Kol Germe Nedir?

Latince de brakioplasti olarak geçen kol germe işlemi birçok farklı nedenlerden dolayı kolda oluşan sarkmayı gidermek için uygulanan bir yöntemdir. Kol germe estetiği yapılırken eğer deri dokusunda tam anlamıyla bir sarkma ve bozulma yoksa liposuction yöntemi ile de sağlanabilir. Fakat konularda sarkık bir görüntü varsa liposuction yöntemi işe yaramayabilir. Bu nedenle germe ameliyatına başvurulması gerekilebilir.

Kol Germe Estetiği Neden Yapılır?

Bazı nedenlerden dolayı kol bölgesinde oluşan gevşemiş ve sarkmış kol derisi kişiyi hem estetik açıdan hem de psikolojik açıdan rahatsız edebilmektedir. Özellikle de sıcak havalarda kısa kollu giysilerde açık kalan kollar kötü bir görünümde olur ve bu durum kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkiler. Bu kötü görüntünün önüne geçmek için hastalar kol germe estetiği yaptırmak istemektedir.

Kol Derisi Neden Sarkar?

Kolun dış yüzeyinde bulunan deri yapısı gereği sarkmaya elverişli bir yapıdadır. İlerleyen yaşla da birlikte ciltteki halojen yapının azalmasıyla deri elastikliğini kaybeder. Bu durumda kol derisini sarkma gözlemlenebilir. Bunun yanı sıra kadınlarda görülen üst kol sarkmasının nedeni de kilo alıp vermeye bağlıdır.

Kilo aldıkça uzayan dokular kilo verirse bile eski haline gelemeyebilir.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat öncesinde hastalardan bazı tahlil ve tetkikler istenir.

Ameliyata ve anestezi almaya engel olacak bir sorununuz yoksa kol sarkma ameliyatı için gün belirlenir. 

Operasyon öncesinde hastanın sigara, alkol ve kan sulandırıcı şeylerin tüketimini bırakması söylenir. Ameliyattan önce en az 8 saat boyunca hiçbir şey yiyip içirmemesi gerekir.

Kol Germe

Kol Germe Ameliyatı (Brakioplasti) Nasıl Yapılır?

Kol gelme işlemi kolun iç bölümüne koltuk altı kıvrımına paralel olacak şekilde ortalama 5 santim kesi atılarak sarkık deri ve yağ dokusunun alınma işlemidir. Bu işlem ameliyathane koşullarına uygun bir şekilde ve genel anestezi uygulanarak yapılır. Ameliyat sırasında dikilecek kısım estetik dikiş denilen ve kendiliğinden kaybolan gizli dikiş yöntemi kullanılarak dikilir.

Brakioplastinin Amacı Nedir?

Kol kısmında kilo alımı, kilo kaybı ya da bazı hastalıklar nedeni ile sarkmalar oluşabilmektedir. Bu bölgede oluşan deformasyonun düzeltilmesine kol germe işlemi denir. Kol germe cerrahi yöntemle ya da liposuction yöntemi ile çözülebilmektedir.

İz Kalmadan Kol Germe Yapılabilir mi?

Yaz mevsiminde bayanların bir çoğu kollarda oluşan yarasa görünümündeki sarkıklardan şikayetçi. Estetik cerrahi yöntemi ile bu sorundan kurtulmak isteyen kişilerin hepsi iz bırakıp bırakmayacağını merak etmektedir. Kol germe işlemi çok fazla talep edilmesine rağmen iz kalmasından dolayı çoğu kişi bu operasyondan vazgeçmektedir.

Örümcek ağı estetik yöntemi ile yağ transferi işlemi sonrasında tüm sorunlar ortadan kalkmakta ve iz bırakmadan sorun çözülmektedir.

Kol Germe Ameliyatının Komplikasyonları Nelerdir?

Bu işlem sonrasında çok nadir de olsa enfeksiyon ve kanama gibi komplikasyonları gözükebilir. 

Enfeksiyon oluşmasının önüne geçmek adına antibiyotik kullanılır. Sigara içen kişilerde cilt kaybı ve yara iyileşmesinde komplikasyonlarla daha çok karşılaşılır.

Geçirdiğiniz işlem sonrası nadiren de olsa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu tip sorunları ortadan kaldırmak için ek cerrahi işlemleri uygulanabilir.

Kol Germe Ne Kadar Sürer?

Kol germe ameliyatı yapılacak işleme, işlem yapılacak bölgeye bağlı olarak ortalama 2 ile 3 saat sürebilmektedir.

Kol Germe
Kol Germe Nedir? 1

Türkiye’de Kol Germe Ameliyatı (Brakioplasti) ve Kol Germe Maliyeti

Türkiye brakioplasti işlemi kollardaki fazla yağları azaltan ve sarkan cildi sıkılaştıran bir işlemdir. Kol sarkmasının nedenleri arasında kilo kaybı, genetik, sağlıksız yiyecekler, egzersiz eksikliği ve yeterince su içmemek sayılabilir.

Türkiye estetik operasyonlar alanında tüm dünyanın gözdesi konumundadır. Bunun nedeni hem işlemlerdeki başarılarımız hem de fiyatların diğer ülkelere kıyasla daha uygun olmasıdır.

Türkiye’de 20 yaşından küçük kişiler, kronik ve bulaşıcı hastalığı olanlar, kalp hastaları ve şeker hastaları kol germe operasyonu geçiremezler.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

  • En iyi fiyat garantisi
  • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
  • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanından – Otele ya da Kliniğe )
  • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

Kol Germe İşlemi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Brakioplasti ağrılı mıdır?

Bu işlem anestezi altında yapıldığı için hasta herhangi bir ağrı hissetmemektedir. Ameliyat sonrası hafif düzeyde ağrı hissedilebilir. Bu ağrılar kullanılan ilaçlar ile en aza indirgenir.

Sarkık kollar için en iyi prosedür nedir?

Sarkık kollar için uygulanabilecek yöntemlerden biri cilt germe ameliyatı diğeri ise liposuction işlemidir. 

Kol germe ameliyatı anestezi ile birlikte gerçekleştirilir. Ortalama ameliyat süresi 1 ila 2 saat arasında sürmektedir.

Eğer bölgede yağ dokusu fazla ise ama deride sarkma yoksa lazerle yağ çekme işlemi tek başına yapıldığında yeterli olmaktadır.

Kol içi alanda sarkık olan alandan deri ve yağ dokusu çıkarılır. Kesi kolun iç ve alt kısmında kola paralelde olacak şekilde atılır. Her iki yöntemle de kola sıkı bir görünüm kazandırılmış olur.

Bir kol germe ameliyatından kurtulmak ne kadar sürer?

Kol germe ameliyatı yapılacak işleme, işlem yapılacak bölgeye bağlı olarak ortalama 2 ile 3 saat sürebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir