Meme Büyütme Ameliyatları Türleri

Türkiye’de Meme Büyütme Silikon Implantları Ve Konumları

Meme büyütme ameliyatları daha çok göğüsleri küçük kadınlar tarafından talep edilmektedir. Meme büyütme ameliyatı olmak isteyen kadınların sayısı her geçen gün daha fazla artmaktadır ve bu amaçla pek çok turist Türkiye’ye gelmektedir. Sağlık turizmi kapsamında meme implantları ile meme büyütme Türkiye’de en sık yapılan estetik ameliyatlardandır. 

Meme büyütme, meme boyutunu büyütmek için yapılan bir ameliyattır. Meme implantlarını yerleştirmenin üç farklı yolu vardır. En yaygın tekniklerden birisi, memenin alt kısmına bir kesi yapmaktır. Bu teknik küçük bir iz bırakır ve tipik olarak çocuk sahibi olduğunuzda ya da bir anne iseniz emzirmeye olanak verir. Başka bir teknikte cerrah, implantı kolun altından bir kesi ile yerleştirir. Üçüncü teknikte meme implantı meme başı çevresinden bir kesi ile yerleştirilmektedir. Bu yöntem meme başı çevresinde sinir kaybına yol açabileceği ve emzirme ile ilgili sorunlara sebebiyet verebileceği için pek tercih edilmemektedir. Farklı boyut ve profillerde gelen iki farklı meme implantı şekli vardır. 

Meme büyüklüğü yetersiz gelen kadınlarda meme dokusunun altına ya da göğüs kası altına silikon içeren bir protez yerleştirilir. Yurtdışında salin implantlar olmasına karşın Türkiye’de silikon implantlar kullanılmaktadır. Silikon implant, sonuçları tüm dünyada daha çok beğenilen bir estetik ameliyat yöntemidir. Hastaya uygun plana göre yuvarlak ya da anatomik bir (damla) protez tercih edilebilir. Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Plastik cerrah doku kapasitesi, göğüs ölçüsü ve hastanın beklentileri gibi kriterlere göre ideal implant boyutunu seçtikten sonra ufak bir kesiden implantları yerleştirir. Türkiye’de meme implantları plastik cerrahın değerlendirmesine göre göğüs kasının altına ya da üstüne yerleştirilebilir. Kullanılan implantlar yuvarlak ya da gözyaşı damlası şeklinde olabilir. 

Meme büyütme ameliyatı sadece 1 ya da 2 saat sürdüğü ve ufak bir kesi gerektirdiği için hastalar meme büyütme sonrası bakım ve iyileşme döneminde günlük aktivitelerini rahatlıkla yapabilirler. İmplant yerleştirme için 2 belirgin yol vardır. Sub-musküler ya da sub-pektoral yerleştirme olarak bilinir. Her tip implant için hem sub-glandüler hem de sub-müsküler (sub-pektoral) yerleşimler kabul edilebilmektedir. Ancak anatominize (orijinal doku, kilo vb.), yaşam tarzınıza ve büyütmenin derecesine bağlı olarak seçilen yerleştirme farklılık gösterebilmektedir.

Meme Büyüklüğü Kararı

Genel olarak meme büyüklüğünüzü belirlemek adına aşağıdakiler de dahil olmak üzere üç farklı ölçüme ihtiyacınız olacak: 

  • Göğüslerinizdeki genişlik (büstü) 
  • Gövdenizin etrafındaki uzunluk (bant) 
  • Genel meme hacmi

Sütyen giyerken, göğüslerinizin en dolu olduğu yerin (genellikle meme uçlarınızın üzerinden) vücudunuzun etrafına mezura sararak büstü yani bedeninizin genişliğini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bant boyutunuz, göğsünüzün hemen altında vücudunuzun etrafına mezura sararak bulabileceğiniz, gövdenizin etrafında yer alan uzunluktur. 

Genetik, göğüslerinizin boyutunu ve şeklini belirlemede en etkin rolü oynar. Diğer faktörler şunları barındırır: 

Ağırlık, yağ, meme dokusunda ve büyüklüğünde büyük bir rol üstlenir. Bu nedenle kilo, göğüs ağırlığınızda bir fark yaratır. 

Egzersiz yapmak, şınav ve bench press gibi göğüs egzersizleri, göğüs dokusunun arkasındaki kasları fazlasıyla geliştirebilir. Bu egzersizler aslında göğüslerinizin boyutunu değiştirmez. Ancak çok daha diri ve hacimli görünmelerini sağlayabilir. 

Emzirme ve hamilelikte meydana gelen hormonal değişiklikler, hamilelik sırasında göğüslerinizin büyümesine neden olabilir ve eğer bir bebek emziriyorsanız daha da hacimleri artabilir. 

meme buyutme estetigi
Meme Büyütme Ameliyatları Türleri 1

Türkiye’de Meme Büyütme Maliyetleri Ve Finansman Seçenekleri

Türkiye’de meme büyütme ameliyatı maliyeti ne kadar diye düşünenler ve bütçe dostu bir yol arayanlar için Türkiye, meme implantı yaptırmak için en iyi destinasyonlardan birisi haline gelmiştir. Başarılı bir ameliyat sonrası sonuçlarının yanı sıra Türkiye, uygun fiyatlı meme büyütme fiyatlarını da beraberinde getirmektedir. Türkiye meme büyütme fiyatlarının diğer ülkelere oranla çok daha düşük olması, Türkiye’yi yurtdışında meme büyütme isteyen hastalar için mükemmel bir ülke haline getiriyor. Meme büyütme ameliyatı, pek çok kadının özgüvenini kazanmasına yardımcı olmak, vücut orantısını daha iyi dengelemek ve fiziksel güzelliğinizden emin olmak için doğru bir seçimdir. Diğer ülkelerin meme implantları ve meme büyütme maliyetlerine kıyasla Türkiye’nin en uygun maliyetli seçenek olduğu bilinmektedir.

Meme büyütme ameliyatı pahalı görünse de maliyetin sizi hayalinizdeki vücuda sahip olmaktan alıkoymasına izin vermemelisiniz. Türkiye, deneyimli sağlık personeli, her yıl yapılan çok sayıda ameliyat, başarılı sonuçlar, uygun fiyatlı meme implantı fiyatları ve sağlık turizmine yönelik devlet teşvikleri sayesinde meme büyütme maliyeti açısından en iyi ülkelerden biridir. Meme büyütme maliyeti, tıbbi ekibin uygulaması, meme implantı tipi ve meme büyütme, klinik fiyatlarına dahil olan tüm ek masraflar gibi farklı kriterlere bağlıdır. Her hastanın yaşına, vücut yapısına, ameliyata uygunluğuna, sağlık durumuna, orijinal doku tipine ve orantı tercihlerine bağlı olarak kişiselleştirilmiş bir tedavi planı mevcuttur.

Türkiye’de Meme Büyütme Ameliyatına Nasıl Hazırlanılır?

Türkiye’de meme büyütme ameliyatı, adından da anlaşılacağı gibi, implantların yerleştirilmesi yoluyla meme boyutunu büyütmek ya da eski haline getirmek için yapılan estetik bir ameliyattır. Göğüslere dolgunluk kazandırarak daha çekici bir görünüm sağlar. Göğüsler, bir kadının vücudunun kadınlığını artıran ana unsurlardan birisidir. Göğüsler sarkık, çok küçük ya da büyük olduğunda bunun kadın psikolojisi ve özgüveni üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Meme dikleştirme, meme büyütme, meme küçültme gibi plastik cerrahi operasyonlar işte tam bu noktada devreye girmektedir. Her yıl binlerce kadın yurtdışında sağlık turizmi kapsamında meme büyütme ameliyatı oluyor. Özellikle meme estetiği denilince her türlü estetik operasyonda olduğu gibi Türkiye’de de sağlık turizmi kapsamında meme cerrahisi ön plandadır.

Yuvarlak meme implantları geleneksel olanlardır. Yuvarlak, orantılı ve yumuşak göğüsler oluşturmaya yardımcı olurlar. Pürüzsüz meme implantları en yumuşak hissi verir ve daha doğal hareket verebilen meme implantı ile birlikte hareket edebilirler. Dokuya sahip meme implantları, implanta yapışacak bir yara dokusu geliştirir. Bu nedenle de meme büyütme ameliyatınızdan sonra içeride hareket etme olasılıkları çok daha düşüktür. Silikon implantlar, orijinal meme dokusu gibi görünen ve hissedilen bir silikon jel ile doldurulmaktadır.

Meme Büyütmenin Riskleri Nelerdir?

  • Meme implantının şeklini bozan doku (kapsüler kontraktür). 
  • Meme ağrısı. 
  • Enfeksiyon. 
  • Meme başı ve meme sinirindeki değişiklikler. 
  • İmplant pozisyonunun değişmesi. 
  • İmplant sızıntısı ya da yırtılması gibi risk faktörleri oluşmaktadır. 

Curefinding ile Türkiye’de Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Unutulmamalıdır ki, her kadının vücudu benzersiz olduğundan dolayı, iyileşme için net bir süre yoktur. Buna ek olarak, çoğu cerrah tam bir iyileşmenin ortalama altı ya da yedi hafta kadar sürebileceği konusunda hemfikirdir ve kadınlar yaklaşık bir hafta sonra kendilerini tamamen iyi hissettiklerini düşünebilirler. Cerrahınız genel sağlığınızı değerlendirebilecek ve işlemden önce size daha kesin bir iyileşme süresi sunabilecektir. 

Takip randevunuz esnasında doktorunuz iyileşmenizin ne kadar ilerlediğini de ayrıca değerlendirebilecektir. Genel olarak, iki ay sonra çoğu hasta tüm normal aktivitelerine devam edebilmektedir. İmplantlarınızın düzgün bir şekilde iyileşmesi ve herhangi bir komplikasyon olmaması için doktorunuzun bakım talimatlarını yakından takip etmeniz gerekmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir