Meksika’da Saç Ekimi Prosedürü ve Türkiye Tartışması

Meksika’da Saç Ekim Prosedürü, dökülmeye karşı dirençli olan saç köklerinin toplanarak saçsız bölgeye nakil edilme işlemidir. Özellikle ense bölgesindeki saç kökleri DHT hormonuna duyarsız olduğundan dolayı daha az dökülürler. Bu nedenle ense bölgesinde yeterli kök hücre bulunuyorsa işlem bu bölgede gerçekleştirilir. Vücudun diğer bölgelerinden alınan saç kökleri ise dökülmeye karşı dirençli olmadığı için saç ekim işleminden sonra tekrar dökülebilirler.

Son yıllarda saç ekim işlemini artan talepten dolayı rekabet artmış ve rant kapısı oluşmuştur

Saç bitim işlemini alanında uzman doktorların yapması önemlidir.

 Günümüzde artık saç ekimi turizmi daha yaygın bir hale gelmiştir. Eğer saç ekimi işlemi yaptırmak için uygun bir yer oluyor iseniz Türkiye sizin için en uygun yer olacaktır. Bu nedenle Türkiye Meksika ve nazaran daha ideal bir seçim olacaktır.

sac ekimi 3

Türkiye’de Saç Ekim İşleminde Neler Oluyor? FUE vs FUT?

FUT Yöntemi 

FUT yönteminde saç ekimi işlemi saç köklerinin donör bölgeden şerit halinde alınarak ekim yapılacak alana yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir. Teknolojinin gelişmesi ile bu yöntem yerini FUE yöntemini bırakmıştır. Fakat gerekli görüldüğü takdirde FUT yöntemi hala yapılabilmektedir.

FUT yöntemi saç ekim işlemi için uygun olan herkese uygulanabilen bir yöntemdir. Ayrıca 22 yaşını doldurmuş, kalıcı saç dökülmesine sahip, saç ekimi belirli bir seviyeye gelmiş, donör bölgede yeterli kök hücre bulunan kişiler FUT yöntemine uygun kişilerdir.

Az önce de dediğimiz gibi teknolojinin gelişmesi ile beraber FUT yönteminin kullanımı azalmaya başlamıştır. Bazı özel durumlar dahilinde kullanılmaya devam edilmiştir. Bu özel durumlar şu şekildedir:

  • Tedavi içini seçtiğimiz doktor sadece fut yöntemini uygulanması
  • Donör bölgedeki saç çok azsa daha çok greft toplanabilmesi adına bu yöntem tavsiye edilebilir
  • Rötuş işleminden dolayı az sayıda greft toplanacaksa
  • Donör bölgede saç aşırı derecede yoğunsa çevredeki saç köklerine zarar vermemek adına da bu yöntem kullanılır
  • Diğer saç ekim yöntemlerine nazaran daha ucuz olması

FUT yönteminde öncelikle saç köklerini toplayabilmek için donör bölge anestezi verilir. Lokal anestezi sayesinde işlem sırasında hasta herhangi bir acı hissetmez. Uyuşturulan bölge yaklaşık olarak 15 santime 2 santim boyutunda dikdörtgen şeklinde kesilip çıkarılır. Kesilecek alanın büyüklüğü ekim yapılacak bölgenin boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Donör bölgeden deri alınmasından sonra kök ayıklama işlemine geçilir. Deri parçasından toplanan kökler petri adı verilen kaplara koyulur. Toplanan kökler Ekim işlemi için hazırlanırken donör bölgedeki alana estetik dikiş yapılarak kapatılır. Yaklaşık olarak 20 gün ile 30 gün arasında bir iyileşme süreci gerekecektir. Bu iyileşme sürecinin ardından sadece yatay bir dikiş izi kalacaktır.

Bu işlemlerin sonrasında saç ekim işlemine geçilir. Bu aşamada yine ekim yapılacak alana anestezi uygulanır. Ekim yapılacak alanın uyuşturulma işleminden sonra kanal açılma işlemi başlar. Bu açılan kanallara toplanan saç köklerinin yerleştirilmesi yapılır. Bu sayede saç ekim işlemi tamamlanmış olur.

FUE Yöntemi

FUE yönteminde öncelikle hasta muayenesi yapılır. Muayene sırasında ön saç çizgisinin yeri belirlenir ve işlem yapılacak olan ortaya çıkar. İşlem yapılacak alan ortaya çıkmasından sonra donör bölge seçilen alan tıraş edilir ve kök hücre toplama işlemi başlatılır. Bu işlem tamamen lokal anestezi ile birlikte yapıldığı için hasta herhangi bir acı hissetmez. Toplanan saç kökleri zarar görmemesi için özel bir solüsyona bırakılır. Saç kökü toplama işlemi tamamlandıktan sonra saç ekimi yapılacak alanı da anestezi uygulanır. Saç ekim işleminde en önemli aşama kanal açma aşamasıdır. Çelik uçlu özel aletler yardımıyla ekim yapılacak alana açılan deliklere kanal adı verilir. Bu kanallara toplanan kıl kökleri tek tek yerleştirilir. Bu yöntemin daha çok tercih edilmesinin nedeni herhangi bir dikiş izine gerek kalmamasıdır.

Yurtdışında Saç Ekimi Cerrahisi: Meksika– Türkiye

sac ekimi 7

Saç ekim operasyonu için en pahalı ülke Amerika Birleşik devletleridir. ABD dışındaki her yer çok daha ucuz fiyatlıdır. ABD saç ekimi konusunda çığır aşmıştır. Bu profesyonellikte daha uygun fiyatlı saç ekim işlemi yaptırmak için en doğru tercih Türkiye’dir. Saç ekim işlemi yaptırırken fiyat karşılaştırmasının yanı sıra göz ardı edilmeyecek birkaç unsur daha vardır. Türkiye’de saç ekim işlemi ulaşım ve konaklama masraflarının yanı sıra eşsiz güzellik ve tarihi mimarisi ile aynı zamanda bir tatil havasında geçer. Meksika ve Türkiye saç ekim işlemi için karar verilirken bu ayrıntı es geçilmemelidir. Eminiz ki hem gezip hem de güzel bir saçla evinize dönmek isterseniz.

Saç ekimi için birçok kişinin Türkiye’yi tercih etmesinde birçok farklı unsur vardır. Peki ama Türkiye saç ekimi için en iyi ülkelerden biri olmayı nasıl başardı? Bunun yanıtı çok basit. Alanında uzman doktorları, yapılmış olan işlem sonuçları, ülkenin eşsiz güzelliği, uygun fiyatlı oluşu nedeniyle Türkiye saç ekimi alanında en iyi ülkelerden biri olmayı başarmıştır. Türkiye Amerika Birleşik Devletleri’ne nazaran onda bir fiyatına işlem yapmaktadır.

Meksika – Türkiye saç ekimi 

Saç ekimi işlemi kişiye özel olarak uygulanır. Bu nedenle uygulanan teknikler arasında farklılıklar meydana gelir. Saç ekimi saç köklerinin belirlenen bölgeden alınarak ihtiyaç olan bölgeye ekilme işlemidir. Saç ekimi işleminde anestezi uygulandığı için hasta acı ya da ağrı hissetmez. İşlem öncesinde hasta genel bir muayeneye sokulur ve uygulanacak yönteme karar verilir. Hastaya gerekli bilgilendirmelerin yapılmasından sonra operasyon süreci başlar. Saç ekimi işlemi kullanılan tekniğe göre birkaç seansta tamamlanabilir. İşlem sonrasında hastanın yapması gereken tek şey uyarılara dikkat etmesidir.

Meksika veya Türkiye’de saç ekim işlemi yaptırılabilir. Bu iki ülke arasında birçok tedavi ve işlem farkı vardır. Türkiye Amerika Birleşik Devletleri standartlarında saç ekimi işlemini çok uygun fiyatlara gerçekleştirirken, Meksika da saç ekimi yaptırmak Türkiye’den ortalama olarak 3 kat daha pahalıya mal olmaktadır.

Meksika – Türkiye’de Saç Ekimi Maliyetleri

Saç ekimi konusunda Meksika Türkiye’ye nazaran % 20 ila % 30 daha pahalıdır. Bunun yanı sıra Türkiye saç ekimi uygulaması konusunda Meksika’ya kıyasla daha tecrübelidir. Bu bilgiler ışığında yurt dışındaki hastaların birçoğu saç ekimi işlemi için Türkiye’yi tercih etmektedir. Meksika’da saç ekim işlemi yaptıracağımız paraya Türkiye’de hem saç ekimi yaptırır hem de güzel bir tatilin tadını çıkarırsınız.

Kişiler sadece uygun fiyatlı olduğu için değil tedavi ile birlikte aynı zamanda tatil yapmak için de Türkiye’ye akın etmektedir. Türkiye’nin birbirinden özel tarihi alanlarından plajlarına, Türk  mutfağından manzarasına kadar eşsiz güzelliklerin tadını çıkaran danışanlarımız hem saç ekimi yaptırıp hem de mükemmel bir tatil yapmaktadır. Türkiye’de hem tatil yapıp hem de saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin yapması gereken tek şey bizlerle iletişime geçmektir. Sonrasında gerekli tüm planlamayı ve düzenlemeyi firmamız sizler için yapmaktadır. Ulaşımdan konaklamaya kadar her ayrıntıyla sizin için uğraşıyoruz.

Saç Ekimi İşleminde Neden Türkiye 

Türkiye’nin kültürel ve tarihi yapısının da etkisi ile son on yılda saç ekim işlemi için binlerce ziyaretçi ülkemize gelmiştir. Aynı zamanda Türkiye dünyanın en iyi sağlık turizmine ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın her yerinden hastalar saç ekimi işlemi için ülkemize gelmektedir. Türkiye teknolojinin de ilerlemesi ile sağlık sektöründe çığır açmıştır. 

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

  • En iyi fiyat garantisi
  • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
  • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanından alınarak Otele ya da Kliniğe )
  • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir