Türkiye’de Boyun Germe Fiyatları 2023

Boyun germe işlemi özellikle kadınlar tarafından çokça tercih edilen bir işlem türüdür. Genel anlamda yaşça olgunluğa erişmiş olan kadınlar bu işlemi yetkili hastanelerden ve doktorlardan talep ediyorlar. Yapılan işlem analizine göre, hastaneye göre ve doktora göre boyun germe fiyatları değişkenlik gösteriyor. İşlemi yaptırmaya başlamadan önce yetkili hastane ve doktor hakkında yeterli bilgi alıp ona göre ameliyatınızı yaptırmanızı öneririz.

Öyle ki Türkiye dahil birçok ülkede bu işlemi yapan doktor ve hastane mevcut. Bu nedenle işlemi yaptırmadan önce yeterli araştırmalar dahilinde boyun germe işlemine adım atabilirsiniz. En önemli adımınız ise Curefinding ile olacaktır. Curefinding, yapacağınız işlem hakkında en detaylı bilgileri uzmanlar dahilinde önünüze sunuyor. Boyun germe fiyatları ve işlemi ile ilgili detayları bilgileri Curefinding sayesinde ulaşabilirsiniz.

Boyun Germe Nedir?

İlerleyen yaşlarda boyun bölgesinde oluşan sarkmaların, plastik cerrahlar tarafından sarkan bölgeye uyguladıkları işlemdir. Boyun estetiği olarak da adlandırılan bu işlem olgun yaştaki bireyler tarafından rağbet görür. Özellikle bayanlar için büyük önem arz eden bu işlem yapıldıktan sonra yaşı geriye atarak daha genç ve dinamik bir görünüm sağlar. Boyun bölgesi insan vücudunda en çok yaşlanmayı gösteren bölgedir. Kırışıklık ve sarkmalar en çok bu bölgede kendini gösterirken bu durumun yaşandığı bireylerde ciddi özgüven eksikliği doğurur.

Bayanların özgüvenlerini zedelediği gibi giydikleri kıyafetler konusunda bile seçici olabiliyorlar. Tabii ki bunun sebebi kırışan bölgenin kıyafet baskısı ile gün yüzüne çıkmasıdır. Kıyafetlerin dekoltesi sarkan bölgenin daha çok göze batmasına neden olabilir. Bu da kişinin hayata karşı motivasyonunu düşürür. Boyun germe işlemi sizi bu durumdan kurtararak hayatınızın olağan akışına devam etmenize sağlar. Siz de bu durumdan şikayetçi iseniz Curefinding ile iletişime geçip hem boyun germe fiyatları hakkında hem de işlem hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

boyun germe fiyatları
boyun germe fiyatları

Boyun Germe İşlemi Nasıl Yapılır?

Boyun germe İşlemi hastane çatısı altında ameliyathanede yapılmaktadır. Genel anestezi ile ortalama 3-5 saat arasında yapılmaktadır. Boyun germe işlemi veya ameliyatı, kulak önünden başlayan kesilerle başlar. Kulak memesinin altından kulak arkasına kıvrılarak işlemin devamlılığı sağlanır. Kulak arkasından da saçlı derinin içine doğru ilerleyerek ya da çene altına yapılan kesilerle işlem gerçekleştirilir. Amaç, cilt altındaki kas dokusu üstündeki gevşek ve ağsı yapılara müdahale edilerek daha gergin bir deri ortaya koymaktır. Bu işlemden sonra cilt gerdirilerek fazlalıklar çıkarılır ve boyun yeniden şekillendirilir. Bu halde yapılan işlem sadece boyun değil yüz bölgesinde de yüksek düzeyde gerginlik oluşturulur.  Ameliyat gerçekleştirilirken hastanın sağlığı için ameliyat sahasında kan birikiminin önüne geçilmesi için minik drenler yerleştirilir.

Bu işlemlerin bir diğer türü ise liposuction’dur. Özellikle boyun altında bulunan gıdı bölgesine genç yaştan itibaren yağlanmalar görülür. Bu yağlanmalar ilerleyen yaşlarda erise bile sarkmalar kalıcı olur. Bu durumun önüne geçebilmek için boyun bölgesine liposuction uygulanır. Hanımların kurtarıcısı olarak yaygın görülen liposuction işlemi, gıdı bölgesindeki sarkmalara karşı önemli bir işlemdir. Tüm bu saydıklarımıza boyun germe fiyatları ile beraber Curefinding’de bulabilirsiniz. 

Boyun Germe İşleminin Riskleri Nelerdir?

Boyun germe işlemi ameliyat işlemi olarak görüldüğünde normal bir ameliyat yan etkilerini veya risklerini taşır. Bunların başında ise cerrahiden ve anestezi kaynaklı risklerdir. Ameliyat öncesi yapılan tahlil tetkik ve anestezi muayeneleri yapmak bu riskleri en aza indirir. Riskler en aza indiğinde ise korkacağınız bir işlem bulunmaz.  Daha önce de bahsettiğimiz üzere ameliyat sırasında kan birikiminin önüne geçilmesi için drenler kullanılır. Bu dren küçük plastik borulardır. Bu sayede kan birikmez ve hasta için tehlike durumu ortadan kalkar. Endişe ettiğiniz ya da size riskli olarak söylenen tüm sorularınızın cevaplarını  boyun germe fiyatları dahil Curefinding, size veriyor.

Boyun Germe İşlemi Ne Kadar Sürer?

Boyun germe işlemi normal prosedür dahilinde 3 veya 5 saat kadar sürmektedir. Boyun germe işlemi kişinin işlem tipindeki istekleri halinde hem boyun germe fiyatları kapsamında hem de zaman kapsamında değişiklik gösterir. Liposuction işleminin uygulanması ameliyat süresini uzatırken fiyat farkını da arttırır. Boyun ve gıdı için işlemler değişiklik gösterir. Bu işlem dahil birçok farklı şekillerdeki boyun germe fiyatları Curefinding’de. Kolaylıkla iletişim kurarak  boyun germe fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Boyun Germe işlemi Kalıcı Mıdır?

Boyun germe işlemi gerçekleştirilen hasta, en gergin şekilde boyun derisi ile sahadan ayrılır. İşlem ne kadar iyi yapılırsa yapılsın yaşlanmanın önüne geçilemediği için yıllar sonra değişkenlik gösterebilir. Boyun germe işleminin süresi kişinin anatomisine ve cilt sağlığına göre değişebilir. Öyle ki boyun germe fiyatları bile bu değişkenlikle farklılık gösterebilir. Kişinin beslenme düzeni de büyük bir etkendir. Sağlıklı beslenen insanlarda boyun germe işlemi sonra deri daha uzun süre gergin kalır. 

Boyun Germe İşlemi Sonrası Neler Yaşanır?

Boyun germe işlemi uygulanan hasta uygulandığı gün müşehade altında kalır. Genelde Boyun germe işleminin uygulandığı gün sonra yani ertesi gün hasta taburcu edilir. Birkaç gün duş almaması şiddetle önerilir. Boyun germe işleminden sonra boyunda kızarıklar ve şişlikler meydana gelir. Bu şişliğin ve kızarıklığın geçmesi için doktor kontrolünde merhem sürülür. Doktor ciddi bir sıkıntı görmezse eğer buna bile gerek kalmayabilir. Genelde 1 hafta ile 10 gün arasında şişlik ve kızarıklık geçer. Şişliğiniz bu günlerden sonra da geçmezse doktor kontrolüne gitmeniz tavsiye edilir.

Boyun Germe İşlemi İz Yapar Mı?

Boyun germe işleminde boynunuzda iz çok az seviyede seyir edilecektir. Bu iz ameliyattan sonra birkaç gün içinde kaybolacaktır. İlk başlarda boynunuzdaki ufak izler görüp tedirginliğe düşmeyin. Asıl görünür izler saç derisinde olacaktır. Bu durum da sizin hayatınızda bir öneme sahip olmayacaktır.

Boyun Germe İşleminde Bir Yaş Sınırı Var Mıdır?

Boyun germe işlemi genellikle yüz germe işlemi ile birlikte yapılmaktadır. Ancak yüz bölgesinde fazla sarkması olmayan hastalar sadece boyun bölgesinden şikayetçiyse işlem tek başına da yapılabilir. Yüz ve Çene kenarlarında yığılmaları olan, kadınlarda özellikle boyunda yağlanması ve boyun cildinde sarkması olanlar bu işlemler için uygun adaylardır. Genelde olgun bayanlarda bu işlem gerçekleştirilirken genç adaylar da nadir olsa da bu işlemi yaptırmaktadırlar. Yaş farkı boyun germe fiyatları için değişkenlik göstermemektedir.

Boyun Germe Ameliyatı Olmak İstemeyenler İçin Alternatif Yöntemler

  • Liposuction: sadece gıdı bölgenizde yağlanmaları aldırmak istiyorsanız boyun germe yapılmadan, liposuction ile bu yağları almak mümkündür. Bir başka yapılan yöntemde çene altı kaslarınızdaki gevşeklikten yararlanıp çene altından yapılacak bir kesi ile bu bölgedeki yağlar alınıp kaslar onarılabilir. Diğer yöntem ise deoksikolik’tir. Asit içeren enjeksiyonlar ile o bölgedeki yağlarda kısmi eritme yapmak mümkündür. Bu son teknik bir ameliyat değildir. Klinikte yapılan ameliyatsız bir enjeksiyon işlemidir.
  • Botulinum Toksin: deride sarkmanız ya da çene altı yağlanmanız yok ise kırışıklığın nedeni boynunuzda bulunan platysma diye tabir ettiğimiz kastır Platysma, neden olduğu kırışıklıklar ile bayanları özellikle çok rahatsız etmektedir. Botulinum toksin enjeksiyonları, bu kası gevşetmek ve kırışıklıkları tedavi ederken ilerlemesini de engellemek için uygulanır. Bu işlem liposuction gibi ameliyat gerektirmeyen, klinikte yapılan enjeksiyon işlemidir. Botulinum Toksin ve diğer boyun germe fiyatları Curefinding’de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir