Türkiye’de Brezilya Popo Kaldırma Fiyatları Ne Kadar? 2023

Brezilya Poposu, (silikon) kalça protezi olmaksızın kalçaları büyüten ve şekillendiren hususi bir yağ transferi işlemidir. Liposuction işleminde kalça, karın kısmı, bel ya da uyluk bölgelerindeki fazla olan yağlar alınır ve bu yağ kalça kısmına enjekte edilerek aktarılır. Brezilya Popo Kaldırma (BBL) ya da Brezilya Kalça Estetiği Ameliyatı ile bütün vücudun alt kısım orantılarını iyileştirebilir, kişinin sorunlu olduğunu düşündüğü kısımdaki yağları alıp kalçaları ön plana çıkarırken, orantısı hiç olmayan ve fazlalık alanlarda orantısal şekli bütünüyle koruma işlemleri sağlanabilir.  Her cerrahi işlem gibi brezilya popo kaldırma fiyatları da biraz maliyetli bir işlem olacaktır. 

Kısace Brezilya Popo Kaldırma, kalça kısmında çok daha fazla hacim yaratmak için yağ alış-verişini dahil eden en popüler bir kozmetik işlemdir.

Brezilya Kalça Estetiği (BBL) kimlere yapılır?

Bir hastanın kalçalarının görüntüsü ve hacim oranı genellikle genetik olan yapısıyla şekillenir. Hem iskelet sistem yapısı hem de yağ depolayabilmesi için vücudunun ve alt bedenin görüntüsünü fazlasıyla etkiler. Sağlık çerçevesi içinde bir diyet programı ve spor, ideal bir kilonun korunmasına ve kas inşa edilmesine yardımcı olabilir. Ama pek çok hasta, ideal ve sağlıklı bir hayat tarzı sürmesine karşın düz ve hacimsiz olan kalçalarından memnuniyet duymaz.

Brezilya Popo Kaldırma, kalça da dahil olmak üzere tüm kalça ve çevresine yeniden biçim kazandırarak genetik faktörlerin etkisini en aza indirgemeye yardımcı olabilir. Brezilya popo estetiği yaptırmayı düşünen ve buna uygun olan kişiler brezilya popo kaldırma fiyatları için kliniğimiz Curefinding ile iletişime geçebilir.

Brezilya popo kaldırma fiyatları
Türkiye’de Brezilya Popo Kaldırma Fiyatları Ne Kadar? 2023 1

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatının Faydaları Nelerdir?

Tüm alt vücudun kıvrımlarını ortaya çıkartır. Kalçanıza yüksek oranda hacimli bir görüntü verir ve kalça, basen ya da midenizdeki yağları azaltarak ve vücut biçimlendirmeye yardımcı olur. Kıyafetlerin çok daha hoş gözükmesine olanak tanır. Düz ve hacimsiz kalçalara sahip bireylerde kalçalar dışa doğru çıkıntı yaparak çok daha genç ve estetik bir biçim elde edilmesini sağlar. Alt ve üst vücut aralığındaki denge ve eşitliği sağlamaya yardımcı olur. 

Brezilya Kalça Ameliyatı Kimler İçin Uygundur? 

Brezilya popo kaldırma operasyonu, kalçaların biçimin ve hacmini daha iyi bir konuma getirmek için çok daha kullanışlı bir alternatif olabilir. Özellikle bazı kişiler için Brezilya kalça operasyonu için çok daha uygundur. Genel olarak aşağıdaki gibi nitelikleri olan kişiler Brezilya Popo Kaldırma için uygun bir aday olabilir:
Protez olmadan kalçanızı büyütmek (implantsız) istiyorsanız,

Çok fazla kalça sarkmanız mevcut ise,

Başka kısımlarda yeteri kadar yağ varsa sizin için Brezilya Kalça Kaldırma ameliyatı çok iyi bir alternatif olacaktır.

Brezilya Popo Kaldırma (BBL) adına karşın isminin tam tersine yerel bir “germe” işlemi olarak düşünülemez. Buna ek olarak kalçada yer alan deri gevşekliği durumunda herhangi bir ek müdahale yapılmamaktadır. Kalça ya da bacaklarınızda sarkma var ise, kalça ve uyluk germe çok daha doğru bir alternatif olacaktır. 

Brezilya Kalça Ameliyatı ile Silikon Kalça Protezi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Brezilya kalça protezinin bilinen en önemli yararı, kalçanın implant olmadan büyütülmesidir. Brezilya Popo Ameliyatı (BBL) çok orijinal görünen ve sonuçları gözle görülür derecede belli olan bir ameliyattır. Ancak kişi çok fazla zayıfsa vücuttan atılacak kadar yağ olmayacaktır ve istenilen boyut artışına ulaşmanın tek çaresi silikon kalça protezi olacaktır. Silikon popo bazı kişiler için oldukça iyi bir alternatif olabilir. Bununla birlikte, kapsül kontraktürü ve artan enfeksiyon tehlikesi de var olmak üzere implantların (kalça protezleri) risklerini göz önünde bulundurmak çok önemlidir.

Kalça implantları, büyük bir başarıyla gerçekleştirilen Brezilya Popo Kaldırma (BBL) ile karşılaştırıldığında çok daha az doğal bir görünüm elde edebilir. Silikon kalça protezi fiyatları ile brezilya popo kaldırma fiyatları ise birbirinden bağımsız olarak düşünülmelidir. Silikon kalça protezi fiyatları da brezilya popo kaldırma fiyatları gibi oldukça maliyetli bir işlemdir. 

Öneri yazı: Brezilya Popo Kaldırma Nedir?

BBL Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Brezilya Popo Kaldırma (BBL) ile vücudun kendi yağı liposuction yöntemi aracılığı ile popoya aktarılır, yeniden şekillendirilir, büyütülür ve çekici bir silüet oluşturulur. Liposuction’da vücudun yağ dokusu fazla olan bölgelerinden yağlar alınır. Yağ dokusu temizlenir ve hususi şırıngalar yardımıyla kalçanın her iki tarafa ince ve eşit bir tabaka biçiminde enjekte edilmesi sağlanılır. Yağ dokusunun bu kısımda kalıcılığını koruyabilmesi adına bir müddet temastan uzak durulmalıdır.

BBL işlemlerinin iyileşme süreci tahmini olarak üç hafta kadardır. Kalçalarda ödem ve morluk meydana gelebilir. Toparlanma aşamasını atlatmak ve operasyonun başarı oranını artırmak için transferi sağlanan yağ bölgelerine baskı yapmamaya özen göstermelisiniz. Bunu yaparak enjekte edilen yağların vücuda çok daha fazla bir oranda yapışmasını sağlarsınız. Brezilya Popo Kaldırma sonrasında vücutta oluşan ödemi en aza indirmek ve poponuzu şekillendirmek için belirli bir müddet korse giymeniz gerekir.

Buna ek olarak emilen kısımların doğru bir şekilde iyileşmesini sağlamak için ortalama sekiz hafta korse giyilmesi önerilir. Korse ödemin en aza indirgenmesine yardımcı olurken aynı zamanda cildin toparlanmasına da yardımcı olur. Bu nedenle, operasyonların genellikle soğuk hava dönemlerine kaydırılması tavsiye edilir. Bunaltıcı yaz aylarında korse son derece rahatsız edici ve saklaması zor olan bir kıyafet olacaktır. İlk iki ila üç hafta ortezi yatarken bile bütün gün takmalısınız. Yalnızca duş esnasında çıkarmanız uygun olacaktır. Bu durumdan sonra bu giysinin günde 1 ya da 2 saat giyilmesi tavsiye edilir. 

Vücudun eski şeklini alması biraz zaman alır. Bu süre zarfında dinlenmek ve sizi rahatlatan aktivitelere katılmak için rahat olacaksınız. Brezilya popo estetiğinden sonra poponuzun şekil alması birkaç ayı bulacaktır. Bu süreç içinde transferi sağlanan yağın bir kısmı vücuttan dışarı atılacak ve ödem yavaş yavaş kaybolacaktır. Hastaya transfer edilen yağın sadece çok az bir kısmının vücutta kaldığı bilinmektedir. Bu sebepten dolayı toparlanma aşamasında kalça kısmına baskı uygulamayarak kendinize dikkat etmeniz gerekecektir.

Brezilya Kalça Estetiği Kalıcı Mıdır?

Brezilya popo estetiği ameliyatından sonra kalçaya aktarılan ve zamanla erimeyen yağ hücreleri vücutta uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kalacaktır. 

Brezilya Kalça Estetiği Fiyatları

Brezilya popo kaldırma fiyatları dünyanın pek çok yerinde 5.000$ ile 6.000$ arasında değişirken, bu ameliyat alanında tecrübe sahibi olan Curefinding estetik cerrahları aracılığı ile brezilya popo kaldırma fiyatları size çok daha uygun maliyetli bir şekilde iletilmektedir.

Brezilya popo kaldırma fiyatları, kişinin ihtiyacına, var olan vücut yapısına ve kullanılması gereken tekniğe göre değişiklik gösterebilir. Brezilya popo estetiği olmak isteyen kişiler brezilya popo kaldırma fiyatları hakkında pek çok araştırma yaparlar. Tercihlerini ise her daim en az maliyetleri olan klinikten yana kullanırlar. Brezilya popo kaldırma fiyatları operasyonu gerçekleştirecek olan uzmanın tecrübesine, seçilen kliniğe ve semte bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 

Curefinding kliniği, brezilya popo kaldırma fiyatları düşünüldüğünde akıllara gelen ilk kliniklerden birisidir. Brezilya Popo Cerrahisi söz konusu olduğunda uzman ekibi ile siz saygın müşterilerine hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir