Suudi Arabistan Saç Ekimi Fiyatları

Suudi Arabistan Saç Ekimi

Saç ekimi işlemi saç dökülmesi yaşayan kişilerin sağlıklı saçlara sahip olmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Saç ekim işleminde kişinin kendi saç kökleri kullanılmaktadır. Basit bir işlem olarak bilinse de titizliğin ve dikkatin ön planda tutulması gereken bir operasyondur. Saç ekimi işlemi için kalitesinden emin olduğunuz kliniklerden ve deneyimli cerrahlardan hizmet almak doğru bir tercih olacaktır.  Saç ekim işlemi deneyimli cerrahlar tarafından yapılması sayesinde tedavi sonrası oluşabilecek riskler en aza indirgenir.

Suudi Arabistan üstünde Kelime-i Tevhid altında ordunun gücünü ve bölünmez bütünlüğünü temsil eden kılıç figürünün yer aldığı yeşil renkli bayrağa sahiptir. Suudi Arabistan’da toplam 105 adet şehir bulunmaktadır. En önemli şehirleri arasında şüphesiz ki Müslümanlar için de kutsal olan Mekke ve Medine yer almaktadır.

Suudi Arabistan Asya kıtasının en büyük ülkelerinden biridir. Aynı zamanda birçok ülke ile sınır komşuluğu yapan Suudi Arabistan para birimi olarak riyal birimini kullanmaktadır. Suudi Arabistan’ın nüfusu ortalama 35 milyon civarıdır. Ülkenin %97’si Müslümandır. Suudi Arabistan’ın başkenti 1913 kilometre kare yüz ölçümünü sahip olan Riyad’dır. Suudi Arabistan turizm ve ticaret merkezi olarak kabul edilmektedir. Suudi Arabistan Türkiye ile aynı saat dilimini kullanmaktadır.

Saç Ekimi Ne İçin Gereklidir?

Saç ekim işlemi mecburiyet gerektiren bir operasyon değildir. Saç ekimi, saç dökülmesi ya da kellik problemi yaşayan kişilerin estetik görünüm kazanılması adına uygulanan kalıcı ve etkin bir çözümdür. Saç dökülmesi kişinin özgüvenini zedeleyebilir. Bunun yanı sıra saç dökülmesi probleminin kişinin sosyal hayatını da olumsuz etkilediği gözlenmektedir. Saç ekimi yaptırmak istiyorsunuz fakat uygun aday olup olmadığınızı bilmiyorsanız, saç ekimi için gerekli kriterleri gelin birlikte inceleyelim. 

 • Fiziki gelişimin tamamlanmış olması
 • Saç için işlemine engel bir hastalığın olmaması
 • Donör alanda yeterli sayıda saç kökü bulunması
 • Ekim yapılacak alanda uygun boşluk oluşmuş olması

Yukarıda yer alan maddeleri karşılıyorsanız bu saç ekim işlemi için uygun adaysınız demektir. En kısa sürede doktorunuzla ön görüşme sağlayarak detaylı saç analizinizi yaptırabilirsiniz.

Suudi Arabistan’da En Çok Kullanılan Saç Ekim Yöntemi 

Saç ekim işlemi yıllardır uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç ekim işleminde kullanılan teknikler zamanla gelişerek değişse de uygulanma amacı hep aynıdır. Günümüzde dünya genelinde en çok kullanılan saç ekim tekniği FUE yöntemi olsa da DHI ve FUT teknikleri de gerekli görüldüğü takdirde uygulanabilmektedir. FUT saç ekim yönteminde donör bölgede iz kalmaktadır. FUT gelişen teknoloji sayesinde yerini FUE yöntemine bırakmıştır. FUT yönteminde donör bölgeden saç kökleri deri ile birlikte kesilerek alınırken FUE yönteminde saç kökleri tek tek toplanır. Tüm saç ekim yöntemlerinde lokal anestezi uygulandığı için hasta işlem sırasında ağrı ya da acı hissetmemektedir. Fakat FUT yönteminde kesim işlemi yapıldığı için işlem sonrasında diğer yöntemlere nazaran ağrı hissedilebilmektedir.

Saç Ekimi Riskli Bir İşlem Mıdır?

Saç ekim işlemi her ne kadar risksiz bir işlem olarak kabul edilse de işlem sonrasında geçici yan etkiler oluşması gözlemlenebilmektedir.

Kanama

Saç ekim işlemi sırasında ya da işlem sonrasında kısmi kanamalar olması normal karşılanabilir. Fakat kanama yoğun olursa doktorla iletişime geçmek gerekir. Saç ekim işleminde yoğun kanama görülmesi işlemin başarısız sonuçlanmasına neden olabilir. Bu durum ile karşı karşıya kalmamak için saç ekim işlemi konusunda deneyimi cerrahlardan hizmet almak oldukça önemlidir.

Ödem / Şişlik 

Saç ekim işleminden sonra en sık karşılaşılan yan etkilerden biri şişlik ve ödem oluşumudur. İşlem sonrası şişlik oluşması riskli bir durum değildir. Bu şişlik zamanla kaybolacaktır. Ödem oluşumunun önüne geçmek için yatış pozisyonuna dikkat edilmeli, düzenli buz kompleksi uygulanmalı ve baş bölgenize sıklıkla masaj yapmalısınız.

Donör Bölgede ya da Ekim Yapılan Alanda Duyu Kaybı

Bu yan etki genellikle FUT yöntemin sonrasında gözükmektedir. FUT yönteminde kesi işlemi yapılırken sinirlerin zarar görmesinden kaynaklanan bir durumdur. Sinirlerim düzelmesi ile birlikte bu duyu kaybı ortadan kalkacaktır. Çok küçük bir ihtimal de olsa bazen kalıcı duyu kaybı da gözlemlenebilir.

Enfeksiyon

Enfeksiyon saç ekimi işlemi sonrasında görülebilecek en riskli yan etkilerden biridir. Saç ekim işlemi hijyenik ortamlarda yapıldığında enfeksiyon oluşma riski oldukça düşüktür. Enfeksiyon oluşma sorunu fark edildiğinde derhal tedavi işlemleri uygulanmalıdır. Aksi takdirde enfeksiyon sonucunda hasta saç kaybı yaşayabilir.

Şok Dökülme

FUT saç ekimi işleminde kesi alanının çevresinde ani saç dökülmeleri meydana gelir. Bu saç dökülmesi ortalama 3 ila 4 ay içerisinde kendiliğinden düzelmektedir.

Hıçkırık

Saç ekim işlemi yaptıran hastaların %5’lik kısmında hıçkırık atakları oluşabilmektedir. Bu hıçkırık atakları birkaç saat içerisinde ya da birkaç gün sonunda ortadan kalkar

Kaşıntı

Saç ekim işleminden sonra hafif kaşıntı atakları oluşabilmektedir. Bu kaşıntılar günlük saç yıkama işlemi ile azalmaktadır.

Kist Oluşumu

Saç ekim işleminin yapıldığı yerlerde kist oluşumu gözlemlenebilir. Bu kistler uygulanan basit tedaviler ile geçmektedir.

Doğal Olmayan Görünüm

Saç ekim işleminde ön saç çizgisinin belirlenmesi oldukça önemli bir işlemdir. Ön saç çizgisinin çok önde ya da çok arkada kalması doğal görünümü bozmaktadır.

Saç Ekim Ameliyatından Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Şeyler 

Saç ekim işleminden önce tüm olasılıklara karşı fikir sahibi olması gerekir. Bu nedenle uzman görüşü almak oldukça önemlidir. Saç ekiminde başarı sonuç almanızı etkileyen pek çok faktör olduğunu bilmeniz gerekir. Saç ekim sonuçlarını etkileyen faktörler şu şekildedir;

 • Greft kalitesi
 • Donör alan yoğunluğu
 • Beslenme alışkanlığı
 • Yaş
 • Alkol kullanımı 
 • Sigara kullanımı 
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanımı

Saç ekim ameliyatından önce dikkat edilmesi gereken hususlar da şu şekildedir;

 • Operasyondan en az bir hafta önce sigara, alkol ve kan sulandırıcı ilaç kullanımı kesilmelidir
 • Kahve gibi kafein içeren ürünler tüketilmemelidir
 • Ameliyattan en az bir ay önce kafa derisine ve saçlara ilaç ve losyon sürülmemelidir
 • Operasyona gelmeden önce saçlar yıkanmalıdır
 • Operasyonu aç karınla girilmemelidir
 • Operasyona gelirken rahat giyip çıkarılabilecek eşyalar tercih edilmelidir.

Saç Ekimi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Saç ekim fiyatlarını etkileyen birden fazla unsur bulunmaktadır. Kişinin saç yapısından işlem sırasında kullanılacak yönteme kadar pek çok etken fiyatlandırmayı değiştirecektir.

Fiyatlandırmayı etkileyen etkenler şu şekildedir;

 • Kullanılan yöntem
 • Uygulanacak greft sayısı
 • Ekim yapılacak alanın boyutu
 • İşlem yapacak ekibin tecrübe ve deneyimi
 • İşlem yapılacak klinik
 • İşlemin yapılacağı il

Suudi Arabistan Saç Ekimi Fiyatları Nasıldır?

Suudi Arabistan’da saç ekim işlemi fiyatları oldukça yüksektir. Ayrıca estetik tedavi olarak nitelendirilen saç ekim işlemi sigorta kapsamına alınmadığı için Suudi Arabistan’dan saç ekim işlemi yaptırmak oldukça pahalıya mal olmaktadır. Suudi Arabistan’da yüksek fiyatları saç ekim hizmeti almak yerine hastalar uygun fiyatlı farklı ülkelere yönelmektedir. Suudi Arabistan’da sadece saç ekim işlemi için ödediğimiz parayla Türkiye’de ulaşım ve konaklamayla birlikte saç ekim işlemini en az iki kez yaptırabilirsiniz. Avrupa standartlarında saç ekim hizmeti veren Türkiye, Suudi Arabistan saç ekim fiyatına göre yüzde yetmiş tasarruf etmenizi sağlar.

Saç Ekimi İçin En İyi Ülke Neresidir?

Suudi Arabistan gelişmiş sağlık sistemi başarılı tedaviler sunmaktadır. Fakat fiyat komşu ülkeler ile kıyaslandığında oldukça yüksek kalmaktadır. Yüksek fiyatlı oluşundan dolayı hastalar Suudi Arabistan’da saç ekimi yaptırmak yerine daha başarılı ülkelerde, daha uygun fiyatlı hizmet almayı tercih etmektedir.

Saç ekimi konusunda tüm dünyaya kendini kanıtlamış olan Türkiye’de saç ekim hizmeti almak yerine Suudi Arabistan’da saç ekim işlemi yaptırırsanız fazladan binlerce euro harcamak zorunda kalırsınız.

Türkiye’yi Saç Ekimi Tedavilerinde Diğer Ülkelerden Farklı Kılan Nedir?

Türkiye’yi saç ekimi işlemi konusunda diğer ülkelerden ayıran birçok özellik vardır. Bunlardan ilki şüphesiz ki son teknoloji saç ekim teknikleri ile başarılı tedaviler sunmasıdır. Bunun yanı sıra fiyatları uygun olursa Türkiye’yi diğer ülkelerden ayırmaktadır.

Türkiye’de Saç Ekiminin Avantajları

Hijyenik

Türkiye’deki kliniklerin hepsi senede en az iki kere kontrol edilmektedir. Türkiye’deki klinikler genel olarak temiz ve hijyeniktir. Özellikle saç ekim tedavilerinde hijyen çok önemli olduğu için Türkiye’de hizmet almak size avantaj sağlayacaktır.

Başarı Oranı Yüksek

Türkiye yıllardır yüzbinlerce hastanın saç ekim işleminde ilk tercih ettiği ülke olmuştur. Ayrıca Türkiye saç ekimi alanında başarısını tüm dünyaya kanıtlamıştır. Binlerce hastaya hizmet verilmesi doktorların çok fazla deneyim kazanmasına katkı sağlamıştır. Saç ekim işlemini deneyimli cerrahlar yaptığı için tedavilerin başarı yüzdesi de oldukça yüksektir.

Uygun Fiyat

Türkiye’de çok fazla kliniğin bulunması nedeniyle iç piyasada rekabet artmaktadır. Bu da fiyatları olumlu şekilde yansımaktadır. Aynı şekilde döviz kurunun son derece yüksek olması da yabancı hastaların Türkiye’den uygun fiyatlı sağlık hizmeti almasını etkiler.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

 • En iyi fiyat garantisi
 • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
 • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanı – Otele ya da Kliniğe )
 • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

One thought on “Suudi Arabistan Saç Ekimi Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir