Mide Bypass Ameliyatında Neden Bht Clinic En İyi Hastanedir? 2023

Bahat Sağlık Grubu’nun İstanbul’daki ilk Tema Hastanesidir. İstanbul içerisinde toplamda 3 ayrı konumda hizmet vermeye devam etmektedir. Bahat Sağlık Grubu, sektöründe öncü olmu ve sektöre yön vermiş olan deneyim ve birikim sahibi bir hastanedir. Tıp bilimini son teknoloji aletler ile harmanlayan sistemi ile yalnızca mide bypass ameliyatı değil, ihtiyacınız olan tüm tedavi yöntemlerini de modern tıp ile buluşturmayı başarmıştır. 

BHT Clinic, sağlık sektöründe her zaman kaliteli bir hizmeti ve güven çerçevesi içinde gelişen hasta ve sağlık çalışanı ilişkisini kendisine misyon olarak edinmiştir. BHT Clinic uluslararası standartlar içerisinde belirlenmiş olan tüm kuralları uygulamakta olup bu kurallara göre hizmet vermektedir. 

BHT Clinic, her zaman hastalarının önceliklerini ve memnuniyetlerini ön planda tutmayı ve hastaların sorunlarının çözümleri anlık olarak çözülmekte olup, olumsuz etkileri her daim ortadan kaldırmayı da başarmışmıştır. 

Mide bypass ameliyatı tedavi yönteminde BHT Clinic, İstanbul’daki en iyi hastane olarak tanımlanmaktadır. Bünyesinde bulundurduğu, alanında yılların getirmiş olduğu deneyime sahip sağlık çalışanları ve güncel teknolojik gelişmeleri ile ameliyatları destekleyen ekipmanları ile BHT Clinic sizlere en iyi sağlık hizmetini vermekten dolayı her daim kıvanç duymaktadır. 

Obezite ile mücadele kapsamında mide bypass ameliyatı kalıcı çözümlerden bir tanesidir. Uzman doktorlar eşliğinde yapılacak olan operasyonlar sayesinde hayal ettiğiniz görünüme ve her şeyden önce sağlıklı ve huzurlu günlerinize kısa zaman içerisinde kavuşabileceksiniz. 

Mide Bypass Nedir?

Obezite günümüzde en sık rastlanan güncel sorunlardan birisi haline gelmiştir. Dengesiz ve düzensiz beslenme, temiz beslenme alışkanlığından çok uzak durmak gibi davranışlar obezitenin önünü açmaktadır. Obezite tedavi edilemeyen bir hastalık türü değildir. Aksine tıp biliminin fazla gelişmesi be teknolojiyi bünyesine katmasıyla birlikte pek çok tedavi yönteminin de gelişmesine zemin hazırlamıştır. 

Mide Bypass ameliyatı da bunlardan birisidir. Mide bypass ameliyatı, sonuçlarını çok kısa bir zaman içerisinde gösterebilmektedir. Mide bypass ameliyatı, sayesinde midenin hacmi olduğundan daha aza indirgenirken, besinlerin emilim işlemi de buna oranla daha fazla azalmaktadır. 

Midenin başlangıç noktasında olan yer, ortalama olarak 30-50 cc olacak biçimde ardında kalan parçalardan ayrılır. İnce bağırsakların da bazı yerlerin bypass edilmesi biçimiyle yeni oluşturulmuş olan yer mideye bağlanmış olur. Böylelikle mide bypass ameliyatı sayesinde hastalar, çok daha az besinler ile en yüksek doyma noktasına ulaşmış olacaklar. Buna ek olarak çok kaloriye sahip olan yiyeceklerin de önemli bir kısmının emilimi böylelikle engellenmiş olacaktır. 

Mide bypass ameliyatı
Mide Bypass Ameliyatında Neden Bht Clinic En İyi Hastanedir? 2023 1

Mide Bypass Ameliyatı Hangi Hastalıklarda Kullanılmaktadır?

Mide bypass obezite tedavisi başta olmak üzere obeziteye benzeyen bazı hastalıkların tedavisinde de kullanılan bir ameliyat yöntemidir. Bazı hastalıkların başında da şeker hastalığı gelmektedir. Tip 2 diyabete sahip olan hastalar, hastalıklarını kontrol altına alamıyorlar ise mide bypass ameliyatı olmalarında herhangi bir sakınca yoktur.

Mide Bypass Ameliyatından Sonra Hastanede Ne Kadar Süre Kalınır?

Mide bypass ameliyatı, hastanede uzun süre kalmayı gerektiren bir ameliyat yöntemi değildir. Hastalar çoğunlukla 3-4 gün içerisinde taburcu edilirler. 

Mide Bypass Ameliyatından Sonra Kilo Verme Işlemi Ne Zaman Başlar?

Mide bypass sonrası kilo verme işlemleri hızlı bir şekilde ilk aylarda gerçekleşmektedir. En fazla kilo kaybına erişebilmek için ortalama olarak 1,5 ya da 2 yıl gibi bir süre gerekmektedir. Fazla olan kiloların neredeyse %80’lik bir kısmı bu zaman dilimi içerisinde kaybedilmiş olur. Bu da hastalar için oldukça memnun edici bir durumdur. 

Mide bypss ameliyatı ve diğer tedaviler hakkında bilgi almak için curefinding.com‘u takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir