Türkiye’de FUE Saç Ekimi Fiyatları 2023

FUE saç ekimi fiyatları öncesinde Saç dökülmesi hemen hemen her insanın başına gelen bir durum. Bunun nedeni kalıtsal özellikler olduğu gibi dış faktörlerin de büyük bir etkisi vardır. Hatta araştırmalara göre dış nedenlere bağlı saç dökülmesinin genetik faktörlere göre daha çok etkili olduğu yönündedir. FUE saç ekim yöntemi de bu nedenlerden dolayı dökülen veya seyrelen saçınızı gür ve sık bir şekilde estetik görünüme kavuşturmayı amaçlar. 

FUE saç ekimi yöntemi en çok kullanılan saç ekimi yöntemlerinden biridir. Çok eskilerden beri var olan bu yöntem teknolojinin hızla gelişmesi ile popülerlik kazanıp uygulanmaya başlanmıştır. Uzman hekimler tarafınca gerçekleştirilen FUE saç ekim yöntemi başarılı sonuçlar neticesinde estetik cerrahide kullanılan ve bilinen saç ekimi işlem ve yöntemlerinden biridir.

FUE açılım olarak ‘’Foliküler Ünite Ekstraksiyonu’’ anlamına gelmektedir. 4 aşamadan oluşan FUE saç ekimi her aşaması itibari ile üst düzey bir uzmanlık gerektirir. FUE saç ekimi fiyatları işlem yapılacak hastaya ve işlemi yapan doktora göre farklılık gösterebilir. FUE saç ekimi fiyatları konusunda yeterli en iyi bilgiyi uzman doktorunuz size verecektir

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi uzman doktorlar tarafından yapılır. Saç dökülmesi şikayeti olan hasta estetik doktoruna başvurur. Ardından doktor tarafından muayeneye tabii tutulur. Uzman hekim saç yapısını, şeklini, nerede ve nasıl dökülmeler olduğunu saptar. Her operasyonda olduğu gibi hastadan kan örneği ve varsa kalıtsal bir hastalığı söylenmesi istenir. Tenkitler sonucu uzman hekim gerekli gördüğü taktirde FUE saç ekimi yönteminin uygulanması hususunda onay verir. 

FUE saç ekimi öncesi hastanın ön saç çizgisi belirlenir. Bu belirlemenin asıl amacı ekilen saçın doğal bir görünüme sahip olmasıdır. Çok aşağıdan veya çok yukarıdan yapılan saç ekimi abes ve tamamen estetik dışı bir görünüm doğurabilir. Bu işlem sonrası seyrek ve kel alan gözlemlenir. Planlar tamamlandığında artık pratik kısma geçilir. 

İlk kısım olarak saç köklerinin alınacağı bölge seçilir. Bu bölge insanlarda genelde ense taraflarıdır. Donör olarak kullanılacak bölge ilk olarak tıraş edilir. Ardından bölgeye lokal anestezi uygulanır. Uyuşulan bölge artık işleme başlanmak için hazırdır. 

İkinci aşamaya geçildiğinde sadece uzman hekimlerin kullanabildiği aletler gözükür. Mikromotor adı verilen bu aletler kıl köklerinin alınmasında büyük önemleri vardır. Zor ve ince bir iş olan bu aşamada kesinlikle uzman hekimler tercih edilmelidir. Saç köklerinin toplanması ortalama 2 saat sürer. Gerekli olan tüm kıl kökleri toplandığında işlem tamamlanır. 

Üçüncü aşamada ense bölgesinden alınan saç kökleri özel bir solüsyonda muhafaza edilir. Zarar görmeden dikkatli gözler ile yapılan bu işlem ekim için gerekli kıl köklerini koruyacaktır. Sonrasında ekim işlemine geçilir. Ekim yapılacak yer yine lokal anestezi ile uyuşturulur. 

Dördüncü aşama FUE saç ekiminin en önemli aşamasıdır. ‘’Kanal açma’’ aşaması olarak geçen bu işlem, özel çelik uçlu aletler ile delikler açılarak teker teker nakledilir. Bu işlem toplu olmaması ve her kıl kökünü ayrıca nakledilmesinden dolayı çok uzun sürebilir. Ortalama olarak FUE saç ekimin kanal aşaması 8 veya 10 saat sürer. Kanal açmadan sonra FUE saç ekimi tamamlanır. 

Dört aşamadan oluşan FUE saç ekim tekniği kısaca bu şekilde meydana gelir. Tüm aşamalar için ayrı ayrı bütçe çıkarmadan, bir olarak FUE saç ekimi fiyatları başlığı altında değerlendirilir. 

FUE saç ekimi fiyat
Türkiye’de FUE Saç Ekimi Fiyatları 2023 1


FUE Saç Ekim Yöntemi Kime Uygulanır?

FUE saç ekim yöntemi; estetik kaygılar güden, seyrek olan saçlarını gürleştirmek isteyen ve 18 yaşından büyük olanlara uygulanır. Herhangi bir saç problemi yaşayan hastaya FUE saç ekim yöntemi uygulanabilir. FUE saç ekimi yönteminin hastalarda tam anlamıyla verim alınabilmesi için herhangi bir cilt sorunun olmaması gerekmektedir. Cilt sorunu estetik operasyonun etkisini düşüreceği gibi kalıcılığını da aşağı olarak çekecektir.

Bu durumun olmaması için FUE saç ekim yöntemi öncesi gerekli yerlere giderek önce cilt sorununuzu halletmeniz önerilir. Verilere göre FUE saç ekimini en çok erkeklerin tercih ettiği görülür. Tabii ki kadınlar tarafından da hatırı sayılır miktarda tercih edenler vardır. FUE saç ekimi fiyatları herkese göre farklılık gösterebilir. Saçınızdaki seyrekliğin ne ölçüde oluşu FUE saç ekimi fiyatları adında değişikliğe yol açacaktır.  

FUE Saç ekimi operasyonuna başvurmak isteyip sağlık sorunlarını öne sürenler, doktor tahlil ve tenkitleri ile uygunluk halinde operasyonu geçirebilirler. Herhangi sağlık sorununuzu endişe etmeyip doktorunuza danışırsanız sizler için en uygun seçeneği sunabilirler. 

FUE Saç Ekimi Sonrası Neler Olur?

FUE saç ekimi sonrası hastaya işlemi yapan doktor tarafından bilgiler verilir. Bu verilen bilgileri iyi dinleyip ona göre hareket etmeniz önemlidir. Her operasyonda olduğu gibi FUE saç ekiminde de işlemden daha önemlisi işlem sonrası bakımınızdır. FUE işlemi hemen sonrası pansuman tedavisi uygulanır. Saç bölgesi dikkatli bir şekilde sarılır. Bu sargı ortalama 2 gün boyunca hastanın başında kalır.

FUE saç ekimi sonrası kesinlikle su ile temastan kaçınmanız gerekir. En az 2 hafta boyunca işlem yapılan bölgeye su değdirmemeniz gerekmektedir. İşlem sonrası saç içinizde kabuklanmalar oluşur. Bunun sebebi işlemde kullanılan çelik uçlu kanal aletleri yüzündendir. Bu aletler kanalları açarak FUE tekniğinin temellerini atar. Kabuklanma birkaç hafta sonra durur ve dökülür. 

FUE tekniğinden 1 ay sonra şok döküme evresi görülür. Şok dökülme işlem uygulanan bölgenin iyileşme sürecidir. Saç dökülmesi çok hızlanır ve bir süre sonra durur. Burda yapmanız gereken sükunetinizi korumanızdır çünkü bu durum gayet tabii bir olaydır.

Dökülen saçlarınız yeniden çıkar. Ortalama olarak 6 ay kadar yeni saç telleri çıkmaya devam eder. 1 sene sonunda tüm saç telleri çıkmış olacaktır. Bu süreçte hasta besleyici ve saç dökülmesini önleyici şampuanlar kullanmalıdır. Saç dökülmesi devam ediyor ise vitamin ve mineraller ile de desteklenmesi söz konusu olabilir. Bu durumu ise doktor kontrolünde yapmanız gerekmektedir.

Normal hayatınızda da kimyasal saç ürünleri kullanmanız FUE saç ekiminin etkisini düşürecektir. Jöle, saç spreyi ve diğer kimyasal ürünler saçınızı kolayca yıpratacaktır. FUE saç ekimi fiyatları sadece işlem süreci için bütçelenir. İşlem sonrası kontroller FUE saç ekimi fiyatları ile bağımsızdır.

Türkiye’de FUE Saç Ekimi Fiyatları

Türkiye’de FUE saç ekimi fiyatları çeşitli durumlara göre farklılık gösterebilir. FUE saç ekimi fiyatları en çok bireysel anlamda değişkenlik gösterir. Bunun sebebi herkeste aynı sürecin işlememesidir. Kimi hastalarda nispeten da az saç seyrekliği bulunsa da kelleşmenin ileri seviyeye geçtiği hastalarda daha fazla bir fiyat farkı çıkar. 

Fiyat farkı kişiden kişiye değişebildiği gibi işlemi yapan doktora göre de değişir ama burda fiyattan çok doktorun niteliğine önem vermelisiniz. Her operasyonda bu durum aynı olsa da FUE saç ekim operasyonunda uzmanlık daha fazla önem arz eder. 

Türkiye’de FUE saç ekimi fiyatları dediğimiz durumlara göre değişkenlik gösterir. Sizin de saç probleminiz var ise ve FUE saç ekimi operasyonu geçirmek istiyorsanız işin uzmanları tarafından, bütçeyi ikinci planda tutarak bu işleme başlamalısınız. Ucuz bir saç ekim operasyonu sandığınızın aksine sağlığınızdan ödün verebilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir