Türkiye’de Mide Botoksu Fiyatları Ne Kadar? 2023

Mide botoksu fiyatlarına geçmeden önce mide botulinum toksini, botulinum toksininin midenin belirli bölgelerine endoskopik yöntemle enjekte edilmesi işlemi olan kilo verme yöntemlerinden biridir. Operasyonel bir method olmadığından dolayı herhangi bir kesi olmaksızın mide botulinum toksin tedavisi sırasında %15-25 civarlarında bir kilo kaybı belirlenir. Botulinum toksini midede ilerledikçe, ghrelin adı verilen ghrelin hormonunun seviyeleri azalır. Ancak mide asidi salgısı azalır ve mide boşalması yavaşlar. Bu durum hastalarda iştah azalması ve geç açlık şeklinde yansır. Gecikmiş mide boşalması, yemeklerden sonra kan şekerinin aniden yükselmesi ve aniden düşmesi için etkili olurken, aynı zamanda kişilerin gün içinde çok daha normal değerlerde seyreden kan şekeri seviyelerine ulaşmasına da yardımcı olur.

Yemek yemek hiç şüphesiz ki temel bir ihtiyaca ek olarak en sevilen şeylerden biri haline gelmiştir. Farklı damak zevkleri, farklı tatlar ve elbette ki benzersiz tarifler mevcuttur. Bunların hiçbirine hayır diyemeyen kişilerde sağlıksız kilo alımları baş gösterir. Özellikle metabolizması yavaş olan kişilerde yenilen yemekler çok geç bir şekilde eritileceği gibi orantısız kilo alımları da gerçekleşecektir. Size kilo aldıran şeyler bir seferliğe mahsus olarak yediğiniz şeyler değildir. Aynı besin değerlerini büyük bir sıklıkta aldığınızda aynı kalori değerlerinin eritilmesine fırsat kalmadan yerine bir yenileri eklenecektir. Bu durum da sizin istenmeyen kilo alımını yaşamanıza sebebiyet verecektir. 

Yemek yemeyi çok seviyor buna engel olamıyorsanız bu sizin geniş bir mideye sahip olduğunuzun göstergesidir. Geniş bir mideyi de küçültmenin yolu diyet yoluyla oldukça zor ve neredeyse imkansızdır. Bu gibi durumlarda devreye mide botoksu gibi cerrahi işlemler girmektedir. Mide botoksu son zamanlarda herkes tarafından tercih edilen, güvenli bir cerrahi işlemdir.

Popüler olmasından kaynaklı mide botoksu fiyatları da bu durumdan mütevellit merak konusu olmuştur. Mide botoksu fiyatları için elbette ki net bir fiyat vermek çok doğru olmayacaktır. Çünkü her cerrahi işlemde olduğu gibi mide botoksunun da fiyatı kişinin sağlık durumuna ve mevcut durumuna, seçmiş olduğu kliniğe ve en önemlisi tedavi olmak istediği doktorun uzmanlık durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Mide botoksu fiyatları için Curefinding’e ulaşmanız yeterli olacaktır. En uygun mide botoksu fiyatları için kliniğimiz sizlere en doğru bilgiyi tarafınıza iletecektir. 

Mide Botoksu Etkili Mi?

Yaptırılmak istenen her cerrahi müdahale akıllara tek bir soruyu getirir. O da yaptırılacak olan cerrah işlemin etki edip etmeyeceğidir. Mide botoksu yaptıracak olan kişiler için de bu soru geçerlidir. Mide botoksunun yaptırılış amacı midenin küçültülmesini sağlayıp, açlık hissinin bastırılmasıdır. Dolayısıyla çok yemek yenildiği takdirde de kilo alınmayacağını düşünen kişiler mevcuttur. 

Ancak şöyle bir durumunda var olduğunu unutmamalısınız. Avrupa’da mide botoksu işlemleri yapılmamaktadır. Bu cerrahi müdahale sadece Türkiye ve birkaç da Ortadoğu ülkesinde gerçekleştirilmektedir. Mide botoksu yapılırken kullanılan etken madde de Avrupa İlaç Ajansı’nın onayladığı bir madde değildir. Dolayısıyla yapılmasının güvenilirliği garanti edilmeyen bir işlemdir. Mide botoksu yaparken iki kez düşünmeniz gerekecektir.

Buna ek olarak mide botoksu iştah azaltıcı bir özelliğe sahiptir. Diyetlerinize büyük ölçüde yardımda bulunur ve kilo verme sürenizi mümkün olan en kısa süreye indirger. Ancak mide botoksu işleminde sonra yüksek karbonhidratlı beslenmeye ve unlu, şekerli, yağlı gıdaları fazla tükettiğinizde eski halinize geri dönmeniz zor olmayacaktır. Mide botoksu işleminden sonra rutin beslenme alışkanlıklarınızı bir kenara bırakmanız gerekecek. Kendinize çok daha sağlıklı bir diyet listesi hazırladığınızda buna eşlik eden mide botoksu elbette ki etkili olacaktır. En etkili mide botoksu fiyatları için kliniğimiz ile irtibatta kalın.

mide botoksu fiyatları
Türkiye’de Mide Botoksu Fiyatları Ne Kadar? 2023 1

Mide Botoksunun Yan Etkileri Var Mı?

Cerrahi işlemler beraberinde bazı yan etkileri de getirebilir. Mide botoksu da bazı yan etkilere sahiptir. Örnek olarak vermek gerekirse kalp ritim bozukluğuna, solunumun baskılanmasına, birtakım nörolojik etkilere ve mide nevrozuna sebebiyet verebiliyor. 

Ameliyatsız zayıflama türlerine örnek olarak verilebilen mide botoksu, ilk zamanlarda kusma olarak sizlere geri dönebilir. Kalıcı bir etkiye kesinlikle sahip değildir. Ortalama olarak mide botoksunun ömrü 6 ya da 7 ay ile sınırlandırılmış olup, ilk yapıldığı zamanlardaki etki zamanla ortadan yavaş bir şekilde kaybolacaktır. 

Mide botoksu yapılırken uygulanması gereken bir dozaj miktarı bulunmaktadır. Bu dozun aşılması demek, birtakım risklere de sebebiyet vermesi demektir. Bu durumda mide kaslarına zarar verecektir. Doğru dozajın belirlenmesi dolayısıyla oldukça önemlidir. Bazı kişilerde botoks alerjisi de bulunabilmektedir. Ve bu sadece kas hastalıklarına sahip bireylerde görülebilmektedir.

Bunların dışında mide botoksunun bilinen bir başka yan etkisi bulunmamaktadır. Mide botoksu yaptırdığınız hekimin işinde başarılı ve yetkinlik sahibi olması büyük ölçüde önem taşır. Çünkü başarısız ve işi bilmeyen kişiler tarafından uygulanan aşırı ya da az dozajlardan kaynaklı büyük sağlık sorunları yaşamanız çok muhtemeldir. Tercih ettiğiniz klinik ve doktor bu konuda oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Sorunsuz bir mide botoksu deneyimi ve mide botoksu fiyatları için Curefinding uzman ekibi ile sizlere hizmet vermeye devam etmektedir. 

Mide Botoksu Fiyatları

Mide botoksu günümüzde uygulanmaya yeni yeni başlanmış bir cerrahi işlemdir. Bilhassa Türkiye’de oldukça revaçta olan bu uygulamanın da fiyatları araştırmalara konu olmuştur. Mide botoksu fiyatları için tam bir rakam vermek fazlasıyla doğru olmayan bir bilgi olacaktır. Mide botoksunun yapılması işlemi totalde 15 ya da 20 dakika süren ve mideye hortum konularak yapılan, ağrısız bir işlemdir. Bu kadar kısa süren bir işlem için elbette ki çok uçuk rakamların harcanacağı anlamına gelmez. İnternette verilen fiyatlar net fiyatlar olmamakta olup tam bir mide botoksu fiyatları için kliniğimiz Curefinding ile iletişime geçebilirsiniz. 

Mide Botoksu En Fazla Kaç Kiloya Kadar Yapılır?

Mide botoksu işlemini yaptıracak olan kişilerin, vücut kitle indeksi 40 ve daha altında olmalıdır. 10 ya 20 kilo kadar fazlalığı bulunan diyet ve spora rağmen halen kilo veremeyen kişilere uygulanır. Vücut kitle indeksiniz 27 ile 35 arasında ise mide botoksu sizler için oldukça ideal olacaktır. Mide botoksu yaptırmak isteyen kişiler kesinlikle obez değildir. Sadece biraz fazlalığı bulunan kişilerdir. Midesinde ülser ya da gastrit bulunan kişiler için uygun olmayıp, ancak bu hastalıklar tedavi edildikten sonra uygulanması çok daha uygun olacaktır. Mide botoksunun size uygun olup olmadığını ve mide botoksu fiyatları için sizlere bir telefon kadar uzaklıktayız.

Mide Botoksu İçin Hastanede Yatmak Gerekir Mi?

Bilindiği üzere mide botoksu cerrahi olmayan bir işlemdir ve kesinlikle obezite tedavisi değildir. Dolayısıyla mide botoksu için hastanede yatmanız gerekmez. Hiçbir şekilde kesi yapılmamaktadır. Bu işlem ortalama olarak 10 ya da 20 dakika aralığında sürer. Hastalar işlem sırasında anestezi ile uyutulduğu için kesinlikle hiçbir acı hissetmezsiniz. 

Mide botoksu işleminden sonra 1 ya da 2 saatlik bir hastane müşahedesi yeterli olacaktır. Tamamen endoskopik bir işlemdir. Mide botoksu işleminden yaklaşık 3 ya da 4 gün içinde iştahta farklılaşmalar gözlemlenmektedir. Merak edilen her şey ve özellikle mide botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için uzman ekibimiz ile iletişimde bulunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir