Türkiye Göcek’te Tüp Mide Ameliyatı Ne Kadardır? Göcek’te En İyi Mide Tüpleri Klinikleri

Türkiye Göcek’te tüp mide ameliyatı ne kadar? Göcek’te en iyi mide tüpleri klinikleri, cerrahi girişimlerden biri olan ve günümüzde en çok uygulanan işlemlerden biriside tüp mide ameliyatıdır. Yaygın olarak mide küçültme ameliyatı olarak bilinmektedir. Tüp mide ameliyatında mide, muz gibi ince uzun bir tüpe çekilmektedir. Laparoskopik olarak, kapalı ameliyat yöntemiyle midenin %80’ini kesip çıkarılır. Böylece midenin gıda alımı kısıtlanır. 

Tüp mide ameliyatının çok düşük düzeyde olsa da gıda emilimini azaltma etkisi bulunmaktadır. Tüp mide ameliyatı olanların iştahı normalinden daha fazla az olur. Henüz kilo kaybı bile olmadan insülin direnci kırılır. Obezite birçok açıdan kozmetik bir sorun olarak algılanır olsa da dünya genelinde ölüme yol açan önlenebilir hastalıklar arasında sigaraya bağlı akciğer kanserinden sonra ikinci sırada yer alan önemli sağlık sorunudur.

Türkiye’de Tüp Mide Ameliyatı

Türkiye’de tüp mide ameliyatı başta kardiyovasküler hastalıklar olmak üzere diyabetten depresyona kadar pek çok sayıda önemli hastalığa zemin oluşturur. Kişinin genel sağlık durumunu bütünüyle etkileyen kompleks ve kronik bir hastalıktır. Dünya sağlık örgütü tarafından obezite kas ve kemik doku, vücuttaki ya kütlesi gibi yağsız kütleye oranla artması ve aşırı yağ depolaması sonucunda hastada birtakım sorunlar meydana gelir. 

Kişide fiziksel, sosyal ve ruhsal olarak problemlere yol açabilen bir enerji metabolizması bozukluğu olarak tanımlanır. Kanserden metabolik sendroma kadar çok sayıda hastalıkla ilişkili olduğu kabul edilmektedir. Sağlıksız beslenme alışkanlıklarının ve hareketsiz yaşam tarzı ile ortaya çıkan obezitenin, davranış temelli geleneksel tedavi olarak, hasta açısından oldukça zorlayıcıdır.

Gastrik Kol Nedir? (Bariatrik cerrahi)

Gastrik kol nedir? Mide kılıfında kilo vermenin iki farklı yolu vardır. Midenin kapasitesi azaldığı için beslenme tüketimi daha az olacaktır. Mekanik bir kısıtlık ve kilo kaybı olmaktadır. Kilo kaybı hormonal değişikliklerden kaynaklıdır. Ghrelin adı verilen bir kimyasal üreten mide dokusu tamamen yok edilir. Midenin ghrelin oluşturduğu fundus bölgesi çıkarıldığından iştah gözle görülür şekilde azalmaktadır. 

Değerlendirme sürecini tamamlayan ve cerrahi olarak görülen hastalarda endoskopik işlem tamamlandıktan sonra ameliyathanede alınmaktadır. Tüp mide, işleminde kullanılan cihazlara ve hastanın karnına dört küçük kesi yapıldığı, ortalama 45-50 dakika süren bir operasyondur.

Göcek’te Mide Tüpleri İçin En İyi Klinikler

Tüp mide ameliyatı yaklaşık olarak midenin %80’nin çıkarılmasıyla, geride 150-200 cc mide dokusunun bırakıldığı cerrahi operasyondur. Elde edilen sonuçları değerlendirildiğinde ve komplikasyon oranlarının diğer kompleks ameliyatlara göre çok az olması sebebiyle, obezite tedavisinde kendi başına ayrı bir ameliyat olmuştur. Yapılan obezite ameliyatlarının yaklaşık olarak %60 oranında oluşturmaktadır. 

Tüp mide ameliyatında mide, yemek borusu ve on iki parmak bağırsak ile birleştirildiği noktadan kesilerek tüp haline getirilmektedir. Hem mide hacmi küçülür hem de açlık hormonu olarak bilinen ghrelin salgıladığı kubbe şeklinde fundus kısmı çıkarılır. Ameliyat sonrasındaki dönemde hastalar açlık hissetmeden rahatça kilo verilebilir.

tup mide

Göcek Nerede ve İnsanlar Mide Tüpü İçin Neden Göceki Tercih Ediyor?

Göcek nerede ve insanlar mide tüpü için neden Göcek’i tercih ediyor? Fethiye ile dalyan arasında yer alan Göcek, Fethiye’nin bir mahallesinden biridir. Küçük olmasına rağmen, çoğu tatil beldesinden çok daha fazlasına sahip Göcek muhteşem bir doğaya ve Akdeniz’in huzurlu atmosferine sahip. Göcek bölgesi Türkiye’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden birisidir. İyi donanımlı ve kapsamlı hastaneleri mevcuttur. 

Hastanelerin konumundan dolayı hastanelerin neredeyse hepsi manzaralıdır. Hastanede kaldıkları süre boyunca hastalar, uygun tedavi görür. Otelden hastaneye ulaşım kolaydır. Çok sevilen turistik yer olduğu için tatil imkânı bulunur. 

Tüp Mide Ameliyatı Neden Yapılır?

Tüp mide ameliyatı neden yapılır? mide kapasitesini azaltarak kalori ve besin alımını kısıtlayan tüp mide ameliyatı, diğer cerrahi yöntemlerde olduğu gibi bağırsaklarda gerçekleşen besin emilimini etkilememektedir. Besin emiliminin etkilendiği tedavi yöntemleri, kişiyi başta demir eksikliği anemisi olmak üzere birçok hastalığa yatkın hale gelir. 

Bu sebeple tüp mide ameliyatı, obeziteyi tedavi etmesinin yanı sıra kişinin genel sağlık bütünlüğünü koruması sebebiyle de diğer yöntemlere göre daha güvenilirdir. Açlık hormonu olarak bilinen ghrelin, midenin gastrik fundus olarak adlandırılan bir bölümünden salgılanmaktadır. Tüp mide ameliyatı ile gastrik fundusun büyük bir kısmı alınmaktadır. Bunun sonucunda midenin salgıladığı açlık hormonu miktarı düşmektedir. Hastanın iştahı, operasyon sonrasında azalmalar görülür. 

Kimler Mide Kolunu Alabilir?

Gastrektomi kolu, mideden bir bölümün veya tamamının alınması amacıyla gerçekleştirilen bir ameliyat operasyonudur. Gastrektomi kolu operasyonunun son yıllarda en çok öne çıkan kullanım alanı, obezite ve mide kanseri tedavisi cerrahisi oluşturmaktadır. Öte yandan tip 2 diyabet ve mide boşalma problemleri tedavilerinde de kullanılır. Gastrektomi kolu operasyonu sonrası belenmede, önceki yaşama oranla farklı olur. 

Yiyecekler eskiye oranla daha farklı sindirilir. Ancak operasyondan belli bir süre sonra içme ve yeme normal bir insan gibi devam eder. Hastaların dikkat etmesi gereken şeyi, eski kötü beslenme alışkanlıklarına geri dönülmemesi gerekir.  Gastrekomi kolu operasyonu laparoskopik olarak gerçekleştirilir.

Mide Tüpünden 3 Ay Sonra Ne Kadar Kilo Veriyorsunuz?

Mide tüpünden 3 ay sonra ne kadar kilo veriyorsunuz? Ameliyat sonrasında hasta, kilo vermeye başlar. Tüp mide ameliyatlarında genel olarak aşırı kiloların ortalama %60 kaybedilmektedir. Bazı hastaların daha fazla olabilir. Tüp mide ameliyatı sonrasında beslenme ve egzersiz ile bu oranın çok üstünde sonuç alınabilir. Eski alışkanlıklarına dönen hastalarda ise daha düşük oranlar gözlemlenebilir. 

Ameliyat sonrasındaki süreç hassasiyetle takip edilmelidir. Belli bir süreçte kilo verme oranı yavaşlayabilir ya da durabilir. Bu metabolizmanın değişen dış etkilere karşı kendini dengeleme süreci olarak, tanımlanabilir. Ameliyat sonrasındaki süreçte hızlı kilo verildiği için metabolizma adaptasyon sürecine girebilir.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir?

Tüp mide ameliyatı kaç yaşına kadar yapılabilir?  Genel olarak obezite seviyesinde olan 18 yaş ve 65 yaş aralığındaki herkes ameliyat koşullarını karşıladığı sürece herkes ameliyat olabilir. Bu sebeple her yaştaki hastanın doktora başvurması tavsiye edilebilir. Uygulanan egzersizler ve diyetlere rağmen faydasını görememiş, kriterlere uygun olan kişilerde tüp mide ameliyatı yaptırılabilir. Genel olarak cerrahi tedavinin öngördüğü gruplar, vücut kitle indeksinin 40’ın üzerinde morbid obezler, vücut kitle indeksi 35 ve üzerinde olup ek hastalık oranları diyabet, hipertansiyon, yüksek kolesterol, eklem problemler, uyku apnesi yapılabilir. Tüp mide ameliyatı planlanan hastaların alkol ve madde bağımlılığının olmaması, psikiyatrik açıdan stabil olması, ameliyat sonrasında uzun süreli takip edilmelidir.

Mide Kolunun Ömrü Ne Kadardır?

Mide kolunun ömrü ne kadardır? Prosedür oldukça basit ve kısadır. Diğer kilo verme operasyonlarına göre daha kolaydır. Yaklaşık olarak 60-90 dakika sürmektedir. Cerrahın daha sonra 1-2 gün daha hastanede kalabilirler. Yapılan araştırmalarda tüp mide ameliyatı olan hastaların ameliyattan sonraki 5 yıl içinde fazla kiloların yaklaşık olarak %60’ını vermiş olur. 

Bu ameliyattan besin emilim bozukluğu mide bypass ameliyatına göre daha az olduğu için tüp mide ameliyatı sonrasında sürekli olarak mineral ve vitamin desteği mutlaka gerekir. Mide ameliyatı sonrasında ilk 10-14 gün arasında tamamen sıvı beslenilmesi ve sıvı beslenmenin ardından hastanın sağlıklı beslenme ve yaşam tarzını benimseme için metabolizma, endokrinoloji uzmanı doktorlarla beraber kendisine özel hazırlanacak diyet programına uyması önerilmektedir.

Tüp Mide Sonrası Türkiye’de Ne Kadar Kalınır?

Tüp mide sonrası Türkiye’de ne kadar kalınır? Tüp mide ameliyatının süreci ortalama olarak 1 ile 1,5 saat kadar sürmektedir. Hastanede kalma süreci ve düzenli kontrollerin yapılması oldukça önemlidir. Tüp mide ameliyatı sonrası uzman ekip tarafından süreli olarak gözetim altında olunur. 

Yaklaşık olarak 5 saat sonrasında ayağa kalkıp yürümek mümkün olacaktır. Kan pıhtılaşmasını önlemek amacıyla ve ameliyat sırasında harında kalan gazların etkilerini hafifletmek için iyileşme aşaması çok önemlidir. 

En İyi ve En Ucuz Zayıflama Ameliyatını Nerede Bulabilirim?

Morbid obezite sorunu yaşayanlar ve diyetle kilo veremeyen kişilerde ameliyatı yapmak çok daha kolaydır. Midesinde aşırı derecede reflü şikâyeti olan ve kontrol edilemeyecek derecede diyabeti olan hastalara uygulanmaz. Ameliyat için kimin uygun olup olmadığına cerrahi müdahale gereken, yaptıktan sonra tüp mide ameliyatı olmalarına karar verilmektedir. 

Mide küçültme ameliyatı yöntemlerinde en sık kullanılan teknik laporoskopik mide küçültme ameliyatı sürecidir. İyileşme süresinde hastanın daha konforlu olması ya da cerrahi için kolay bir teknik olması nedeni ile tercih edilmektedir. Kilo sorunu olan herkes için uygun bir ameliyat tekniklerinden değildir. Beden kitle indeksi 35 ve üzeri olan morbid obez kategorisine giren hastalara uygulanır.

Göcek’te Tüp Mide İşlemi Ne Kadar Tutar?

Göcek’te tüp mide işlemi ne kadar tutar? Tüp mide ameliyatı sabit bir fiyata sahip değildir. Uygulanan işlemler, hastanın ek hastalıkları, cerrahi olarak bu alandaki başarısı ve işlemin uygulandığı merkez gibi kriterler farklı fiyatların oluşmasını etkilemektedir. Hastanın sağlığını korumak, kaliteli hizmet almak ve başarılı tüp mide ameliyatı için başarılı cerrahlarla görüşülmelidir. 

Doktor tecrübesi, kullanılan malzemeler, hastanın sağlık sıkıntıları ve operasyonun yapıldığı hastane fiyat konusunda değişkenlik göstermektedir. Tüp mide ameliyatı Türkiye’de yaşayanlar için SGK kapsamında kamu hastanelerinde yapılsa da bazı şartlar gerekir.

Göcek Tüp Mide Paketleri Fiyatları Ne Kadar?

Göcek tüp mide paketleri fiyatları ne kadar? Tüp mide ameliyatı fiyatları, kullanılan bazı ekipmanların fiyatlarının döviz kuruna bağlı olmasında, ameliyatın yapılacağı hastanenin fiyatları, hastanın diğer sağlık sorunları gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Obezite hastalığından kurtulmak için başarılı olarak ve kaliteli hizmet almak için hastanın doktor tarafından detaylı muayene edilmesi gerekir. 

Tüp mide ameliyatı günümüz zamanında morbid obez hastaları için uygulanan cerrahi teknikler arasında en sık tercih edilen yöntemlerdir. Klasik metabolik cerrahi olarak geçen veya mide bypass ameliyat grubu kadar etkili olmasa da tip 2 diyabeti düzeltmek konusunda da olumlu olarak sonuçlar alınır. 

Tüp Mide Ameliyatı Devlet Tarafından Karşılanıyor mu?

Tüp mide ameliyatı devlet tarafından karşılanıyor mu? Sorusuna cevaplar, devlet tarafından karşılanmaktadır. Bariatrik cerrahi olarak SGK tarafından karşılanmamaktadır. Fakat tüp mide ameliyatı gibi kişinin sağlığına yönelik etkisi olan operasyonlar için bazı şartlar sağlandığı zaman SGK karşılamaktadır. 

Obezite cerrahisi, belli kriterlere dahilinde devlet tarafından karşılanır. Kişinin beden kitle indeksinin 40 ve üzerinde olması, kilosunun yaşamını tehdit etmesi şartı aranmaktadır. Tüp mide ameliyatı süresince ek hizmetlerde fiyat dahilinde değişmektedir. 

Bariatrik Cerrahi Sonrası Nasıl Uyursunuz?

Bariatrik cerrahi sonrası nasıl uyursunuz? Bariatrik cerrahi ameliyatından sonra yorgunluk hissetme, uykunun çok büyük rolü vardır. Uyku düzeni elbette her birey için değişiklik gösterir. Yeteri kadar uyumayan veya olması gerekenden daha fazla uyuyan bir hastanın gün içerisinde yorgunluk hissedebilir. Bu konu ile ilgili doktorla düzene sokulması oldukça önemlidir. 

Kullanılan bazı ilaçların yorgunluğa sebep olabilir. Herhangi bir ilacı kullanmaya başlamadan öncesinde, kullanmayı kesmeden ya da değiştirmeden önce mutlaka operasyonu yapan doktor tarafından görüşülmelidir. 

Mide Kolundan Sonra Hangi Yiyecekler Yasaktır?

Mide kolundan sonra hangi yiyecekler yasaktır? Tüp mide ameliyatı sonrası ilk aşamada mutlaka sıvı gıdalar tüketilmesi gereklidir. Bunun için özel hazırlanmış sıvı gıdalar da olabilir. Diyetisyenin ve doktorun ameliyat sonrasında detaylı bilgi verecektir. Midenin küçültüldüğü, alınan gıdaları sindirmektedir. Tüp mide ameliyatında emlim değişmediği için bu gıdaların çok yağlı ve kalorili olmaması gerekmektedir. 

Az yağlı süt içilebilir hem protein hem de kalsiyum bakımından zengin yağı azaltılmış süttür. İlk 2 ay içerisinde sıvı gıdadan normal katı gıdalara geçiş dönemi olarak görülür. İlk 2 hafta da mutlaka sıvı gıdalarla ve protein, B12 gibi vitamin takviyesi alınmalı. 

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Bebeğiniz Olabilir mi?

Tüp mide ameliyatından sonra bebeğiniz olabilir mi? Güvenlik ve sağlıklı bir hamilelik süreci için hamile kalmadan öncesinde hastanın kilosunu dengelemesi için en az 18 ay beklenmesi önemlidir. Çoğu kadın tüp mide ameliyatından sonra çocuk sahibi olabilirler.

Fakat ameliyattan sonra vücudun birçok zorlu değişiklikten geçer. Tüp mide ameliyatı vücut kitle indeksinin 35 ve üzerinde olan kişiler için önerilen cerrahi bir zayıflama yöntemlerinden birisidir. Prosedür, yiyecek alım miktarını sınırlar ve midenin boyutunu önemli ölçüde azaltarak açlığın kontrolüne yardımcı olmaktadır. 

Ameliyattan Sonra Ne Zaman Banyo Yapabilirim?

Ameliyattan sonra ne zaman banyo yapabilirim? Ameliyat sonrası kesilerin su değmeyecek şekilde kapalı olması durumunda 1 gün sonrası banyo yapılabilir. Tüp mide ameliyatı günümüzde gelişmiş tekniklerin ve ekipmanların kullanılarak yapılmaktadır. Bu ameliyat sonrasında iyileşme süresini kısıtlamaktadır.

İyileşme süreci hastadan hastaya değişmektedir. Hastalar genel olarak 3. Günden sonra evlerine dönebilirler. 15 gün sonrasında ağır çalışma şartları gerektirmeyen işlere devam edebilir. Ameliyatta oluşan yaraların iyileşmesi yaklaşık olarak 4-6 hafta da sürer. 

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Spor Yapabilir miyim?

Tüp mide ameliyatından sonra spor yapabilir miyim? Tüp mide ameliyatı sonrasında spor doktor ve bu konuda uzman spor danışmanı tavsiyeleri ile yapılır. Ameliyattan 1 ay sonrasında hafif tempolu yürüyüşler ile başlanır. Midenin kesilmesinde kullanılan ve iyileşme esnasında midenin, kalan bölümünü yerinde tutan stapler hattının iyileşmesi ise 6-8 hafta sürebilir. 

Bu süreçte hastanın verilen yasaklara ve kurallara uyması çok önemlidir, beslenme yöntemini kararlılıkla takip etmesi çok önemli olacaktır. Daha öncesinde söylendiği gibi tüp mide ameliyatında laparoskopik yöntemlerle beraber yapılır. Laparoskopi aletlerinin kullanılması için açılan delikler küçük olduğu için iyileşme sonrası rahatsızlık verecek şekilde iz kalması söz konusu olmaz. Açık ameliyat sonrasında tabir edilen ameliyatta ise kesi izi oluşabilir.

Ameliyat sonrasında hasta kilo vermeye başlamaktadır. Tüp mide ameliyatında genel olarak aşırı kiloların ortama olarak da %60 kaybedebilir. Bu bazı hastalarda daha fazla olabilir. Tüp mide ameliyatı sonrasında egzersiz ve beslenme ile bu oranın çok üstünde sonu. Alınabilir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Normal Hayatıma Ne Zaman Dönebilirim?

Tüp mide ameliyatı sonrası normal hayatıma ne zaman dönerim? Belli bir süreçte kilo verme, tüp mide operasyonu sonrasında beslenme düzeni fazlasıyla önemli bir durumdur. Tüp mide ameliyatı ile midenin %80 ile 85’i alınmaktadır. Mide hacmi yaklaşık olarak 100 ml olacak şekilde azalır. Ameliyattan sonra mide kapasitesi bir miktar artar, hekim önerileri doğrultusunda beslenilmediği taktirde mide tekrar büyüme ihtimali varıdır. 

Bunun sonucunda hasta, ameliyat sonrası hızlı şekilde kaybettiği kiloların bir bölümünü geri alma ihtimali vardır. Tüp mide ameliyatından en doğru yararı görebilmek içim ameliyat sonrasındaki dönemde, hekim tarafından planlanan beslenme önerilerine harfiyen uymak son derece önemli bir durumdur. 

Göcek’e Nasıl Gidilir?

Göcek’e nasıl gidilir? Göcek karadan, denizden ve havadan kolayca ulaşılabilecek bir bölgededir. İstanbul, İzmir, Adana, Ankara gibi büyük şehirlerden otobüs seferleri ile ulaşılabilir. Fethiye üzerinden Göcek minibüslerine binerek Göcek bölgesine ulaşılabilir. Fethiye’ye 28 km uzaklıkta olan Göcek, minibüs taksi veya şahsi araçla kısa sürede ulaşılabilir. Ayrıca özel araçla Muğla merkez ve Göcek Tünelinden geçerek Göcek bölgesine gidilebilir.

Göcek’e deniz yolu ile de ulaşılabilir. 6 farklı marinası ile tekne meraklılarının uğrak noktasının, deniz yolunu takip ederek Göcek Belediye Marina, Göcek Club Marina, D-Marina Göcek Marinası, Göcek Köy Limanı, Göcek Exclusive ve Göcek Skopea Marina arasından seçim yapılarak gidilebilir. Deniz yolu kullanmak istemeyen kişiler hava yolunu da tercih edebilir. 

Göcek Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Göcek hakkında bilinmesi gerekenler, Muğla’nın şirin bir yeri olan Göcek, tarihi olarak önemi büyüktür. Birçok eski tarihi esere sahip olan Göcek, antik kentlerle, enkazlar arasında yat turları, rüzgâr sörfü ve daha birçok alanda aktivite gerçekleştirilebilir. Bu bölgeye hava yolu ile ulaşımı Dalaman Hava limanında yola çıkılması gerekiyor. Yine büyük şehirlerden olan Adana, İzmir, Ankara, İstanbul gibi yerlerden kalkan uçak severleri bulunur. 

Göcek Dalaman Havalimanı’na 17 km uzaklıkta kalır. Havalimanına geldikten sonraki Havaş’ı ya da Göcek’e giden otobüsleri, taksiyi ya da araç kiralamayı tercih edilebilir. Ameliyattan sonraki dönemde, istenen 4 saatin sonunda ayağa kalkıp yürüyebilir hale gelinmesidir. 3.günün sonunda gereken kontroller yapıldıktan sonra hasta taburcu edilir. 

Göcek Plajları ve Koyları

Göcek plajları ve koyları birçok bölgesinde plajlarla ve yeşillik alanlar bulunur. Bu alanda Akdeniz’de sağlı bir cennet olarak tabir edilir. Hastanelerin birçok kesimi doğal güzellikteki manzaralara bakmaktadır.  Hastanın psikolojik olarak kendisini daha rahat hissetmesini sağlar. Bu süreçte tedavi sonrasında turistik olarak gezilebilir ve ameliyat sonrasında çok zorlamadan aktiviteler gerçekleştirilebilir. 

Obezite tedavisi sabır gerektiren bir tedavidir. Hastanın bu süreçte göstereceği azim oldukça önemlidir. Tüp mide ameliyatı günümüzde bilinen bir yöntemdir. En çok tercih edilen obezite tedavisidir. Her operasyonda oluğu gibi bu operasyonun olumlu yönde ilerlemesi için hastanın doktorun direktiflerinden çıkmaması gerekir. Göcek hastaneleri oldukça konforlu ve alanında uzman olan doktorlar tarafından yürütülür. 

Göcek’te Yapılabilecek Aktiviteler

Göcek’te bulunan sayısı tarihi yerleri mevcuttur. Kıyı kesimde bulunan Göcek tekne turları ve antik tiyatrosu ile tarihi yapıların doğa ile uyumuyla karşılaşılır. Göcek doğa yürüyüşleri ile harika bir spor aktivitesi gerçekleştirilebilir. Su sporları da bir o kadar ilgi görmektedir. Egzersizler, özellikle yüzme, kas egzersizleri gibi aktivitelerin sıklıkla yapıldığı bir alanda, hızlı kilo vermeye bağlı olarak deri sarkmasının iyileşmesinde etkili olur. 

Bazı kremlerin ve masajlarında deri sıkılaştırmasına yardımcı olabileceği iddia edilir. Operasyonun hemen ardından ağır sporları yapılmamalıdır. Göcek’te yapılabilecek aktiviteler hekimlerin belirlediği programda egzersiz yapılması sağlıklı kilo vermede etkili olacaktır, basit yürüyüşler tercih edilebilir. 

One thought on “Türkiye Göcek’te Tüp Mide Ameliyatı Ne Kadardır? Göcek’te En İyi Mide Tüpleri Klinikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir