Türkiye’de Göğüs Büyütme Fiyatları Ne Kadar? 2023

Göğüs büyütme fiyatlarından önce Göğüs büyütme, kadınların göğüslerinin istenilenden küçük olması sonucunda baş vurdukları bir yöntemdir. Günümüzde yeterince fazla uygulanan ve yaygınlaşmış bir yöntemdir. Göğüsleri istediği ölçülerde olmayan veya göğüslerinin dik bir görünmesini isteyen kadınların sıklıkla tercih ettikleri yöntemdir. Göğüs büyütme artık herkesin kolaylıkla yaptırabildiği bir operasyondur. Elbette yaş faktörü bu konuda oldukça önemlidir.

 Özellikle göğüs büyütme operasyonu ergenlik çağındaki kızlara yapılmamaktadır. Bunun nedeni henüz gelişmekte olan vücutlarıdır. Tam olarak hatlar oturmadığı için bu aşamada göğüs büyütme operasyonu önerilmez. Vücut gelişim evresini tamamlayıp hatlar oturduktan sonra ameliyat elbette daha sağlıklı olacaktır. On sekiz yaş altı kadınlarda göğüs büyütme yapılmaz. 

Göğüs büyütme ameliyatı yapılan kişilerin göğüslerine silikon koyularak yapılan bir işlemdir. Bu operasyon kolayca uygulanır. Son dönemlerde yağ enjeksiyonu da popüler bir göğüs büyütme yöntemidir. Hastaya göre veya tercihe göre bu yöntem de uygulanabilir. Fakat belli bir standartta oturmuş göğüs büyütme ameliyatı yağ enjeksiyonuna göre daha fazla tercih edilmektedir. Silikonlar göğüs altından dört beş cm kesik açılarak kesiklerden içeri yerleştirilir.

 Silikonların markası göğüs büyütmede en önemli faktördür. Silikonun kalitesi kalıcılığını belirler. Bunun yanında elbette güvenilirliği de çok çok önemlidir. Göğüs büyütme ameliyatı için donanımlı ve alanında uzman plastik cerrahlar tercih edilmeli. Hekiminizin uzman oluşu ameliyat öncesi ve sonrası dönemde sizin kurtarıcı gücünüz olacak. Vücut hatlarınıza uygun büyüklük ve şekilde seçeceğiniz silikonlar sizi istediğiniz görünüme ulaştıracaktır. Göğüs büyütme ameliyatı için gerekli araştırmaları yapıp seçimlerinizi bu doğrultuda yapmanız çok önemlidir. Seçmiş olduğunuz hastanenin şartları da öyle. Göğüs büyütme fiyatları araştırması, hastane ve hekim, silikon seçimi sizin bu yolda en büyük zaferiniz olacaktır.

Göğüs Büyütme Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Göğüs büyütme estetiğinde önemli konularda biri de ne tür seçeneklerinizin olduğudur. Dik ve sıkı göğüsler isterken doğru seçim yapmak da çok önemlidir. Burada sizi en iyi şekilde yönlendirecek kişi doktorunuzdur. Operasyon seçeneğiniz, kullanılacak olan silikon ve tabi ki ameliyat türünüz doktorunuzun tavsiyesi ile ilerlemelidir. Göğüs büyütme; içeriğine göre, şekline göre ve büyüklüğüne göre çeşitlendirilir. İçeriğine göre katı-jel silikon içerikli veya serum fizyolojik içerikli jel silikonlar kullanılabilir

. Bu durumda meme dokusuna daha yakın yapıda olan fizyolojik içerikli jel silikonlar öne çıkar. Serum içerikli silikonlar da isteğe bağlı arttırılıp azaltılabildiği için tercih edilmektedir. Şekil itibari ile inceleyecek olursak iki seçenek vardır. Yuvarlak ve damla silikonlar seçenekler arasındadır. Bu seçenek sizin isteğinize kalmıştır. 

Şekil tercihinde ise en önemli unsur vücut tipinize göre tercih yapmanızdır. Büyüklü konusu ise yine iki şekilde karşımıza çıkar. Bu tercih ise çapına göre ve öne doğru büyüklük şeklindedir. Öne doğru büyüklük ise dörde ayrılır bunlar; low profile, medium profile, medium+profile, hight profile. Bütün bu bahsettiğimiz hususların en önemlisi doktorunuz ile doğru analiz sonucu operasyonu gerçekleştirmenizdir. Vücut tipi ve analizinize göre silikon türünü, şeklini seçmelisiniz. Göğüs büyütme fiyatları ve çeşitlerini sunduk. Artık karar sizin.

Göğüs büyütme fiyatları
Göğüs büyütme fiyatları

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Neler Yapılabilir?

 Göğüs büyütme ameliyatından sonra ağrı beklenen bir durumdur. Operasyon sonrası göğüslerinizdeki büyümeyi gözle görülür şekilde hissedeceksiniz. Elbette yine göğüslerinizde bir gerginlik hissi olacaktır. Bu gerginlik hissi ağrıya göre daha ön plandadır. Ameliyat sonrası hastanın taburcu olma süresi yaklaşık bir gündür. Hastaya korse şeklinde bir sütyen giydirilir. Bu sütyeni doktorunuzun tavsiye edeceği süreç boyunca kullanmalısınız. Ameliyat esnasında yapılan dikişler kendiliğinden eriyen dikişlerdir. Bu sayede dikiş aldırmak gibi bir durumla da uğraşmayacaksınız. 

Bir hafta boyunca gerginlik hissi devam edecektir. Ardından çok ağır fiziksel güç gerektirmeyecek işlerinizi yapabilirsiniz. Günlük hayata dönüş süreciniz yavaş yavaş başlayacaktır. Ameliyat sonrası asıl iş size düşmektedir. Kendinizi fazla zorlayacak işlerde kaçınmalısınız. Zira bu taktirde protezleriniz kayabilir. Bu süreçte size verilen sütyeni kullanmanızı öneririz. Basit günlük işlerinizi yapabilirsiniz fakat sizi zorlayacak spor aktivitelerinden kaçınmalısınız. Yaptığınız iş sonucu ağrı olduğunda kendinizi zorlamamalısınız.

 İyileşme süreci ise hatadan hastaya farklılık gösterir. Toparlanma süreciniz sizin bünyenizle ve dikkatinizle alâkalıdır. Sargılarınız çıktıktan sonra göğüslerinize bir nemlendirici yardımı ile masaj yapmak sizi rahatlatacaktır. Hareketlerinizi kol bölgenizde yoğunlaştırmamanız, silikonlarınızın kaymaması için oldukça önemlidir.

Göğüs büyütme estetiği 2022 fiyatları nedir?

Göğüs büyütme fiyatları operasyonu yaptırdığınız zamana göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle operasyonu yaptıracağınız hastaneyi belirlemelisiniz. Göğüs büyütme fiyatları bu doğrultuda değişiklik gösterecektir. Estetiğinizi plastik cerrah da yine bu hususta önemli olduğu için fiyat da buna göre değişecektir.

 Ameliyat esnasında kullanılacak silikonların çeşidi erime süresi ve ameliyat türünde göğüs büyütme fiyatları elbette fark edecektir. Göğüs estetiği fiyatlar birbirine göre değişkenlik gösterir. Örnek verecek olursak; kullanılan silikonun damla silikon ya da yuvarlak silikon oluşu göğüs büyütme fiyatları konusunda belirleyici faktörlerdendir. Silikonların katı-jel silikon ya da serum fizyolojik silikon oluşu da buna dahildir. 

Ameliyatın yapılacağı hastane fiyatı kadar silikonların çeşidi ve yapısı da fiyatta belirleyici bir etkendir. Kullanılan silikon kalitesi, markası, kalıcılığı, hangi tip bir protez olduğu fiyata dahil edilecek konulardır. Ayrıca döviz kurlarının artması veya azalması göğüs büyütme fiyatları konusunda en önemli faktörlerdendir. Genel itibari ile altı bin ila yirmi bin lira arası değişen fiyatlarda belirttiğimiz unsurlara belirleyici olacaktır. Tabii ki en kesin fiyatı plastik cerrahınızın analiz ve tetkikleri sonrası size uygun gördüğü silikonları, çeşitlerini ve markaları dikkate alarak onlarda öğrenebilirsiniz. Fiyatlar kişinin istekleri ve vücut yapısı ile alakalı olacaktır. 

Türkiye’de Göğüs Büyütme Fiyatları Ne Kadar?

Kadınlar için dik ve vücut yapısı ile orantılı büyüklükte göğüsler büyük önem taşır. Her ne kadar göğüs büyütme ameliyatı düşünen hanımlar olsa da bunun yanında göğüs küçültmek isteyen hanımlar da mevcut. Bunun nedenlerinin en başında sağlık sorunları gelmektedir. Kadınlar mükemmel bir fiziğe sahip olmak ister. Hiç şüphesiz bunu duyunca akla ilk sırada göğüsler gelir. Son zamanlarda göğüs büyütme ameliyatları fazlaca rağbet görmekte. Her yaş grubundan hanımlar bunun araştırmasını yapmakta. 

Göğüs büyütme yalnızca ülkemizde değil pek çok ülkede ilgi görmekte. Ülkemiz de diğer ülkelerde bu konuda yarışır durumda. Göğüs büyütme fiyatları hastanelere ve seçtiğiniz doktora göre değişkenlik gösteriyor. Özel hastanelerde bu ameliyatların maaliyeti elbette daha fazla. Devlet hastanelerinde ise özele göre bir tık daha uygun. Aynı zamanda ameliyatınızı yapan doktor da çok büyük önem arz eder. Göğüs büyütme fiyatları yapılan operasyona ve silikona göre de oldukça değişiklik göstermektedir. Fiyatlarda etkili olan bir diğer neden ise döviz kurları.

 Örneğin geçmiş yıllarda bu ameliyat için üç bin lira ödemişseniz sonraki yıllarda iki katı ücret ödemeniz gerekecektir. Bahsettiğimiz üzre bunun da nedeni döviz kurlarıdır. Operasyon fiyatları bütün koşullar dikkate alındığında altı bin ile yirmi bin arası değişiklik göstermektedir. Bu hususlar silikonlara, doktora ve hastaneye göre değişiklik gösterebilir. Yani fiyatlar bir bakıma sizin seçenekleriniz doğrultusunda değişiklik gösterecektir. Aynı zamanda net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir