker hastalarında, ciddi kalp damar hastalığına bağlı sertleşme sorunu yaşayan hastalarda, radikal bir batın cerrahisi geçiren hastalarda, omurilik yaralanması sonucu ereksiyon sorunu yaşayanlarda, peyronie hastalığı olan hastaların yine penis implantı yaptırabilirler. 

Hangi protezin en uygun olduğuna karar vermek için hastaların ve ilgili ürolog ile beraber değerlendirme yapılması gerekir. Bütün protez çeşitleriyle, penisin yeniden sertleşmesi sağlanabilir. Ön değerlendirmeden hastaya göre uygun protez belirlenmektedir. Buna rağmen tercihen en iyi penis protezi sorusuna yanıt vermek gerekirse, 3 parçalı şişirilebilir protezler daha uygun olacaktır.

Bu protezler ile penisin doğal halinden durur ve cinsel birleşme öncesinde yumurtalığın içine yerleştirilen pompa yardımıyla protez kolayca şişirilir. İlişkinin bitmesiyle beraber de aynı şekilde pompa üstündeki düğmeye basılarak da penis tekrar istirahat durumuna getirilebilir. 

Penis Protez ( Penis Prosthesis )
Penis Protez ( Penis Prosthesis )

Penis İmplantların Farklı Türleri Nelerdir?

Penis implantların farklı türleri, tamamı silikon içeren maddelerden imal edilmiş dört çeşit penis protezi bulunur. Tek parçalı bükülebilir, iki parçalı şişirilebilir, üç parçalı şişirilebilir (sadece boyuna uzayan), üç parçalı şişirilebilir (hem enine hem de boyuna uzayan) el koordinasyonu iyi olmayan ya da anatomik olarak ellerinde problem olan, ellerini tam kullanamayan hastalar için uygun bir tercihtir.

Penis içine yerleştirilen ve cildin dışından protez görünmemektedir. Sertleşme sürekli sabittir. Penis kökünden aşağıya doğru kıvrılıp ya da karına doğru yatırılarak saklanır. İki parçalı şişirilebilir penis protezleri, tek parçaya göre doğala daha yakın bir protezdir. Hasta memnuniyeti ve sertleşme kalitesi 3 parçalı proteze göre düşüktür. 

Hastalar penislerini istedikleri zaman ereksiyon haline getirebilirler. Penisin içine yerleştirilen ve cilt dışında herhangi bir protez materyali görünmemektedir. Üç parçalı şişirilebilir penis protezi, sadece boyuna uzayan ve hem boyuna uzayan hem de enine genişleyen olmak üzere iki farklı çeşidi bulunur. 

En doğal olan protezdir. Hasta ve partner memnuniyeti diğer penis protezine göre daha yüksektir. Hasta penisini istediği zaman ereksiyon haline getirebilir ve indirebilir. Dışarıdan gözüken herhangi bir parça bulunmaz. Yapılan bilimsel çalışmalarda memnuniyet ve işlevsellik açısından en ideal protez olduğu tespit edilmiştir. 

Hangi Tip İmplant En İyisidir?

Hangi tip implant en iyisidir? Doğal yollardan sertleşme sağlayamayan hastaların ciddi zorluk yaşaması, ilaç ve diğer alternatif tedavilerinden fayda görmemiş olan ve penis protezinde takılması konusunda isteki her yaş grubu bu ameliyatın adayı olabilir. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde ilk tedavi seçeneği penis protezi olmaz. 

İlaçlarla, ESWT yani şok tedavisi, vakum veya penis enjeksiyonu gibi ameliyat dışı yöntemlerle bu sorun giderilmeye çalışılır. Bu yöntemlere hiçbir şekilde yeterli düzeyde fayda sağlanmamış ise penis protezi en kesin tedavi yöntemlerinden birisidir. 

Penis İmplant Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis implant ameliyatı nasıl yapılır? penil protez ameliyatı, anestezi altında yapılan cerrahi bir operasyonlardan birisidir. Operasyon yapılmadan önce kişinin, standart cerrahi operasyon ilklerine göre hazırlanması gerekmektedir. Bununla beraberi operasyon öncesinde bazı tetkikler yapılarak, kişinin operasyona uygun olup olmadığına karar verir. 

Diyabet hastaları, kan sulandırıcı kullanarak, kal ve damar hastaları için operasyon öncesinde ciddi bir konsültasyon gereklidir. Bu noktada hekimlerin mevcut hastalıklarının noktasında eksiksiz bir şekilde bilgilendirmenin son derece önemlidir. Seçilecek protez çeşidine karar verildikten sonra, uygulamanın neticesinde hangi görünüme sahip olunacağına dair projeksiyon yapılır. Penis boyunda bu uygulama neticesinde pozitif veya negatif değişiklikler bulunmaz. Uygulama bir penis büyütme operasyonu değil. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir