New York City Dental İmplant Klinikleri ve Maliyetleri 2023

New York City dental implant klinikleri ve maliyetleri, Türkiye diş implantları ve genel diş sağlığı ele aldığında, büyük ölçüde dünyanın en büyük ve en gelişmiş teknolojisine sahip ülkeler arasına girmektedir. Dental implantların Türkiye’de tamamen farklı prosedürler uygulanarak kullanılması ve Amerika Birleşik Devletleri’nde önemli oranda daha ucuz olması, hastalıkları Amerika Birleşik Devletleri yerine Türkiye’yi seçmeye motive eder. 

New York’ta Diş İmplantlarının Maliyeti Nedir?

New York’ta diş implantlarının maliyeti, hastaların diş implantı yaptırmak için Türkiye’ye seyahat etmektedir. Türkiye’nin iyi donanımlı olması ve hijyenik diş tesislerinin yanı sıra, alanında uzmanlaşmış diş hekimleri, misafirperverliği bir yana uzun ömürlü diş implantları ile tercih edilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde sağlık hizmetlerinin maliyeti Türkiye’ye oranla daha yüksek miktarlardadır. 

Hızla gelişen teknolojiyle beraber, en çok modern tıbbın işine yaramıştır. Son dönemlerde diş hekimliği gelişen teknolojiye ayak uydurarak çok daha başarılı tedaviler uygulamıştır. Eksil dişlerin hem sağlık hem de kozmetik görünüm açısından sorun haline gelmektedir. Gelişen teknoloji, diş hekimliğinin de birçok konuda işine yaramıştır.

ABD’de Diş İmplantları

ABD’de diş implantları, kullanılan malzeme bile Türkiye’den temin ediliyor. Fakat implant malzemelerinin büyük çoğunluğu da Türkiye’de üretilmektedir. ABD’de yaptırılacak implant maliyeti hem çok pahalı hem de çok fazla zaman almaktadır. Amerika dünyanın en maliyetli ülkelerden birisidir. Tedavi için oraya gitmek oldukça zorlu olacaktır. 

Vize onayının çıkması bile haftalar sürebilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde tedavi süreleri oldukça uzun süren bir işlemdir. Dental implant da uzun süren ve maliyeti yüksek olan tedaviler arasındadır. Dental implant tedavisi en az 1 ile 2 ay süren tedavidir. Bu tarz işlemler için yapılacak özel harcamaların belirlenmesi daha doğru olacaktır.

dental implant
dental implant

Türkiye’de Diş İmplantlarının Maliyeti

Türkiye’de diş implantlarının maliyeti, tedavinin her ülkede onarılması geren diş sayısına göre farklılık göstermektedir. Türkiye’de diş implantlarının maliyeti ABD ile aynı olur. Diş hekimi öncesinde kişinin muayene eder veya kişiye net bir ücret sunmadan önce dişlerin fotoğrafını gönderilir. 

Türk fiyatlandırmasının en önemli faydalarından biriside ulaşım, konaklama ve hastane yatışını tek bir pakette toplar. Bu imkanlar hiçbir ülkede mevcut değildir. Tedavi sürecinde hasta Türkiye’de kalabilir veya ülkesine dönebilir. Diş hekiminin önerilerine göre tedavi bitirilebilir. İmplanta tedavisinde, eksik olan dişlerin yerine estetik ve fonksiyonel amaçla çene kemiğine basit bir operasyonla yerleştirilen çoğunlukla vida şeklinde yapay bir diş kökü yerleştirilir. İmplantlarda titanyum malzemesinden yapılmaktadır.

ABD’de Diş İmplantı Maliyeti

ABD’de diş implantı maliyeti, gidiş dönüş ulaşım ücreti, Amerika’daki bireysel masraflar, konaklama ve diğer ücretlerle beraber maliyetinin en az 3 ya da 4 katı olacaktır. Kişinin herhangi bir maliyet tasarrufu olmaz. Maliyet açısından bütçenin önemli ölçüde aşılması muhtemeldir. Türkiye’de bir diş implantı prosedürünün maliyetinden çok daha fazla harcama ve aynı iyi tedavi sonucunu elde edilemeyebilir.

Başarılı bir implant işlemi için işlem öncesinde çok net bir protetik değerlendirmeye dayanan cerrahi planlama ve tedavi seçeneklerinin değerlendirme yapılması gerekmektedir. Muayene sırasında dişlerin, panoramik radyografisi ya da üç boyutlu görüntüsü çekilmektedir. Modelleme işlemleri için yapılması gerekmektedir. Daha sonrasında diş hekimi hasta için uygun olan tip ve markaya karar verilir. 

Türkiye’de Diş İmplantı Klinikleri

Türkiye’de diş implantı klinikleri, son yıllarda yalan haberlerle sağlıkla ilgili saldırıların yuvası haline gelmiştir. Dünyanın büyük sanayileşmiş ülkeleriyle rekabet eden Türkiye, en donanımlı ve gelişmiş diş hekimliği tesisleri bulunmaktadır. Türkiye’de diş implantı klinikleri iki tük hizmet vermektedir. Diş kliniği ve diş hastanesi olarak farklı seçenek bulunur. 

Tedaviden öncesi ve sonrası için aynı düzeyde bakım yapılır. Her zaman bir gülümsemeyle karşılanır ve birçok konuda destek sunarlar. Tedavi sonrasında, diş hekimi kontrolü devam eder ve sonrasında oluşabilecek sorunlara anında çözüm üretilir. Hasta kendi ülkesine dönse bile çevrimiçi ya da telefonla yardımcı olmaya devam eder ve hastanın konforuna özen gösterirler. 

Amerikan Diş İmplant Kliniği

Amerika diş implant kliniği, Türkiye’nin tedavi teknikleri ile maliyeti kıyaslanamaz bir fark bulunur. ABD birçok ülkeye göre gelişmiş teknolojiye sahip olsa da sağlık hizmetleri konusunda yeteri kadar iyi değildir. İmplant tedavisinde çekilen dişin yerine implant uygulama sisteminin ağız bölgesinin durumuna ve dişin bıraktığı etkilere göre değişkenlik göstermektedir. 

Bölgesel iltihaplanma, kist oluşumunda, implant için yetersiz ortam gibi unsurlar implant diş uygulamaların 2 ile 3 ay içerisinde ertelenebilir. Olumsuz etkilerin çokluğu halinde bölgeye hemen bir implant uygulamak daha pek çok problemin beraberinde gelmesine sebep olur. İmplant tedavisinde diş etine yerleştirilen vida şeklinde diş kökleridir. Eksik ya da işlevini kaybetmiş dişlerin, çene estetiğini sağlamak ve problemleri ortadan kaldırmak için bu tedavi işlemi yapılmaktadır. 

NYC Lazer Diş Hekimi İmplant Maliyeti

NYV lazer diş hekimi implant maliyeti, diş hekimi implantları genel olarak ofiste bilgisayar destekli bir prosedür kullanılarak implant yapılır. iTero tarayıcı ile dişlerin ve dokuların ağız içi dijital taramasının yanı sıra 3D Dental CT Taraması yapılmaktadır. Bu bilgilerin daha sonra en iyi sonuçların elde edilmesi için diş implantlarının nereye yerleştirilmesi gerektiğine dair kesin bir tedavi planı geliştirmeye kullanılır. 

Diş implantlarını tam olarak konumlandırmak amacıyla operasyon sırasında kullanılacak olan bir cerrahi kılavuz oluşturulur. Bilgisayar destekli dijital implant yerleştirmede dental implant yerleştirmedeki neredeyse tüm değişkenlikleri ortadan kaldırmaktadır. Daha sonrasında hızlı bir cerrahi prosedür sağlanmaktadır. 

dental implant
dental implant

New York Manhattan Periodontal Kliniği ve İmplant Ücretleri

New York Manhattan Periodontal kliniği ve implant ücretleri, NYC’de bulunan Manhattan diş kliniğinde diş implantlarının maliyeti, fiyatların hiçbir web sitesinde bilgilendirilmemiştir. Ücretsiz implant konsültasyonu da bulunmuyor. Ameliyat tipik olarak kesisiz yapıldığından dolayı dikiş atılmaz. Ameliyat sadece lokal anestezi yapılır. 

İmplant tedavisinde hastanın hafif sedasyon verilerek yapılmaktadır. İşlemden öncede detaylı bir muayeneden ve röntgen kontrolü gerekir. Çene kemiklerinin ve kalan dişlerin ölçüsü alınarak, yerleştirilmesi için ki seçenekten biri tercih edilir. Tek aşamalı işlemde implant yerleştirildikten sonra, geçici başlık takılmaktadır. İki aşamalı işlemde dental implant takıldıktan sonra üzeri diş eti ile beraber kapatılır ve zamanla iyileşmesi beklenir. Protez başlıklarda daha sonrasında takılır. 

New York City’deki 10 Dental İmplant Merkezinden Her Şey- İmplant Maliyetleri

New York City’deki 10 dental implant merkezinden her şey implant maliyetleri, geleneksel implantlarda bir arkta 5 ya da 8 implant kullanılmaktadır. Fakat All-On-4 işleminde bir üst arktaki tüm dişleri değiştirmek için sadece 4 adet implant kullanılmaktadır. Kemiğin doğal olan desteğini All-on-4 prosedürü kullanılarak ek destek sağlanır. 

Geleneksel implantlar sıklıkla, tamamlanması 6 aya kadar sürebilen kemik greftleme işlemine gerek duyar. Çoğu hastanın geleneksel implantlarla karşılaştırılabilir ya da onlardan daha iyi bir başarı oranına sahip olan All-On-4 dental prosedürü ile kemik grefti gerekmez. NYC’de Al-On-4 diş kliniğinde diş implantlarının maliyeti, ücretsiz implant danışmanlığı sunar. Türkiye’de diş tatiline giderek hastanın parasının çoğunluğunu kurtarabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir