Kıbrıs Tüp Bebek Başarı Oranı

Tüp Bebek Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Tüp bebek tedavisi doğal yöntemlerle çocuk sahibi olamayan kişilerde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tüp bebek tedavisi alabilmek için taşımanız gereken bazı şartlar vardır. Tüp bebek tedavisinden önce hastalar diğer tedavi yöntemlerini denemektedir. Eğer bu tedaviler olumsuz sonuçlanırsa tüp bebek tedavisi uygulanır. Peki ama tüp bebek tedavisi hakkında her şeyi biliyor musunuz?

Tüp Bebek Ne Zaman Gereklidir?

Tüp bebek tedavisi, kişinin doğal yöntemlerle hamile kalamadığı, kadının etkin üreme çağını geçtiği, kadının rahmine ait tüplerin tıkalı olduğu, erkeğin sperm sayısının az ve kalitesiz olduğu durumlarda uygulanmaktadır. Kadınlarda düşük, tüp bebek sonucunu etkileyen en önemli faktördür. Aşılama gibi çeşitli tedaviler uygulanmış ve sonuç alınamamışsa tüp bebek tedavisine geçilmelidir. Zaman, maddi kayıplar ve psikolojik problemler yaşamamak için kişilerin tedavi öncesi zamanında muayene edilmesi ve sonuçların çok iyi analiz edilmesi gerekmektedir

Yumurta Toplama İşlemi Ne Kadar Sürer? 

Yumurta sayısına bağlı olarak toplanması 5 ila 15 dakika arasında sürmektedir. Genel anestezi altında yapılan bir işlem olduğu için acı hissetmez ve anestezi etkisi geçince hemen toparlanabilir.

Embriyo Transferi Ağrılı Mıdır? 

Spekulum yerleştirme işlemi embriyo transferi sırasında en acı veren işlemdir. Hemen hemen tüm kadınlar bu süreci ağrısız atlatırken kimisi ağrı hissedebilmektedir. Başka bir ağrılı prosedür ise kateterin rahim ağzından geçtiğinde meydana gelir. Bu aşamada da hasta az da olsa bir acı hissetmektedir.

Doğurganlık Hormonları Uzun Vadede Sağlık Riskleri Oluşturur Mu?

Doğurganlık hormonlarından kaynaklanan belirli bir sağlık sorunu ya da riski yoktur. Ancak vücutta uzun süre yanlış giden bazı şeyler sorunlara neden olabilir. Öte yandan hiç doğum yapmamış kadınların yumurtalık kanserine yakalanma riskinin yüksek olduğu unutmamak gerekir. Elbette bu konu herkesin aklında soru işaretleri uyandırıyor. 

Eski zamanlarda doğurganlık hormonunun yumurtalık, rahim ve meme kanserine neden olabileceği düşünülüyordu. Bunun nedeni ise doğurganlık hormonu sorunu olan birçok kadının doğurganlığı artırmak için birçok ilaç kullanıyor olmasıdır. Yapılan çalışmalar sonucunda bu ilaçların kanser riskini artırmadığı görüldü. Bu da hiç doğum yapmamış kadınların emziren kadınlara göre daha fazla rahim, meme ve yumurtalık kanserine yakalandığını gösterdi. Bu nedenle doğurganlık hormonları için kullanılan ilaçlar uzun vadede size zarar vermez. 

Tüp Bebek Enjeksiyonları Ağrılı Mıdır?

Tüp bebek tedavisi gelişen teknoloji ve sağlık alt yapısı sayesinde eskisi kadar acılı bir operasyon değildir. Teknolojinin ilerlemesi ile tüp bebek tedavisinde hissedilen ağrı en aza inmiştir. 

tup bebek cinsiyet
Kıbrıs Tüp Bebek Başarı Oranı 1

Yumurta Toplama İşlemi Ağrılı Mıdır?

Yumurta toplama işlemi hastalara korkutucu gelebilmektedir. Fakat bu işlem anestezi altında yapıldığı için hasta hiç bir şey hissetmez. Yumurta toplama işlemi uzun, ince bir iğne ile donatılmış vajinal ultrason probunun vajina duvarından geçerek her yumurtalığa sokulduğu basit bir operasyondur. İğne, yumurta folikülünü deler ve yumurtayı nazikçe çıkarır. Yumurta toplama işleminden sonra anestezinin de geçmesi ile hasta toparlanabilir. İşlem Sonrası yumurtalıklarda hafif kramplar hissedilmesi normaldir. Bu kramplar ilaç yöntemi ile tedavi edilir. 

Dondurulmuş Embriyolar Nasıl Transfer Edilir?

Dondurulmuş embriyo transferi tüp bebek tedavi şekli ile aynı şekilde yapılmaktadır. Tek fark tüp bebek tedavisinde yumurtaların anneden taze toplanmasıdır. Dondurulmuş yumurtalar laboratuvar ortamından alınır ve yaklaşık 5-6 gün sonra gelişim tamamlanınca anne rahmine yerleştirilir.

Bir Kadının Kendi Yumurtaları ile Hamile Kalamıyorsa Nasıl Bir Yol İzlenir?

Bu durum sık karşılaşılan bir durum değildir. Karşılaşılması durumunda bazı çözüm yolları da mevcuttur. Bu gibi durumlar ile karşılaşıldığında izlenecek yola doktor ile hasta birlikte karar verir. Uygulanabilecek yollar şu şekildedir;

  • Bir donörden yumurta alınabilir.
  • Kişi yumurtalarını gençken dondurduysa dondurulan yumurtalar kullanılabilir.
tup bebek tedavileri
Kıbrıs Tüp Bebek Başarı Oranı 2

Kıbrıs’ta Tüp Bebek Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi en çok yapılan işlemlerden biridir. Hastaların tüp bebek tedavisi hakkında bazı şeyleri merak etmesi oldukça normaldir. Sizler için merak edilen tüm soruları yanıtlamaya çalıştık. 

Tüp Bebek Tedavisinde ve Cinsiyet Seçim İşleminde Neden Kıbrıs Tercih Edilir?

Kıbrıs’ın bu tedaviler için tercih edilmesinin bir çok nedeni vardır. Hastaların tedavi için Kıbrıs’ı seçme nedenlerinden bazıları şunlardır;

  • Uygun maliyetler
  • Yasal cinsiyet seçimi
  • Yüksek başarı oranı 

Kıbrıs tüp bebek tedavileri hem başarılı hem de ucuz fiyatlıdır.

Kıbrıs Tüp Bebek Başarı Oranları

Tüp bebek basarini oranı hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Hastanın yaşı ve sağlığı tüp bebek tedavisinde başarı oranını büyük ölçüde etkiler. Tüp bebek tedavisinde başarısı yüksek ülkede tedavi olmanız hamile kalma şansınızı arttırır.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları

Tüp bebek tedavisi sadece ülkeler arasında farklılık göstermez. Aynı zamanda ülke içindeki klinikler de de fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle tüp bebek tedavisi için net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Yurtdışından Gelen Hastaların Kıbrıs’ta Ne Kadar Kalması Gerekiyor?

Kıbrıs tüp bebek tedavisi hizmeti için dünyanın dört bir yanından gelen hastalara tedavi hizmeti sunmaktadır. Hastaların en çok merak ettiği soru da bu tedavi için ne kadar süre Kıbrıs’ta kalınması gerektiğidir. Tüp bebek tedavi süreci uzun süren bir işlemdir. Tüp bebek tedavisi için Kıbrıs’a gelen hastaların ortalama on gün ile 20 gün Kıbrıs’ta kalması gerekebilir 

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi ile Cinsiyet Seçimi Mümkün Mü?

Tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi bir çok hastanın yaptırdığı bir işlemdir. Cinsiyet seçimi bazı ülkelerde yasal bir işlem olsa da Türkiye’de yasal bir işlem değildir. Bu nedenle tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi yapmak isteyen hastalara Kıbrıs’ta tedavi hizmeti sunmaktayız. Çünkü Kıbrıs ta cinsiyet seçim işlemi yasal bir işlemdir. Tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi yapmak istiyorsanız yapmanız gereken şey bizimle iletişime geçmektir.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

  • En iyi fiyat garantisi
  • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
  • Ücretsiz VIP Transferler ( Havaalanı – Otele ya da Kliniğe )
  • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

2 thoughts on “Kıbrıs Tüp Bebek Başarı Oranı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir