Popo Kaldırma Nedir? Brezilya Popo Kaldırma Tanımı

Popo kaldırma ameliyatı sayesinde kişi iki saat içerisinde daha yuvarlak, daha sıkı ve daha dik görünen popoya sahip olur.

Bu ameliyat bel ve karın bölgesinde oluşan yağların alınarak poponun şekillendirilmesinde kullanılır. Bu sayede istenmeyen yağlardan da kurtulmuş olursunuz.

Brezilya popo ameliyatı daha kalkık ve sıkı popoya sahip olmak için göbek ve bel bölgesindeki fazlalık yağların alınarak popoya aktarılması ile şekillendirilmesi işlemine denir.

Popo ameliyatı sırasında birçok işlem bir arada yapılmaktadır. Bu işlemler şu şekildedir;

  • Popo büyütme
  • Popo küçültme
  • Kalça hatlarının düzenlenmesi
  • Bel boşluğundaki çukuru düzeltme
  • Basen fazlalıklarının giderilmesi

Doktorunuz yapılan muayeneden sonra vücudunuza uygun ve sağlığınız için en ideal şekil önerisini yapabilmektedir. Kişinin hayalindeki vücut görünümüne sahip olması için yapılan bu ameliyat bireysel talepler doğrultusunda uygulandığı için kişi özgü olarak planlanır.

Popo Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Brezilya popo ameliyatı kişinin kendi yağ dokuları kullanılarak yapılabildiği gibi silikon protezler kullanılarak da yapılabilen bir işlemdir. Kişinin kendi yağ dokusunu kullanılarak yapıldığı işlem son zamanlarda silikon protez kullanılarak yapılan işlemlere göre daha çok tercih edilmektedir.

Kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak yapılan ameliyatta birinci aşama liposuction yöntemi ile yağ toplama aşamasıdır. Bu aşamada göbek ve bel bölgesinden fazla yağ dokuları toplanır. Daha sonra bu yağ dokuları enjekte yöntemi ile popoya enjekte edilir. Bu sayede daha dik bir şekilde bir popo görünümü elde edilmiş olur. Aynı zamanda Bu işlem sayesinde vücuttaki istenmeyen yağlardan da kurtulmuş olursunuz.

Silikon protez kullanılarak yapılan operasyonlarda ise kalça bölgesindeki müdahaleye göre gerekli ebatta silikon protez deri altına yerleştirilir. Bu işlem popo dokusuna zarar vermeyecek şekilde yapılır.

Popo küçültme ve dikleştirme uygulamaları için de en çok liposuction yöntemi kullanılır. 

Popo Ameliyatı Teknikleri

Popo ameliyatı iki farklı teknik kullanılarak yapılmaktadır. Bunlardan biri yağ transferi diğeri ise silikon dolgu tekniğidir. Ameliyatta kullanılacak tekniğe karar vermek için kişinin talepleri göz önünde bulundurularak vücut anatomik yapısı değerlendirilir.

Kalça görünümü hakkında kişinin farklı şekilde beklentileri olabilmektedir. Poponun düşük, sarkık olması gibi sebepler başlıca sorun haline gelmiştir. Ameliyat sonunda elde edilmek istenen görüntü için hasta da yeterli yağ dokusu var ise yağ transferi yöntemi kullanılması idealdir.

Popo Kaldırma Erkekler İçin Yapılır mı?

Güzelliğin değerlendirmesinde vücuttaki tüm bölgeler gibi kalça veya popo bölgesi de oldukça önemlidir. Popo bölgesinin daha estetik bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız popo kaldırma operasyonu ile farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Estetik cerrahinin bir parçası olan popo kaldırma işlemi erkekler arasında da oldukça yaygın kullanılan bir ameliyattır. Erkeklerde en çok uygulanan yöntemler liposuction, silikon protez uygulamaları ve germe yöntemleridir.

Bu ameliyat genel anestezi ile birlikte yapılmaktadır ve ortalama 2 ile 3 saat sürmektedir. Bu süre hastanın popo sorununa bağlı olarak değişir.

Brezilya Poposu Kaldırma Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu ameliyat kolay bir ameliyat gibi görünse de içerisinde bazı riskler bulundurabilmektedir. Bu yüzden ameliyat öncesi ve sonrası çok dikkatli olunması gerekir. Ameliyat öncesi beslenme ve spor alışkanlıkları bir düzenek koyulması gerekmektedir. Ayrıca ameliyattan önce sigara, alkol ve kan sulandırıcı ürünlerin kullanımı kesilmelidir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Bu ameliyat genel anestezi ile birlikte gerçekleştirilmekte olduğu için operasyon sırasında ağrı hissedilmez. Sonrasında olabilecek ağrıları en aza indirgemek için doktorunuzun yazmış olduğu reçetedeki ilaçları düzenli bir şekilde kullanmanız gerekir. Operasyon sonrasında kan sulandırıcı, Sigara ve alkol kullanımı en az bir hafta daha yapılmamalıdır. Ameliyat bölgemizin zarar vereceği bir hareket yapılmaması gerekir. 

Ameliyat sonrası korse kullanımına dikkat edilmesi gerekir.  Popo büyütme ameliyatından sonra yatış pozisyonu yüz üstü olmalıdır. Otururken de BBL yastığı kullanarak oturulması gerekir. Ameliyat sırasında aktarılan yağ miktarına bağlı olarak birkaç gün içerisinde işinize dönebilirsiniz fakat bu süre 2 ile 3 hafta da sürebilmektedir. Ameliyat sonrası kontrolleri aksatmamalısınız

popo kaldirma 1

Türkiye Popo Kaldırma

Popo kaldırma işlemi 2 farklı yöntem ile yapılabilmektedir. Bunlardan birincisi yağ enjektesi diğeri ise silikon popo uygulamasıdır. Türkiye her iki yöntemde de başarılı sonuçlar çıkarmaktadır. Ayrıca Türkiye diğer ülkelere nazaran fiyat bakımından daha avantajlıdır.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

  • En iyi fiyat garantisi
  • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
  • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanından – Otele ya da Kliniğe )
  • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

Brezilya Poposu Kaldırma Sonuçları

Popo kaldırma ameliyatı sayesinde hasta ortalama iki saat içerisinde daha yuvarlak, daha sıkı ve daha dik görünen popoya sahip olur.

Brezilya Poposu Kaldırma Maliyeti

Bu operasyon için net bir fiyat bildirmek yanlış olacaktır. Kişinin poposu kaç beden büyüyecek, hangi yöntem kullanılacak bilinmesi gerekir. Doktor muayenesinden sonra kişiye uygulanacak işlem belirlenir ve fiyat bilgisi sunulur.

Popo Kaldırma İşlemi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Kalçanızı kaldırmak mümkün mü?

Evet mümkün. Kalça kaldırma işlemi için iki farklı teknik kullanılmaktadır. Birincisi yağ enjeksiyon yöntemi diğeri silikon popo yöntemi.

Kalça kaldırmak ne kadar sürer?

Kalça kaldırma işlemi genel anestezi ile birlikte gerçekleştirilir ve ortalama iki saat içerisinde tamamlanır.

Kalça kaldırma kalıcı mıdır?

Popo kaldırma işleminde ortalama kalıcılık süresi 1,5 ile 2 yıl arasında değişmektedir.

Yağ transferi ile BBL arasındaki fark nedir?

Yağ transferi işleminde kişinin bel ve göbek bölgesindeki fazla yağ alınarak popoya enjekte edilmesi yapılır. Silikon popo yapımında ise hazırlanan silikon malzeme kişinin deri altına yerleştirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir