Türkiye’de Lipsuction Fiyatları Ne Kadar? 2023

Vücudunun nerdeyse tamamından memnun olan ama bazı bölgelerinde estetik kaygıya düşen bireyler lipsuction tedavisine başvurur. Genelde en son seçenek olarak tercih edilen lipsuction, bölgesel zayıflama yöntemlerini denemiş ama başarısız olmuş insanların kurtarıcısıdır. Kısaca bölgesel zayıflama konusunda doğal yolları denemiş ve başarısız olmuş insanlar lipsuction yöntemine başvurur. Lipsuction fiyatları kişiye ve duruma göre değişkenlik gösterebilir.

Lipsuction, özellikle kadınlar tarafından tercih edilen bölgesel zayıflama için yapılan cerrahi operasyonlardır. Tüm vücut halinde sorun olmayan ama vücudun bazı bölgelerinde diğer bölgelerine göre yağın fazla toplanması sonucu bölgesel yağlanma denilen kavram ortaya çıkar. Bu bölgesel yağlanmalar kişinin gündelik hayatında yediği, içtiği, hareket ettiği düzene göre ortaya çıkabilir. Düzenli spor yapan, düzenli beslenen kişilerde de bölgesel yağlanma görülebilir. 

Lipsuction Nedir? 

lipsuction, kişinin kurtulamadığı yağlardan cerrahi operasyonla çözüme ulaştırdığı cerrahi bir operasyondur. Vücuda daha iyi bir görünüm sağlanması amacıyla uygulanır. Tıpta estetik operasyonlardan biri olarak görülür. Geçmişten günümüze en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Zaman zaman lipsuction fiyatları operasyondan fazla gündeme gelse de en çok tercih edilen estetik operasyondur. 

Genel anlamda doğal yöntemlere başvurmuş ama verim alamamış bireylere uygulanan lipsuction, en çok karın, basen, kalça, bel gibi bölgelere yapılmaktadır. Doğal yöntemler bu bölgelerde çok zor başarıya ulaştırdığı için lipsuction estetik operasyonu tercih edilir. 

lipsuction fiyatları
Türkiye’de Lipsuction Fiyatları Ne Kadar? 2023 1

Lipsuction Nasıl Yapılır?

İnsan vücudunun belli böglelerindeki fazla yağın alınması temeline dayanan lipsuction operasyonu, bölgedeki yağ birikimini özel iğnelerle ya da vakum tedavisi ile alınması ile gerçekleşir. Bu sayede yağ vücut yağlardan kurtularak estetik bir görünüm sağlanır. Enjektör ve vakum tedavisi lipsuction fiyatları konusunda değişkenlik gösterebilir. Kişinin kilo vermesine değil estetik bir vücuda sahip olmasını sağlar lipsuction. 

Lipsuction ameliyatında kalça, basen, karın veya vücudun herhangi bir bölgesindeki yağlar özel sıvı bir enjeksiyon ile şişirilerek bölgeye kesi yapılmasına zemin hazırlanır. Bölgeye veya yakınına ortalama 8 mm arasında kesi atılması sonucu özel metal borular derinin altına sokulur. Bu borulara kanül denir. Şeffaf bir dokusu olan kanüller vakum cihazlarına bağlanır.

Cihaz çalışırken kanüller, deri altında yağ dokusunun olduğu bölgelerde hareket ettirilir. Kanüller hareket ederken vakum cihazı fazla yağları emer. Bu işlem düzgün, hatlı bir vücut elde edilene kadar devam eder. Bu işlemin bir çeşidi olarak da ultrason tedavisi tercih edilebilir. Ultrason fazla yağ dokularını parçalar, sonrasında vakuma eşdeğer şekilde alınır. Bu işlemler kişinin isteğine göre yapılır.  lipsuction fiyatları hem ultrason tedavisinde hem de vakum tedavisinde farklıkık gösterir.

Uygulanan 4 Liposuction Yöntemi 

Liposuction, tek bir tedavi yönteminden ibaret değildir. Kişiye ve doktora göre en uygun liposuction yöntemi ile hastaya tedavi uygulanır. Burda hastanın istediği yöntem en önemli etkenlerden olduğu gibi hekimin de öngördüğü tedavi yöntemi önemlidir. İşte 4 çeşit liposuction yöntemi:

Klasik liposuction: liposuction nasıl yapılır başlığında anlattığımız ilk tedavi yöntemidir. Cerrahın el gücü ile kanülün ucunda bir titreşim yaratılır. Böylece dokudan ve birbirlerinden ayrılan yağlar vakum yardımı ile emilerek dışarı atılır.

Lazer liposuction: Klasik liposuction’dan farkı el gücünü değil de lazer kullanılmasıdır. Yağı eritmek amacıyla az enerjili lazer ışınları kullanılır. Bu yöntemin bir diğer artısı yağın yapısı bozulmadığı için vücudun başka bölgelerine aktarılma olasıdır.

Vaser liposuction: Yukarıda bahsettiğimiz ikinci tedavi yöntemidir. Ultrason (ses dalgaları) kullanılarak yağlar atılır.

Bodyjet yöntemi: Diğerlerine göre çok tercih edilmese de yağların alınması yönünde kullanılan bir yöntemdir. Kanül ucundan sıvı püskürtülerek yağlar ayrıştırılır.

Bu yöntemler doktordan doktora değişkenlik gösterebilir. Doktorun yatkın olduğu yöntem ne ise hastaya o yöntem uygulanır. 

Lipsuction Ameliyatından Sonra Neler Olur?

Lipsuction ameliyatı sonrası genelde hastalar rahat bir iyileşme dönemi geçirir. Ağrı olabileceği gibi kimi bireylerde ağrıya rastlanmaz. Ağrı olan bireylere ise hafif bir ağrı kesici ile bandaj kullandırılır. Lipsuction ameliyatından sonra ise kişi, kesinlikle ama kesinlikle özel korse giymelidir. Korse yaklaşık 4 ve 6 hafta arası giyilmelidir. Lipsuction fiyatları gibi korse fiyatları da farklılık gösterebilir. Korse, kişiye ve alınan yağa göre birey tarafından giyilmelidir. Ameliyat yerlerine belli zamanlarda pansuman yapılır. Ameliyat bölgeleri genelde şiş ve mor olur. Bu morluklar ve şişlikler birkaç hafta sonra ortadan kalkar. 

Lipsuction tedavisinden sonra dikişlerin alınması gerekmektedir. Bunun için en az tedaviden sonra 1 hafta beklenmelidir. Işlemden birkaç hafta sonra ise hasta normal rutin hayatına geri dönebilir. Var olan yara izleri de yarım yıl sonra belirsiz hale gelir.

Lipsuction Kimlere Uygulanır?

Lipsuction estetik operasyonu genelde kadınların yaptırdığını ve onların tercih ettiğini söylemiştik. Tabii ki de lipsuction, sadece kadınlara uygulanmaz. Doğaları gereği estetik bir görünümü amaçlayan kadınlar daha çok lipsuction operasyonları geçirir. Herhangi bir sağlık problemi olmayan bireylerde, erkek ve kadın olmak üzere, çok yaşlı olmamak şartı ile, her yaştan insan için uygulanır. Bu durum ne kadar iyi gözükse de sağlık testinden ve kontrolünden geçmeniz zaruridir. Lipsuction cerrahi operasyonu için bir hekime başvurup gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra hem operasyon hakkında hem de lipsuction fiyatları hakkında konuşmaya başlayabilirsiniz. 

Lipsuction için unutmamanız gereken yegane şey bunun bir zayıflama yöntemi değil estetik bir operasyon olmasıdır. Bölgesel değil de tüm vücudunuzda bir yağ çokluğu var ise gerekli kontroller halinde bir diyet ve fitness programı oluşturup sonunda ulaştığınız noktadan sonra  lipsuction tedavisine başvuracağınıza ya da başvuramayacağınıza karar vermelisiniz. 

Sistematik bir sağlık probleminiz yok ve vücut kitle endeksiniz 30’un altında ise gönül rahatlığıyla lipsuction, tedavisine başvurabilirsiniz. Elzem durumlar doğrultusunda da lipsuction tedavisi yapılmaz. Bunun örneği de hamile olmanız, yeni doğum yapmış olmanız, herhangi bir ameliyattan yeni çıkmış olmanız ve en önemlisi de düzenli bir rahatsızlığınızın olmasıdır (kalp yetmezliği gibi).

Her yaştan insanın bu tedaviye başvurabileceğini söylesek de çok ileri yaşlardaki bireyler bu tedavi için uygun görülmez. 

Türkiye’de Lipsuction Fiyatları Ne Kadar?

Lipsuction fiyatları kişiye göre, hastaneye göre, doktora göre hatta lipsuction’un yapılacağı bölgeye göre farklılık gösterir. Türkiye’de bu lipsuction fiyatları hakkında değişkenliğe söz sahibi olan durumlar bunlar olduğu gibi tüm dünyada da hal aynıdır. Türkiye’de lipsuction fiyatları illere göre de farklılık gösterebilmektedir. Örneğin büyük şehirlerde yapılan lipsuction estetik operasyonu, küçük illere göre daha pahalıya mal olacaktır. Lipsuction fiyatları için genel bilgiyi Curefinding ile iletişime girip öğrenebilirsiniz.

Bölgelere Göre Lipsuction (Yağ Aldırma) Fiyatları?

Lipsuction fiyatları yapılan bölgeye göre farklılık gösterir. Basen yağ aldırmak istiyorsanız ya da kalça yağ aldırmak istiyorsanız lipsuction fiyatları aynı olmayacaktır. Bunun sebebi bölgelerdeki deri durumu ve yağ oranıdır. Aynı zamanda her bölge için her hastane veya doktor farklı fiyat farklı önünüze koyabilir. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde lipsuction tedavisi uygulandığı gibi aynı bölgelerin lipsuction fiyatları da değişkenlik gösterir. En detayları bilgileri lipsuction ile iletişim kurarak öğrenebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir