Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2023

Meme küçültme ameliyatı fiyatları, göğüslerin normalinden daha büyük boyutta olması sebebiyle, rahatsızlık hissi duyulan ve bu histen kurtulmak için yapılmaktadır. Bu operasyon, göğüslerin dolgunluk verici yağ ve cilt bölümünün bir kısmının alınmasıyla ve göğüslerin vücutla orantılı olarak uyumunu sağlamak amacıyla bu operasyon yapılmaktadır. 

İleri derecede meme büyüklüğü nedeniyle, ağırlığına bağlı olarak vücudun öne doğru eğilmesi, omurga ve sırt ağrıları, kemik deformasyonları, meme altında gelişen pişik ve yaraların, kilo ve boya uygun giysi bulamama gibi problemlere yol açmaktadır. Bir kadının özgüvenli hissetmesinde meme çok önemli bir unsurdur. Göğüs büyüklüğü nedeniyle birçok kadın iç çamaşırı bulmakta zorluk çekmektedir. Göğüsleri toparlamaya çalışmak amacıyla sıkı sütyenler giyilmesi omuzlarda kalıcı izlere ve çukurlara neden olabilir.

En İyi Meme Küçültme Cerrahı Türkiye 

Meme küçültme ameliyatı yaptırmaya uygun olup olmadığını anlamak için yapılabilecek bir yöntem vardır. Ayna karşısına geçtiği zaman, memelerin göğüs alt katlantı çizgisinin üzerinde ise normal bir göğüs boyutuna ve formuna sahiptir, bu nedenle ameliyat yaptırmak için ciddi bir büyüklüğü yoktur. Fakat bu çizginin altında göğüs dokusu inmeye başlamışsa göğüs toparlama ameliyatı gerekebilir. 

Birçok genç kadının, göğüs küçültme ameliyatına doğum ve emzirme sonrasında olmak ister. Bunun nedenlerinden birisi büyük göğüslerin daha çok süt vereceği ve göğüs küçültme sonrası süt veremeyeceğini düşünür bu yanlış olan bir bilgidir. Zaten büyük göğüslere sahip kişinin emzirme sonrasında deformeler daha da fazla olacaktır.

Meme küçültme (breast reduction)
Meme küçültme (breast reduction)

Türkiye’de Meme Küçültme Sonuçları

Türkiye’de meme küçültme sonuçları, estetik göğüs ameliyatları içerisinde temelde göğüs dikleştirme ameliyatlarına çok yakın bir operasyondur. Meme küçültme ameliyatının tek farklı bu ameliyatta, meme dikleştirilirken memenin içerisindeki bezlerden ve yağların bir kısmını veya bir miktar deri de alınarak gerçekleştirilmesidir. Bu sayede meme hem küçülür hem de şekil olarak düzeltilir.

Göğüslerin aşırı büyük olmasının birçok nedeni olabilir. Yaşlanmaya bağlı hormonlar sebepler ile meme dokusu kaybı neden olabilir. Bu da memenin içinin boşalmasına ve sarkmasına sebep olur. Emziren annelerin göğüslerinde de sarkmaya daha eğilimli olmaktadır. Memeler sür dolu olunca boyutunda büyüme olur ve emzirmeyle beraber boşalmaktadır. Bu sürekli tekrar edilmesi sebebiyle memeler doğal olarak sarkmaya başlayacaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Bakım

Meme küçültme ameliyatı sonrası bakım, ilk 6 hafta ağır fiziksel aktivitelerden ve ağır sporlardan uzak durulmalıdır. Günlük aktivitelere, yürüyüş gibi hafif egzersizler yapılabilir. Masa başı çalışan hastalarda 3.günden sonra daha ağır işlerde ise bir hafta sonra işe dönüş yapılabilir. Meme küçültme sonrasında ödemelerin oldukça azaldığı 6.haftadan sonra normal sütyen kullanılabilir. 

Sütyenlerin alt kısmındaki metal aparatlar, yara izinde baskı veya ağrı oluşursa normal sütyen kullanmaya biraz daha ara verilmelidir. Meme küçültme sonrasında 3-6 ay gibi bir sürede memenin şekillenmesi gerçekleşir. Bazı hastalarda bu süre biraz daha uzayabilir. Meme küçültme sonrasında kilo alıp verme, emzirme dönemi ve gebelik durumlarında yine meme şeklinde değişiklikler yaşanabilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 

Meme küçültme ameliyatı fiyatları, konusunda internetten bilgi doğru bir seçenek olmayacaktır. bu bilgiler hasta ile doktor arasında karşılıklı görüşülerek belirlenen bir durumdur. Ayrıyeten her hastada kullanılacak olan yöntemler, teknikler ve hastanın fizyolojik yapısı, ne kadar doku alınacağı ve ölçüleri alınacağından dolayı fiyatı değiştirecektir. 

Hekimin bu konudaki tecrübesi de ve hangi hastanede yapılacağı da fiyatlarda değiştiren durumlardır. Bu nedenle en doğru bilgi hekimle yüz yüze görüşülerek alınan bilgilerdir. Bu sayede yapılan muayenede ameliyat yapılacaksa, ameliyat süreci ve bu süreçte neler yapılacağı hakkında detaylı bilgi sağlanır. 

Meme Küçültme Türkiye Fiyatları

Meme küçültme Türkiye fiyatları, yapılacak olan ameliyatın tekniğine, hastanede kalış zamanına ve ameliyat öncesi yapılan meme tarama testlerine göre değişkenlik göstermektedir. Meme küçültme fiyatları 2022 hakkında daha fazla bilgi almak için hastanın alanında uzman olan doktorla görüşmeli ve güncel fiyat hakkında konuşmalıdır. 

Doktorun muayenesi ve ameliyatta izlenecek yönteme kadar her şey hesaplanarak toplu bir fiyat verilebilir. Doktorun tecrübesi ve kullanacağı malzemelerin kalitesi de yine meme küçültme ameliyatı fiyatını etkileyecektir. Göğüslerin boyutuna, sarkmanın miktarına, hasta yaşı ve kilosuna bakılarak ek sağlık problemi varsa ameliyatı etkileyip etkilemeyeceği de fiyatı etkilemektedir. Ücret bilgisi için muayene olunması önemlidir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sıkça Sorulan Sorular

Tüm plastik cerrahi ameliyatları arasında, meme küçültme ameliyatı en hızlı fiziksel görünümde değişiklik ile sonuçlanan ameliyatlardan birisidir. Bu operasyonun kimlere yapılığı, operasyon süreci ve operasyon sonrası yapılması gereken ve yapılmaması gerekenler hakkında merak edilen sorular vardır. 

Ameliyat sonrasında iz kalıp kalmayacağı, ameliyat sonrasında iyileşme sürecinin tamamen ne zaman biteceği gibi birçok soru hastanın merak ettiği ve bilmesi gereken sorulardır. Bu operasyon ortalama olarak 2,5 ile 4 saat kadar süren bir işlemdir. Farklı kesi metotları kullanılarak, cilt ve meme dokusunun alınmasıyla işlem yapılmaktadır.

Türkiye’de Meme Küçültme Meme Dikleştirme ile Yapılabilir Mi?

Türkiye’de meme küçültme meme dikleştirme ile yapılabilir mi? Eğer meme dokusunun büyüklüğü yeterli ise yapılacak işlem sadece dikleştirme olacaktır. Fakat dikleştirme ameliyatlarında sıklıkla, meme küçültme işlemi de yapılabilmektedir. 

Bu sayede memenin dik şeklini daha uzun süre koruyabilmesi sağlanır. Doğum veya kilo verme sonrası memelerdeki doku kaybı gelişmiş hastalarda, dikleştirmenin yanı sıra silikon protezler ile memenin dolgunlaştırılması da yapılabilir. Bu sayede dik ve dolgun bir meme görüntüsüne sahip olunur.

Meme Küçültme İzleri Kalıcı Mıdır?

Meme küçültme izleri kalıcı mıdır? Gerek sağlık ameliyatı olsun gerekse estetik amaçla yapılan bir ameliyat olsun, tüm cerrahi operasyonlarda iz kalacaktır. Göğüs küçültme ameliyatı, cerrahi işlem yapılan bir estetik operasyondur. Bir ameliyat izi olabilir, kullanılacak olan tekniğe göre meme başından aşağı doğru bir iz kalabilir. Bu iz, ince bir iz şeklinde görünür. 

Meme altındaki iz, karşıdan bakıldığı zaman görülemez ama iz kalır. Bu işlem hem estetik hem de sağlık ameliyatıdır. Göğüs şeklinin, estetik görünümü önemli olduğundan dolayı, plastik cerrahlar tarafından işlemler yapılmaktadır.

Meme Uçlarım Yeniden Konumlanacak Mı?

Meme ucu ameliyatı kapsamında yapılan başarı oranı, uzman ellerde yapıldığından oldukça yüksek bir ihtimaldir. Ameliyatla yeni meme ucu ve areola bölgesi oluşturulduğundan, bunun kalıcı olması için altının yağ ve doku gibi seçeneklerle desteklenmesi halince başarı oranı fazla yüksektir. Meme ucu estetiği riskleri, meme ucunun gerektiren durumlar incelendiğinde meme ucu estetiğinin riskleri ortaya çıkmaktadır. 

Çukur şeklinde duran meme başına uygulama yapılması sırasında, sür kanallarında hasar olabilir. Uygulamada veya planlamada yapılan bir hata sonucunda meme ucu arzu edilen görüntünün çok uzağında olabilir. Son olarak iki meme ucunun açıları birbirini dengelemeyebilir. Görsel sorunlar telafi edilse de süt kanallarının zarar görmesi, telafi edilemeyeceğinden dolayı oldukça dikkatli bir şekilde yürütülmelidir.

Meme Küçültme Ameliyatından Sonra Hamile Kalırsam Ne Olur?

Meme küçültme ameliyatı sonrasında hamile kalınırsa sağlık durumunda bir sorun yaşanma olmaz. Yaşanabilecek sorun olarak ifade edilebilecek olan durumlar, memelerin kıvamındaki ve şeklinde değişmeler veya eğer olursa emzirme yeteneğindeki azalma ya da bozulma olarak söylenebilir.

Meme büyütme ameliyatından sonra, çoğu zaman emzirme yeteneğinin etkilenmesi beklenemez bu ihtimal meme dikleştirme ameliyatında biraz daha artacaktır. Hamilelik ve emzirme süreçleri de memelerin kıvamını ve şeklini etkilediği üzere, bu süreçlerden sonra meme estetiği operasyonundan alınmış olan sonuçların aynı kalması söz konusu değildir.

Meme küçültme (breast reduction)
Meme küçültme (breast reduction)

Türkiye Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Emzirebilir Miyim?

Meme küçültme ameliyatı sonrası emzirme yapılabilir. Sadece yeni bir çocuk planlayıp planlanmadığı, ameliyatın tekniklerini belirlemektedir. Tekniklerden birisinde, süt kanalları etkinliğini kaybedebilir. Estetik cerrah tarafından bedene uygun olan göğüs isteyen kadınlara, doğum yapıp yapmayacağı sorulur. Doğum planı varsa, süt kanallarına dokunulmayan ve meme küçültme ameliyatı tekniğine hasta ile beraber karar verilir. 

Meme Küçültme Ameliyatının Sonuçları Ne Kadar Sürer?

Meme küçültme ameliyatının sonuçları ne kadar sürer? Ameliyat sonrası ilk birkaç gün boyunca şişlik olacaktır. Buna bağlı olarak hastalar meme ucu etrafında his kaybı oluşabilir. Fakat şişme azaldıkça bu bölgede his kaybı sona ermektedir. Operasyondan yaklaşık olarak 6 haftadan sonra, şişlik %50 oranında kaybolur. Altı ayın sonunda memeler yeni ideal boyutuna ulaşmış olacaktır. 

Ameliyat sonrasında şişliği azaltmak için bazı enzimler içeren gıda takviyeleri veya gıdalar tüketilebilir. Bromlerain doğal olarak ananaslarda bulunabilir. Bu yüzden mamoplasti sonrasında birkaç estetik plastik cerrah ananas ya da ananas yiyecekler ve içecekler önerir.

Meme Küçültme Ne Kadar?

Meme küçültme ameliyatı fiyatları hastane, memedeki büyüklük oranı ve doktora göre değişkenlik göstermektedir. Güncel fiyat bilgisi doktor tarafından muayene edilerek belirlenir. Net bir fiyat tablosu çıkarmak için hastanın yaşı, meme boyutu, doku kaybı ve doktorun tecrübesi gibi faktörler fiyatı belirleme konusunda önemli hususlardır. 

Ameliyat sonrası herhangi bir tıbbi ya da sosyal gereklilik olmadığı durumlarda, hastanede bir gece yatmak yetecektir. Ameliyat sonrasında sütyen seçmek için acele edilmemelidir. Doktorun verdiği özel sütyen korseyi an az 2 ay boyunca kullanılması gerekmektedir. Hatta ameliyat sonrasında 1-2 hafta sonra memelerdeki ödemin azalmasına bağlı olarak aynı korsenin bir küçük bedenine geçmek gerekebilir.

Meme Küçültme ile Kaç Fincan Küçültebilirsiniz?

Meme küçültme ameliyatında, kişinin vücut ölçüleri baz alınarak yapılır. Meme boyutunun en uygun ölçüsü, doğal görünüm ve simetrik göğüslerin ortaya çıkması da hasta memnuniyeti ve ameliyatın başarı açısından oldukça önemli bir durumdur. 

Dünya genelinin standart ölçülere bakıldığı zaman normal meme büyüklüğü B cup ve B/c cup ölçüsü olarak bilinmektedir. Burada belirtilen cup meme büyüklüğünü ifade etmektedir. Bunun sütyen ölçüsü ile karıştırmama önemlidir. Meme küçültme ameliyatı, hastanın vücut ölçüleri dikkate alınarak ameliyata karar verilmektedir. 

Meme Küçültmede Ne Kadar Kilo Alınır? Meme Küçültme Ameliyatından Önce Kilo Vermeli Miyim?

Meme küçültme operasyonu öncesinde özellikle aşırı kilolu olan hastaların, kilo vermesi daha iyi olacaktır. Sigara kullanımı yara iyileşmesini olumsuz etkiler. Meme küçültme ameliyatı olmaya karar verildiğinde sağlıklı bir iyileşme süreci için ameliyat öncesi ve sonrasında bir süre sigara içilmemelidir. Ameliyat gününde 2 hafta önce ilaç kullanılmamalıdır. Kullanılması gereken ilaçları doktora danışarak kullanılmaya devam edilebilir. 

Meme küçültme ameliyatı öncesinde, doktorun hastaya ve ailesine tıbbi geçmişini öğrenmek ve meme büyüklüğünü etkileyen etmenleri belirler. Ameliyat sonrası kıyafetlerin, kalacağı yerin temizliğinden ve hijyeninden emin olunmalıdır. Temiz, ütülenmiş rahat kıyafetler bulundurulması daha yararlı olacaktır. Ameliyat öncesinde yapılması gereken işlerin önceden halledilmesi, ameliyat sonrasında dinlenmek için vakit oluşturmak açısından hastaya yarar sağlayacaktır.

Meme Küçültme ameliyatları için doğru adres curefinding.com

One thought on “Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir