Türkiye’de Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar? 2023

Günümüzde obezite büyük bir sorun haline gelmektedir. Gerek genetik faktörler gerekse sağlıksız seçilen besinler, obezitenin en büyük 2 ana nedenlerinden birisidir. Uzman bir diyetisyen ya da spor salonunda saatler harcamasına rağmen halen daha kilo vermekte zorlanan kişiler olabilir. İşte tam bu noktada devreye cerrahi operasyonlar girmektedir. 

Artık tıp bilimi, eskisi gibi basit ve etki süreleri ancak uzun vadede olan etkili olabilecek yöntemler yerine, kısa vadede büyük sonuçlar elde edebilmeyi amaçlarından birisi haline getirmiştir. Kilo sorunu olan birisi kısa vade büyük çözümlere erişmek istiyorsa mide küçültme ameliyatından faydalanabilir. Mide küçültme ameliyatı fiyatları cerrahi ve aynı zamanda kesi yapılarak uygulanan bir işlem olduğu için standartların aksine biraz masraflı olabilmektedir. 

Mide küçültme ameliyatı esnasında mide, muz şekline benzer bir hale getirilip, uzun bir tüp olarak şekillendiriliyor. Kapalı olarak yapılan ameliyat türünde midenin yaklaşık olarak yüzde 75’i ya da 80’i çıkarılmak durumunda kalıyor. Bu sayede ise midenin yiyecekleri alabilme kapasitesi de bir hayli kısıtlanmış oluyor. Mide küçültme ameliyatı olan kişilerin iştahlarında gözle görülür şekilde azalma görülmektedir. Kısa vadede çok büyük sonuçlara elde edilmesine sebebiyet veren mide küçültme ameliyatı fiyatları için alanında uzman kişilerden ve güvenilir kliniklerden destek alınması gerekmektedir. Bu konuda Curefinding’in uzmanlaşmış ekibi sizlere her daim yardım etmek için bir telefon kadar uzaklıktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Obezite cerrahisi denildiğinde akıllara ilk olarak gelen mide ameliyatı, laparoskopik adı verilen kapalı ameliyat yöntemi ile yapılmaktadır. Açık ameliyatlarda açılan 10 ya da 15 cm’lik kesiler, bu yöntemde yapılmaz. Bu kesilerin boyutu kapalı ameliyat yönteminde 0.5 cm’e kadar düşebilmektedir. Bu açılan deliklerden kamera ya da tedavi içi gerekli olan başka bir cihazın karın kısmına gönderilme işlemi sağlanır. 

Operasyonu gerçekleştiren doktor, ameliyat esnasındayken aynı zamanda da mide kısmına göndermiş olduğu kameralardan ameliyatın seyrini de takip edebilmektedir. Aynı anda yapılan bu iki işlem sayesinde hem mide küçültme ameliyatı daha güvenli bir hale gelmektedir hem de ameliyat sonrası kişinin sağlığı çok daha iyidir. Ve bu süreci ağrısız bir şekilde atlatır.

Anestezi eşliğinde gerçekleştirilen mide küçültme ameliyatında midenin yaklaşık olarak yüzde 75 ya da 80’i stapler aracılığı ve iletilen tüp ışıkları ile çıkartılma işlemi tamamlanır. Operasyonun en büyük önem arz eden noktası ise midenin alınması gereken kısımları alındıktan sonra dikiş hattında olabilecek olan kanamaların büyük bir dikkatle kontrol edilmesidir. Dikiş çizgisinde ise herhangi bir sorun olup olmadığını seçebilmek için midenin, özel araç ve gereçler yardımı ile şişirilmesi sağlanılır. Gerekli kontroller yapıldıktan hemen sonra ameliyatın en başlarında kullanılan tüp çıkartılır ve drenaj sistemi ile yer değiştirmiş olur. Operasyon bitiminde mide küçültme ameliyatı fiyatları ise işlemin uzunluğuna göre farklılık gösterebilmektedir. 

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Tüp mide ameliyatı olabilmek için gerekli olan bazı koşulların sağlanabilmesi gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi vücut kitle indeksinin 35 ile 40 arasında yani obeziteye çok yakın olunması gerekmektedir. Obeziteye bağlı olarak gelişen hipertansiyon, tip 2 şeker hastalığı vb. Gibi hastalıkları olan kişiler için oldukça uygundur. 

Mide küçültme ameliyatı olmak isteyen kişilerin yaş aralığı 18 ile 65 yaş olmalıdır. Bu yaşların altında ya da üstünde olan kişiler için gerçekleştirilecek olan mide ameliyatı oldukça riskli olacaktır. 18 yaşından küçük ancak obeziteye yakın olan çocuklar için ise ebeveyn onaylı bir ameliyat gerçekleştirilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. 

65 yaşın üzerindeki kişiler için ise ameliyatın yapılmasının tek koşulu, ameliyatın gerçekten çok gerekli olmasıdır. Aksi bir durumda yapılan mide küçültme ameliyatı, kişinin genel sağlığını tehlikeye atabilecek durumlar içermektedir. 

Olduğunu kilo vücut kitle indeksine göre normal bir değerde seyrediyor ise mide küçültme ameliyatı talebiniz çok büyük olasılıkla reddedilecektir. Tüp mide ameliyatı kesinlikle daha estetik bir görünüme kavuşmak ya da birkaç fazla olan kilodan kurtulmak için yapılacak olan bir işlem değildir. Mide küçültme ameliyatı yaptıracak olan kişinin kesinlikle büyük bir zorunluluğunun olması gerekmektedir. Aksi takdirde işlem, ne koşulda olursa olsun yapılmayacaktır. 

Tüm Mide Ameliyatı Fiyatları 2022

Mide küçültme ameliyatı fiyatları kesinlikle sabit değildir. Ameliyat sırasında uygulanması tercih edilen yöntemler, ameliyatı yaptıracak olan kişinin genel sağlık durumu ya da sahip olduğu ek hastalıklar, Operasyonu gerçekleştirecek olan doktorun mesleki başarısı ve seçilen kliniğin bulunmuş olduğu semt mide küçültme ameliyatı fiyatları değişkenliğinin ana sebeplerinden bazılarıdır. Sağlığınızı emin ellere emanet etmek, diğer kliniklere oranla çok daha güven dolu ve kaliteli bir hizmet alabilmek ve çok başarılı bir şekilde gerçekleştirilerek yapılacak olan ve sizleri hayal ettiğiniz sağlıklı görünüme kavuşturacak olan tüp mide ameliyatı için mide küçültme fiyatları hakkında bilgi almak için Curefinding’ten bilgi alabilirsiniz. 

Mide küçültme ameliyatı fiyatları
Türkiye’de Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar? 2023 1

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrasında Dikiş İzleri Ne Zaman Geçer?

Mide küçültme ameliyatı sırasında kesilerin, dikiş atılarak kapatılma işlemi gerçekleştirilmiş olur. Kapalı bir şekilde gerçekleştirilen bir operasyon olduğu için kesilerin kapatılması için kullanılan dikişler de buna oranla oldukça azdır. Midenin tam olarak iç kısmına atıldığı dikişlerin iyileşme süresi ortalama olarak 15 gündür. Ameliyat işlemi bittikten sonra hastanın taburcu işlemleri tamamlandığında yaranın bakımları uygun bir şekilde yapılmaz ise dikişlerin enfeksiyon kapması gibi bir durum söz konusu olabilir. Bu sebepten dolayı da dikişlerin izlerinin geçmesinin süresi normalden biraz daha fazla zaman alabilir. Mide küçültme ameliyatı sonrasında dikişlerin alınması da mide küçültme ameliyatı fiyatları için farklılık gösterebilecek bir etkendir. Tamamen hijyenik bir şekilde gerçekleştirilecek olan operasyon ve mide küçültme ameliyatı fiyatları için bizimle iletişime geçin. 

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Hastanede Kaç Gün Kalmak Gerekir?

Tüm mide ameliyatından sonra hastanede kalma süresi, ameliyatın nasıl geçtiği ile doğru orantılıdır. Başarılı ve ağrı eşiği az olan bir ameliyatın sonrasında hastanede kalma süresi çok daha az iken, komplikasyon oluşan hastalar için bu süre bir tık daha uzayabilmektedir. 

Mide Küçültme Ameliyatından Sonra Ağrı Olur Mu?

Operasyon esnasında lokal ya da genel anestezi işlemleri uygulanmaktadır. Uyuşmanın etkisi geçtikçe çok az ölçüde ağrıların gelişmesi oldukça normaldir. Ağrılardan sonra doktorun vermiş olduğu ilaçlar kullanıldığı takdirde bu ağrılar da ortadan kalkmaktadır. 

Mide Küçültme Ameliyatından Sonra Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Operasyon sonrasında püre ve sıvı şeklinde olması gereken 2 adet diyet şekli uygulanmaktadır. Mide küçültme ameliyatından sonra ilk 1 ay olacak şekilde hasta, sıvı diyet uygulamasına başlar. Sıvı olarak tüketilmesi mümkün olan her besini, hasta rahatlıkla tüketebilir. Püre diyet için ise doktorun gözetiminde ve olmasını uygun gördüğü bir zaman çok daha doğru olacaktır. 

Mide küçültme ameliyatını eğer Türkiye’de ve uzman bir ekiple gerçekleştirmek istiyorsanız Curefinding bu konuda oldukça doğru bir seçim olacaktır. Gerek uzman ekibi gerekse mide küçültme ameliyatı fiyatları için uygunluğu açısından her konuda tercih sebebidir. Size uygun mide küçültme fiyatları ve ek bilgilendirmeler için bizi arayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir