Polonya Diş İmplant Maliyeti Nedir? 2023

Polonya’ da diş implantı maliyeti Türkiye’ye göre çok daha fazla yüksek olduğu için implantı ve medikal turizm planlaması için Polonya ve diğer ülkelerden pek çok hasta Türkiye’ye gelmektedir. Birincil nedenlerden birisi maliyet fazla olsa da Türkiye ağız ve diş sağlığı açısından oldukça gelişmiş bir durumdadır. Dünyada pek çok ülkeye kıyasla sağlık sektöründe uzman doktorlara sahip olmasından dolayı tercih nedenlerinden biridir. Türk vatandaşları ve yurt dışında ikamet eden yabancılar için bulundukları ülkeye göre çok daha uygun maliyetli olduğu için medikal turizm gezilerini birlikte yapmanın bir yolunu buluyor. Polonya’da yaptırılacak olan bir diş implantının maliyeti Türkiye’deki diş implant tedavilerine göre çok daha masraflı bir işlem olacağından dolayı tercih sebebi olmamaktadır.  Polonya’da diş implant maliyetleri 7650$ ve üzeridir. 

Polonya’da yeterli sayıda diş hekimi mevcut değildir. Bu sebepten dolayı da tedavi istediğiniz zamanlarda dahi randevu bulamayabilirsiniz. Türkiye, doktorlar açısından da oldukça bol bir ülkedir. Diş implantı yaptırmaya karar verdiğiniz takdirde ister özel klinikler ister devlet hastanelerinden kolaylıkla randevu talebi oluşturabilirsiniz. 

Diş İmplantının Tedavi Süreci

Diş implantı aslında orijinal diş kökünün yerini tutan titanyum vidadan başka bir şey değildir. Diş etlerinin aşağısındaki kemiğe vidalanır. İmplantı hastanın kemiğine entegre edildikten sonra abutment implanta ve kron abutmente vidalanır. Kronlara ek olarak, sabit olan köprüler, sabit olan protezler ya da hareketli protezler de kullanılabilir.

dis implant
Polonya Diş İmplant Maliyeti Nedir? 2023 1

Diş İmplantlarının Klinik Açısından Değerlendirilmesi

Diş implantı tedavisinde uzman diş hekimi ağız ve diş sağlığını değerlendirir. Hasta implant için iyi Dental Cone Beam Bilgisayarlı Tomografi sistemi kullanılır. Kemiğin kalitesini değerlendirmek maksadıyla bu yönteme başvurulur. Konsültasyondan hemen sonra, bir implant uzman hekimi ile yapacağınız kısa süren bir görüşme, tedavi maliyetlerini ve ilk randevularınızı planlamak için en doğru zamanları belirleyecektir ve ayrıntılı bir biçimde tedavi planını takip edecektir. 

İmplantın yerleştirmeyi yönlendirmek ve tercih edilecek olan implantı tipini belirleyebilmek adına, bir titanyum implant dikkatli bir şekilde subgingival kemiğe vidalanır ve eriyen dikişlerle dikilir. Bazen anında bir iyileşme başlığı yerleştirilir ve iyileşme aşamasındaki ihtiyacı en aza indirgenir. Gerekli olan durumlarda ise bu aşama, dişlerin başarılı olamayan çekimi ya da kemiğin bulunmadığı durumlarda kemik restorasyonu ile devamlılığını sağlayabilir. İmplant hastanın kemiğine entegre olur. Bu duruma osseointegrasyon adı verilir ve hastanın tedavi planlamasına göre 1 ile 3 ay boyunca sürebilir. Restorasyon, kron, diş köprüsü ya da takma dişin oluşturulup diş implantları üstüne yerleştirildiği aşamadır. Bu kısım, ortalama olarak 2 ila 6 hafta aralığında bir randevu gerektirir ve aşağıdakileri barındırır;

Diş implantının ortaya çıkması ve diş eti şekillendiricinin yerleştirilmesi ile meydana gelir. Bazen bu işlem implantın yerleştirilmesi ile eş zamanlı bir biçimde yapılır. Bitişik ölçülerin ve renklerin komşu dişlerle eşleştirilmesi gerekmektedir. Son olarak abutment kuron, köprü ya da protez yerleştirme işlemidir. Optimum kozmetik bir sonuç için kuron, köprü ve protez üretiminin olması gerekmektedir. Curefinding olarak yüksek nitelikli diş doktorları ile beraber iş birliği yapıyoruz. İmplantı tedavi planınız kronların yerleştirilmesi ile bitmemektedir. İyileştirilmiş bir hijyen programını sürdürmek, ağız ve dişin yapısını, sağlığını korumak ve diş implantlarının kullanım süresini suzatmak için tamamen size bağlıdır. Bu yapılması gereken teknikleri takip ederek en az 6 ay ara ile bir uzman diş hekimine muayene olmanız sizin yararınıza olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir