Türkiye İmplant Paketi 2023

Diş İmplant Tedavileri Nelerdir?

Yetersiz veya eksik ağız ve diş bakımı, kozmetik görüntüden sindirim işlemlerine kadar pek çok sağlık sorununa sebebiyet verebilir. Yanlış bakım, insanların dişlerini kaybetmelerine dahi neden olabilir. Diş kusurlarını tedavi etme metotlarından birisi de implant tedavisidir. Bu metot biyolojik anlamda çene ile son derece uyumludur ve bütün bir şekilde kaynaşır. Diş implant, çene kemiğine konulması için ameliyat gerekmesine rağmen, bu çoğunlukla diş çekilmesinden çok daha kolay ve basit bir ameliyatla yapılabilir. Ancak operasyon teknik anlamda hassas olduğu için uzman doktorlar aracılığı ile yapılması son derece önemlidir.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

İmplant, bir veya daha fazla eksik olan dişin yerine yerleştirilen sarmal diş kökü anlamını taşır. Normal durumlarda çene kemiğinde bulunan kökler titanyum yardımıyla yapılır. İmplant cerrahisi, doğal olmayan diş köklerinin uygulanmasıdır. Eksik dişleri değiştirmek amacı ile tercih edilir. Dişlerin ve çenenin yeniden daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlar. Malzemenin titanyum olması çenedeki doku ile uyumlu bir hale gelmesini sağlayarak dişini kaybetmiş herkeste kullanılabilecek bir metot haline getirmektedir. Diğer dişlere hiçbir zararı olmamaktadır. 

diş implant
Türkiye İmplant Paketi 2023 1

İmplant Diş Tedavisi Fiyatları

İmplant tedavisi iyi yapıldığında ve hasta diş bakımını ihmal etmediği sürece aradan ne kadar zaman geçerse geçsin İmplant için titanyum yapısı sabit kalır ve sadece seramik değiştirilmelidir. Bu durumu göz önünde bulundurarak hem maddi hem de manevi olarak fayda sağlayabilirsiniz. Ancak kısa bir vadede düşünürseniz diş implant fiyatları diğer tedavilere oranla daha maliyetlidir. Yani uzun yıllar boyunca dişlerinizle alakalı herhangi bir probleminiz yoksa ve bunun için daha çok para ödemek istemiyorsanız diş implant tedavisi bir avantajdır. İmplant fiyatını değiştiren pek çok etken vardır. Örneğin; Yeni mezun olan bir doktor ile yılların getirmiş olduğu bir deneyime sahip bir doktora yapmak üzere oldukları tedavi için aynı ücret ödenmeyecektir.

İngiltere’de Diş İmplant Fiyatları

İngiltere’de diş implant fiyatları Türkiye’ye oranla çok daha maliyetli olduğu için diş implantı ve medikal turizm planlanması ile İngiltere’de daha pahalıdır. Bu sebepten dolayı burada tercih edeceğiniz bir mplant tedavisi hastaya epey bir masraf çıkaracaktır.

Dental İmplant Tedavisi Neden Pahalıdır?

İmplant desteğine sahip olan protezler artık diş hekimliğinde çok yaygın olarak kullanılmakta, kullanım kolaylığı ve kozmetik gereksinimleri karşılaması nedeniyle kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak implant cerrahisi uygun koşullarda ve eğitimli bir doktor aracılığıyla gerçekleştirildiğinde güvenli bir işlemdir. Ameliyat tamamen hijyenik ve sağlıklı koşulları beraberinde getirmektedir. Ayrıca işlemden önce doktorun yeterli bilgiye sahip olması, hastayı dikkatlice muayene etmesi ve uygun bir planlama yapması gerekir. Diğer taraftan; implantın kaybı, üst çenenin iltihaplanması, protezin kozmetik ihtiyaçlarını karşılayamaması ve bunlara ek olarak yerleştirilen protezin kullanılamaması gibi sorunlar tespit edilebilir. İnce bir işçilik gerektiren implantın tedavisi bu ve benzeri durumlardan dolayı maliyetli olmaktadır. 

Ucuz Diş İmplant Tedavisi

Diş implant fiyatları genel olarak pahalı bir tedavi çeşididir. Ancak hasta için gerekli koşullar sağlandığında ya da hastanın kendisi uygun koşullara sahip olduğu zaman implant tedavisi ucuz bir tedavi yöntemine dönüşebilir. 

Türkiye İmplant Fiyatları

Türkiye’de ki diş implant fiyatları eğer yerel bir marka kullanılacak ise çok daha az maliyetli ancak ithal bir marka kullanılacak ise daha fazla maliyetli bir tedavi haline gelebilmektedir. Bunlara ek olarak hastanın sahip olduğu koşullar da tedavi fiyatını geniş ölçüde etkileyebilen önemli hususlardandır. Tercih edilen implant türü deiİmplant fiyatını etkilemektedir. 

Türkiye Diş İmplantı Paket Fiyatları

Eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve hastalar için büyük bir kurtarıcı olan implant fiyatları Türkiye’de diğer ülkelere oranla çok daha düşük maliyetler ile yapılmaktadır. Diş implantı için tercih edilen implant çeşidine göre farklılık gösterebilecek olan fiyatlar aynı zamanda da kişinin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda da değişkenlik içerebilmektedir. Kişi, en doğru fiyatlandırmayı ancak tedavi olmak istediği diş hekimi aracılığı ile öğrenebilmektedir. Ancak Türkiye’de ortalama olarak bir diş implantı maliyeti aşağıdaki gibidir;

  • Sert doku grefti: 2300 ₺
  • Sinus Lifting: 2270₺
  • Kemik içi implantı: 4100 ₺
  • İmplant üstü seramik kuron kaplama: 1800 ₺

Olarak güncellenmiştir. 

Diş İmplantları Türkiye’de Neden Ucuz?

Türkiye’de yaptırılacak olan bir diş implantı, diğer ülkelere göre çok daha az bir fiyatlandırma içerir. Bunun sebebi yurt dışında yaşayan bir kişi tedavi masraflarını Euro ya da Amerikan Doları üzerinden ödediği için ücret fazlalaşmaktadır. Ancak Türkiye’de var olan kur farkından dolayı hangi implantın ya da implant çeşidini, markasını tercih ederseniz edin yurtdışındaki fiyatlardan çok daha düşük bütçeli olduğunu göreceksiniz. Ayrıca Türkiye’de yerli olarak üretilen bir İmplan, ithal olarak elde edilen bir implant türünden çok daha ucuza mal edilmektedir. Eğer Türkiye’de yerli bir implantı tercih edeceksiniz, yapılan titanyumun kalitesini araştırmanız yararınıza olacaktır. 

Türkiye Tüm 4 İmplant Paket Fiyatları

Tümünü bir arada kapsayan 4’lü İmplant paket maliyetleri yurtdışında oldukça pahalıya mal edilen tedavi türlerinden birisidir. Amerikan Doları cinsinden bir fiyat biçildiğinde karşılaşacağınız rakamlar ortalama olarak 20,000 $ ile 50,000 $ arasında farklılık gösterecektir. Türkiye’de ise tercih edilen hepsi bir arada 4’lü diş implantı paketi ile çok daha uygun bütçeli bir tedavi sizi bekliyor olacak. 

Türkiye Tüm 6 Diş İmplantı Paket Fiyatları

Hepsi bir arada diş implantı tedavisinde 6 adet yapılacak olan diş implantı için totalde 20 adet kuronu beraberinde getirir. Bu tedavinin fiyatlandırılması ise ortalama olarak 4,000 € gibi bir rakama erişmektedir.

Türkiye Tüm 8 İmplant Paket Fiyatları

8 adet implant beraberinde 20 adet kuronu da getireceğinden dolayı ortalama olarak verilen fiyat 4200 €’dur. 

Türkiye İmplant Tedavilerinde Başarılı Mı?

Eksik olan dişlerin yerine alternatif olarak yapılan implant, orijinal dişe en yakın olan malzemelerden üretilir. Ancak diş implantının iyi olması için tek başına kullanılan malzeme yeterli gelmeyecektir. Diş implantının başarıya ulaşması için gereken en önemli adımı, uzman bir diş hekimidir. Türkiye, diş implantı tedavileri konusunda başarılı olan ülkeler arasındaki yerini almaktadır. İçerisinde iyi hekimleri barındırdığından dolayı yapılacak olan implant tedavisinde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. 

diş implant
Türkiye İmplant Paketi 2023 2

Türkiye’de Gördüğüm Diş Tedavisi Başarısız Olursa Ne Olur?

Eksik ya da kırık olan dişinizi implant ile yer değiştirmek istiyorsanız tedavi yaptırma aşamasında ya da tedavi bitiminde ‘acaba başarısız olur mu? Gibi bir soruya yanıt aramanız oldukça doğaldır. Türkiye’de tercih edeceğiniz bir medikal turizmde her hakkınızın korunduğunu kesinlikle unutmamalısınız. Tedaviniz ile alakalı herhangi bir sorununuzda tedavi olduğunuz klinik ve diş hekimi sizlere yardımcı olacaktır ve aynı zamanda olmak da zorundadır. 

Türkiye Diş İmplantları Öncesi Sonrası Fotoğrafları

İmplant öncesi sahip olduğunuz kötü görünümlü ve hiç de sağlıklı olmayan dişler, tedavi sonrasında yerini oldukça bakımlı ve güzel gözüken dişlere bırakır. Türkiye’de alacağınız bir diş implantı paketi ile sizler de hayal ettiğiniz dişlere bir adım daha yaklaşabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir