Türkiye’de DHİ Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadar? 2023

DHİ açılım olarak ‘’Direct hair implantation’’ olarak isimlendirilir. “implanter pen” isimli özel cihazların yardımı ile gerçekleştirilen bu işlem dünyada mevcut olan en gelişmiş saç ekim işlemlerinden biridir. Türkçeye çevrildiğinde ‘’Doğrudan saç ekimi’’ olarak karşımıza çıkan DHİ, son yıllarda popüleritesini arttırmış ve saç sorunu olan hastaların tercih ettiği yöntemlerden biri haline gelmiştir. 

İnsan derisine zarar vermeden gerçekleştirilen bu işlem, seyrek bölgeye işlem uygulanarak daha yoğun ve sık bir saç görünümü elde edilmeye çalışılır. Son derece güvenli bir işlem olan DHİ saç ekimi yöntemi, işlem yapılmadan önce gerekli kontroller dahilinde saç köklerinin incelenmesi ile başlar. DHİ saç ekimi fiyatları değişkenlik gösterebilir. Tam bir fiyat bilgisi için doktor muayenesinden geçmeniz gerekmektedir.  

DHİ Saç Ekimi İşlemi Nasıl Yapılır?

DHİ saç ekimi işlemi iki aşamadan meydana gelmektedir. Bu yöntemlerin ikisinde de işleme kesi uygulanmaz. DHİ saç ekimi yöntemi kesi tekniği olmadan yapılan bir işlemdir. Öncelik olarak doktor muayenesi ile hasta olan kişinin gerekli tahlilleri yapılır. Uzman görüşler sonucu bireyin saç tipi incelenir. Sonrasında nerede ne sıklıkla bir seyreklik olduğu saptanır. Bu aşamalardan sonra uzman doktor, birey için en uygun saç ekimi planlanır. DHİ saç ekimi yöntemi lokal anestezi kullanılarak yapılır. Lokal anesteziye başvurulup işlem başlar. 

Daha önce de söylediğimiz gibi DHİ saç ekimi işlemi iki aşamalıdır. Bu işlemi iki aşamalı olmasının sebebi saç ekiminde kullanılan “implanter pen” cihazlarıdır. Choi özel kalemi de denilen bu saç ekimi cihazını yalnızca uzman hekimler kullanabilir. İlk aşama saç derisini toplamaktır. Saç derisi genellikle enseden toplanır. Bunun sebebi saç kökünün ensede en kaliteli durumda olmasıdır. En iyi saç kökleri genelde ensede olur. Enseden choi özel kalemi ile kıl kökleri toplanır. 

Bu işlem sonrası sıra ekim işlemine gelir. Enseden toplanan kökler, tespit edilen bölgeye dikkatli bir şekilde yerleştirilir. İmplanter pen, ucundaki sivri ve küçük yapısı ile saç köklerini tutup yerleştirebilir. İşlemin temel prensibi hiçbir sağlıklı hücreye zarar vermemektir. Bu etken en çok tercih edilen saç ekim işlemlerinden biri olmasına sebep olmuştur. Bir diğer sebep ise saç köklerinin herhangi bekleme süresinin olmamasıdır. İşlem kesinlikle uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Çoğu zaman 10 saat süren DHİ saç ekim işlemi 12 saatlere de çıkabilir. İşlemin iki aşaması da tek DHİ saç ekimi fiyatları üzerindendir. 

DHİ Saç Ekiminin Diğer Saç Ekim Tekniklerine Göre Avantajları

DHİ saç ekimi belli saç kökünü bir süre bekleme işine tabii tutmaz. Kişiden alınan saç kökler anında istenilen bölgeye yerleştirilir. Bu da işlemi daha basit ve kısa sürede gerçekleşmesine sebep olur. DHİ saç ekim işlemi kanıtlanmış verilere göre işlemi uygulanan hastanın daha doğal bir görünüme kavuştuğu gözlemlenmiştir. Aynı zamanda DHİ saç ekim işlemi daha sık kıl köklerinin oluşumunu desteklemiştir. 

En önemli avantajı diyebileceğimiz husus da DHİ işlemi için özel olarak kullanılan choi kalemi ile herhangi sağlıklı yüzeye zarar vermemesidir. DHİ işlemi tamamen kelleşme oluşmamış hastalarda da kullanılabilir. Seyrek de olsa saç olan yüzey için DHİ çok yerinde bir yöntemdir. Hasta ekimden 2 gün sonra saçlarını yıkayabilir. Bu da DHİ’nin hızlı bir iyileşme süreci güttüğünü gösterir. DHİ saç ekimi fiyatları kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple tüm bu avantajlardan uygun bir fiyatla yararlanmak isteyen hastaların uzmanlar tarafından muayene edilip ona göre ücretinin çıkarılması doğru olur.  

DHİ saç ekimi fiyat
Türkiye’de DHİ Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadar? 2023 1

DHİ Saç Ekimi İşlemi Öncesi Ne Yapılmalı

DHİ saç ekimi küçük bir operasyon olarak görülse de tüm tıbbi operasyonlarda olduğu gibi sigara ve alkol tüketimine belli bir süre ara verilmelidir. Sigara ve alkol normal şartlarda vücuda zarar verdiği kaçınılmazdır. Tıbbi operasyon öncesi kullanımı ise ölümcül sonuçlar doğurabilir. Bunun için önerilen alkolün 1 hafta önce bırakılması, sigaranın ise 1 gün önce bırakılmasıdır. 

Kronik bir rahatsızlığınızdan ötürü ilaç kullanıyorsanız, bunu doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir. Örneğin kan sulandırıcılar doktorunuz kontrolünde operasyon öncesi en az 1 hafta önceden bırakılmalıdır. Bu sebeple herhangi bir rahatsızlığınızı ve kullandığınız ilaçları doktorunuza işlem planlanırken söylemeniz gerekmektedir. 

Saç ekimi işlemi DHİ’de de fark etmeksizin saç derisi üzerinde gerçekleştiğinden, operasyon öncesi herhangi bir kimyasal maddeyi saç derinize ve saçınıza sürmeniz operasyonun hijyenini ve kalitesini düşürebilir. Jöle ve benzeri maddeleri operasyon öncesi saçınızdan mutlak suretle uzak tutmalısınız. Ayrıca operasyon öncesi saç içindeki yağ ve kirlerden arınmanız için duş alıp gelmeniz önerilir. 

DHİ Saç Ekimine Başvurmanıza Sebep Olan Saç Kaybının Asıl Nedenleri Nelerdir? 

Saç kaybı her yaştan bireyin başına gelebilecek bir hadisedir. Normal yaşam standartlarında yaşlılığa bağlı saç dökülmesi gayet doğaldır. Bireyin yaşı ilerledikçe saç kökleri yavaş yavaş kendilerini bırakır ve daha seyrek bir görünüme sahip olur. Yaş faktörünün olmadığı dökülmeler de şöyle sıralanabilir: Stres, mevsim değişikliği, kansızlık, hormonal sorunlar, ergenlik, dış faktörler vb. Gibi nedenler saçlarınızın dökülmesine neden olabilir. Bu liste çokça da artabilir. 

Özellikle dış faktörler diye bahsettiğimiz duşta geçirdiğiniz süreden kullandığınız jöleye kadar genişleyebilir. Sıraladığımız tüm sebeplerin bir çözümü kolayca bulunabilir ama hayatınızda her şey normal seyrindeyse ve saçlarınız dökülüyorsa o zaman bir doktora başvurmanızda fayda var. Uzun süre geçmeyen saç dökülmesi kalıtsal bir hastalığın habercisi olduğu gibi ciddi sonuçlar da doğurabilir. 

DHİ saç ekimi de estetik kaygı güderek sizlerin özgüveninizi tekrardan toparlamanıza yardımcı oluyor. DHİ saç ekimi fiyatları dahil saç ekimi ile alakalı emin olamadığınız her şeyi doktorunuz tarafından öğrenebilirsiniz. 

Türkiye’de DHİ Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadar?

DHİ operasyon olarak sınıflandırıldığında estetik operasyon olarak kabul edilir. Ekim operasyonları özel tıbbi araçlar ve gerçekten bu işin uzmanları tarafından yapıldığından maaliyeti diğer estetik operasyonlarından biraz fazla olabilir. Tabii bu durum gözünüzü korkutmasın. DHİ saç ekimi fiyatları bilgisini en iyi şekilde size söyleyen doktorunuz ve hastaneniz olacaktır. 

DHİ saç ekimi fiyatları doktora ve hastaneye göre farklılık gösterebilir. Burda dikkat etmeniz gereken hekim seçimidir. Reklamlarda ve kulaktan dolma bilgilerle gittiğiniz ameliyathanede piyasada olan fiyatın yarsından daha az fiyata yapanlardan uzak durun. Gerekli araştırmaları yapıp en donanımlı hekimlerin altında işleminizi gerçekleştirmeniz sağlığınızdan daha önemli değildir. DHİ saç ekimi fiyatları araştırması yaparken güvenilirliği göz önünde bulundurarak seçim yapmanız önem arz eder. 

DHİ saç ekimi fiyatları bireye göre değişkenlik gösterir. Doktor tarafından saç analizi yapılan hasta ile ne kadar kök toplanacağı ve ne kadar ekileceği hususunda sonuca varılır. DHİ saç ekimi fiyatları maaliyeti o zaman kesinlik kavuşur. 

DHİ saç ekimi fiyatları bulunduğunuz şehre hatta ve hatta ilçeye göre bile değişkenlik gösterebilir. Türkiye’nin nerdeyse her yerinde estetik doktorları bulunuyor. DHİ saç ekimini profesyonel bir şekilde yapan doktor sayısı ize daha az. Bu yüzden DHİ saç ekimi fiyatları diğer tüm operasyonlara göre biraz daha fazla olacaktır.

22 thoughts on “Türkiye’de DHİ Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadar? 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir