Macaristan’da Diş İmplantının Maliyeti: Ne Kadar? 2023

Macaristan’da Diş İmplantı Almak – Türkiye

Medikal turizm demek, olduğunuz bir ülkeden başka bir ülkeye tedavi olmak için gitmenin yanında tedavi olurken bir de tatil yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Macaristan ve Türkiye başta olmak üzere medikal turizm için en uygun fiyatlı olan ülkeler yabancı vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bir sürü ülke içerisinde en uygun olan Türkiye yer yer Macaristan ile karşılaştırılabiliyor. Uygun fiyatlı ve bünyesinde barındırdığı cerrahlar bakımından iyi bir izlenim yaratan Macaristan’da bir diş implantı almak, sizler için oldukça karlı bir tedavi olacaktır. Uygun bir fiyata hem diş implantı alabilecek hem de çok daha farklı yerlere seyahat etme olanağına erişmiş olacaksınız.

Dental İmplantlara İhtiyaç Duymanız Durumunda Budapeşte’de Ne Kadar Kalmanız Gerekiyor?

Macaristan’da diş implantı alan bir kişinin Budapeşte’de ne kadar süre tedavi olacağı ve hastanede kalacağı net olarak belirlenmemiştir. Bu durum kişinin sağlık durumunun ne kadar el verdiği ile ilgilidir. Budapeşte’de yaptırılması tercih edilen diş implant çoğunlukla 2 seansta yapılmış olur. Diş implantı tedavisinin tamamlanması tatil süreniz ile eş zamanlı bir şekilde ilerlemektedir. Diş implant tedavisi ortalama olarak 4 ile 7 gün arasında değişiklik göstermektedir. Ancak kemik transferine ihtiyacınız var ise diş implantı yaptırılmadan hemen önce önden bir randevu almanız gerekmektedir. Bu da sizin içi 3 seans anlamına gelmektedir. Medikal tatilinizi bu duruma göre satın almanız gerekecektir. 

diş implantı
Macaristan'da Diş İmplantının Maliyeti: Ne Kadar? 2023 1

Dental İmplantlara İhtiyaç Duymanız Durumunda Türkiye’de Ne Kadar Kalmanız Gerekiyor?

Macaristan’da olduğu gibi bu durum Türkiye’de tercih edilecek olan bir diş implant tedavisi için de geçerlidir. Diş implantı için gerekli olan süre ortalama olarak 4 ile 7 gün arasında değişiklik göstermektedir. Ancak daha sonrasında abutment ve diş kuronları için ayrıca gelmeniz gerekecektir. Bu da 3 ay sonrasını işaret eder. Hem doğru bir tedavi olabilmek adına hem de Türkiye’nin güzelliklerini yeteri kadar keşfedilmek adına medikal turizmin 7 gün boyunca satın alınması önerilir. Ayrıca denize kıyısı olan her şey dahil lüks otellerde kalma olanağına da sahip olacaksınız. 

Macaristan ve Türkiye’de Dental İmplant Ne Kadar Başarılı?

Yalnızca diş implantı için değil, yapılacak olan tüm cerrahi operasyonlarda yapılacak olan işlemin başarılı olabilmesi adına kullanılan malzemenin kalitesi ve operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin, sağlık çalışanlarının işinde profesyonel ve bilgili olması oldukça önem arz eden bir konudur. Diş implant gibi dış görünüşü tamamen etkileyebilecek kadar güçlü olan bir konuda Türkiye ve Macaristan eşit şartlara sahiptir. Türkiye’de olduğu gibi aynı Macaristan’da da son teknoloji sağlık ekipmanları kullanılmasının yanı sıra alanında uzmanlaşmış sağlık çalışanları da her daim kaliteli ve güvenilir bir hizmet vermektedir. Ancak diş implantının kişi üzerinde ne denli başarılı olup olmayacağının garantisini hiçbir sağlık çalışanı vermez. Bu durum kişinin sahip olduğu sağlık problemlerine göre değişkenlik göstermektedir. 

Macaristan’da Türkiye’de Diş İmplantları Pahalı mı?

Diş implantı, özel kliniklerde yaptırıldığı takdirde masraflı olabilen bir tedavi çeşididir. Ancak uzun vadeli bir diş implantı istiyorsanız hiçbir masraftan kaçınmamanız gerekmektedir. Macaristan’da tercih edeceğiniz bir diş implant maliyeti size ortalama olarak %50 ve %60 oranında bir tasarruf sağlarken, Türkiye’de yaptırmak istediğiniz bir diş implant size yaklaşık olarak %80 ile %90 arasında bir tasarruf sağlayacaktır. Macaristan’da tercih edilen diş implantı fiyatı 1000-1150£ iken Türkiye’de bu fiyat bir hayli aşağı çekilerek 285£ olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir