Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi Fiyatları Nedir?

Dünya genelinde tüp bebek cinsiyet seçimi oldukça çok tercih edilen bir işlemdir. Bu işlem anne ve baba adaylarının bebeklerindeki cinsiyeti seçebilmesini içerir. Başarı şansa yüksek tedaviler almak için iyi bir ülkede ve iyi bir klinikte tedavi almak çok önemlidir. Tüp bebek tedavisini düşünenler için ve tüp bebek cinsiyet seçimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için yazımızın içeriğinde her ayrıntıya yer verdik. Birçok ülke hakkında bilgi vermiş olduğunuz yazımız sayesinde seçim yapmanız daha kolay olacaktır.

Tüp Bebek Nedir?

Normal yollarla çocuk sahibi olamayan kişilerin çocuk sahibi olmak için başvurdukları tedavi yöntemine tüp bebek tedavisi denir. Tüp bebek tedavisi sayesinde normal yollarla çocuk sahibi olamayan kişilerin çocuk sahibi olması sağlanır. İlaç tedavilerinin sonuç vermediği durumlarda tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Tüp bebek hakkında detaylı bilgi için ve tedavi fiyatları hakkında bilgi almak için yedi gün yirmi dört saat bizlere ulaşabilirsiniz.

tup bebk
Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi Fiyatları Nedir? 1

Tüp Bebek Tedavisi Hangi Durumlarda Gereklidir?

IVF yöntemi kısırlık tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Fakat bazı durumlarda tüp bebek tedavisi için de başvurulan bir yöntemdir. Tüp bebek tedavisi için hangi koşullara sahip olmanız gerektiğini merak ediyorsanız aşağıda sizler için hangi koşullara sahip olduğunuzda tüp bebek tedavisinin iyi bir seçim olduğunu açıkladık. 

 • Tüplerin tıkalı veya hasarlı olması
 • Endometriozis
 • Düşük sperm sayısı
 • Sperm yapısındaki bozukluklar
 • Polikistik over sendromu
 • Rahim fibroidleri
 • Rahim ilgili sorunlar
 • Genetik hastalık 
 • Açıklanamayan infertilite

Tüp Bebek Nasıl Çalışır?

Tüp bebek tedavisi baba adayından alınan sperm hücrelerinin anneden alınan yumurta hücreleri ile birleştirilmesi sonrasında oluşan gametin anne rahmine yerleştirilmesi ile yapılan bir tedavi türüdür. Bu süreçte anneden daha iyi ve olgun yumurtalar alabilmek için ilaç tedavisi uygulanır. Olgunlaşan yumurtalar toplanır ve laboratuvar ortamında sperm ile çiftleştirilir. Laboratuvar ortamında döllenen yumurta anne rahmine yerleştirilerek işlem tamamlanır. Tüp bebek tedavisi uzun süreli bir tedavi türüdür. Annenin hamile kalması uzun süre beklenebilir. İyi bir klinikte tedavi olmanız bu nedenle oldukça önemlidir.

Adım Adım Tüp Bebek Tedavisi

Kaliteli yumurta üretimi: Anneden daha kaliteli yumurta alabilmek için ilaç tedavisi uygulanır. İlaç tedavisi doktora bağlı bir tedavidir. Anne adayının kullandığı ilaçlar sayesinde daha kaliteli ve olgun yumurtalar oluşur.

Yumurta toplama: Anneden kaliteli ve olgun yumurtalar toplanarak laboratuvara gönderilir. Babadan ya da başka bir dönerden alınan spermler ile laboratuvar ortamında yumurta ile döllenmesi sağlanır.

Rahime yerleştirme: Döllenme sonucunda ortaya çıkan gamet anne rahmine yerleştirilir ve süreç tamamlanmış olur. İşlem sonrası kontroller ve tedavi süreci devam etmektedir. Herhangi bir düşük olması durumunda bu yapılan işlemler tekrarlanır.

Tüp Bebek Riskleri

Tüp bebek tedavisi riskli bir işlem olabilmektedir. Bu eğer genellikle düşük ile sonuçlanır. Tüp bebek tedavisinde annenin rahmine yerleştirilen embriyo tutunamıyor ve sürekli düşüyorsa bu çok büyük bir risktir. Gebeliğin sürekli sonlanması anlamına gelir. İyi bir tüp bebek kliniğinde tedavi görmezseniz tedavi sonrası karşılaşabileceğiniz riskler atmaktadır. Karşılaşabileceğiniz riskler şu şekildedir;

 • İşlem yapılan alanda hafif morarma ve ağrı
 • Mide bulantısı
 • Kusma
 • Cilt kızarıklığı, kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlar
 • Meme hassasiyeti
 • Artan vajinal akıntı
 • Ruh hali değişiklikleri
 • Yorgunluk

Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi Nedir?

Tüp bebek tedavisi aslında bir üreme tedavisidir. Hastaların çocuk sahibi olmasını sağlayan bu tedavi ile cinsiyet seçimi de mümkündür. Cinsiyet seçimi sayesinde aileler bebeklerin cinsiyetini belirleyebilir. Cinsiyet seçimi çok popüler bir işlemdir. Çiftler tüp bebek tedavilerinde genellikle cinsiyet seçim işlemini de yaptırmaktadır. Tüp bebek tedavisi bebek tedavilerinde başvurulan son adım olarak kabul edilir.

ıvf
Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi Fiyatları Nedir? 2

Tüp Bebekte Cinsiyet Seçimi Mümkün mü?

Bu soru firmamızın sorulan soruların başında gelmektedir. Nedenle bunun üzerinde ayrıntılı bir şekilde durarak danışanlarımızın tüm merak ettiklerini yanıtlamaya çalışmaktayız.

Cinsiyet seçim işlemi tüm ülkelerde yapılmasa da bazı ülkelerde yapılan bir işlemdir. Dilerseniz tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi yaparak bebeğinizin cinsiyetini belirleyebilirsiniz. Anne ve babadan alınan üreme hücreleri birleştirilmesi ile PGT ile oluşan embriyoların hangi cinsiyette olduğu öğrenilebilmektedir. Anne ve babanın istediği cinsiyetteki embriyo sonrasında anne rahmine yerleştirilir ve bu sayede bebeğin cinsiyeti belirlenmiş olur.

Preimplantasyon Genetik Tanı Nedir?

Genetik tanı anne embriyolarının test edilmesini içeren bir çalışma. Bu işlem genellikle embriyonun genetiğindeki kromozomların incelenerek sağlıklı bir embriyo olup olmadığına karar verilmesi için yapılsa da günümüzde artık cinsiyet seçimi için de oldukça sık kullanılan bir yöntem olmaya başlamıştır. PGT adı verilen bu test sayesinde hastalar bebeklerinin cinsiyetini belirleyebilmektedir. Cinsiyet seçiminin yapılabildiği ülkeler hakkında almak için yedi gün yirmi dört saat bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi Mümkün mü?

Tüp bebek işleminde cinsiyet seçimi birçok ülkede yasal olsa da Türkiye’de henüz yasal olmamıştır. Bu nedenle firmamız cinsiyet seçimi yapmak isteyen hastalara Tayland, Kıbrıs, Hindistan gibi ülkelerde tedavi hizmeti sunmaktadır. Bir seçimin maliyetleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de IVF cinsiyet seçimi

İngiltere’de tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi sıklıkla tercih edilen bir çalışmadır. Son derece başarılı klinikleri sayesinde güvenilir hizmet almak da kolaydır. Ancak İngiltere’de tüp bebek tedavisi hizmeti almanın bir dezavantajı bulunmaktadır. Bu dezavantaj tüp bebek tedavisi maliyetlerinin İngiltere’de çok yüksek olmasıdır. Maliyet nedeniyle farklı ülkelerde tedavi görmek çok daha avantajlı bir karar olacaktır.

İngiltere’de Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi Maliyeti

İngiltere’de cinsiyet seçimi fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple İngiltere’deki tüp bebek tedavisi ve cinsiyet seçimi hakkında net bir fiyat vermek doğru değildir. İngiltere’deki tüp bebek tedavisi ve cinsiyet seçimi hakkında size söyleyebileceğimiz en net faktör İngiltere’nin diğer ülkelere göre bu işlemler için iki kat fiyat istiyor olmasıdır.

Kıbrıs’ta Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi

Kıbrıs tüp bebek tedavileri için günümüzde çok sık tercih edilen bir ülkedir. Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi ve cinsiyet seçim işlemi yaptırmak diğer ülkelere göre daha ucuz ve daha kolaydır. Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi ve cinsiyet seçimi işlemi yaptırmak için bizleri arayabilirsiniz. Başarılı hizmet alan hastalarımızdan biri olmak için yapmanız gereken tek şey bizlere ulaşmak.

Kıbrıs’ta Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi Maliyeti

Kıbrıs’ta cinsiyet seçimi işlemi fiyatları klinikten kliniğe değişebilmektedir. Kıbrıs oldukça fazla sayıda kliniğe sahiptir. Kıbrıs cinsiyet değiştirme ve tüp bebek tedavisi hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hindistan’da IVF Cinsiyet Seçimi

Hindistan tüp bebek tedavisi ve cinsiyet seçim işlemi için en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Ayrıca Hindistan’da fiyatlar oldukça uygundur.

Tüp bebek işleminde cinsiyet seçimi yaptırmak istiyorsanız Hindistan sizin için oldukça ideal bir yerdir. Tüp bebek tedavisi ve cinsi seçimi işlerini yaptırırken maliyetlere ve başarı oranına dikkat etmeyi unutmayın. Hindistan’da tüp bebek tedavisi hizmeti almak için ve fiyatları hakkında detayları sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hindistan’da IVF Cinsiyet Seçim Maliyeti

Hindistan’da döviz kurunun oldukça yüksek olmasından dolayı hastaların birçoğu tüp bebek tedavisi ve cinsiyet seçimi işlemi için sıklıkla Hindistan’ı tercih etmektedir. 

Tayland’da IVF Cinsiyet Seçimi

Tayland tüp bebek tedavisinde ve cinsiyet seçimi işlemlerinde dünya çapında lider konumdadır. Tüp bebek ve cinsiyet seçimi işlemlerinde fiyatlar diğer ülkelere nazaran oldukça uygundur. Tayland’ın tüp bebek tedavisi ve cinsiyet seçimi işlemindeki başarısı %80’in üzerindedir. Tayland’da hem başarılı hem de uygun fiyatlara tedavi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tayland’da Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi Maliyeti

Tayland’da cinsiyet seçimi ve tüp bebek tedavisi fiyatları klinikler arasında değişiklik gösterse de diğer ülkelere kıyasla oldukça uygun fiyatlıdır. Firmamız ile iletişime geçerek size en uygun ülkenin hangisi olduğunu öğrenebilir ve firmamız sayesinde birçok ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz

 • En iyi fiyat garantisi
 • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
 • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanı – Otele ya da Kliniğe )
 • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

2 thoughts on “Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi Fiyatları Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir