Türkiye’de Diş Köprüsü Fiyatları Ne Kadar? 2023

Dişler, her daim özenle bakılması gereken ve vücudumuzun en önemli parçaları arasındaki yerini alan şeylerdir. Ancak bazı dış etkenler dolayısıyla dişlerimiz zarar görebilir ve yeniden bakım ve onarım işlemlerinin yapılması gerekebilir. Diş köprüsü de bunlardan birisidir. Diş köprüsü fiyatları elbette ki kişiden kişiye farklılık gösterebilecek bir durumdur. Çünkü dişin ne derece zarar gördüğü ve tedavi olunan kliniğin konumu ve tedavi olunan doktorun tecrübesi de diş köprüleri fiyatlarının değişmesinde önemli bir rol üstlenmektedir. Ortalama olarak diş köprü fiyatları hakkında bilgi vermek gerekirse fiyatları şöyle sıralayabiliriz;

Maryland tipi diş köprü fiyatları 1000 ₺ ile 1500 ₺ arasında değişebilir iken, porselen diş köprü fiyatları ise 2000 ₺ ila 2700 ₺ civarında Maryland tipine göre farklılık içermektedir. 

Türkiye’de Diş Köprüsü Çeşitleri Nelerdir?

Pek çok farklı sebepten dolayı kaybedilen dişlerin oluşturduğu boşlukları doldurmak adına yapılan tedavi yöntemlerinden birisi de diş köprüleridir. Diş köprüleri de kendi içlerinde bazı kategorilere ayrılır. 

Kanatlı Diş Köprü 

Maryland Köprüsü olarak da bilinen bu köprü, bitişik dişlerin yapıştırılmasıyla yapılır. Eksik dişin yerine konulması amaçlanan yapay diş, komşu olan dişlerin görünmeyen bir başka yerine yapıştırılır. Yapışkan madde, komşu olan doğal dişlerin arka kısmına pürüzlendirilerek eklenir. Bu yapıştırıcı maddeler içinden geçirilerek yapay dişin her iki tarafı sabitlenir.  Amaç daha sağlıklı ve daha doğal dişleri birleştirmek ve dişlerin kesilmesini sağlamaktır. Arka dişlerde kullanımı, çiğneme, yapışma ve fiksasyon açısından çok iyi olmaması nedeniyle önerilmez. Uygulanmasına rağmen kullanım süresi çok kısadır.

İmplant Destekli Köprü Diş

İmplant destekli köprü diş, çoklu diş kaybı durumlarında kullanılan bir methot olan implant destekli köprüler şimdilerde giderek daha sık kullanılmaktadır. Çene kemiğine vidalanma işlemi yapılan implantlar, köprü ayağı görevi gördüğü için dişin kesilmesine gerek yoktur. Buna ek olarak komşu dişlerin olmadığı ya da destek olan dişlerin etkisiz olduğu durumlarda implant diş köprüsü çok olası bir çözümdür. Ama implantı yerine yerleştirebilmek için çenenin kemik yapısının buna müsait olması gibi bir durumun içerisinde olması gerekir. Bu problemin diş hekiminiz tarafından değerlendirilmesi gerekir. İmplant planlaması olacaksa hemen öncesinde diş tomografisi ile kemik yapısına bakılması tavsiye edilir. 

Maryland Diş Köprüsü 

Maryland diş köprüsü, sadece bir dişin yarattığı boşluğa ve bu boşluğa komşu olan dişlerden yararlanılarak yapılan bir tedavi çeşididir. Estetik olarak da son derece harika olan bu yöntemin amacı, eksik dişin yarattığı boşluğu en iyi şekilde doldurmaktır. Önde olan komşu dişlerin arkasına, arkada dişlerin oklüzal yüzeyine yaslanarak uygulanır. Çoğu zaman metal esaslı porselenden yapılır.

diş köprüsü fiyat
Türkiye'de Diş Köprüsü Fiyatları Ne Kadar? 2023 1

Zirkonyum Diş Köprüsü Fiyatları Nedir?

Beyaz rengi, yarı saydamlığı ve dayanıklılığı sayesinde diş tedavilerinde estetik protetik tedavilere imkân yaratan, diş hekimliğinde ise metal üzerine porselen sonrası kaplamanın yenilikçi bir yoludur. Diş kaplamalarının oluşturulmasında tercih edilen beyaz bir maddeden oluşur. Saf mineral formu yerine zirkonyum seramik şekline getirildikten sonra fırınlanır. Zirkonyum diş kaplamalar metal destekli kaplamalara göre daha çok daha orijinal bir görüntü sunar. Zirkonyum kaplama, diş kaplamaları için yeni nesil bir tedavi metodudur.

Doğal olan görünümü sebebi ile diş köprüleri arasında en çok tercih edilen Zirkonyum diş köprü fiyatları Curefinding aracılığı ile sizlere en uygun fiyatlı, bütçe dostu rakamlar ile sunulur. Ancak her tedavi yönteminde olduğu gibi diş köprü fiyatları, bireysel farklılıklar içermektedir. Ortalama olarak Zirkonyum diş köprü fiyatları şöyledir;

Veneer Zirkonyum diş köprü fiyatları metal ücreti haricinde 600-710 ₺, Veneer kuron akrilik diş köprü fiyatları 785-840 ₺, Zirkonyum seramik kaplama diş köprü fiyatları 3.041 ₺ civarındadır.

Maryland Diş Köprüsü Fiyatları Nedir?

Maryland Diş Köprüsü nedir? 

Maryland köprüsü aynı zamanda reçine bağlı sabit kısımlı bir protez olarak da tanınmaktadır. Geleneksel diş köprülerinde var olduğu üzere, eksik olan boşluğun doldurulması için yüzen bir diş tercih edilir ve bitişik dişlere benzersiz olacak şekilde bağlanır. Eksik olan kısmın bitişiğindeki dişlerin hepsini kuronlarla kapatmak yerine mevcut dişlere metal bir alt yapı ile yapıştırılır. Maryland köprüsü, diğer çeşit diş alternatiflerine oranla çok daha geleneksel bir biçim sunar. Çünkü komşu dişleri tamamen örtmez. 

Öneri yazı: Diş Köprüsü Nedir?

Maryland Diş Köprüsü’nün Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? 

Diş hekiminiz ile Maryland diş köprüsünün eksik dişiniz için uygun bir tedavi alternatifi olduğuna karar verdiğinizde, köprüyü temiz tutmalısınız. Destekleyici dişlerin kanatları gevşediğinde, metalin alt kısmında bir plak birikerek dişlerinizin çürümesine sebebiyet verebilir.  Diş çürüğü riskini en aza indirgemek için, örneğin sıkı ağız hijyeni alışkanlıkları oluşturun. Dişlerinizi günde iki kez fırçalamak ve her gün diş ipi kullanmak, sizin için çok doğru bir seçenek olacaktır. Geleneksel diş ipi işe yaramazsa, bir ara yüz fırçası deneyebilirsiniz. Buna ek olarak, köprünüzde bir problemin var olduğundan şüphe duyuyorsanız, onarım gerekip gerekmediğini belirleyebilmeleri için mutlaka Curefinding’e başvurun. Maryland diş köprüsü, dişi eksik olan insanlar için ideal bir çözüm önerisi olabilir. Tedavi olmak istiyorsanız, seçenekler için firmamızla mutlaka irtibatta kalın.

 Diş Köprüsü Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Diş köprüsü tedavisinde sonra hastanın önem göstermesi gerekli olan bazı önemli kısımlar vardır. Diş köprülerinin temizliğinin sağlanması, yiyecek parçacıklarının ve plakların dişlerde birikmesini önlemek için çok önemlidir. Ayaklar (dişler) ve protezi yerinde tutmak için kullanılan protez diş düzenli olarak temizlenmezse diş çürümesi ve diş eti sorunlarına sebebiyet verebilir.

Maryland diş köprü fiyatları 1000 ₺ ile 1500 ₺ arasında belirlenmiş olup, rakamlar tamamen ortalama veriler içindeki yerini almaktadır. En iyi ve detaylı bilgileri Curefinding ile iletişime geçerek, sizin için hangi tedavinin yönteminin uygun olduğuna karar verip, en doğru fiyatlandırma hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Diş Bakımınızı Neden Aksatmamalısınız?

Ağız ve diş sağlığı konusunda gerekli hassasiyet gösterilmediği takdirde bu durum, sizin diş kayıpları yaşamanıza sebebiyet verebilir. Diş kayıpları estetik görünümden ziyade kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyecektir. Rahat bir şekilde yemek yiyememek kişinin hayat kalitesini fazlasıyla düşürecektir. Bu gibi durumların yaşanmaması adına diş bakımlarınızı düzenli olarak yaptırmalı, günde en az 3 defa dişlerinizi fırçalamayı unutmamalısınız. 

Diş bakımının aksatıldığı durumlarda sizleri bekleyen bazı olumsuzluklar ise şunlardır;

  • Diş eti hastalığı
  • Diş kaybı
  • Ağız kokusu
  • Zatürre (zayıf olan ağız temizliği, ağza yerleşen mikropların nefesiniz ile doğrudan ciğerlerinize inmesini sağlar. Bu da solunum yolları rahatsızlıkları yaşamanızın önünü açar.
  • Ağız kanseri

Bu gibi durumlardan sakınmak adına yapmanız gereken tek şey, ağız ve diş sağlığı bakımınızı kesinlikle aksatmamak. Ağız ve diş sağlığının önemli olduğu kadar, bakım yaptırmak için seçilen yetkili kişinin, kliniğin ya da hastanenin de her açıdan tam teşekküllü olması gerekmektedir. Gerekenleri eksiksiz bir şekilde en doğru yoldan aktaracak olan Curefinding, sizler için olabilecek en iyi seçeneklerdeki yerini korumaya devam ediyor. En doğru hizmeti, en doğru uzmanlardan almaya yani Curefinding ile tanışmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir