Türkiye’de Anne Estetiği Fiyatları Ne Kadar? 2023

Doğum sonrasında estetik, günümüzde estetik ameliyatların en popüler kombinasyonlarından biridir. Kadınların hamilelik ve emzirme sonrası karşılaştıkları geniş çaplı sorunlara çözüm sunmak için özel olarak oluşturulmuştur. Hollywood yıldızlarının gözdesi haline gelen bu cerrahi teknik, ana akım sosyal medyada da kendine bir yer edinmeye başladı.

Günümüz şartlarında pek çok tanımış kişi doğumudan çok kısa bir an sonrasında eski hallerine döndüğünü görüyoruz. Bu durum anne estetiği ya da bir başka deyiş ile doğum sonrası estetiği olarak da isimlendirilen bir dizi ameliyata olan ilginin artmasından meydana gelmektedir. Anne estetiği göz önünde olduğundan ve bahsinin sıklıkla geçmesinden kaynaklı anne estetiği fiyatları da araştırılan bir konu haline gelmiştir. Anne estetiği fiyatları çok kapsamlı olduğundan dolayı biraz maliyetli olabilir.

Anne Estetiği Ne Zaman Yapılabilir?

Doğumun ardından kesinlikle ameliyat olunması önerilmez. Doğumdan en az altı ay sonrasında invaziv plastik cerrahi yapılması tercih edilebilir. Bu işlem, karın gerdirmeden önce karın dokunuzun bütünüyle iyileşmesini sağlamak için büyük bir önem arz etmektedir. Elbette bu süre zarfı bazı zamanlarda çok daha da uzayabilmektedir. Bilinenin aksine anne estetiği, doğum sonrasında kişileri doğumdan haftalar veya aylar önce oldukları duruma kesinlikle geri getiremez. Böyle bir beklentinin seri bir biçimde gerçekleşmesi kişi için tehlikeli olacaktır. Gerek hamilelik gerekse de doğum vücudunuzu yıpratabilir.

Anne estetiği, birden fazla invaziv cerrahi teknik içerdiğinden, bu ameliyattan önce sağlıklı olmak oldukça önem arz etmektedir. Ameliyattan 2 ya da 3 hafta önce sigarayı bırakmalı ve sağlıklı olduğunuzu doktorunuza bildirmelisiniz. Bazen hamilelikten hemen sonra ortaya çıkan tip 2 diyabet gibi olası haller bile ameliyatı zor kılabilir. Bu sebepten dolayı da var olan sorunları ele bütünüyle almak son derece önemlidir. Ayrıca eğer varsa kullandığınız ilaçların ameliyat durumunuzu etkileyip etkilemeyeceği konusunda hekiminize danışmalısınız.

İdeal bir kiloda olmalısınız. Belirtildiği gibi anne estetiği bir “kilo verme” ameliyatı kesinlikel değildir. Doğum sonrası ameliyat esnasında biraz yağ alınabilir, ama doğum kilonuzun çoğunu kaybetmek, doktorunuzdan randevu almadan hemen önce en iyi sonuçları almanıza katkıda bulunacaktır. Ameliyattan hemen önce mevcut kilonuzun 11 ya da12 kilogramını geçmemeniz tavsiye edilir.

Anne estetiği fiyatları için bütçenizi belirlemeniz gerekiyor. Doğum sonrasında estetik ameliyattan daha fazlasını içerdiğinden anne estetiği fiyatları bir başka ameliyatlardan çok daha maliyetlidir.

Anne Estetiği Fiyatları
Türkiye’de Anne Estetiği Fiyatları Ne Kadar? 2023 1

Anne Estetiği Ne Tür Ameliyatları Içerir?

Annelik ile beraberinde gelen ve en fazla değişim gösteren kısımlar göğüs ve karın bölgesi olduğu için doğum sonrasında estetik daha çok göğüs ve karın ameliyatları çevresinde yapılır. Karın germe, vücut şeklini daha da iyileştirmek, bölgesel karın germe ve liposuction yapmak için doğum sonrası estetiğe sıklıkla eklenen tekniklerden biridir. Bu yapılan işlemlerden sonra fazlalıklarınızı doğum sonu estetiğine dahil etmek de seçenekler arasındaki yerini almaktadır. Doğum sonrası estetikleri içerisinde popo kaldırma, kol germe veya Brezilya popo kaldırma ameliyatları da yer alabilir. Postpartum estetik, cerraha ve tavsiye edilen prosedüre göre değişkenlik gösteren tek bir ameliyatta yapılabilir veya güvenlik nedenleriyle birden çok ameliyat da planlar arasına dahil edilebilir

Anne estetiğini yaptırmayı düşünüyorsanız, Curefinding’in uzman hekimleri ile oluşturacağınız görüşme sonrasında cerrahınız ihtiyaç ve beklentilerinize göre size özel alternatifler üretecektir. Doğum sonrasında estetik kapsamında bütün ameliyatların yapılması gerekli değildir. Bazen bu ameliyatlardan sadece bir veya iki tanesi yeterli gelebilir. Kaç ameliyata ihtiyacınız olduğunu anlayabilmenin tek yolu Curefinding’in deneyimli hekimleri ile bire bir olarak konuşmak ve anne estetiği fiyatları hakkında bilgi almaktır.

Hamilelik Estetiği Sonrası Iyileşme Nasıl Olur?

Her hasta için seyir başka olmakla beraber ortalama bir toparlanma süresi bir haftayı bulabilmektedir. Ancak tam iyileşme bir ayı geçkin bir süreyi de bulabilir. Hastalar ilk haftalarda şiddetli fiziksel aktiviteden kaçınmalıdır. Yeniden karın bölgesine yapılan operasyonlar nedeniyle hastalar karın bölgesine efor harcatmayacak şekilde hareket etmek zorundadırlar. Operasyonlardan hemen sonra korse ve sutyen kullanılması tavsiye edilir.

Hekim aracılığı ile önerilen bu durum 6 haftaya kadar korunmalıdır. Bu durum, vücudun şekil alabilmesi adına son derece hassas ve önemli bir konudur. Bu işlemler için sık kontroller önerilir. Çoğunlukla kendini imha eden dikişler kullanıldığı için dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Birtakım durumlarda hastaların yaşadıkları ağrıyı gidermek adına tıbbi gözetim altında ağrı kesici kullanmaları lazım olabilir.

Öneri yazı: Anne Estetiği Nedir?

Annelik Estetiği Kimlere Uygulanır?

Hamilelikten sonra estetik operasyonlar doğumdan yapıldıktan 1 yıl sonra yapılamaz. Bilhassa göğüs ameliyatı geçirdiyseniz emzirmeyi durdurmak önem arz etmektedir. Göğüs ameliyatı için doğru an emzirmeyi bıraktıktan 1 yıl sonrasıdır.

Göğüs ameliyatı çok daha erken bir biçimde yapılırsa göğüs hacmi aktif anne sütü kanalları nedeniyle bütünüyle değerlendirilemez ve göğüs enfeksiyona çok daha duyarlı bir duruma gelir.Özetle estetik gebelik ameliyatı için hamilelik sonrasındaki süreçte vücudun normal hormon seviyelerine dönmesi, göğüslerdeki süt yapımının 1 yıldan daha önce durmuş olması ve ameliyata uygun olan annelerin ideal kilolarına ulaşması gerekmektedir.

Anne Estetiği Sonrası Pansuman İhtiyacı Nasıldır?

Anne estetiği yapılan hemen sonra ameliyat izleri Steri Strip adı verilen oldukça özel yapışkan bantlarla kapatılması sağlanır. Bu bantlar ara yüzlerde 3 hafta kadar kalır ve kişilerr bu bantlarla rahatlıkla duş alabilirler. Bu bantlar operasyondan 3 hafta sonrasında çıkarılır. Bu da iyileşme sorunu mevcut olmayan kişilerde ek bir pansuman gerekmediği anlamına gelir.

Anne Estetiği Fiyatları
Türkiye’de Anne Estetiği Fiyatları Ne Kadar? 2023 2

Anne Estetiği Sonrası İzler Kalıcı Mı?

Bütün cerrahi operasyonlar gibi hamilelik estetiğinin hemen sonrasında da izler, bir müddet kalıcıdır. Ancak bu izlerin soldurulması ya da çok daha az görünür bir duruma getirilmesi olasıdır. Ameliyattan 3 hafta sonrasında hastalar yara izlerinin silinmesi için silikon bir jel veya silikon kılıf kullanmaya başlar.

En az 3 ay silikon jel veya örtünün kullanılması tavsiye edilir. Operasyon sonrasında oluşan izler, operasyonun 1 yıl sonrasında çok daha iyi görünür. Yara izi olmasını istemeyen kişiler için pudra yöntemi denilen operasyondan hemen bir yıl sonrasında yara izlerine kişinin teni ile aynı renkte olan dövmelerden yararlanmaları önerilir. İzlerin geçirilmesi konusunda ise yine anne estetiği fiyatları son derece önemlidir.

Anne Estetiğinden Sonra Spor Ne Zaman Yapılabilir?

Anne estetiği operasyonundan 4 hafta sonra hastalar yürüyüş gibi kardiyovasküler egzersizlere başlayabilir. Düzenli olarak spor yapan veya spor salonuna gitmeyi tercih eden kişiler, operasyondan 6 ya da 8 hafta sonrasında rutin günlük spor aktivitelerine dönebilmektedir.

Anne Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2022

Anne estetiği fiyatları nasıl bir cerrahi işlemin yapılacağına ve kaç doktorun yapacağına bağlı olarak değişecektir. Her operasyonun başka hekimler aracılığı ile yapılması durumunda her ameliyatın ayrı bir tedavi fiyatlandırması söz konusu olacaktır.

Liposuction için anne estetiği fiyatları; Alınacak yağ miktarı, seçilecek ameliyatın çeşidi, operasyonun yapılacağı kısım veya kısımlar gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Ortalama olarak bir liposuction fiyatı 6000 ₺ ile 17.000 ₺ aralığında gerçekleşmektedir.

Abdominoplasti yaklaşık olarak 7.000 ₺ ile 25.000 ₺ aralığında yapılmaktadır. Göğüs küçültme operasyonu fiyatları 9.000 ₺ ile 30.000 ₺ aralığındayken; Ortalama olarak 10.000 ₺ ile 30.000 ₺ aralğında Göğüs büyütme ameliyatı yapılmaktadır.Anne estetiği fiyatları için Curefinding ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir