Türkiye’de Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar? 2023

Burun estetiğinin kısaca tanımı şu şekildedir. Burundaki kemik ve kıkırdak dokuları temel alan bu dokular üzerinden yapılan cerrahi operasyonlara burun estetiği denir. Tıp lügatinde rinoplasti olarak bilinir. Diğer bir adı da Nazoplast’tır. Kişinin istek ve arzularına göre burun estetiği operasyonu gerçekleştirilirken kişinin elinde olmadan doğum kaynaklı bir estetik kaybından sonra da burun estetiği işlemi gerçekleştirilebilir. Tabi ki bu ve benzeri durumlar yapılan estetikte de farkları doğuracaktır. Bununla birlikte ise burun estetiği fiyatları da değişecektir. Bu doğrultuda burun estetiğini hem bir tedavi hem de kişisel bir cerrahi operasyon olarak görmemiz mümkün. 

Kişinin olağan hayatında sağlık problemleri yaşatıyorsa ve tedavi edilmesi gerekiyorsa burun estetiği, tedavi başlığı altında değerlendirilir. Örnek olarak ise yapısal bozukluktan kaynaklı nefes zorluğu çeken hastaya burun estetiği yapmak kozmetikten çok zorunluluktur. Daha estetik daha hoş görünen bir burun isteyenler de burun estetiği yaptırabilir. Bu durum da tedaviden çıkıp estetik kaygı için yapılan bir operasyondur. Örneklerini çoğaltabileceğimiz gibi burun estetiği bu iki amaç doğrultusunda yapılır.

Burun Estetiği ile diğer estetik operasyonları

Burun estetiği en çok tercih edilen estetik operasyonlarından biridir. Her yaştan insan burnunu istediği görünüme getirmek için hastanelere başvuruyor. Doktor muayenesinden ile hastanın durumu göz önünde bulundurularak işlem başlanıyor. Ameliyatlı ya da ameliyatsız yapılabilen burun estetiği operasyonu kişi istekleri doğrultusunda şekilleniyor. Hem ameliyatsız hem de ameliyatlı işlemlerde burun estetiği fiyatları değişkenlik gözlemlenebiliyor. Bu yönden de diğer estetik operasyonlarından farklılıkları oluyor. 

Burun estetiği diğer estetik operasyonları ile de yapıldığı oluyor. Örnek verecek olursak eğer burun estetiği yaptırmak isteyen hasta aynı zamanda kulak operasyonu da geçirebilir. Eş zamanlı olarak yapılabilen bu işlem burun estetiği fiyatları için farklılık gösterebilir. Kepçe kulağınızdan rahatsız oluyorsanız ama burnunuzun da görünüşünden rahatsızsanız ikisi arasında bir seçim yapmanıza gerek kalmıyor. Aynı vakitte aynı  sahada farklı alanlarda estetik operasyonu yaptırabilirsiniz.

burun-estetigi-fiyatları
Türkiye’de Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar? 2023 1

Burun estetik ameliyatı kaç günde iyileşir?

Burun estetiği ameliyatı kararı alıp, ameliyat olduktan sonraki süreç hastalar için en önemli süreçlerdendir. Ameliyat sonrası gözlerde burunda ve göz altlarında şişlikler görülecektir. Kimi hastalarda göz altlarında hafif morluklar da ortaya çıkabilir. Bu süreçte genellikle hastalara buz ile soğuk tamponlar önerilir. Bu soğuk uygulama sonrasında şişlikleriniz hafifleyecektir. Muhtemel kuvvetle hastalar ameliyattan sonraki gün hastaneden taburcu olabilirler. Ardından gelen süreçte üç veya dört gün sonra bir doktor kontrolüne gitmeniz gerekecek.  

Kontrol ardından burundaki pansuman çıkarılma işlemi yapılacaktır. Bu sayede artık burnunuzdan daha rahat nefes alabilecek ve adeta üzerinizden büyük bir yük kalkmış gibi hissedeceksiniz. Fakat burundaki tampon henüz çıkmayacaktır. Bu sizi rahatsız etse bile elbette pansuman kadar etkilemeyecektir. Tamponun burunda kalma nedeni ise burun bölgesinde oluşabilecek şişlikler ile burnun kapanmasını önlemektir. Tampon içinde bulunan hava boşlukları sayesinde bir nebze daha rahat nefes alabileceksiniz. 

Bütün bunların ardından yaklaşık dokuz on gün sonra burun ucundaki dikişler alınıp tamponlarınız çıkarılacaktır. Artık burnunuz tamamen açılmış olacaktır. Bu evrede henüz şişlikleriniz inmeyecektir. Fakat kaygı edilecek bir şey değildir. Devamında burnunuz bantlanacak. Bu bantlar yaklaşık bir hafta kadar kalacak, sonrasında kendiniz çıkarabilirsiniz. Elbette bu evre de burnunuzdaki şişlik tam anlamı ile geçmeyecektir. Gelişen bütün süreç ardından bir on beş güne sonra günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. İlerleyen günlerde şişlikleriniz de gün gün azalma gösterecek. 

Gelelim en önemli konulardan birine. Ameliyat sonrası burnunuza darbe almaktan kaçınmalısınız. Kendinizi bu süreçte korumalısınız. Oldukça dikkat gerektiren bir dönem sizi bekliyor. Burun ameliyatı sonrasında belli aralıklarla elbette ki kontrolleriniz olacaktır. Kontrolleri ihmâl etmemenizi öneririz. Yaklaşık iki yıllık bir zaman sonra burnunuz artık tam görünümüne ulaşmış olacaktır. Tabi ki bu saydığımız işlemler normal bir burun estetiği işleminin sonuçları. Burun estetiği fiyatları değişkenlik gösterirken yapılan işlemin tipi de iyileşme süresini uzatabilir. 

Burun estetiği için yaş sınırı var mıdır?

Burun estetiği fiyatları ne kadar merak ediliyorsa yaş sınırı da bir o kadar merak konusu. Özellikle henüz ergenlik dönemindeki bireyler içinde bulundukları psikoloji gereği değişiklikler arzular. Bunlardan birisi de hiç şüphesiz burun estetiğidir. Kişinin kemik gelişimi bu konuda oldukça önemlidir. Ameliyat sonrası değişiklikler olmaması için bu süreç çok önemlidir. On dört on beş yaşındaki bireylerin kemik gelişimi anatomik olarak tamamlanmamıştır. Kemik gelişiminin tamamlanmamış olması tabii ki bir yaş sınırlamasına neden olur. 

Ergenlik dönemindeki bireylerde de burun estetiğinin bu nedenlerden ötürü tercih edilmemesi önerilir. Acil durumlar ya da olağanüstü durumlar olmadığı sürece on yedi on sekiz yaş altı bireylerde burun estetiğine sıcak bakılmaz. Bunların da nedenlerini açıkladık. Yaş konusunda alt bir sınırlama vardır fakat üst sınır yoktur. Kişinin sağlın durumu müsaade ettiği müddetçe burun estetiği yapılabilir. Kadınlarda erkelere göre bu yaş sınırı bir iki yaş kadar fark gösterebilir. Bunu da doktorunuza gerekli analizleri yaptırdıktan sonra görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır. Kemik gelişimiz kontrol edildikten sonra gerekli karar sizin elinizde. Burada da yine burun estetiği fiyatları araştırılarak doğru hekim doğru zaman konusunda bilgi edinmelisiniz.

Türkiye’de Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar

Burun estetiği fiyatları yapılan işlemin yöntemine göre farklılık gösterebilmektedir. Burun estetiğinin birkaç farklı varyantları bulunabilmektedir. İnsanlar tarafından tercih edilen burun estetiği işlemi fiyatın sonuçlanmasında değişiklik gösterebilmektedir. Burun estetiği fiyatlarının en önemli etmeni ise operasyonun gerçekleştirileceği hastanedir. Hastane faktörü ile birlikte de işlemi yapacak olan doktorun da fiyat konusunda farklılık yaratmasına sebep olacaktır. Doktor ve hastane burun estetiği fiyatları konusunda çok büyük bir etmendir. 

Burun estetiği işlemi göreceğiniz hastane çok önemlidir. Devlet ve özel hastanelerden bu işlemi yaptırabilirsiniz. Burda önemli bir husus vardır. Devlet hastanelerinden yaptıracağınız burun estetiği işlemi özel hastanelere göre daha uygun olacaktır. Özel hastaneler bu işlemde kesenizin ağzını açmanızı talep edecektir. Hastanelere göre değişkenlik gösteren burun estetiği fiyatları, tercihen yapılan operasyonlara göre de değişkenlik gösterecektir. En düşük maliyette Türkiye’de burun estetiği fiyatları 20.000 TL’den başlayıp 80.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. İstekleriniz doğrultuda burun estetiği fiyatları alçalıp veya artacaktır. 

Ankara Burun Estetiği Fiyatları

İstediğiniz buruna kavuşup estetik bir görünüme sahip olmanız basit bir burun estetiği operasyonuyla mümkün hale geldi. Türkiye’nin nerdeyse tüm şehirlerinde burun estetiğinizi yapacak olan hastane veya doktor mevcut. Özellikle büyük şehirlerde bulunan hastaneler ve doktorlar istediğiniz görünümü elde etmek için sadece ziyaretinizi bekliyor. Başkent Ankara’da tüm hastaneleri ve doktorlarıyla sizlere en kaliteli hizmeti vermek için öncü oluyor. Ankara’da bulunan devlet veya özel hastanelerde burun estetiği işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Burun estetiği fiyatları Türkiye genelinde olduğu gibi Ankara geneline de yayılmış durumda. Ankara’da bulunan özel hastanelere ve doktorlarına göre fiyat farkları değişkenlik gösterilebiliyor. Tercihen size bırakılmış olan estetik işlemleri hakkında tüm bilgileri Curefinding’den öğrenebilirsiniz. Curefinding sizlere en doğru ve kalıcı bilgileri vermek üzere ziyaretçilerini bekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir