Meme Büyütme Ameliyatı Türleri

Türkiye’ De Meme Büyütme Silikon İmplantları Ve Konumları

Türkiye’ de meme silikon implantları birkaç farklı endikasyon ile kullanılmaktadır. 

 Meme implant endikasyonları;

  1. Mastektomi (memenin bir kısmının veya tamamının alınması) sonrasında eş zamanlı olarak, çıkarılan meme dokusunun yerine yerleştirilmek üzere silikon implantları kullanılır. Silikon meme implantları, dışı silikon bir madde ile çevrili içi ise jel veya serum fizyolojik denilen tıbbi bir sıvı ile dolu implant çeşididir.
  2. Mastektomi sonrasında kişinin yaşayabileceği psikolojik sorunlar göz önüne alınarak uygulanan işlem, hastanın sosyal ve aile hayatı açısından olumsuzluklar yaşamaması adına önemli bir ameliyattır.
  3. Doğuştan meme dokusu gelişmemiş veya gelişen meme boyutlarının olması gerekenden küçük olduğu durumlarda meme silikonları kullanılır.
  4. Tıbbi olarak hiç bir endikasyonu bulunmayan fakat görüntüsünden veya meme boyutundan rahatsız olan kişilerin de meme implant ameliyatını kendi rızaları ile yaptırdıkları görülmektedir.

Türkiye de alanında uzman ve profesyonelliği kanıtlanmış birçok estetik ve plastik cerrahi uzmanı bulunmaktadır. Yurt içi hastalarının meme silikon işlemlerinde tercih ettiği uzman doktorları, aynı zamanda yurt dışı vatandaşları da sıklıkla tercih etmektedir. 

Türkiye hastanelerinin otel konforunda hizmet sunmaları, profesyonel ve alanlarında uzman sağlık personeli bulunması da yurt dışı vatandaşlarının buradaki hastaneleri tercih etmesinin bir diğer sebebidir.

Ayrıca Türkiye, sağlık alanında yaptığı yatırımlar ile yurt dışında adını duyurmuştur. Özellikle hastaneler ve klinikler, konaklama ve vize işlemlerinde yurt dışı vatandaşlarına sundukları kolaylıklar sayesinde sağlık turizminde önemli bir yere sahiptir.

Meme Büyüklüğü Kararı

Meme silikon implant ameliyatları birçok sebeple tercih edilebilir. Genç yaşlı fark etmeden çoğu kadın tarafından yaptırılan bu ameliyat, genellikle hastalar için maddi açıdan zorlu olacağından protez de kullanılacak meme büyüklüğü iyi seçilmeli ve doğru karar verilmelidir.

Meme silikon ameliyatları çoğunlukla estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilen bir operasyondur. Fakat bazen mastektomi ameliyatı sırasında eş zamanlı olarak, operasyonu gerçekleştiren meme cerrahı veya genel cerrah tarafından da meme İmplantı yerleştirilebilir. Burada amaç;  ameliyata iki meme ile giren hastanın, iki meme ile dışarı çıkmasıdır. 

Kişinin genelde hayatı boyunca bir defa yaptıracağı meme büyütme ameliyatında meme protez seçimi çok önemlidir. Zira hem maddi açıdan hem de defalarca işlem geçirmemek adına doğru kararlar verilmelidir.

Meme büyüklüğü kararı çoğu zaman kişinin kendine bırakılsa da, ameliyatı yapacak doktorların doğru yönlendirmeleri sonucu ortaya daha güzel sonuçlar ve hasta memnuniyetleri çıkar. Çünkü kişinin boyu ve kilosu da göz önüne alınarak çizim yapılır ve doğru seçim hasta ile beraber doktor tarafından tercih edilir. Bazı klinikler ve doktorlar tarafından üç boyutlu olarak da hastalar meme protezi seçimi yapabilmektedir. Bu sayede seçilen protezin vücutta nasıl görüneceği hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Türkiye’ De Meme Büyütme Maliyetleri Ve Finansman Seçenekleri

Tüm dünyada meme büyütme işlemleri, maliyetli bir operasyondur. Fakat Türkiye’ de hem daha kaliteli işlemler yapılır, hem de dolar bazında daha ucuzdur. 

Türkiye’ de meme büyütme ameliyatı yapan birçok klinik ve hastane vardır. Operasyon geçireceğiniz klinik veya hastanenin konumu ve kalitesi tabi ki fiyatları etkileyen önemli unsurdur. 

Dünyada ortalama 3.000 ile 4.000 dolar arasında değişkenlik gösteren meme büyütme ameliyat fiyatları, Türkiye’ de daha ekonomiktir. Ve yaklaşık 2.000 dolar civarındadır.

Meme büyütme finansman seçenekleri, hastanın ödeme yapmak isteyeceği şeklide düzenlenebilir.  Peşin ödeme, havale ile ödeme, EFT ile ödeme, kredi kartı ile ödeme gibi birçok ödeme seneği bulunur. Özel sağlık sigortası veya kurumlar arsı anlaşma yapılan hastane veya kliniklerde işlem maliyetleri biraz daha düşebilmektedir. 

Meme silikon işlemlerini yaptırmak istediğiniz klinikle görüşerek daha detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Türkiye’ De Meme Bütüme Ameliyatına Nasıl Hazırlanıır?

Meme büyütme ameliyatı da diğer ameliyatlar gibi ön hazırlık (pre-op) işlemlerini tamamlayarak gerçekleştirilen bir operasyondur. Bu ameliyat esnasında anestezi alınacağından dolayı, anestezi işlemlerinden geçebilmek için gereken görüntüleme ve kan tahlillerinin tamamlanması gerekir. 

Ameliyat öncesinde kullanılan kan sulandırıcı ilaçların en az bir gün önce bırakılması gerekir. Kullanılan kronik hastalıklar için kullanılan rutin ilaçlar doktorla paylaşılarak gerek görülürse ameliyattan bir gün önce kullanıma ara verilmediler.

Ameliyattan önce en az 8 saatlik açlık süresi anestezi alınabilmesi için son derece önemlidir. Gerekli tahlil ve testlerden sonra hasta operasyona alınabilir.

Ayrıca ameliyat öncesinde işlemi gerçekleştirecek olan doktor ile beraber kullanılacak silikon çeşidine ve protez büyüklüğüne karar verilir. Kişi kendini psikolojik yönden de hazır hissetmelidir. Ameliyat olacak kişinin yanında refakatçisi olması da hem kişiye rahatlatıcı hem de ameliyat sonrasında gereken ihtiyaçları karşılayabilmesi için gerekli olabilir. Tüm hazırlık işlemleri yapıldıktan sonra ameliyat aşamasına geçilir.

meme buyutme 2
Meme Büyütme Ameliyatı Türleri 1

Curefinding İle Türkiye De Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

15 yıldır aktif olarak sürdürülen sağlık turizmin de başarılı uzman ve deneyimli kadrosu ile danışanlarının Türkiye’ de yapılacak olan tüm tedavi ve operasyon gerektiren işlemlerinde yanlarında olarak sürecin en doğru şekilde yönetilmesi sağlanır.

Curefinding ile Türkiye de meme büyütme ameliyatları, kusursuz planlama ve sabit ücret tarifeleri ile süreç çok iyi yönetilmektedir. Tedavinin veya meme büyütme operasyonunun en başından en sonuna kadar hastaların yanında olunur. 

Türkiye de meme büyütme ameliyatları, yurt dışından gelen kişiler için biraz zahmetli görünse de konaklama, kliniğe ve havaalanına transfer gibi birçok işlemi kapsayan geniş hizmetler ille operasyon öncesi ve operasyon sonrası gerekli duyulan tüm ihtiyaçlar karşılanır. 

Ekibimizde bulunan doktorlarımız eşliği ile uygun hastane ve doktorların randevuları alınarak hastaları havaalanından alarak ameliyat süreci de dâhil eşlik edilir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası Türkiye de konaklama terleri ayarlanarak gerekli pansuman ve doktor kontrolleri tamamlanarak, danışanımız özel araçlar ile transferi gerçekleştirilerek havaalanına bırakılır. Ayrıca bulunduğunuz ülkede sene de iki kere rutin ameliyat sonrası kontrolleri yapılarak gerekli görüldüğünde tekrar Türkiye deki doktor ile iletişim sağlanır.

Curefinding ailesi danışanlarına ameliyat öncesinden ameliyat sonrası dönemde her aşamada destek olarak kusursuz bir operasyon ve tedavi süreci geçirmelerini sağlar.

Meme Büyütmenin Riskleri Nelerdir?

Meme büyütme ameliyatının riskleri genellikle enfeksiyon, yara iyileşmemesi, aşırı kanama veya diren yeri iltihaplanması olarak söylenebilir. Bazı hastalarda deri altında sıvı ve kan birikmemesini sağlamak amacı ile küçük deliklerden dışarı çıkan ince hortumlar ile sıvının dışarı çıkması sağlanır.

Operasyon geçiren kişinin kilolu olması veya kronik hastalığının bulunması da yara iyileşmesinin gecikmesinde etkili olacağından ameliyat sonrası yara bakımına ve yara yerinin temiz ve kuru tutulmasına özen gösterilmelidir.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezler sanılanın aksine kanser oluşumu veya vücutta alerji gibi durumlara neden olmaz. Silikon protezlerde kullanılan özel tıbbi maddeler patlama veya delinmeye neden olmazlar. Sanılanın aksine oldukça kaliteli malzemeler kullanılarak üretilirler ve çok dayanıklıdırlar.

Meme büyütmenin riskleri aslında diğer ameliyatlarda olan komplikasyonlardan pek de farklı değildir. Meme büyütme ameliyatlarından sonra temizlik ve pansuman işlemlerinin aksatılmadan yapılması ve verilen ilaç tedavilerinin aksatılmadan uygulanması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir