Kuşadası Mide Botoksu Fiyatları 2023

Kuşadası mide botoksu fiyatları mide botoksu uygulaması kilolu hastaların tedavisini içermektedir. İnsanlar kilo vermeye genetik bir eğilim göstermemektedir. Beslenme düzenini takip etmekte zorlanan insanlar mevcuttur. Bunlara ek olarak da hasta, her türlü önemli ve diyeti yapsa bile kilo vermeme ihtimali elbette bulunur. Bu nedenle hastalar mide botoksu tedavisi ile kilo verilmesi mümkündür. 

Mide botoksu hataların mide kaslarına botoks enjekte edilerek, sindirim yavaşlatılması prosedürüdür. Hastanın yediği besinlerle uzun süre tokluk yaşar ve diyet yapması kolaylaşır. Mide botoksu nasıl yapılır? son 2 senede özellikle Türkiye’de sıkça kullanılan bir yöntem mide botoksudur. Endoskopi yardımıyla yapılan işlem yaklaşık olarak 10-15 dakika sürer. 

Mide botoksu fazla kullanıldığı taktirde kişinin pek çok organın ve sistemine hasar yaratabilecek bir madde olduğu unutulmaması gerekir. Endoskopik yöntem ile beraber mide duvarına botoks maddesinin farklı bölgelere enjekte edilmesiyle yapılan bir işlemdir. Endoskopik yöntem ile beraber mide duvarına botoks maddesinin farklı bölgelere enjekte edilmesidir. 

Mide Botoksunu Uygun Hasta Mıyım?

Mide botoksunu uygun hasta mıyım? Bilimsel taramalara bakıldığı zamanda, obezite hastalığını yaşayan ve kilo vermek isten kriterlere uygun hastalara yapılabilir. Mide botoksu uygulaması bir cerrahi müdahale olmaz. Endoskopik işlemlerle gerçekleştirilen işlemler olduğu için hasta seçiminin doğru yapılması gerekir. Vücut kitle indeksi 40 ve üzerinde olan morbit obez tanısı konulmuş hastalarda obezite cerrahisi uygulamaları daha faydalı olacaktır. 

Bu noktada vücut kitle indeksinin belirli değerlerinin üzerinde olan fakat obezite cerrahisi için uygun olmayan hastalar, işlem için gerekli uygunlukları sağlamaktadır. Bu sayede mide botoksu olabilir ve düzenli kilo verilebilir. Mide botoksu kilo vereyi amaçlayan her insan yaptırabilir. 

Bu işlem bir ameliyat olmadığı için kolayca yapılacaktır. Bu işlemden sonra kilo vermek hala hastanın çabasına bağlıdır. Midesinde ülser ya da gastrik olan hastalarda ise öncelikle bu hastaların uygun tedavisi olduktan sonra mide botoksu uygulanabilir. 

Mide Botoksunun Yan Etkileri Nelerdir?

Mide botoksunun yan etkileri, esas olarak ciltte bulunan kırışık azaltmak amacıyla yaygın kullanılır. Tehlikeli bir yan etkisi görülmemiştir. Mide botoksu uygulaması, standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. 

Kas hastalığı insanların botoksa karşı alerji olan kişilerde işlemin uygulanması uygun olmaz. Ameliyatsız yapılan bu işlemde mide botoksunun yan etkileri merak edilen bir konudur. Estetik cerrahi başta olmak üzere tıbbi her alanda kullanılan botoks maddesi, deneyler yapılmış ve araştırılmıştır. Bu sebeple, botoks maddesinin enjeksiyonu sonrasında bilinmeyen komplikasyonlar yon denecek kadar azdır. 

Herhangi büyük yan etkilere sebep olmayan mide botoksu uygulaması, alerjik reaksiyon olan kişilerde dikkatli uygulanması gereken bir tedavidir. Alerjik bünyelerin sebepsiz yere reaksiyon oluşturabilir, kontrollü bir şekilde yapılmalıdır. Mide botoksunun mideye zararı 3-6 ay boyunca midede etkinliğini sürdüren botoks maddesinin mideye herhangi hasara yol açmaz. Botoks maddesinin uygulandığı alan koşullara uygundur. 

Botoks uzun yıllar boyunda tığ alanında kullanılan bir maddedir. Uzman hekim tarafından doğru dozda uygulandığından, bilinen bir zararı yoktur. Mide botoks uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatüre bildirilmiş önemli bir mide botoksu zararı bulunmuyor. Kas hastalığı bulunan ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun bulunmaz.

Mide botoksu yapıldıktan son bu yöntemin etkilerini uygulamanın yapıldığı gün ve sonraki 2-3 gün içerisinde görülmeye başlar. Yöntemin uygulandığı 2 veya 3 günlük zaman sonrası, bireyin acıkma hissiyatında bir yavaşlama ve gözle görülür azalma yaşanır. Buna bağlı olarak yaklaşık 2 hafta sonrasında, hasta kilo vermeye başlar. Bu süreç yaklaşık olarak 4-6 ay kadar sürebilir. Bu yöntem vücutta kalıcı bir hasar bırakması durumu söz konusu değildir.

Hem mide botoksu hem de vücudun diğer bölgelerinde uygulanan botoks işlemlerinin herhangi bir yan etkisi olmadığı bilinir. Bu işlem mide bölgesindeki düz kasları etkileyecek biçimde uygulanmaktadır. Bu sayede sinir sistemi veya sindirim sistemi olumsuz bir biçimde mide botoksundan etkilenmez.

Kuşadası Mide Botoksu Fiyatları  (Kuş adasi Stomach Botox Prices )
Kuşadası Mide Botoksu Fiyatları (Kuş adasi Stomach Botox Prices )

Mide Botoks İşlemi Ne Kadar Sürer ve Hastanede Kalmam Gerekir?

Mide botoks işlemi ne kadar sürer ve hastanede kalmam gerekir? Mide botoksu cerrahi bir işlem değildir. Bu işlemde kesi yoktur, işlem ortalama olarak 20 dakika sürmektedir. İşlem sonrasından yaklaşık 3 gün içerisinde iştah da azalma ve iştah da kontrol sağlanır. 

Endoskopik yöntemle ağızdan başlayarak mideye enjekte edilir. Mide botoksu işlemi esnasında hastalar, anestezi ekibi eşliğinde uyutulmaktadır. İşlemin ardından hasta kendine gelir ve sonrasında taburcu olabilir. 

Hastanede yatış gerekmez, aynı zamanda hastanın aynı gün içinde normla yaşantısına dönemsinde herhangi bir sorun bulunmaz. Fakat yine de işlem esnasında sedasyon adı verilen kısa süreli anesteziye maruz kalındığı için kişinin 3-4 saat kadar araç sürme gibi durumları ve dikkat gerektiren olayları yapmaması tavsiye edilmektedir. 

Mide Botoksunu Yaptırarak Kilo Verme Garantisi Var mı?

Mide botoksunu yaptırarak kilo verme garantisi, bu işlem dahil olmak üzere hiçbir işlemin kilo verdirme garantisi bulunmaz. Mide botoksuna mucizevi tedavi gibi davranmak doğru olmaz. Mide botoksunun iştah azaltıcı etkisi olduğu ve diyete yardımcı olduğu bilir. Botoks uygulaması sonrasında yüksek karbonhidrat besinlerinden tüketilmesi durumunda hastalarda başarısız olma ihtimali mevcuttur. 

Mide botoksu işleminden sonra hastanın da yeme alışkanlıklarını düzenlemeli ve daha sağlıklı gıdalar tüketmelidir. Egzersizlerin yapılması da kilo verme oranını arttıracaktır. Mide botoksu tek başına etkili olmaz. Hastanın gayreti de oldukça önemlidir. Bu işlemin ardından iştah azalır ve daha az porsiyonlar tüketilir. 

Mide Botoks Uygulamasından Beklenti Nedir?

Mide botoks uygulamasından beklenti, hastalar 3 ile 6 aylık süre içerisinde ağırlığının %10-25 kadarını kaybetmesi beklenmektedir. Verilen kilo miktarının metabolizma hızı, yaş ve yapılan egzersiz sıklığına göre kişiden kişiye farklılık gösterir. Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdaların, asitli içeceklerin tüketilmesi minimum seviyeye düşer, daha az porsiyonlarla doymak ve daha erken tokluk hissettirir. 

Mide botoksu da buna dahil olmak üzere hiçbir yöntem kilo kaybın tek başına sağlayamaz. Mide botoksunu mucizevi bir tedavi olarak görmek doğru olmaz. Mide botoksunun iştahı azaltan bir etkisi olduğu ve diyete yardımcı olduğu bilinir. Bunun beraber, bootoks uygulaması sonrasında yüksek karbonhidrat ve sağlıksız besinler ile beslenen hasta kişilerde uygulamanın başarısız olma ihtimali de bulunur. 

Ctomach Botoks Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ctomach botoks uygulaması sonrası nelere dikkat etmeliyiz? İşlem sonrası hastalara diyetisyeni tarafından beslenme listesi hazırlanır. Mide botoksu işleminin ardından beslenme 2 saat sonrası yapılmalıdır. Asitli içecek, şuruplar, alkol, karbonhidrat tüketimi sınırlı ya da tamamen bırakılmalıdır.   Hasta beslenme uzmanının kendisine uygun gördüğü gıda türlerini gerekli miktarda tüketilmesi gerekir. 

Sigaranın mide botoksuna pozitif veya negatif herhangi bir etkisi bulunmaz. Fakat yine de sigara kullanımı önerilmemektedir. İlk 3 gün sıvı gıdalar, 4 günden sonrasında 2 öğün protein ve sebze içerikli diyet önerilmektedir. Mide botoksunun her hasta için farklı sonuçlar elde edilir. Hastaların beslenmesi ve egzersizleri ile kilo verimini arttırmaktadır. 

One thought on “Kuşadası Mide Botoksu Fiyatları 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir